» »

Težava z Wake on lan

Težava z Wake on lan

plavko61 ::

Imam Triera Arnes kabelski intenet (THOMSON TCM390)in poskušam usposobiti WOL, pa mi ne rata. Imam mrežno (Planet Enw-9503A (chip Realtek RTL8139) povezano na matično ploščo MSI-k7t turbo2) in v biosu omogočen WOL. Uporabljam program http://www.depicus.com/. MAC, ip in subnet masko tudi imam prav napisano pa še vedno ne špila. A je možno da je kriv Triera oz Arnes???

---edit
samo link sem ti popravil...:D LP a
  • spremenil: ali3n ()

Cokolesnik ::

Ponudnik zagotovo ni kriv. Problem je verjetno v strojni opremi. Poskusi pingati tvoj IP iz drugega racunalnika, da vidis, ali se bo prebudil.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

plavko61 ::

Oprema je OK, paketki enaostavno ne pridejo čez internet. A je že komu uspelo usposobit Wake on lan na kabel Arnes? Potem naj napiše primer kaj je vpisal oz. posebej me zanima preko katerega porta?

Matri[X] ::

Kakor jaz vem, TRIERA blokira porte nižje od 1024.

plavko61 ::

Preko neta nikakor ne gre , enostavno paketki ne pridejo. Sem probal tudi porte 1024, 1025, 5900, 5800 pa nič.

plavko61 ::

Trenutno preizkušam program Magic Paket Utility od AMD-ja. In ima Subnet test in mi pokaže dostopne ip adrese, ki pa so vse na enakem gateway-u .Torej sklepam da lahko vklopim samo te rač. ki so na enakem subnetu in enakem gatewayu. Ali to drži? Kako bi lahko aktiviral rač. ki niso na enakem gatewayu?

plavko61 ::

Nekje sem našel da mora omrežje podpirati "ip directed-broadcast ", ki je potrebna za WOL. Piše pa tudi da večina CISCO opreme (routerji firewal) ima to funkcijo po defoltu preprečeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241755 (1172) jamiroq
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112646 (2305) misek
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173179 (2380) bastadu
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51716 (1661) PaJo
»

Kako vkopit računalnik v mreži?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81061 (957) Lith

Več podobnih tem