» »

iPhone 12

iPhone 12

1 2 3
4
5

Kekokekič ::

hojnikb je izjavil:

avtonomija je pac taksna, kot se pricakuje za hiend telefon v mini ohisju. Nic kaj za hvalit, se vedno pa bolje kot konkurenca, ki sploh ne obstaja.


Tole so res pametno nardil - highend fon v majhnem ohišju. Marsikoga bodo dobil zarad tega.

hojnikb ::

smesno, da je danes 5.4" display considered mini. se ne pretirano dolg so bli to phableti.
#brezpodpisa

Kekokekič ::

hojnikb je izjavil:

smesno, da je danes 5.4" display considered mini. se ne pretirano dolg so bli to phableti.


Res je. Js se še dobr spomnem kako sm (sicer že kr neki let nazaj) mev tablco, ki je imela 7" display pa mi je delval ogromno vse skup. Dons je pa že kr neki telefonov ki so na tej velikosti (oz zelo blizu tega). Svašta

billy ::

Hm, polnilca ni zraven, kaj to pomeni?

Hydros ::

Treba se je zavedat da je tista tablica iz pred par let imela okoli ekrana ogromen rob na modernih telefonih pa roba ni tako da primerjat samo diagonalo ekrana je nesmiselno.

jakan123 ::

Kekokekič je izjavil:

Po tistih testih, ki sm jih js gledu, imajo Miniji zelo slabo baterijo. Komaj en dan zdrži z neko normalno uporabo.

Pa a res nobenga ne mot, da niti polnilcev več ne dajejo zraven? :)) Apple je res mojster nategov ;((



Ne. Imam od Iphone XR polnilec še zaprt v orginalni embalaži. Uporabljam samo wireless charger. V pisarni, avtu, doma. Še carplay imam wireless, tako da jaz niti konektorja ne potrebujem.

Furbo ::

billy je izjavil:

Hm, polnilca ni zraven, kaj to pomeni?

Katera besede od 'polnilca ni zraven' te zmede?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

billy ::

Ker se ne spoznam na "moderne" telefone mi ni najbolj jasno, kako pa se ga potem polni?

Samo preko Qi?

buttcrack ::

Isto kot vsakega, samo ne s priloženim kablom in polnilcem, ker ga ni :)

billy ::

Nič jasno...

pomeni mora se kupit to dodatno, ali me trollate?

billy ::

Aha...

Uporaba Dual SIM in omrežje 5G
V kolikor v telefonu uprabljate 2 kartici SIM (nano SIM in eSIM), potem omrežje 5G ni na voljo. Takšna je nastavitev s strani Appla.

Deal breaker za mene torej. Čakam na iphone 13 mini :(

dild0idis ::

billy je izjavil:

Nič jasno...

pomeni mora se kupit to dodatno, ali me trollate?


Da, če nimaš polnilca, lahko kupiš polnilec dodatno, lahko od Appla ali pa od 3rd party providerja.

Recimo Aliexpress jih ima za par eur.

Glede na to, pa da verjetno že imaš kak polnilec doma, uporabiš samo kabel, ki pride zraven.

V najslabšem primeru lahko celo polniš preko svojega računalnika, če ima USB-C port.

Še vedno pa lahko uporabiš QI polnilec, če ga imaš.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

hojnikb ::

billy je izjavil:

Aha...

Uporaba Dual SIM in omrežje 5G
V kolikor v telefonu uprabljate 2 kartici SIM (nano SIM in eSIM), potem omrežje 5G ni na voljo. Takšna je nastavitev s strani Appla.

Deal breaker za mene torej. Čakam na iphone 13 mini :(

kako točno je to deal breaker, glede na to da 5gja sploh ni pri nas? Pa niti mm vala nimajo iphoni, kar je tisti zanimivi del 5ga
#brezpodpisa

billy ::

Ha? Potem tole kar sedaj telekom promovira na dela na iphone 12?

Furbo ::

Fake 5g furajo, kjer so v bistvu samo upgrejdali SW na baznih postajah. Ja, dela nekaj hitreje, ni pa to pravi 5g.

A dela na iphone in ostalih? Ne vem, who cares, saj je LTE dovolj.

Pokrit je pa itak morda 1% površine Slovenije s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

predno bo mm val solidno pokrit v sloveniji (itk se sploh niso razpisane frekvence) bo iphone 12 ze muzejski primerek.
Tako da za 5G kupit te iphone je totalna neumnost, razn ce bi se rad hvalu pr kolegih. To kar podpirajo neameriski iphoni, je samo malenkost nadgrajen LTE in nic kaj drasticno hitrejsi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kekokekič ::

Tega 5g hypa tud js ne razumem. Še v Ameriki tega ni velik, kaj šele pri nas. Bo verjetno kr neki let minil predn bo to dejansko uporabno v SLO. Bojo teli Iphoni 12 že zdavnaj zamenjani pri večini uporabnikov.

Ales ::

To pri Telekomu seveda JE pravi 5G. Niso pa še začeli uporabljati vseh dodatnih frekvenc.

Meni za vsakodnevno uporabo čisto zadošča 4G, da mi v tem trenutku dol visi za vse skupaj, sploh pa za dodatno zaračunavanje, ki se ga poskušajo iti... ;((

          ::

billy je izjavil:

Ker se ne spoznam na "moderne" telefone mi ni najbolj jasno, kako pa se ga potem polni?

Samo preko Qi?


Dobiš tudi app, ki na zaslon nariše sončne celice, nato tefon postaviš na sonce in se polni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

kanarin ::

          je izjavil:

billy je izjavil:

Ker se ne spoznam na "moderne" telefone mi ni najbolj jasno, kako pa se ga potem polni?

Samo preko Qi?


Dobiš tudi app, ki na zaslon nariše sončne celice, nato tefon postaviš na sonce in se polni.


Menda pa je ta app podobno koristen in učinkovit kot famozni app #OstaniZdrav - slednji sicer ne polni telefona , ampak opravlja bolj plemenito nalogo - bremza epidemijo in rešuje človeška življenja (zato nam tudi gre zdaj veliko bolje kot spomladi ko ga žal še ni bilo) >:D

billy ::

Razmišljam o velikosti oz kako mali je, pa dejansko to ni.

Ker ima ekran od roba do roba, je kljub temu da so dimenzije celotnega telefona manjše, je zaradi te tehnologije vseeno velik.

Torej za delo z eno roko bo prevelik. 2020 SE je imo boljši za ta namen. Ali?

Kekokekič ::

billy je izjavil:

Razmišljam o velikosti oz kako mali je, pa dejansko to ni.

Ker ima ekran od roba do roba, je kljub temu da so dimenzije celotnega telefona manjše, je zaradi te tehnologije vseeno velik.

Torej za delo z eno roko bo prevelik. 2020 SE je imo boljši za ta namen. Ali?


Zelo dvomim, da ti bo mini prevelik. Mislm, da je po velikosti ohišja nekje na ravni Iphonov 6, 7, 8 ima pa pač večji ekran, ker je ekran do roba. Ne vidim kako bi lahko tak telefon biv prevelik za kogarkoli..

billy ::

Trenutno imam Samsung A3 2016 model, kateri je dimenzijsko sicer tu tu z 12 mini, ampak ker ima mini zaslon od roba do roba, se bojim da bo 12 mini prevelik.
Namreč A3 2016 model mi je ravno za glih dovolj, da lahko z eno roko vse tipkam gor:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

billy ::

Hm, na telekom strani piše da nima NFC na gsmarena pa da ima?

iwasbilbo ::

ni nfc za prenos podatkov, je pa za plačevanje in zna brat nfc tage

DeeJay ::

Ma NFC, sam ni odprt za ostale appe razen Applovih.

kanarin ::

Saj ta iPhone 12 Mini mogoče res deluje simpatično (še posebno za kakšne manjše ženske ročice) - ampak ta notch je pa iskreno povedano še vedno... BRUH - ker še toliko bolj pride do izraza pri manjšem telefonu ;(( Na srečo je Android tabor dokaj hitro srečala pamet, tako da so bolj ali manj vsi že zdavnaj opustili kopiranje tega kao "modnega trenda" (v korist vsak puch-hole ali cel bezel-less phone - slednjega si lastim tudi sam).

Pričakujem, da bodo Apple fani zdaj skočili v luft in vsi v en glas zagotavljali da ta notch prav nobenega nič ne moti in da se hitro navadiš in skoraj ne opaziš več...japajade.

49106 ::

Meni je notch všeč, kulten, nekako tako kot je bil okrogli touchID.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

billy ::

Kaj pa je narobe z malimi telefoni? A vam ne gre na živce, da moramo "moderne" telefone držat z dvema rokama, da se lahko normalno dela.

4.7" je še nekje max, zaslona, da se lahko z eno roko dela.

Ps, pa nimam kratkih prstev.

Lonsarg ::

Jah kakor gledas. Minus je dve roki, plus pa da so dovolj veliki da za nekaj hitrega ne rabis sploh vec tabletov. Torej uporabnost se jim precej povisa.

Pa se a se spomnih mobilnih spletnih strani kako so ble zanic iz casov 2" mobitelov, zdaj ko so ekrani dovolj veliki so tudi mobilne stranj postale spodobne.

billy ::

To je res ja, samo meni je večja dodana vrednost, da nekaj na hitro z eno roko rešim; sms/mail, ipd, kot pa da bom lahko lepše videt 24kur.

Je pa verjetno razlika, če imaš telefon za službo (klici, sms, maili) ali privat (FB, ipd)

Greg91 ::

One-handed typing ne reši problema?

kanarin ::

Sam imam oz uporabljam tako 6,4 inčnega androida (primarni telefon) in 4,7 inčnega iPhone-a (službeni telefon) tako da dobro poznam in cenim prednosti in slabosti enega in drugega. Manjši telefon pač odlično sede v dlani in ga z lahkoto upravljaš samo z eno roko. Za recimo prebiranje mailov, chat preko kakšnih Teams, je povsem dovolj, sam ga na veliko uporabljam za poslušanje raznih podcastov preko BT slušalk....za vse ostalo pa je enostavno veliko primernejši večji zaslon. Ker kot je nekdo zgoraj zapisal , ti današnji veliki telefoni so med drugim (vsaj deloma) nadomestili svoj čas dokaj popularne 7-8 inčne tablice. Kot berem jih nekateri šolarji uporabljajo (za silo) celo za šolanje na daljavo.

V bistvu mene še najbolj čudi to, da je Apple šele leta 2020 ponudil telefon z ekranom čez (skoraj) celo površino v majhnem ohišju - ter da je vsa ta zadnja leta fural še vedno ta zdaj že ultra zastareli dizajn (iPhone SE, v prodaji pa je bil še vedno iPhone 6s, 7) z grozno velikimi robi zgoraj in spodaj (pri osnovnem iPAD žal to še vedno furajo).

Dober dan ::

Fantje, včeraj sem tudi jaz postal lastnik iPhona 12 mini. Po dnevu uporabe pa me zanima, kako ste ostali lastniki minija kaj zadovoljni in če opazite kakšno napako? Namreč stvar je taka, da jaz mislim da je s to serijo nekaj narobe. Tudi pogooglal sem že malo. Touchscreen je slabo optimiziran. S palcem ne morem sprejeti klica, ker prsta ne zazna. Zazna mi samo poteg slajderja s kazalcem. Obvestila na lockscreenu tudi ne morem slajdati s palcem. Ko poskusim potegniti obvestilo v levo, se največkrat ne pomakne, ali pa ostane na sredini. Še kdo z enako težavo?
Edit: pozabil sem omeniti, da večino klicev zgrešim, ker se je nemogoče javiti in moram posledično klicat vrniti

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tele težave s touchscreenom so poznane, sicer najbolj očitne ko hočeš odklenat lockscreen. Maš gor screen protector?
#brezpodpisa

kanarin ::

Apple bo uradno izjavil da je to "feature" in potem bodo vsi lastniki ponovno zadovoljni in srečni (saj Apple ima vedno prav) >:D

hojnikb ::

kanarin je izjavil:

Apple bo uradno izjavil da je to "feature" in potem bodo vsi lastniki ponovno zadovoljni in srečni (saj Apple ima vedno prav) >:D

in potem čez 2 leti samsung skopira ta "fičer" :)
#brezpodpisa

Dober dan ::

hojnikb je izjavil:

tele težave s touchscreenom so poznane, sicer najbolj očitne ko hočeš odklenat lockscreen. Maš gor screen protector?


Sem dal dol steklo, ampak enaka zgodba. Pred tem sem imel iPhone SE 2020, pa teh težav ni bilo.

hojnikb ::

reklamiraj potem.
#brezpodpisa

Dober dan ::

V ponedeljek popoldan sem ga kupil, kaj to gre še pod stvarno napako?

pirat ::

kanarin je izjavil:

Apple bo uradno izjavil da je to "feature" in potem bodo vsi lastniki ponovno zadovoljni in srečni (saj Apple ima vedno prav) >:D

... nikoli ne zamudiš prilike da se obnašaš kot kreten...

Ales ::

Dober dan je izjavil:

V ponedeljek popoldan sem ga kupil, kaj to gre še pod stvarno napako?

Seveda.

MrStein ::

Dober dan je izjavil:

V ponedeljek popoldan sem ga kupil, kaj to gre še pod stvarno napako?

Stvarne napake imajo rok 2 leti.

Če priznajo, pa je drugo vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blaz90 ::

Najbrž se ne splača vračat nazaj, ker bodo popravili s software update. Gre za problem z lockscreen touch sensitivity.

Najbolj pogosto se pojavi, če imaš na telefonu case + screen protector.

Ena izmed začasnih rešitev je (če nočeš bit brez case oz. screen protectorja), da se s prstom dodakneš ohišja pri kameri ali pa pri lightning portu spodaj, kadar želiš sprejet klic/odpret kamero/flashlight shortcut na lockscreenu.

https://forums.macrumors.com/threads/ip...

Dober dan ::

Jutri ga nesem na telekom, pa poročam kaj bo. Mi gre zadeva tako na živce, da sem ga danes vrgel v škatlo in teram naprej stara jajca.

shadeX ::

Telekom je odprt? :O

no comment ::

12 mini je že priletel v SLO? A nismo bli drugače vsaj kak mesec ali dva za državami drugega sveta?

Te že mora bit nekaj narobe s tem telefonom... ;)

hipertija ::

Js ga imam in sem zelo zadovoljen ;) 12 klasik več kot odlično, če primerjam s službenim a71 gnusmas (beri kontra)
Prekle za kurnk

kanarin ::

In po kakšnem kriteriju pa bi ga sploh primerjal z A71 ? Kakorkoli že, slednji vsaj nima tistega GNUSA (beri pravilno) od notcha.

harvey ::

jakan123 je izjavil:

Uporabljam samo wireless charger. V pisarni, avtu, doma. Še carplay imam wireless, tako da jaz niti konektorja ne potrebujem.

Lahko prosim poveš kateri wireless charger uporabljaš. Hvala.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozdravljena, hitrost! Adijo polnilec in slušalke! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22834253 (12633) OK.d
»

Apple predstavil iPhone 13 in nove ipade ter ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5515156 (5495) buttcrack
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587220 (4802) Vetrpiha
»

prehod na iOS

Oddelek: Mobilne tehnologije
232499 (1978) hojnikb

Več podobnih tem