» »

"Nimam telefonskega priključka"- Telekom

"Nimam telefonskega priključka"- Telekom

CleanPower ::

Naročil sem internet VDSL pri Telekomu in želijo mi zaračunati 70eur ob priklopu za, citiram iz pogodbe "Priprava za vzpost.omrež.priključ.točke (OPT)".
Res da živim v rovtah, bogu za ledžima, 3km iz mesta, in da prej interneta nismo imeli naročenega, ampak tole zaračunanje stroškov se mi zdi malo absurdno? To bi moral urediti telekom na svoje stroške? Kaj menite?

PS: po telefonu pravijo da mora tehnik vštekati nov kabel tam v centrali, da naredi port, ali nekaj takega. To je 5min dela in en kabel, zaračunajo pa 70eur?

rejven ::

lak se ti zdi absurd?da plačas kot praviš bogu za hrbtom 70€ priklop, enako kot nekdo v bloku. kjer rabijo 2 m kabla?. V tvojem primeru je to totalna zmaga, predstavljaj kolk je kabla do bajte od omarce ali od najbližjega soseda, oa da ravno po jablanah ne visi. Urovnilovka te je rešla, da ne plačas konkretnega denarja.

CleanPower ::

Ne gre se za kabel do hiše, kolikor sem razumel. Gre se za kabel in priklop znotraj centrale. Do soseda pa imam 5m.

greatdrakon ::

vzami brezžični internet ali pa podobno rešitev pri simobilu ali pa hot internet.

rejven ::

CleanPower je izjavil:

Ne gre se za kabel do hiše, kolikor sem razumel. Gre se za kabel in priklop znotraj centrale. Do soseda pa imam 5m.

ampak ta kabel do omarice ti je nekdo potegnu, verjotno ko so kako cesto rihtal, čeprav nisi naročil nič. Sedaj si naročil pa pać pokasirajo tistih 70€.
To je za uporabnike kar vredu urejeno.

WhiteAngel ::

70 EUR bi znala biti kar realna cena, ja. Tudi elektro ti zaračuna > 100 EUR za vnovičen priklop elektrike, če ti jo izklopijo (npr. če jo odjaviš ali ne plačuješ elektrike in gre distributer v izvršbo).

fikus_ ::

To je njihova tarifa/postavka. Vsaki ali pusti.

videc ::

70€ je še malo. Cenik je pa pač takšen kot je.

feryz ::

Ja, priklop moraš plačati. Taksa. Naroči priključek pri T-2. Oni plačajo 70 evrov. Če ti je preveč.

CleanPower ::

Ja, ravno to me je zanimalo, ali mi bo t-2 isto zaračunal. Telekom promovira, da je priklop pri njih brezplačen, pa v resnici ni. Potem grem na t-2, logično.

Telekom mi sicer obljublja 16M internet na moji lokaciji, t-2 ima v "mojem" paketu le 10M. A obstaja kakšen način da bi dejansko izvedel koliko vleče?

krucymucy ::

To izmerijo sele ob priklopu, ker je odvisno od vec dejavnikov.

Greg91 ::

Še opomba. Operaterji ti obljubljajo hitrosti DO X Mbit-ov. Da ne boš presenečen, če oglaševana hitrost ne bo dosežena.

sirotka ::

70€ je zastonj! Elektro vzame precej, precej več, da ti omogočijo priklop na štrom.

CleanPower ::

70€ pač ni zastonj. Odvisno, če bi imel na računu 400.000€, se mi jebe za tistih 70€. Če je 70€ zastonj, ti lahko kar posredujem svoj TRR. Lahko te pridem zmasirat in ti dam lupčka za lahkonoč, samo za par 100€.


Vem, da operaterji obljubljajo DO, ravno to je fora, meni so rekli po telefonu da lahko dosegam DO 16MBIT, čeprav je paket DO 20MBIT. Ampak to je bolj tako, rekla kazala. Ali bom res dosegal 16MBIT? Ali samo 11 ali pa 8?? Če je temu tako, lahko izberem paket DO 10MBIT in plačam veliko manj.

Utk ::

Ali bom res dosegal 16MBIT? Ali samo 11 ali pa 8?? Če je temu tako, lahko izberem paket DO 10MBIT in plačam veliko manj.

Ja pa vzami manj, madona, kdo te sili v 16?

sirotka ::

CleanPower je izjavil:

70€ pač ni zastonj. Odvisno, če bi imel na računu 400.000€, se mi jebe za tistih 70€. Če je 70€ zastonj, ti lahko kar posredujem svoj TRR. Lahko te pridem zmasirat in ti dam lupčka za lahkonoč, samo za par 100€.


Kaj dobiš danes za 70€?

CleanPower ::

Utk je izjavil:

Ali bom res dosegal 16MBIT? Ali samo 11 ali pa 8?? Če je temu tako, lahko izberem paket DO 10MBIT in plačam veliko manj.

Ja pa vzami manj, madona, kdo te sili v 16?


Zakaj bi vzel 10? Če lahko imam 16?

sirotka je izjavil:

CleanPower je izjavil:

70€ pač ni zastonj. Odvisno, če bi imel na računu 400.000€, se mi jebe za tistih 70€. Če je 70€ zastonj, ti lahko kar posredujem svoj TRR. Lahko te pridem zmasirat in ti dam lupčka za lahkonoč, samo za par 100€.


Kaj dobiš danes za 70€?

Hja, zanimivo vprašanje..
En tank in 3/4 bencina.. To meni mogoče še največ šteje... Ali pa 30kg kruha? Kaj pa vem? Kaj pa ti dobiš?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

To je investicija, ki se jo naredi in mas mir. Ko bos za net plačeval 200 evrov/leto in gor, pa ne bo preveč?

Utk ::

Zakaj bi vzel 10? Če lahko imam 16?

Odloči se enkrat če imaš lahko al ne. Ti se pizdiš samo da se imaš kaj pozdit. 70 evrov priključnine, buhu, vprašaj starega fotra če mu je bla letna plača dost za telefon. In zdej bi rad 16, za ceno DO 16, nočeš pa 10. Kot da je hitrost odvisna od tega kaj hočeš.

CleanPower ::

Utk ti si malo bolan.. pojdi še malo spat.

Gre se za to da sem pri starcih in jim moram jaz plačevat za to sranje ker ga oni "ne rabijo". In če bom naslednji mesec spizdil ven, v svoje stanovanje, zakaj bi 70EUR vrgel skoz oken?

16M je pa 16m, če je, ni 10. Če ni pa ni. Če razumeš. Idiot.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ker naslednji mesec ne boš spizdil v svoje stanovanje, če ti je 70€ veliko denarja. Zato.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Jaz ne odpiram teme zarad 70 evrov za neko stvar, ki še nikoli ni bila cenejša.

16M je pa 16m, če je, ni 10. Če ni pa ni. Če razumeš. Idiot.


Sploh ne veš ali imaš 16 ali 10, ali sploh rabiš 16, pa se že pizdiš.

CleanPower ::

Furbo je izjavil:

Ker naslednji mesec ne boš spizdil v svoje stanovanje, če ti je 70EUR veliko denarja. Zato.

Ker če jih boš ti vsak dan metal skozi okno, tudi ne boš.

Pa ja, vem da rabim 16, zato ker 16 > 10.

Pa nimam minimalc plače, če vas zanima.

A


Za tebe, Utk, sem pa že povedal da pojdi še malo spat. Kako ta stvar ni bila še nikoli cenejša, če je pri T-2 zastonj? Ti si res malo trčen. Ali pa si kak telekomov promoter.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Ejga, CleanPower, počasi bo čas za kako tableto ali pa naziv na Slo-techu. :))

Čisto tako iz radovednosti, koliko pa plačuješ tastarim za tole tvoje bivanje?

Sicer pa, kakor so ti že povedali, ostani na mobilnem internetu. Tega lahko odneseš s sabo. Še v grob ga boš lahko potegnil, lovi tudi tam. :))

CleanPower ::

Zdaj ti pišem iz mobilnega interneta. Plačujem jim 300/mesec.

Ales ::

Kul vidiš, to je lepo in odgovorno. Pomislil sem, da jim ne plačuješ nič, pa nisem imel prav. :)

Ni tukaj kaj dosti za razmišljat veš, ali daš teh 70 EUR in vzameš pri Telekomu, ali pa ne. Kar se hitrosti tiče boš dejansko zvedel šele po priklopu, tako da je vse skupaj loterija.

Lahko tvegaš in daš več denarja in morda dobiš tam nekje 16 Mbit, lahko pa se enostavno sprijazniš z 10 Mbit. Zgleda da se ne da vedeti vnaprej. Kar ni fajn! Ampak kaj čmo...

Jaz bi prvo razmislil, ali bi mi ta razlika v hitrosti dejansko kaj pomenila ali ne. Za brskanje je 10 Mbit kar dovolj še zaenkrat, za kak streaming medijskih vsebin pa je že na meji. Odvisno, kaj streamaš.

Če dolgoročno rešuješ problem, potem bi morda ciljal na več kot 10 Mbit tudi če malo več stane. Če pa je vse skupaj relativno začasno, pa bi se zadovoljil z 10 Mbit in manjšimi stroški.

Mimogrede, ima kak tvoj sosed VDSL? Če ima, pomeri hitrost pri njih. Oddaljenost od centrale bo približno enaka...

rdecaluc ::

Zdravo.

Mi smo imeli podoben problem ko niso vedeli kaj kakšno hitrost lahko dobimo na lokaciji. Centrala je že podpirala več, sam so bili do nas stari kabli in veliko naročnikov.

Vzeli smo eno hitrost, potem zvečer ko so vsi 'na netu' potestiral in zmanjšali na to kar dobimo. Čisto nobenega problema in vse so uredili.
Est modus in rebus. ,typos

6151 ::

Jaz svetujem da greš na 50/10 telekom neomejeni 4G internet, nekje 35EUR/mesec je (20/5 je še ceneje če ti zadostuje)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a1.si/pogodbena-hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
132411 (1585) Ghost007
»

Google Fiber na voljo končnim uporabnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8523629 (20210) fiore
»

SIOL brezplacno dviguje hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
374017 (2746) roCkY
»

Rezultat uzakonjenega oglaševanja garantirane hitrosti interneta na Madžarskem medel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
298292 (7115) ss1234
»

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

Oddelek: Omrežja in internet
272090 (1769) Ovchka

Več podobnih tem