» »

(ZDA) Protimonopolno porocilo namiguje na razbitje velikih IT podjetij

(ZDA) Protimonopolno porocilo namiguje na razbitje velikih IT podjetij

Temo vidijo: vsi
«
1
2

A-242 ::

https://www.reuters.com/article/us-usa-...

The U.S. House of Representatives antitrust report on Big Tech firms contains a “thinly veiled call to break up” the companies, Republican Congressman Ken Buck said in a draft response seen by Reuters.


Pa poglejmo:

Googlovo preferiranje Chroma, prevzem trznega deleza in izgradnja monopola med brskalniki in tehnologijami (npr. AMP)

Microsoft je dozivel protimonopolno tozbo in je bil tik pred razbitjem zaradi preferiranja Internet Explorerja in porivanje le tega skupaj z operacijskim sistemom.

Google počne popolnoma enako. Google Search, Google Documents in vse Googlove storitve ves cas rinejo v ospredje Chrome, kjer je edino merilo, da je brskalnik njihov in prevzeto uporablja Google Search kot prevzeti search engine. Enako placuje Firefoxu, Applu,... da prevzemajo njihov iskalnik kot prevzet. Za obrambo uporabljajo "argument", da uporabniki zanj (ali storitve) ne placujejo nicesar, vseeno pa pobira uporabniske podatke in jih monetizira, kar argument prakticno vrze v smeti.

Google napačno kategorizira in prireja rezultate v skodo potencialnim konkurentom, zaradi cesar si je nakopal tozbo in globo s strani EU

Podjetja kot je Findem, so se morala zapreti, ker jih je Google izrinil iz iskanja, saj so bili potencialni konkurenti. Namesto interesa uporabnikov - vec razlicnih iskalnikov - je google oviral nevarne konkurente in jih izkljuceval iz rezultatov

Google preferira lastne storitve pred drugimi storitvami

Yelp je bil dalec najboljsi review servis. Google jim je kradel podatke in postavljal Google Reviews na prvo mesto med rezultati. Slabo za uporabnike, ki so namesto vec reviewev in boljsih ocen na Yelpu dobivale ocene slabse kakovosti na Goole Reviews

Google izvaja tajne naložbe in preko svojih storitev posilja stranke tja kamor so nalozili svoj denar

RetailMeNot, vanj je Google vlagal denar, jih naredil za search result stevilka ena (s cimer vsi ostali niso mogli konkurirat), 3 do 4 leta kasneje je bila družba RetailMeNot prodana, ob prodaji pa je bilo razkrito, da je vanjo Google Ventures leta investiral, v rezultatih pa je naprej rinil to podjetje, v katerem je imelo svoj delež

Google je "sabotiral" podjetja, ki so zelo hitro rasla in so veljala za nevarna

Vroom - Google je preplavljal rezultate iskanja z negativnimi kritikami in negativnimi objavami o taksnih podjetjih. Vroom je sicer uspesno prezivel prihod na borzo, vendar so mnogi drugi, ki so strankam ponujali veliko / boljše storitve, prizadeti ali celo uniceni zaradi manipulacij Googlovega iskalnika.

Google (Facebook, Amazon,...) zelo ucinkovito zavira inovacije in unicujejo hitro rastoca podjetja preko zlorabe monopolnega deleza pri lastnih storitevah.

Google uporablja nadzor nad Google Search, Androidom, Play Storom in Chromom, da preprecuje podjetjem kakrsnokoli konkuriranje.

Facebook uporablja svoj nadzor v druzabnem omrezju za razumevanje katera podjetja hitro rastejo in pokupi vsa, ki se mu potencialno zdijo nevarna

Amazon uporablja nadzor nad trgom in preprecuje, da noben prodajalec ne more postati zelo velik.

Vsi trije IT mogotci ucinkovito unicujejo inovacijo v ZDA (pa tudi v EU), s cimer pa se krepi Kitajska, kjer Google, Facebook in Amazon prevladujoce moci nad njihovim trgom nimajo, kar se je pocasi ze zacelo kazati, seveda pa se tudi teh poizkusajo branit preko nemarnih potez diskreditacije, kot recimo prepoved "vohunske", "nedemokraticne",... kitajskih aplikacij kot je TikTok (ki, konec koncev, ne pocne nic drugace kot pocne Google sam - vohuni za uporabniki). Bo pa, vsaj upajmo, cas pokazal ali je za vladnimi napadi na TikTok Facebookov ali Googlov lobisticni denar.

HulkHogan ::

Glede na to da imajo IT lastniki redno večerje s Trumpom, prej z Obamo, še prej z Bušem... močno dvomim da bojo kaj razbijali.

c3p0 ::

Do no evil.

nergac ::

Bla bla bla ...
A reklamni panoji sredi pločnika v SI mestih ne motijo nikogar?

Enako je povsod, razen na Kubi, Belorusiji in mogoče kje v Afriki, za vse daljnjo vzhodnjake ne vem in ne bom pametoval.

zmaugy ::

@OP:

Hvala za odlično s podatki podprto temo. Na nekatere stvari človek niti ne pomisli...
Definitivno bi vse te gigante morali razbiti, ker do zdaj še nihče ni imel tako popolne moči nad ostalimi ljudmi/podjetji, kot jo imajo te informacijske maligne tvorbe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Poldi112 ::

Si ziher, da FDR, Churchill, Hitler, Stalin, Hirohito, ... niso imeli več moči od Google, Facebook, Amazon?

Ter zakaj bi paradne konje hendikepiral v boju s kitajsko konkurenco. Menda ne želiš, da jih nadomestijo Baidu, Alibaba, ... Oni ti pač ne bodo smeli donirati miljonov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c3p0 ::

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.

zmaugy ::

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

FTad ::

zmaugy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


nekako sem raje na ameriski, kot na kitajski ketni

Zimonem ::

Članek napisan brez protiargumentov, kateri obstajajo v poročilu.

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


To kitajsko "sranje" je dovolj relevantno, da ga američani že prepovedujejo, kjer ne morejo tekmovati z njim.

Na ketni američanov smo pa že od zadnje vojne in zagovarjanje prepovedi kitajcev kaže zgolj, da si navdušen nad njo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Pa saj bo prišlo do nekega kompromisa Zahoda in Vzhoda.

Osnova bo novi esperanto, simbolni jezik s simboli.

Nekaj med kitajskimi pismenkami in našo abecedo.

Mularija je že čisto v tem.

Starci smo na forumih ...

Poldi112 ::

Mogoče, a bo tudi domet nekje na ravni esperanta.

V praksi se bo pač začelo namesto angleščine učiti mandarinščino.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Esperanto je bil vsiljen nasilno.

Smeški in ostale monade pa so evolucija.

Velika razlika.

Pa poglej praktičnost simbolov ...
Recimo na letališčih ...
Lahko nimaš pojma o jeziku in kulturi, simbol pa ti lahko marsikaj pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Poldi112 ::

In kateri jezik vsaj približno lahko nadomestijo smeški? Saj ti niti "kilo kruha prosim" ne omogočajo v trgovini.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

FTad je izjavil:

zmaugy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


nekako sem raje na ameriski, kot na kitajski ketni


Better the devil you know. Se strinjam.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Poldi112 je izjavil:

In kateri jezik vsaj približno lahko nadomestijo smeški? Saj ti niti "kilo kruha prosim" ne omogočajo v trgovini.


V prihodnosti bo mali kruh, srednji kruh in veliki kruh. Pa še tri različne sestave. Skratka devet kruhov. Zbereš enega izmed devetih.

Sicer bodo obstajale tudi sektaške pekarnice za posebneže, ampak to ne bo mainstream.

Oznake domače, babičin, bio in podobno bodo strogo prepovedane.

Poldi112 ::

In kako boš izgovoril smeške? Boš populacijo prisilil, da se nauči otroško verzijo govora?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Saj ne bo prodajalcev.
Že zdaj so samopostrežne in tik tak blagajne.
Ravno prejšnji teden so v mojem rojstnem mestecu namestili tak mini tik tak za žemljice in sem pustil, da me je teta uvedla.
Bizarno vse skupaj.

Saj mojega glasu tudi ne slišiš in se pogovarjava tukaj. V Latinici.

Mularija počne isto, bolj zgoščeno preko sms-ov.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!


Nisi razumel, ane? Kje sem jaz napisal karkoli, na kar bi ti lahko odgovoril s sranjem, ki so ga oboževali v 20. stoletju v KP?
Ali si zgolj v trol modu?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Poldi112 ::

Napisal si, da si zadovoljen z USA ketno, ker si je vajen. Kaj je to drugega kot suženjstvo?

Verjetno si en onih, ki so bili veseli nemške, avstrijske, francoske, ... nadvlade.

Samo da niso kitajci! :)

P.S. Cankar je zate sranje? Ker te kritizira?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

nergac ::

Seveda je boljša ameriška ketna kot CCP Kitajska.
Merkel nekam preveč simpatizira s CCP ketno - sledenje, aplikacije pa to.

Sam sem se bolj družil s svobodomiselnimi FKK Nemci, ki so me uvedli v izraz "gelbe gefahr" ...

Itak pa se Nemcem vse njihove hokus-pokus ideje sfižijo.

Naj se držijo tehnike ...

Ameriška tehnološka ketna je super.
Malo manj pa naftna ketna ... Ampak tudi Reptilčki (Briti) niso glede tega nič manj nedolžni (fracking, tudi pri nas)

Cankar je super, je pa preveč pil ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Napisal si, da si zadovoljen z USA ketno, ker si je vajen. Kaj je to drugega kot suženjstvo?

Verjetno si en onih, ki so bili veseli nemške, avstrijske, francoske, ... nadvlade.

Samo da niso kitajci! :)

P.S. Cankar je zate sranje? Ker te kritizira?


@OP:

Hvala za odlično s podatki podprto temo. Na nekatere stvari človek niti ne pomisli...
Definitivno bi vse te gigante morali razbiti, ker do zdaj še nihče ni imel tako popolne moči nad ostalimi ljudmi/podjetji, kot jo imajo te informacijske maligne tvorbe.


Ti giganti so ameriški, ane?


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


Od kje si ti videl, da sem jaz zadovoljen z USA ketno, veš samo ti. Večno v iskanju konflikta in v trol modu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Poldi112 ::

Direkt nad mojim komentarjem, ki te je tako prizadel, si na:

nekako sem raje na ameriski, kot na kitajski ketni


odgovoril z

Better the devil you know. Se strinjam.


Sem te narobe razumel?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

HulkHogan ::

zmaugy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


Saj mamo odprte meje, bomo kitajce pa sem pripeljali. To je naredila modna industrija v Italiji. Še zmeraj lahko dajo na cunje nalepko made in Italy, šivajo pa skladišča kitajcev v okolici Milana.

Pri nas ste sicer bolj navdahnjeni za Afriške in Arabske delavce, odvisno od področja. Samo ne vem koliko časa vam bojo ti ljudje služili penzione preden bojo vstali in začeli z BLM :))

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Direkt nad mojim komentarjem, ki te je tako prizadel, si na:

nekako sem raje na ameriski, kot na kitajski ketni


odgovoril z

Better the devil you know. Se strinjam.


Sem te narobe razumel?


Ne vem, morda si spregledal, zato sem ti še enkrat povzel širši kontekst.
Če pa bi MORAL izbirati med enimi ali drugimi, bi pa sam izbral Američane, kot sogovornik, ki je napisal enako.
Kot je pa razvidno iz konteksta, pa ne maram biti na nobeni ketni. Upam da je zdaj jasno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nergac ::

Sam nikakor ne morem najti dame, ki bi me dala na ketno, da bi bil suženj za eno popoldne ...

Potem pa bi šel na kosilo.

Seveda sam.

zmaugy ::

HulkHogan je izjavil:

zmaugy je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kitajsko konkurenco se bo, ko bo treba, enostavno pobannalo. Svobodni trg in to.


Precisely. Vse to kitajsko sranje se bo naredilo za irelevantno še za nekaj desetletij, važno je, da ne pustimo američanom, da nas povsem dajo na ketno in nataknejo še nagobčnik.


Saj mamo odprte meje, bomo kitajce pa sem pripeljali. To je naredila modna industrija v Italiji. Še zmeraj lahko dajo na cunje nalepko made in Italy, šivajo pa skladišča kitajcev v okolici Milana.

Pri nas ste sicer bolj navdahnjeni za Afriške in Arabske delavce, odvisno od področja. Samo ne vem koliko časa vam bojo ti ljudje služili penzione preden bojo vstali in začeli z BLM :))


Lej, če ti ne zmoreš povezati konteksta teme z napisanim, potem morda greš na lažje teme?
Govor je o informacijskih storitvah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?


Malo si tečen s tem svojim strawman onegavljenjem... Ista taktika, kot jo je ubral Pence in jo (kot vidimo) povzemajo lokalni crackpoti, ko je Kamala rekla, da bi se cepila s cepivom, ki bi ga priporočili strokovnjaki, ne bi pa se cepila s cepivom, ki bi ga priporočil Donald. Nakar je Pence izjavil, da je Kamala antivaxerca.
Druga plat istega kovanca si, kolega Poldi112. Poglej skrajnega desničarskega crackopta na sosednji temi in videl boš zrcalno sliko sebe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nergac ::

A ni že Kant nekaj govoril o tem, da človek mora imeti gospodarja ...

Eni celo nekaj govorijo o vesti.

Naprej ne bom pisal, ker bi utegnil biti napačno razumljen, kar si nikakor ne želim, kajti tema je silno občutljiva.

zmaugy je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?


Malo si tečen s tem svojim strawman kruljenjem... Ista taktika, kot jo je ubral Pence in jo (kot vidimo) povzemajo lokalni crackpoti, ko je Kamala rekla, da bi se cepila s cepivom, ki bi ga priporočili strokovnjaki, ne bi pa se cepila s cepivom, ki bi ga priporočil Donald. Nakar je Pence izjavil, da je Kamala antivaxerca.
Druga plat istega kovanca.


Sam se ne bi cepil v nobenem primeru, ker sem izgubil zaupanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?


Malo si tečen s tem svojim strawman onegavljenjem... Ista taktika, kot jo je ubral Pence in jo (kot vidimo) povzemajo lokalni crackpoti, ko je Kamala rekla, da bi se cepila s cepivom, ki bi ga priporočili strokovnjaki, ne bi pa se cepila s cepivom, ki bi ga priporočil Donald. Nakar je Pence izjavil, da je Kamala antivaxerca.
Druga plat istega kovanca si, kolega Poldi112. Poglej skrajnega desničarskega crackopta na sosednji temi in videl boš zrcalno sliko sebe.


Kolega, ignorirate vprašanje. Ki je povsem resno.

Predvidevam da ne gre toliko za to, da je ketna udobna, kot za to, da se sveti.

In ne, en gospodar ni boljši od drugega, če hrepeniš po svobodi. Je zgolj mentalna akrobacija vas, ki nam pridigate, da živimo v svobodnem svetu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?


Malo si tečen s tem svojim strawman onegavljenjem... Ista taktika, kot jo je ubral Pence in jo (kot vidimo) povzemajo lokalni crackpoti, ko je Kamala rekla, da bi se cepila s cepivom, ki bi ga priporočili strokovnjaki, ne bi pa se cepila s cepivom, ki bi ga priporočil Donald. Nakar je Pence izjavil, da je Kamala antivaxerca.
Druga plat istega kovanca si, kolega Poldi112. Poglej skrajnega desničarskega crackopta na sosednji temi in videl boš zrcalno sliko sebe.


Kolega, ignorirate vprašanje. Ki je povsem resno.

Predvidevam da ne gre toliko za to, da je ketna udobna, kot za to, da se sveti.

In ne, en gospodar ni boljši od drugega, če hrepeniš po svobodi. Je zgolj mentalna akrobacija vas, ki nam pridigate, da živimo v svobodnem svetu.

Do kdaj nameravaš pretepat strawmana? Toliko da vem, da si vzamem pavzo in ne berem teh tvojih neumnosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nergac ::

Kdo lahko trdi, da je sam svoj gospodar?

Odgovor je zelo enostaven.

Sam svoj gospodar je tisti, ki ga ni ničesar strah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Vse je jasno. Ti si očitno izbral gospodarja in ga opravičuješ s tem, da bi bil drugi gospodar slabši. Oz. po novem s tem, da ga rabimo.

Zakaj misliš, da kot EU ne moremo biti suvereni?


Malo si tečen s tem svojim strawman onegavljenjem... Ista taktika, kot jo je ubral Pence in jo (kot vidimo) povzemajo lokalni crackpoti, ko je Kamala rekla, da bi se cepila s cepivom, ki bi ga priporočili strokovnjaki, ne bi pa se cepila s cepivom, ki bi ga priporočil Donald. Nakar je Pence izjavil, da je Kamala antivaxerca.
Druga plat istega kovanca si, kolega Poldi112. Poglej skrajnega desničarskega crackopta na sosednji temi in videl boš zrcalno sliko sebe.


Kolega, ignorirate vprašanje. Ki je povsem resno.

Predvidevam da ne gre toliko za to, da je ketna udobna, kot za to, da se sveti.

In ne, en gospodar ni boljši od drugega, če hrepeniš po svobodi. Je zgolj mentalna akrobacija vas, ki nam pridigate, da živimo v svobodnem svetu.

Do kdaj nameravaš pretepat strawmana? Toliko da vem, da si vzamem pavzo in ne berem teh tvojih neumnosti.


Močni argumenti kolega. Da vas ne daje mrbit Štokholmski sindrom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Poldi, si za to da narediva znanstveni poiskus:
nekaj v smislu ŠS in pa LSD skupaj.
Bilo bi zanimivo.
Če ne bo prostovoljcev, se javim sam.

Poldi112 ::

Kaj je ŠS, ter kaj bi bil cilj eksperimenta? Ker če je zraven LSD...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Oprosti sem zamešal.
Mislil sem tista igra paznikov in zapornikov in ne ŠS (Štokholm sindrom).
Ko so se nekateri študentje preveč vživeli v vlogo paznikov in postali sadisti.
LSD bi znal to omiliti ...
Zato pa je LSD tako nevaren, ne pa zaradi bad tripa.

Bi pa človeštvo kaj hitro izumrlo oziroma se samoukinilo pod LSD ... Bili bi vsi bratje in sestre in povezani s stvarstvom.

To, da pa je prepovedana rastlina, je pa absurd.

Čeprav ne kadim niti čikov in preferiram pol litra slivovega žganja v skrajnih primerih.

Cilj eksperimenta: vpliv LSD na ponovljen poiskus pazniki-zaporniki iz leta 60, 70 prejšnjega stoletja, ne vem natančno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:



Močni argumenti kolega. Da vas ne daje mrbit Štokholmski sindrom.


Še kar vztrajaš pri pretepanju strawmana? Ok, se vidimo kasneje, najdi si kakšnega trola, da se bo igral s tabo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

A-242 ::

Mimogrede, nekje se me je pripel Persona Non Grata odkar sem tole objavil. :))

Izgleda so spet goglasti moderatorji zaceli cenzurirat neprijetna mnenja.

nergac je izjavil:

Seveda je boljša ameriška ketna kot CCP Kitajska.


Zanimivo, da so venomer debate o eni ketni proti drugi. Kitajske ketne zaenkrat se ni kaj dosti, morda verizica za okras. Ameriska ketna je prisla iz tovarne sider.

Kaj, ce bi se namesto nabijanja kako radi ste pod ketnami raje znebili se ameriske ketne? Aja to pa ne...

Ergo, Poldi ima tule prav. In Cankar tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

nergac ::

Wrong ...
Nismo na nič manjši kitajski ketni kot ameriški.

Seveda pa ima Poldi prav.

Cankar pa tudi, ampak včasih nam to tudi paše ...

Zna nam pa prekipeti, potem znamo biti posebej nevarni ... Tudi za gospodarje.

Poldi112 ::

nergac je izjavil:


Nismo na nič manjši kitajski ketni kot ameriški.


Kako da ne? So kitajci kot retardi uveljavili NATO Article 5? Nam kitajci govorijo, s kom ne smemo trgovati? Nam kitajci govorijo, kakšen tip vlade smemo imeti? Nam kitajci govorijo, da naj poskrbimo za človekove pravice beguncev, ki se utapljajo v Sredozemlju? Nam kitajci govorijo, da moramo prodati banke, ker se je grkom to tako dobro obneslo? Nam kitajci govorijo, da naj prenehamo pretepati katalonce, ki so si drznili iti na referendum? Nam kitajci govorijo, naj ne mučimo Assange-a, Manninga, ...?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nergac ::

Poldi, ne kolektiviziraj.

Sam nisem glasoval ne za EU ne za Nato. Sploh nisem šel glasovat.

Sem glasoval za samostojno SI, ko je frčoflan JLA brenčal nad mano.

Se oproščam samo glede tega - mislim na CCP in ne na Kitajce.

Plačam samo svoj zapitek.

Poldi112 ::

Tudi jaz sem slišal Miga v Ljubljani. Edino kaj ima to veze z nesmiselnostjo trditvije, da nas imajo kitajci na ketni?

Nam komunistični kitajci silijo svoje produkte in preprečujejo nakup superiornih ameriških, ali nam morda američani zagotavljajo svobodni trg?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

zmaugy ::

A-242 je izjavil:

Mimogrede, nekje se me je pripel Persona Non Grata odkar sem tole objavil. :))

Izgleda so spet goglasti moderatorji zaceli cenzurirat neprijetna mnenja.

nergac je izjavil:

Seveda je boljša ameriška ketna kot CCP Kitajska.


Zanimivo, da so venomer debate o eni ketni proti drugi. Kitajske ketne zaenkrat se ni kaj dosti, morda verizica za okras. Ameriska ketna je prisla iz tovarne sider.

Kaj, ce bi se namesto nabijanja kako radi ste pod ketnami raje znebili se ameriske ketne? Aja to pa ne...

Ergo, Poldi ima tule prav. In Cankar tudi.


Vedno za to. Kar je seveda razvidno iz mojih stališč na forumu. Odprl sem tudi kakšno temo s to tematiko in moje stališče je bilo takšno še v času Obame, Trumpov mandat pa se mi zdi idealna priložnost da se EU postavi na lastne noge in se znebi nadvlade ameriškega imperija. Če moram pa izbirati in imam na voljo zgolj eno ali drugo, izberem ameriško nadvlado pred kitajsko any day (za razliko od Poldija, ki ima zelo rad Kitajce).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Poldi112 ::

Kolega, kot rečeno, že samo konstantno ponavljanje ideje, da je izbira realna in ne zgolj umetno ustvarjanje sovražnika z namenom, da nas držijo na ketni, jasno kaže, da je vaš hrbet biča vajen in željan.

Ekonomsko ni absolutno nobenega razloga, da se pustimo še naprej buzerirati jenkijem. Imamo primerljivo ekonomijo, če jim kaj ni prav naj pa gladko odjebejo s svojimi podjetji. Naš trg, naša pravila glede varovanja podatkov in davkov.

Da sploh ne omenjamo, da nas rinejo v povsem nepotrebno hladno vojno s kitajci, ker se ne morejo sprijazniti z realnostjo, da jih bo vojaška dominanca bankrotirala. Tako kot je še vsakega pred njimi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

 Tito je car!

Tito je car!



Razen če bi kdo rad prodajal pravljico, da smo kot Yugoslavija lahko bili suvereni, kot EU pa po desetletjih extra ekonomskega razvoja ne moremo biti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, kot rečeno, že samo konstantno ponavljanje ideje, da je izbira realna in ne zgolj umetno ustvarjanje sovražnika z namenom, da nas držijo na ketni, jasno kaže, da je vaš hrbet biča vajen in željan.

Ekonomsko ni absolutno nobenega razloga, da se pustimo še naprej buzerirati jenkijem. Imamo primerljivo ekonomijo, če jim kaj ni prav naj pa gladko odjebejo s svojimi podjetji. Naš trg, naša pravila glede varovanja podatkov in davkov.

Da sploh ne omenjamo, da nas rinejo v povsem nepotrebno hladno vojno s kitajci, ker se ne morejo sprijazniti z realnostjo, da jih bo vojaška dominanca bankrotirala. Tako kot je še vsakega pred njimi.


Ko mi bo EU pokazala, da je sposobna suvereno delovati brez zaslombe ZDA, potem bom pritrdil tvojim argumentom.
Na žalost se je v času Trumpa pokazalo, da smo obrambno impotentni - videno ko je oranžna opica skakala na NATO vrhu in so bili predsedniki vseh držav precej posrani.
Videno tudi v tem, da je GB zapustila EU in da torej nismo bili sposobni Britancem dati vizije, kjer bi jih več videlo EU kot prednost in ne kot slabost.
Videno tudi leta 2015, ko so nam Američani in Turki uprizorili selitev narodov iz bližnjega vzhoda, ki so ga sami (celo z našo pomočjo) destabilizirali desetletja pred tem in torej nismo bili sposobni nadzorovati niti lastnega ozemlja pred invazijo neoboroženih revežev iz prej omenjenega področja, kar je skoraj uničilo EU in kot rečeno pognalo GB v Brexit.
Videno tudi v vzponu skrajnih fašotov vsepovsod po EU, ki hočejo EU razdreti.
Glede na dosedanje izkušnje mislim da zaenkrat tvoja vizija ni realna, ker je EU notranje razklana in predvsem vojaško impotentna, možnosti bi bile večje, če bi se bolj integrirali in imeli skupno zunanjo politiko, vendar to preprečujejo skrajneži, ki jih sponzorirajo ZDA, Rusi in vsi ostali, ki jim je močna EU grožnja.

PS: Ne mi prodajat SFRJ, vemo kako se je to končalo, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Gagarin ::

Men se dejansko bruha kako so teli naši jajotovi tlačani takoj pristali na vse zahteve Pompea glede Huawei...Še Hrvaška mu je rekla ne, Jajo pa takoj na kolena in poklon do poda. Bruh.

Torej zmaugy, je pravilno da se še naprej naslanjamo na ZDA, kljub zavedanju da ravno le-ta sponzorira skrajneže, ki preprečujejo nastanek močnejše evrope?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo še zaostriti sankcije zoper Huawei (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11120739 (16560) 111111111111
»

Microsoft: tehnologija prepoznavanja obraza potrebuje regulacijo

Oddelek: Novice / Zasebnost
166844 (4872) tikitoki

Več podobnih tem