» »

5G hitrosti v Sloveniji

5G hitrosti v Sloveniji

blob_19 ::

Pozdravljeni,

lahko pripnete svoje zaslonske slike hitrosti (speed test) in dopišete mesto, ki jih dosegate na 5G omrežju v Sloveniji.

Ker ima zaenkrat samo Telekom Slovenije postavljeno 5G omrežje in to le na določeni frekvenci,
bo v prihodnosti zanimivo primerjati rezultate za nazaj. Z razno-raznimi dejavniki: - povečevanjem števila uporabnikov, kako bo zasedeno omrežje, itd.

hojnikb ::

5G je pr nas že dejansko operativen?
#brezpodpisa

starfotr ::

Problem je, ker so hitrosti v pasameznih paketih omejene in ni realne slike.

Ja, 5G je na 2,6 GHz trenutno pri Telekomu. Po moje so gor samo njihove testne naprave in nič drugega.

Miki N ::

Ne skrbite, ko bo 5G vklopljen boste mogoče opazili kar na svoji položnici. :))

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

mambli ::

Sem včeraj testiral na Samsung S20 5g. V stanovanju imam hitrost 160 Mbs, zunaj pa 280.
Se pa kdaj zgodi, da dolgo časa rabi, da najde spletno stran (do 10 sekund), potem pa brzina.

Vuli ::

telekom ga ima, zaenkrat zastonj do konc leta, pol bo pa za doplačat 5G...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Lonsarg ::

Težko boš doplačal za 5G ko bodo pa vse 4G postaje nadgradili na 5G in ne bo več ločnice med 4G/5G postajami.

Edina ločnica ki jo lahko naredijo je omejitev maksimalne hitrosti, torej da je maksimalna hitrost le proti doplačilu, kar se pa že zdaj marsikje dela.

Anney ::

Na 4G dobim 133DL in 57UL, rabiš več za fon?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Ales ::

Nekaterim 4/5G omrežje ni samo fon pač pa edina povezava v splet, preko katere furajo vse naprave...

Edit: je sicer čisto dobro vprašanje, če kot odjemalec vsebin v tem trenutku sploh rabiš več za karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Vuli ::

Lonsarg je izjavil:

Težko boš doplačal za 5G ko bodo pa vse 4G postaje nadgradili na 5G in ne bo več ločnice med 4G/5G postajami.

Edina ločnica ki jo lahko naredijo je omejitev maksimalne hitrosti, torej da je maksimalna hitrost le proti doplačilu, kar se pa že zdaj marsikje dela.

itak, pol enkrat ko bodo imeli vsi telefoni 5G bo pa đabe.

Vklop storitve 5G

Brezplačno do 31. 12. 2020
Do konca leta vam brezplačno omogočamo uporabo storitve Hitri internet 4G/5G s hitrostjo do 450/100 Mbit/s.
SMS s ključno besedo 5G na 1918 ​Mesečna naročnina
Naj A, Naj B, Naj C akcija, paketi Druge številke, NEO Svet A, NEO Svet B, NEO Svet C, Mobilni net A, Mobilni net B, Mobilni net Start, SIM 2 in starejši paketi* 6 € 0 €
NekiNeki, Mobilni net C in starejši paketi* 3 € 0 €
Naj 5G, Gluhi A, Platinum A, Platinum B*
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mm&r ::

Na Telekomu so mi povedali, da bo predvidoma čez kakšen mesec na voljo tudi modem za 5G, a mogoče kdo ve za kakšen spodoben modem, da bi se dalo tole sprobat za doma, kot dostopna točko za wifi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

glaš ::

mambli je izjavil:

Sem včeraj testiral na Samsung S20 5g. V stanovanju imam hitrost 160 Mbs, zunaj pa 280.
Se pa kdaj zgodi, da dolgo časa rabi, da najde spletno stran (do 10 sekund), potem pa brzina.


5g v stanovanju ???? :)):|:)) daj preberi si mal o 5g-ju, da ne boš takšne neumnosti klatil,

starfotr ::

5G ima širok razpon frekvenc. Praktično vse frekvence, ki so sedaj v uporabi za 2G, 3G, 4G se lahko uporabljajo za 5G. In še več.

Trenutno ima telekom 2,6 GHz, A1 pa ima (je imel?) testno na 3,5 GHz.

Vse je odvisno od lokacije nahajanja, če je pri oknu in gleda bazno, zakaj pa ne bi lovilo ...

mambli ::

glaš je izjavil:

mambli je izjavil:

Sem včeraj testiral na Samsung S20 5g. V stanovanju imam hitrost 160 Mbs, zunaj pa 280.
Se pa kdaj zgodi, da dolgo časa rabi, da najde spletno stran (do 10 sekund), potem pa brzina.


5g v stanovanju ???? :)):|:)) daj preberi si mal o 5g-ju, da ne boš takšne neumnosti klatil,


Potem mi pa ti prosim razloži, kaj je tu čudnega? Če mi na telefonu piše, da se je povezal na 5g omrežje in izmerim 160 Mbps. Ali telefon laže ali ti nekaj nabijaš?

starfotr ::

Jaz že na 4G dosegam 120 M/20 M z lahkoto. V bajti.

Lonsarg ::

5G izboljša teoretično max hitrosti nekaj malega pri istem spektru frekvenc. Ampak glavna prednost pa je spektralna izkoriščenost kjer je 5G par faktorjev bolj učinkovit kot 4G. Izkoriščenost pomeni da je manj šans da ti bo v konici padla hitrost ker bo v tvojem okolišu še nekdo drug uporabljal iste frekvence, kar je IMO zelo pomembno iz stališča izkušnje.

mojter ::

mambli je izjavil:

Sem včeraj testiral na Samsung S20 5g. V stanovanju imam hitrost 160 Mbs, zunaj pa 280.
Se pa kdaj zgodi, da dolgo časa rabi, da najde spletno stran (do 10 sekund), potem pa brzina.

koliko dobis na isti lokaciji ce izklopis 5g?

Ghost007 ::

Jaz sem sprobal telekom verzijo 4G+/5G opcijo na S7 in S9 ki sta oba 4G+. Ker ima easy switch za preklo v moj.telekom
in tudi mi v stanovanju oba telefona potegneta malenkost vec kot 4G+ opcija ki strikno zaklenjena na 150Mbit.
Okrog 178Mbit ampak samo zgodaj zjutraj.

glaš ::

Ja, iz 150/50 si preklopil na 400/100 na 4g+, pri tebi nima veze 5g, to je opcija za telefone, ki to podpirajo in še ti so zelo omejeni z področjem delovanja 5g-ja. Če trdite nasprotno prosim za kakšen konkreten link, ki dokazuje mojo zmoto. Se z veseljem pustim prepričat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

mambli ::

Danes testiral na Dunajski na Petrolu:
PING ms
16
DOWNLOAD Mbps
401.65
UPLOAD Mbps
91.90

Anney ::

Jaz sem lih danes izklopil opcijo na telekomu:

Hitri Internet 4G/5G 450/100 takojšnji izklop 3,00 €

Sploh nisem vedel, kdaj so zaračunavati začeli, vem pa da je blo zastonj in sem vklopil. Ene par 10€ sn jim pa že šenkal. :)

Imam dovolj tole za fon pa še 500GB podatkov, za koga?
Hitri Internet LTE/4G 150/50
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5G telefoni

Oddelek: Mobilne tehnologije
272882 (1991) BlaY0
»

V Sloveniji dobili omrežje 5G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9822907 (9132) Geho
»

EU podpira 5G (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10917749 (12654) Mr.B
»

Na Kitajskem začelo obratovati omrežje 5G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5810322 (7778) rabelj5
»

Američani in Korejci se bodejo okoli tega, kdo je prvi pognal mobilno omrežje 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
255147 (3671) Scorpy84

Več podobnih tem