» »

Delo preko interneta davek

Delo preko interneta davek

GozdniJože93 ::

Sem nazaposlen in delam za zelo majhno vsoto na strani Prolific. Plačan sem 50-100EUR na mesec. Ponavadi se bolj to uporablja kot stranski zaslužek in dobil sem okoli 500EUR iz te strani v 6 mesecih. Zanima me, če bom imel kakše probleme, če bom npr. nakazal po 100EUR na mesec na moj trr račun iz paypal? Ali moram prikazati davek pri taki majhni vsoti?

spam321 ::

Načeloma bi moral zaslužek prijaviti, a dvomim, da se bo kdo ukvarjal s tabo za teh par 10€ davka...

Ales ::

Sprašuješ s pravne strani, ali praktične?

Pravno gledano moraš prijaviti.

V praksi pa noben nima kristalne krogle, da bi ti povedal, ali te bo kdo kdaj pobaral zaradi tega ali ne...

Mimogrede, že ko pride na Paypal je zadeva pri tebi, ne šele ko si nakažeš na bančni račun.

GozdniJože93 ::

Vem, da praktično je mala verjetnost za probleme. Tole sem našel za prijavo davkov. Ali bi dobil kako kazen, če npr. po enem letu od kar sem začel dobivat prihodek bi prijavil? Koliko časa imam, da prijavim zaslužek? Kakšne so pa približno kazni?
https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Kazni ni, če izvedeš samoprijavo, preden FURS zoper tebe začne postopek po uradni dolžnosti.

suzej ::

Ales je izjavil:



Mimogrede, že ko pride na Paypal je zadeva pri tebi, ne šele ko si nakažeš na bančni račun.

a paypal poroča davčni? ker če ne, potem ko je na paypalu še ni pri tebi

Invictus ::

Mislim, da ima paypal neko limito tam okoli 2500 USD letno, ko začne zahtevati tvojo davčno in vse osebne podatke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734716 (17747) plusdzabaka1
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223639 (14246) St235
»

Dvig denarja na paypalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112631 (7491) St235
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337955 (6087) Invictus
»

Odprtje bančnega računa v Avstriji zaradi plačevanja preko PAYPALA - Ali je to možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115019 (10486) #000000

Več podobnih tem