» »

Vprasanje glede navijanja graficne kartice in artefaktov, ki se ob tem pojavijo

Vprasanje glede navijanja graficne kartice in artefaktov, ki se ob tem pojavijo

Death Knight ::

Imam Winfast Geforce 4 Ti4200 128MB AGP8x MyVIVO. Hladim jo z ventilatorjem, ki je vgrajen v stranico racunalnika (12cm ventilator Thermaltake). Graficna ima vseskozi temperaturo okoli 47 stopinj celzija. Navita je na 305/594mhz. Zanima me naslednje: po katerih testih naj se zgledujem glede pojava artefaktov? Primer: ce imam graficno navito na 305/601 se mi v 3Dmarku ze kazejo obcasni artefakti, v igrah pa tega nikjer ni opaziti. A je potem varno navijati do meje, ko v igrah opazis artefakte ali se naj obrnem na 3Dmark? Meni ni popolnoma nic jasno. Obcutek pa imam, da ce bi navijal v navezi z igrami bi lahko graficno navil se veliko bolj. Prosim za pomoc! Hvala vsem.

profii ::

rajs se drz spodnje meje (3d mark) ker ce bi kartici ratal mal bl vroce al pa ce kaksna bol greficno zahtevna igrca zaposli tvojo grafo se ti bojo kazali artefakti.
:D :D zihr je zihr, bk je pa bk:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

TribesMan ::

Pod 3DMarkom grafična zelo zašvica. Zato se tudi ponavadi napake iz 3DMarka v igrah ne pojavljajo, je pa vprašanje kaj bi rakla kakšna grafično zahtevna igra, recimo UT2003 pod 1280 in full detail.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

asPeteR ::

->po katerih testih naj se zgledujem glede pojava artefaktov?

Zlovdaj si Omega driverje, kateri imajo vse mogoce funkcije od navijanja do testiranja artefaktov. Poizkusi? (kje jih najdes -> google)

-> A je potem varno navijati do meje, ko v igrah opazis artefakte ali se naj obrnem na 3Dmark?

Prakticno, navijes jo lahko kolikor hoces, naj te ne skrbi, da bi se pokvarila, vprasanje pa je ce ti bo delala! Torej, kartico navij do toliko da ti bo lepo delala v tvoji najljubi igri. Ne oziraj se na razne marke, saj ne igras v njih mar ne? In tudi se ne boj ce so v 3d marku anomalije, v igri ki jo igras pa ne.
Recimo graficno prevec navijes, se pojavljajo anomalije slike, se ce vec racunalnik zmrzuje, ce se vec se ti zacnejo pojavljati zelo cudne stvari tudi ce nisi v 3D ...
http://blog.stegnar.com

Death Knight ::

Nekaj me zanima: velikokrat sem ze slisal za te "Omega" driverje. V cem naj bi bila razlika med "navadnimi" in Omega? A se da Omega driverje dobiti tudi za zadnjo razlicico 45.33?

asPeteR ::

Omega driverji po modificirani drajverji originalnega proizvajalca.
Optimizirani naj bi bili predvsem za kvaliteto slike FSAA, Antrizopno filtriranje ... Pa omogocajo navijanje, in ostale dobrote. Skrata splaca se jih namestit.

Glede tega, ko sprasujes ali so ze doloceni drajveji postali Omega -> preveri.

PS: Copy/Paste iz OmegaCorner:

I have updated the Omega drivers based on the nvidia Detonator 45.23, now all the resolutions are working properly; go get them in the NVIDIA GF section.

8-)
http://blog.stegnar.com

Oblivion ::

Ko sem si jih jst nalozil prvic, se mi je recimo zelo izboljsal score v aquamarku, v igrah je delalo vse enako, sam pri dolocenih igrah je bila opaziti slika z omega driverji slabsa. A je mogoce, da so na racun hitrosti pri omega driverjih poslabsali kvaliteto slike? Kar mi pri Ati driverjih dela na 4xAA rabis pri omega 6xAA. Kaj je torej fora teh omega driverjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Graficne!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
764940 (3369) Sami
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389259 (5234) Tilen
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894285 (3198) Sami
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924144 (3008) Tilen
»

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

Oddelek: Navijanje
271488 (1242) killah bee

Več podobnih tem