» »

Nestabilni driverji

Nestabilni driverji

zimzelenček ::

Oj!
Če se je že kdo soočil s tem problemom in ga uspešno rešil , bi bil vesel da deli izkušnjo..
W10 pro 64 bit, redni update
Vgradil sem front panel 5.25 media dashboard neznanega kitajca https://www.aliexpress.com/i/3272416279...
, brez njihovih driverjev. Winsi zaznajo novo opremo in naložijo svoje driverje. In tu nastane moj problem. Driverji za usb 3.0
se normalno namestijo in ni težav, problem so usb 2.0 in sd kartica. Ti driverji se ob vsakem izklopu kompa »izgubijo«, pomaga le postopek: odstranitev driverjev, izklop (s pritiskom na gumb), ponovni zagon in če je sreča, potem se naložijo na novo. Ali pa odstanitev, izklop, napajalni kabel iz kompa, držati 30 sekund gumb za vklop. Če so bogovi s kompom, potem zalaufa. In tako vse do ponovnega izklopa in vklopa…Danes sem se za*ebaval pol ure, da so se naložili
Kakšna ideja, kaj bi bilo in mogoča rešitev problema?

acookook ::

Kupi kvalitetno robo, ne neke noname kitajce.

Riff ::

dobr afora ja včas je treba kj ročno poiskat pa rešit to :)

zimzelenček ::

Riff je izjavil:

dobr afora ja včas je treba kj ročno poiskat pa rešit to :)


Lahko kakšen konkreten namig kje in kako začeti?

Riff ::

hmm če imaš včas problem z naparavo v upravitelju naprav naprimer d aje naprimer neznana napravali ali pa s klicajem, pod lasnosti poiščeš hardware id in potem to prpopaš v google in potem uspešno najdeš ustrezn gonilnik saj jst tako rešim to, sm win 10 ponavad kar najde vse ko daš pod updejtaj gonilnik , to velja bulj za starejše operacijske sisteme , al pa snameš taprav gonilnik in daš updejt gonilnik tako jst rešujem te probleme :)

zimzelenček ::

Štos je v tem, da winsi najdejo ustrezne gonilnike in jih namestijo ter laufa vse do izklopa in ponovnega vklopa kompa. Danes je winsom ob sedmih neuspešnih poiskusih namestitve, šele ob osmem uspelo. Kot sem že zgoraj omenil, ta front panel vsebuje usb 3.0, ki delujejo normalno in pa usb 2.0 ter bralnik kartic, s katerim so problemi. Posodobitev teh gonilnikov ne pomaga, ker je najustreznejši že izbran

Gagatronix ::

Drugic pa ne kupuj govna ampak kupi nekaj od npr. Akase.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

GargaSmrk ::

Probaj SnappyDriverOrigin

errhec ::

Najdi hradware id in ustrezne gonilnike od proizvajalca.
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil nov PC, gori rdeca lučka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506672 (5549) konspirator
»

windows 7-pomoč pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
211264 (736) r3dkv1c4
»

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11744706 (40760) Looooooka
»

USB 3

Oddelek: Pomoč in nasveti
12910 (601) Anney
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132841 (2555) energetik

Več podobnih tem