» »

Nedelovanje tipke za prtljažnik

Nedelovanje tipke za prtljažnik

klihk ::

Če kdo pozna fiesto letnik 2007, imaš zraven volana levo eno tipko s katero odpreš prtljažnik. Kar naenkrat opazim, da kljub močnemu pritisku se nič ne zgodi, če kako uro pa odprem že z rahlim pritiskom. To se dogaja že kak dan. Glede na to, da ni potrebna elektrika, verjetno ni povezano z akumulatorjem. Gledali in poskušali smo že trije. Morda kaka ideja, kaj bi lahko bilo narobe?

IL_DIAVOLO ::

Zqgotovo varovalka.

Assass1n ::

Možno tudi da je slab stik oz. razjahana žico v pregibu pri prtlažniku. Ko je odprt je v gumijasti cevi iz avta gre v vrata. To se sčasoma pri uporabi pri kakšnem avtu žica prekine ali napol prekine in so taki simptomi. Če imaš koga da ti pogleda in zalota žico najbolje dati med pregib novo čene pa avtoelektričar.
Varovalka skoraj sigurno ni, potem nebi nagajalo ampak nebi delalo nič.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Dag ::

Če prav razumem @OP, je tipka mehanska. V tem primeru se nekje zatika zajla. Bo treba razdreti in preveriti.

UganiKdo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zqgotovo varovalka.


ja, ker varovalke so za delovanje mehanskih sklopov ključnega pomena. Ko je že na delu naj preveri še varovalke za pedala in ročno zavoro?

Drugače je IMO najverjetnejša možnost, da se zatika zatič, ki odpre prtlažnik in kljub pritisku na tipko ne popusti. Probaj čisto vizuelno pogledat mehanizem in kaj se zgodi, ko pritisneš na tipko. Poskusi tudi namazati mehanizem v prtljažniku. Naslednji korak je potem sama zajla, če se kje zatakne,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

steev ::

Če je tipka, bo bolje verjetno električno vse skupaj.
:|

UganiKdo ::

steev je izjavil:

Če je tipka, bo bolje verjetno električno vse skupaj.


Možno je da je eno ali drugo. Ampak če včasih dela in včasih ne ima to bore malo skupnega v varovalko.

Drugače pa je youtube poln tutorialov glede te napake. Kolikor razumem gre za kombinacijo. Samo odpiralo je mehansko, medtem ko je impulz električen. Tako, da OPjeva razlaga o tem kako močno pritiska tipko nima kaj dosti z zadevo.

Ostaneta torej dve možnosti. Napaka na EL napeljavi - najlažje se preveri tako da se razdre pokrov prtljažnika, odklopi kabel, ki pride na ključavnico in zmeri če pride do signala ob pritisku na tipko. Enako se ponovi še z daljincem. Če v obeh primerih pride signal, pa se ključavnica ne odpre, potem je po vsej verjetnosti treba namaza ključavnico.

Če dalinec normalno odpira, zafrkava pa samo tipka v kabini, potem je pač treba začet ori tipki in sledit žici.

IL_DIAVOLO ::

Dobro no, nisem dobro prebral. Seveda nima nic z varovalko, ce občasno deluje.

Dihaj :)

UganiKdo ::

Evo, da smo malo bolj konstruktivni, tukaj bi znalo bit kaj uporabnega, če ne drugega kje je mehanizem za odpiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mzakelj ::

Sam sem imel podoben primer na Fiat Punto. Rešil sem tako da sem podrl del kateri je imel mali motorček noter ( speed 400) se mi zdi. Vlaga je naredila svoje. Ko sem podrl sem našprical motorček s WD40 in na roko parkrat obrnil. Nato se je začelo dogajati. Še danes dela zadeva b.p.

Spajky ::

mzakelj je izjavil:

.. imel podoben primer na Fiat Punto.. našprical motorček s WD40 ... zadeva b.p.
jest sem tudi na mojem starem Puntiču vse živo razkopal in prešprical pred leti z WD 40, ker me je neki zezalo ... Še dela BP ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricna poraba naprav , elektricna stikala in podobna vprasanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193838 (1928) radoha62
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395972 (5227) gumby
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018566 (11508) jalovec09
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716955 (14369) Malajlo
»

Heker preko spletne strani onemogočil preko 100 vozil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5511802 (10102) BaToCarx

Več podobnih tem