» »

Terensko delo v tujini [Plačilo]

Terensko delo v tujini [Plačilo]

DimmniBurek ::

Živjo, tisti, ki veliko potujete in delate kako bolj zahtevno delo (zagoni strojev in podobno), kjer si "glavca za vse".

Koliko dobite dodatno plačano?

Konkretno lahko povem svoj primer kaj vse delam:
-Vodenje projekta, dogovarjanje s stranko, hoteli, rent-a-car, letalske karte, zapleti,...
-elektrika
-programiranje
-mehanika
-plinske napeljave
-nekaj procesnega znanja
-10 let v firmi, 10 let izkušenj na tem področju
-Dostikrat ko sem v tujini delam še podporo za ostale stranke (dostikrat v hotelu)
-Lani bil več kot 75 dni v tujini, letos (navkljub koroni) 35 dni, drugo leto (če ne bo korone) bo verjetno bližje 100 dnem.
To pomeni, da grem lahko praktično sam nekam in v 2-3 tednih zaženem napravo. Ponavadi imam vsaj še enega s sabo, ki mi pomaga. To je proper tujina (Azija, Amerika, Rusija...).
Trenutno dodatnega plačila ni. Kar je nadur, ki so redno izplačane in dnevnice, ki niso glih pravo plačilo.
Kolega dela veliko v tujini in dobi poleg vsega še 50€ dodatka na dan.
V kratkem se pogajam za višjo plačo in dodatke na terensko delo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

mr_chai ::

Ne vem kako zgleda terensko delo programerja, sam verjetno to pomeni delo "on site", ki pa je plačano tam nekje od 350 do 600 eur na dan, se pravi podobno kot če dela od doma. Sam ti verjetno sprašuješ o bolj multidisciplinarnih inžinirskih poklicih, kjer je potrebna prisotnost.

TheBlueOne ::

mr_chai je izjavil:

Ne vem kako zgleda terensko delo programerja, sam verjetno to pomeni delo "on site", ki pa je plačano tam nekje od 350 do 600 eur na dan, se pravi podobno kot če dela od doma. Sam ti verjetno sprašuješ o bolj multidisciplinarnih inžinirskih poklicih, kjer je potrebna prisotnost.


To je, ce si firma, pri zaposlenih ni tako.

Naceloma dobis nadure normalno placane + dnevnice. So pa se kaksne posebnosti, recimo ce delas v Avstriji te mora tudi tuje podjetje placati po avstrijskih kolektivnih pogodbah.

Zimonem ::

Ali ta kolega dobiva dodatek na ločeno življenje? Oz na podlagi česa dobiva dodatek?

damirj79 ::

Podlaga za ločeno življenje pride v poštev šele nad 31dni v enem kosu. Tako pa takšna potovanja v tujino za 3 do 14dni nismo predmet tega. V moji bivši službi je bilo delo na terenu v tujini, nekaj podobnega kot OP, s tem da pač bolj elektrotehniško in računalniško smer, je bilo poleg dnevnice še dodatno plačano, ni bila pa bogatija. Dnevnica se je dodatno še zmanjšala, če je stranka zagotovila tudi obroke, tako si efektivno v primeru treh zagotovljenih obrokov dobil dnevnice le še kake 5-10€, ki pač niso obdavčeni. Dodatek je sevada padel v obdavčitev, tako da tudi če je bil dodatek 100€ bruto na dan, je to v neto pomenilo le kakšnih 60€. Zdaj koliko je komu vredno nosit glavo na pladnju v kakšne rizične države kot npr Egipt, Trinidad, Peru ali Angola, pa lahko vsak zase presodi. Dokler si sam, verjetno ni panike, tudi meni ni bilo, zdaj z družino se pa teh hecanj več ne grem in je dodatek vsaj 10x, čene 50x prenizek za nosit mojo glavo naprodaj v takšne države.

TheBlueOne je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Ne vem kako zgleda terensko delo programerja, sam verjetno to pomeni delo "on site", ki pa je plačano tam nekje od 350 do 600 eur na dan, se pravi podobno kot če dela od doma. Sam ti verjetno sprašuješ o bolj multidisciplinarnih inžinirskih poklicih, kjer je potrebna prisotnost.


To je, ce si firma, pri zaposlenih ni tako.

Naceloma dobis nadure normalno placane + dnevnice. So pa se kaksne posebnosti, recimo ce delas v Avstriji te mora tudi tuje podjetje placati po avstrijskih kolektivnih pogodbah.


To, kolikor vem, velja samo, če si zaposlen na delovnem mestu, ki je fizično v tisti državi. Če pa si tam samo na terenskem delu in to delo traja nek določen čas, potem to ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

DimmniBurek ::

Moja postavka v tujini je okoli 75€/h oz. 750-900€/dan.

Sprašujem, ker trenutno, se mi ne splača hodit v tujino. Primer, bil sem 3 tedne poleti stran od prijateljev in družine v eni vukojebini, zato da sem si naredil 100€ minusa. Tole pač ne gre tako več. Ker drugega človeka na firmi, ki zna to kar jaz znam, bi se rad spogajal za dodatek pri plači, če ne sem pač rajši doma. Ne morem pa neke nerealne streljat. Glede na to, da pot, hotel, rent, ure in dnevnice plača stranka, potem ne vidim problema višjega plačila za delo v tujini.

Mr Chai, kje si ti videl programer? Delam VSE, res vse, od šraufanja, vezanja štroma do napeljevanja plinskih napeljav in vsega vmes. To se gre za 2-3 tedne na neko lokacijo, npr. na kitajsko in tam potem 5-6 dni na teden delamo po 10-14h na dan. Tako to zgleda.
There Is No Stronger Drug Than Reality

DOOM_er ::

Been there done that, ali nabij neko postavko tipa variabilen del ki ga zelis imeti, ali pa menjaj sluzbo. Je hudic ko delas v kaksni svici, dobis tistih 40e al koliko je dnevnice da si lahko privoscis en hamburger za 25e ter eno pivo, ostane ti par e za vse ostalo. Na tvojem mestu bi rekel za nvem od 100e ali vec dnevnega dodatka k placi. Druga se boljsa opcija je pa da ce delas na eni lokaciji da se direktno znjimi zmenis za zunanje sodelovanje preko sp-ja, in vleces to kar oni placujejo tvojemu delodajalcu, sam to naredi v primeru da se res stekas z ljudmi od narocnika in imas se kaksen par rok pomoci.
Robots will steal your job. But that's OK

damirj79 ::

DimmniBurek je izjavil:

Moja postavka v tujini je okoli 75€/h oz. 750-900€/dan.

Sprašujem, ker trenutno, se mi ne splača hodit v tujino. Primer, bil sem 3 tedne poleti stran od prijateljev in družine v eni vukojebini, zato da sem si naredil 100€ minusa. Tole pač ne gre tako več. Ker drugega človeka na firmi, ki zna to kar jaz znam, bi se rad spogajal za dodatek pri plači, če ne sem pač rajši doma. Ne morem pa neke nerealne streljat. Glede na to, da pot, hotel, rent, ure in dnevnice plača stranka, potem ne vidim problema višjega plačila za delo v tujini.

Mr Chai, kje si ti videl programer? Delam VSE, res vse, od šraufanja, vezanja štroma do napeljevanja plinskih napeljav in vsega vmes. To se gre za 2-3 tedne na neko lokacijo, npr. na kitajsko in tam potem 5-6 dni na teden delamo po 10-14h na dan. Tako to zgleda.


Malo dvoumno si napisal, tvoj dodatek h plači je 75€/h ali toliko delodajalec računa stranki? Koliko pa potem ti dobiš? Samo nadure plačane?

DimmniBurek ::

DOOM_er je izjavil:

Been there done that, ali nabij neko postavko tipa variabilen del ki ga zelis imeti, ali pa menjaj sluzbo. Je hudic ko delas v kaksni svici, dobis tistih 40e al koliko je dnevnice da si lahko privoscis en hamburger za 25e ter eno pivo, ostane ti par e za vse ostalo. Na tvojem mestu bi rekel za nvem od 100e ali vec dnevnega dodatka k placi. Druga se boljsa opcija je pa da ce delas na eni lokaciji da se direktno znjimi zmenis za zunanje sodelovanje preko sp-ja, in vleces to kar oni placujejo tvojemu delodajalcu, sam to naredi v primeru da se res stekas z ljudmi od narocnika in imas se kaksen par rok pomoci.

To ne bo šlo, ker je stranka vedno druga in ne uporabljam opremo, ki jo jaz nimam, firma pa. Če že, bi bil lahko kvečjem "zaposlen" preko SP-ja.
100€ na dan za tujino se sliši kar dobro, ja.

damirj79 je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Moja postavka v tujini je okoli 75€/h oz. 750-900€/dan.

Sprašujem, ker trenutno, se mi ne splača hodit v tujino. Primer, bil sem 3 tedne poleti stran od prijateljev in družine v eni vukojebini, zato da sem si naredil 100€ minusa. Tole pač ne gre tako več. Ker drugega človeka na firmi, ki zna to kar jaz znam, bi se rad spogajal za dodatek pri plači, če ne sem pač rajši doma. Ne morem pa neke nerealne streljat. Glede na to, da pot, hotel, rent, ure in dnevnice plača stranka, potem ne vidim problema višjega plačila za delo v tujini.

Mr Chai, kje si ti videl programer? Delam VSE, res vse, od šraufanja, vezanja štroma do napeljevanja plinskih napeljav in vsega vmes. To se gre za 2-3 tedne na neko lokacijo, npr. na kitajsko in tam potem 5-6 dni na teden delamo po 10-14h na dan. Tako to zgleda.


Malo dvoumno si napisal, tvoj dodatek h plači je 75€/h ali toliko delodajalec računa stranki? Koliko pa potem ti dobiš? Samo nadure plačane?


Toliko mi računamo stranki.
Jaz dobim:
-plačo
-nadure
-dnevnice
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Za 75€/h grete delat na drug konec sveta za par dni?!? Mal se morate zamislit...
Kaj pa se šteje v nadure? A čas potovanja tudi?
Magic

TheBlueOne ::

damirj79 je izjavil:



To, kolikor vem, velja samo, če si zaposlen na delovnem mestu, ki je fizično v tisti državi. Če pa si tam samo na terenskem delu in to delo traja nek določen čas, potem to ne velja.



Menda velja za Avstrijo. Sicer sem narocnik ampak mi to potrjujejo slovenski izvajalci. Ampak so menda napovedane neke spremembe.

Drugace pa mi ni jasno zakaj se geldajo vecinoma zakonski minimumi. Ce te nekdo navablja imas moznost pogajanj. Bi pa jaz tako sluzbo sigurno sel raje delati za Nemce ali Svicarje, ker ce si na terenu ti je vseeno od kod je podjetje, ki te zaposluje.

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Mogoče velja, če si napoten na delo v tujino. Če pa ti delodajalec odredi delo na terenu, je pa drugo, ni eno in isto. Enako kot po zakonu je razlika med odhodom na delo iz loakcije delodajalca ali pa od doma na delovno mesto, ki ni na naslovu delodajalca oz, kot je zapisano v pogodbi (o zaposlitvi).

TheBlueOne ::

Konkretno mi delajo hiso Slovenska podjetja.

damirj79 ::

Če ima delavca, ki je napoten na delo v tujino in njegovo delovno mesto ni na sedežu podjetja (kar teli monterji skoraj gotovo temu ustrezajo), potem bo verjetno držalo. OP pa piše od nečem drugem, njegovo delovno mesto je na sedežu podjetja oz. v prostorih podjetja, ker so lahko tudi na drugem naslovu, in občasno opravlja terensko delo, ki je lahko zapored več dni in lahko tudi v tujini. Za to mu po ZDR pripada samo dnevnica, za SLO če je delo v SLO in za tujino pa odvisno od države do države. Nekje varirajo od 35 ali 40€ do mislim da 90€ (Japonska se mi zdi), poglejte pač na spisek.

Ampak recimo konkreten primer, za Peru velja dnevnica 40€, če sem si sam plačeval obroke, sem dnevno za to porabil od 5 do 10€ za vse tri, se pravi je že od dnevnice ostalo precej, na karibskem otočju Turks&Caicos je dnevnica 50€ in je samo zajtrk bil med 10 in 15€, kosilo pa mimogrede 40€, za artikle kupljene v trgovinah (ena pomaranča 3$, 10dkg češenj 12$, en mini goveji zrezek 20$, krompir vrečka 25dkg 10$, 1kg paradižnika nekih 15$, WC papir 12 rolic 35$ itd... . Se pravi mi je že zmanjkalo za večerjo. V tem primeru sem bil na boljšem, da mi je stranka uredila vse obroke in sem sam od dnevnice odnesel neto 10€ (vsi trije obroki plačani je po ne vem kateri uredbi pomenilo, da se delavcu izplača samo 20% dnevnice). Torej dnevnice naj bi pokrile delavčeve potrebe po prehrani in ne dodaten zaslužek, dnevnica temu ni namenjena, zato ne gre v dohodnino. Dodaten zaslužek je potrebno dogovoriti z delodajalcem in je zato tudi obdavčen. Koliko je ta dodaten zaslužek, pa je stvar dogovora. Osebno ne grem več prodajat glave za 50€ na dan še posebej ne v kakšne od rizičnih držav. Pa ne mislim samo na fizično nasilje in ropanje ter streljanje, tega je v USA, Peru, Brazilija, Angola kolkr češ na vsakem koraku, pač pa mislim tudi na zdravstven riziko, kjer lahko mimogrede faseš kako bolj ali manj ozdravljivo bolezen. Z obojim pa, če se to zgodi, moraš ti živet do konca življenja in ne delodajalec.

MTB ::

O dodatku je nesmiselno govoriti, če ne podaš osnovno plačo.
Če je tvoja plača 3 k na mesec je drugače, kot pa da govorimo o 1.5 k in posebnih dodatkih.

damirj79 ::

Zakaj bi bilo tu kaj razlike? Sej dodatek ni % tvoje osnovne plače? Poleg tega če je moja osnovna plača 3k€ še vedno ne bi šel glave prodajat naokoli. Tudi če bi bila plača 10k€ ne.

TheBlueOne ::

damirj79 je izjavil:

Če ima delavca, ki je napoten na delo v tujino in njegovo delovno mesto ni na sedežu podjetja (kar teli monterji skoraj gotovo temu ustrezajo), potem bo verjetno držalo. OP pa piše od nečem drugem, njegovo delovno mesto je na sedežu podjetja oz. v prostorih podjetja, ker so lahko tudi na drugem naslovu, in občasno opravlja terensko delo, ki je lahko zapored več dni in lahko tudi v tujini. Za to mu po ZDR pripada samo dnevnica, za SLO če je delo v SLO in za tujino pa odvisno od države do države. Nekje varirajo od 35 ali 40EUR do mislim da 90EUR (Japonska se mi zdi), poglejte pač na spisek.


Sem bil povrsen. Morda zopet streljam mimo, ampak mi imamo na koncernu za take, ki so poslani na delu drugam poseben oddelek. Menda je razlicno od drzave do drazve kako dolgo moras delati tam, da te smatrajo za svojega rezidenta in zahtevajo, da te zaposlijo v tisti drzavi kjer opravljas delo. Ce je zadeva take narave, potem moras verjetno geldati specificno na drzavo, trajanje napotitve itn.

Zgodovina sprememb…

MTB ::

Če samo delovno mesto predvideva veliko takšnih potovanj, je to ovrednoteno že v osnovni plači. Dnevnica je zakonsko opredeljena, dodatek za terensko delo pa s kolektivno pogodbo.

Bwaze6 ::

Pri nas je vse lepo po "standardih, ki so v veljavi v teh krajih". Ob odhodu na montažo je pripravljena vsa papiroligija, kako boš plačan po avstrijskih postavkah. Ob povratku se potvori čas dela, tako da si plačan toliko, kot je navadna urna postavka. Ti ni kaj všeč? Lahko poiščeš delo drugje.

damirj79 ::

MTB je izjavil:

Če samo delovno mesto predvideva veliko takšnih potovanj, je to ovrednoteno že v osnovni plači. Dnevnica je zakonsko opredeljena, dodatek za terensko delo pa s kolektivno pogodbo.


Kolektivne pogodbe imajo samo nekatera večja podjetja, ker niso več nujne in sploh so slabše za delodajalca, ker kolektivne pogodbe določajo več pravic in ugodnosti delavcu, delodajalcu pa nič, ponavadi jo izborijo sindikati. Ampak sindikat delavcev v majhnih podjetjih neobstaja. Zato je kolektivna pogodba, če jo imate, zelo velik plus, ampak moraš vedeti, da ni nujna. Po zakonu je podjetja tudi niso nujna sprejeti, kljub temu, da spadajo v isto panogo, recimo trgovine so že tak primer. Dodatka za terensko delo tako npr ZDR ne predvideva, pomeni, da delodajalec ni obvezan ti ga dati. Predvideva pa ga kolektivna pogodba in v tem primeru je zavezan k izplačilu dodatka.

damirj79 ::

TheBlueOne je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Če ima delavca, ki je napoten na delo v tujino in njegovo delovno mesto ni na sedežu podjetja (kar teli monterji skoraj gotovo temu ustrezajo), potem bo verjetno držalo. OP pa piše od nečem drugem, njegovo delovno mesto je na sedežu podjetja oz. v prostorih podjetja, ker so lahko tudi na drugem naslovu, in občasno opravlja terensko delo, ki je lahko zapored več dni in lahko tudi v tujini. Za to mu po ZDR pripada samo dnevnica, za SLO če je delo v SLO in za tujino pa odvisno od države do države. Nekje varirajo od 35 ali 40EUR do mislim da 90EUR (Japonska se mi zdi), poglejte pač na spisek.


Sem bil povrsen. Morda zopet streljam mimo, ampak mi imamo na koncernu za take, ki so poslani na delu drugam poseben oddelek. Menda je razlicno od drzave do drazve kako dolgo moras delati tam, da te smatrajo za svojega rezidenta in zahtevajo, da te zaposlijo v tisti drzavi kjer opravljas delo. Ce je zadeva take narave, potem moras verjetno geldati specificno na drzavo, trajanje napotitve itn.


Tako je. USA je že en takšen primer, ko na takšen način ne moreš it delat tja, npr na neko montažo. Tja lahko greš delat samo, če te neko podjetje s sedežem v USA (lahko tudi ima tvoje matično podjetje tam podružnico ali pa je del nekega koncerna) povabi, pridobi ti delavno vizo itd. Izjema je, če lahko dokaže, da v USA ne obstaja podjetje, ki je sposobno opraviti istega dela. Kar je skoraj nemogoče. Sem dal to skozi in najdejo neko x podjetje, ki pravi da znajo vse in sem fasal odpoved pravice visa waiver. Medtem ko v EU takega blesavega obnašanja ni, je prost pretok tako dela, kot delavcev, le da so neke razlike v primeru, če delo v EU tuji državi traja dlje od 30 dni ali nekaj takega.

Sparkxl ::

To je sploh brezveze debatirat dokler ne poveš kako pogodbo za kaki denar si podpisal. Če imaš kako all in varjanto za veliko €, je to to, brez dodatkov

DimmniBurek ::

Sparkxl je izjavil:

To je sploh brezveze debatirat dokler ne poveš kako pogodbo za kaki denar si podpisal. Če imaš kako all in varjanto za veliko €, je to to, brez dodatkov

Tole se pa ne strinjam.
Številke bom zelo napihnil:
-Delaš doma po 8h na dan in imaš neto plačo 5000€.
-Delaš 1 teden doma in 3 tedne v tujini in dobiš neto plačo 5000€.
Ni logike ane? Ker si valda rajši doma za isti dnar. Dnevnice NISO zaslužek, dnevnice so za hrano in kafe.

V moji pogodbi ni določeno dodatno plačilo za delo na terenu. Usaj ne še.

Magic1 je izjavil:

Za 75€/h grete delat na drug konec sveta za par dni?!? Mal se morate zamislit...
Kaj pa se šteje v nadure? A čas potovanja tudi?

Malo variira, je pa tako da vse plača stranka (letalo, hotel, prevoze, dnevnice,...).
Pa mislim da bomo malo dvignili postavko z naslednjim letom.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Sparkxl je izjavil:

To je sploh brezveze debatirat dokler ne poveš kako pogodbo za kaki denar si podpisal. Če imaš kako all in varjanto za veliko €, je to to, brez dodatkov


Ni brezveze. Koliko pa bi ti rad recimo imel na mesec, da bi šel glavo prodajat v Angolo, Peru, Brazilijo, Vietnam, Trinidad itd.. ?

Sparkxl ::

Seveda je, obstajajo pogodbe, kjer not piše recimo: "delo zajema ca. polovico delovnega časa na terenu, kjer se prodaja vaša glava v tretjih državah." In temu primerna je cena na koncu.
Koliko pa taka pogodba nanese pa nimam pojma. Pri severnih sosedih bi rekel okrog 100k bruto letno. Pri nas verjetno 1500€ neto mesečno.

Če pa imaš za tako delo neko standard pogodbo, kjer piše "občasno terensko delo" in jurja plače, pa si nategnjen.

Dnevnice pa tu nimajo nobene veze, ker se izplačujejo v vsakem primeru.

damirj79 ::

Ok, ampak nisi povedal, koliko bi bila recimo zate takšna plača. Ne zdaj severni sosedi pa južni sosedi pa podobno, striktno samo zate primerna plača.

Magic1 ::

Šefe verjetno ne bo prišel do njega in mu ponujal več denarja... Nekateri delajo leta in leta za isto plačo. Če delaš delo, ki ga lahko vsakdo opravlja, pač nimaš opcije. Če pa imaš znanje, ti pa nič ne pomaga, če se ne pogajaš. Seveda je tudi odvisno od firme. Če le ta obratuje na škrge, boš težko kaj izpogajal.
Magic

damirj79 ::

Ja no sej zato pa sprašujem, koliko je zanj to v €. Ker če si programer, ni neke veliek razlike ali programiraš doma, ali v pisarni, ali pa pisarno zamenjaš z drugo pisarno v tujini. Pač tu ni kaj dosti razlike. Če pa greš delat na teren, da si ne v pisarni, pač pa na nekem objektu, kjer moraš nekaj fizično delat in si izpostavljen večjim zunanijm dejavnikom, npr ti pade lahko kakšen del stroja na glavo, ali pa si dejansko še na gradbišču, kjer se objekt šele gradi in ti lahko pade cegu na glavo, ali pa če si pri stranki v tujini in te vozi iz ene do druge lokacije imaš lahko prometno nesrečo ali pa kaj podobnega, je to potem drugače. Kako bo to ovrednotil v € in koliko bi bilo zate dovolj?

A110 ::

Magic1 je izjavil:

Za 75€/h grete delat na drug konec sveta za par dni?!? Mal se morate zamislit...
Kaj pa se šteje v nadure? A čas potovanja tudi?


To se tudi meni zdi zelo malo. Kot študent sem delal v enem podjetju (sicer zelo specifično in redko področje kjer se obrača ogromno denarja) in so uro mojega dela na terenu v sloveniji računali okoli 60e, šefova postavka je bila blizu 100e. Nevem pa koliko so računali za tujino

otago ::

Sem se družil z monterji. Ti so imeli v Sloveniji uradno bruto minimalca, nato so preračunali variabilni del glede na dogovorjen neto (7-10eur/h). V cirka 3tednih so naredili 200ur(tudi več). Vecinoma so delali po 10+ur pon-pet, občasno še sobote. Realno je bilo tam 5-6 delavcev, prijavljeni pa 2-3 več. Dobili so 2-2.4k neto. Delodajalec je placal prenocitev(Gasthaus, najem hiše), vsaka 1-3 tedna so vzeli izmenjujoč se služben kombi za na pot v Slovenijo. Vodje ekip so dobili dodatek v % glede na vrednost projekta, v % projekta.

Delal sem terensko za nemško podjetje izključno po Nemčiji, čeprav smo imeli projekte v okolici: VB, Češka, Madžarska, Francija. Podjetje ni nič posebej plačalo tuje ture (za 1 dan ali 1 teden). Čas vožnje je bil plačan. Na voljo je bil služben avto. Oz kilometrina 0.30€/km če si šel s svojim. Standard za prenočitev je bil 50-80eur/noč, v glavnem hoteli v industrijskih conah oz. predmestjih, občasno airbnb.

V nekem trenutku nisi nikjer doma. 10 let je rahlo dolga doba za terensko delo.

Sparkxl ::

Ne moreš primerjat monterja s tem kar avtor teme dela, ker tu sem dobil vtis da moraš nekaj znat. Monter je lahko vsak, ki nima 2 levih rok.
Moj vtis je, da dela za drobiž, ker ne pove koliko ima plače. In predvsem od tega je odvisno kako je z dodatki. Če ima 4k neto nima kaj jamrat in spraševat.
Za koliko bi jaz to delo opravljal? 0. Ni šans da bi to delal, še v nemčijo mi je težko it. Nisem terenski tip.

Lahko pa povem kako je z mojimi sodelavci. Projektni vodje, delo večinoma na terenu nemčija, kar je tudi v pogodbi jasno napisano. Plača bajna, ampak brezpredmetna, ker ni v slo. Pa izjemno težko dobijo ljudi, ker jih je malo, ki so pripravljeni delat nonstop na terenu

damirj79 ::

Drobiž je relativen pojem. Ker smo ljudje različni. Zame je lahko drobiš 4k€ in z delom na terenu (recimo 1 teden na mesec) bi recimo zaslužil še 4k€ in bi to bila dva drobiža. Saj morda ko si sam, to ni taka težava, ko imaš družino je pa vsak trenutek izgubljen za vedno in je zato nrepcenljiv. REcimo bi zamudil prve korake tvojega otroka, prvo spregovorjeno besedo, prvi rojstni dan, prvi dan šole itd. To nima vrednosti zame, zate je pa to lahko brezvezno. Zame tudi nima vrednosti moje zdravje, zato tudi ne bi nosil glavena pladnju v države, kjer te mimogrede pihnejo samo zato, ker te lahko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549258 (3238) Mato989
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126644 (22730) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422109 (19562) St235
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714144 (13424) St235
»

Pravica do dnevnic

Oddelek: Loža
185743 (5414) Business

Več podobnih tem