» »

sms prevara 6655

sms prevara 6655

sass628 ::

Lep pozdrav ekipa,

danes se mi je zgodilo nekaj zanimivega in sicer me zanima, če se je komu kaj podobnega že zgodilo?
Zadeva je sledeča danes sem s številke 6655 prejel 3 sms reklamna sporočila v razmaku cca. 5-10s. Prvi sms mi je sporočil da sem opravil naročilo za igrico in da me bodo bremenili za 2x2,49 EUR in naj potrdim nakup z odgovorom DA oz. naj pošljem STOP za odjavo iz reklamnih sporočil. Druga dva sms sporočila pa sta mi sporočila da sem uspešno potrdil nakup oz. naročnino. To se je seveda dogajalo ko sem še držal telefon v rokah, ker sem se ravno dopisoval s svojo boljšo polovico. Takoj sem klical svojega operaterja da mi razložijo kaj se dogaja... itak so me razjezili in ker so mi tupili da sem opravil nakup preko mobitela, kar seveda nisem ampak oni imajo zabeleženo da sem poslal odgovor DA z moje telefonske številke, čeprav sem jim poslal printscreen da nisem nič pošiljal oz. odgovarjal(v linku printscreent) oz. sem napisal sms STOP po njihovih navodilih da se odjavim od reklamnih sporočil. Druga stvar, ki me je razkurila je ta da so mi predlagali da mi blokirajo reklamna sporočila, čeprav so mi to naredili že ob sklenitvi pogodbe(nekaj let nazaj) sedaj so pa rekli da te storitve nimam vključene... uglavnem da ne zabredem preveč, itak sem se sprijaznil da zadevo moram plačati, ker sam nemorem dokazati nič saj imajo oni tam tako zabeleženo razen če imate kak predlog?.

kar mene bolj zanima je to:

1.Kako so prišli do moje telefonske številke, ker jo ne dajam kar tako okol(ne nakupujem prek spleta, socialnih omrežij ne uporabljam, imam samo gmail account in uporabniški račun na slotech, ne nakupujem preko spleta in ne sodelujem v raznih nagradnih igrah oz. klikam po reklamah in spam sporočilih...itd)

2.Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?


Zadeva me malo skrbi, zdle je lahko 2x2.49 EUR drugič bo pa 2x250 EUR ali več. Kar se operaterja samega tiče ga itak ne zanima in moram poravnat stroške, ker imajo oni tako zabeleženo da sem opravil nakup jaz, kar pa seveda ni res.

Prilagam še sliko

 screenshot

screenshot


p.s. moderatorji prosim izbrišite oz. premaknite temo če ta že obstaja
  • spremenil: sass628 ()

BorutK-73 ::

To je moj fotr dobu isto, ima pa navadni flip phone. Sem danes gledal telefon in ima dva sporočila v "poslano" na to številko brez vsebine, plus tri sms v prejeto z isto vsebino kot op.

janezvalva ::

sass628 je izjavil:


...Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?..

enosavno:
če pošlješ STOP na 6655 ti ravno tako poberejo denar.

verjetno je najbolje ignorirat taka sporočila
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

sass628 ::

janezvalva je izjavil:

sass628 je izjavil:


...Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?..

enosavno:
če pošlješ STOP na 6655 ti ravno tako poberejo denar.

verjetno je najbolje ignorirat taka sporočila


Težava je v tem da so pobrali denar še preden sem poslal sms STOP. Če pogledaš ure(jih je tudi operater potrdil) sem ta sms poslal 15 min po opravljeni zadevi.

Gejspodar ::

janezvalva je izjavil:

sass628 je izjavil:


...Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?..

enosavno:
če pošlješ STOP na 6655 ti ravno tako poberejo denar.

verjetno je najbolje ignorirat taka sporočila


Ne poberejo denarja če pošlješ samo STOP brez DA.

https://www.gogamesclub.com/SL/terms.php

hator ::

@sass628 in @BorutK-73 : Ali lahko vprašam za katerega operaterja gre?

sass628 ::

hator je izjavil:

@sass628 in @BorutK-73 : Ali lahko vprašam za katerega operaterja gre?

Sem pri Telemachu

Gregex ::

Tega je pa zadnje čase velik po forumu in vsi pri telemachu. Menjajte operaterja asap, ker tole pa več ne more biti naključje.

BorutK-73 ::

isto telesmeh

mat xxl ::

To mora biti povezano z kako aplikacijo, ki to naredi na črno v vašem aparatu.

VelkBla ::

sass628 ::

mat xxl je izjavil:

To mora biti povezano z kako aplikacijo, ki to naredi na črno v vašem aparatu.


Kar se tiče aplikacij na telefonu je več ali manj vse stock oz. nepotrebno nesnago imam izbrisano(fb,youtube...). Kolikor vidim pa oče od @BorutK-73 uporablja "dumbphone" oz. flipa, tko da predpostavljam, da baš nekih aplikacij nima. Kot pravim mojo številko ne dajem okol in se nikoli ne prijavljam na razne nagradne igre in ostala sra**a.
Zato mi je zanimivo od kod jim moja številka, še bolj pa me zanima oz. mi je je fascinantno da "sam od sebe" pošlje sms, meni to ni prikazano, pri operaterju je pa to zabeleženo.

Itak sem posredoval case na Akos, verjetno se bom obrnil tudi na informacijskega pooblaščenca samo še čakam mnenje s strani Akosa kaj se da narediti, če se sploh kaj da. Kar se tiče Telemacha sem šel osebno v poslovalnico, ampak sem dobil ravno "sveže" zaposleno tako da ji nisem baš hotu grenit življenja tako da sem zahteval samo, da mi zamenjajo številko.

shadeX ::

ampak sem dobil ravno "sveže" zaposleno tako da ji nisem baš hotu grenit življenja


Stranka z moralnim čutom. Tega pa v Sloveniji dost ne vidiš. Vsaka čast!


tako da sem zahteval samo, da mi zamenjajo številko.


Prvo bi blo potreba ugotovit "izvor leaka" številke. Ker da sedaj zamenjaš številko (ki ni tako enostavno, ker jo moraš še drugim razdelit), in se ugotovi, da za leak nisi ti kriv, potem si šel brez pomena skoz ta "pain" menjave številke.

Utk ::

ampak sem dobil ravno "sveže" zaposleno tako da ji nisem baš hotu grenit življenja tako da sem zahteval samo, da mi zamenjajo številko.

Tam so zmeraj vsi sveže zaposleni. Z razlogom.

Daniel ::

Isto pri mojem očetu pred leti. Nobenih poslanih sporočil, nikjer puščene številke, zaračunali pa so skoraj 30 eur, ker so mu kar pošiljali smse brez, da bi kdaj karkoli potrdil ali naročil. Isto Telemach in dimoco, Akos je tukaj brezzobi tiger, ker je firma registrirana v tujini.

UganiKdo ::

Akos je tukaj brezzobi tiger, ker je firma registrirana v tujini.

AKOS preverja operaterja, operater je registriran v sloveniji.

klinker ::

Verjetno si kak zaposlen lepo kupuje na tuj racun. Glede na opisano, lahko samo interno nekdo dela te pizdarije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576481126 (5049) GupeM
»

sms 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
104166 (807) Kolovrat
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318467 (6988) gusto

Več podobnih tem