» »

ni-mh baterije problemi!

ni-mh baterije problemi!

dexter_II ::

mam en komplet 4 kosov GP 1600mAh Ni-Mh baterij, ki mi nagajajo

dig. aparat takoj pokaze da so prazne, ceprav z drugim kompletom (neki noname) dela cisto OK
baterije so vse zmerjene in imajo cez 1.3v (direktno iz polnilca dane)pa aparat jamra da niso dobre, stare so pa kako leto pa pol, mehansko neposkodovane


kaj bi lahko bil problem?
tamal pravi da jih bo spraznil na cca. 1v pa dal nafilat, bo pomagalo?

Alec999 ::

probita jih do konca spraznt v ksni svetilki ... pa pol se enkrat napovnt .. mogoce bo pomagal ... kok cajta pa digitalc pol dela? a kmal crkne

dexter_II ::

ma so ble nafilane, se isti dan dane v aparat, po 2 slikah je pa zacela lucka utripat

sem cviknu da je aparat, pa ni

so pa cca. 1.5leto stare,GP pri Delkotu kupljene, cca. 50x polnjene

Brane2 ::

Možno je marsikaj. Recimo to, da je ena od treh celic slaba in ji napetost med obremenitvijo preveč upade.

Lahko da imaš Ni-Cd namesto NiMh. Te imajo drugačno napetost (ne spomnim se a višjo ali nižjo)in ti lahko tudi napoljnejne celice stvar zazna kot prazne.
Lahko da drugega tipa ne napolni do konca, ker ga interni filer ne zna. V glavnem, preverit je treba vsako celico posebej na bremenu z voltmetrom in jih po potrebi ročno napolnit.

dexter_II ::

ma niso Ni-Cd, a sloh obstajajo take 1600 pa na gor, a niso ble vecinoma 1200,1300

tamal prav da je mozno, bo potem sprobal, kak basa upor (za okol 0.5A:D ) gor priklopu

kaj si mislil pod rocno?
polnilec imam tavelk od GP-ja, polni pa po parih

Brane2 ::

Če imaš "pameten" filler, se lahko zgodi da je za druge nakuje in ti ne nafila teh celic.
Če bi rad vedel, da jih stvar res nafila, jih pač testno filaj čez kak upor. Procedura se ve- do 14 ur filanja s tokom, ki je cca 10% kapacitete . Se pravi za 1200 mAH akuje rabiš 120 mA tok.
Jasno, da jih ni treba filat vseh 14 ur.
Čim se jim malo dvigne temperatura, bi morali biti že polni, sploh pa za test jih lahko filaš samo nekaj ur- bodo že toliko nafilani da se bo dalo videt, če je bil filer vzrok...

Trancedeejay ::

Nafilat jih mors tko da so ze tople.Za NIMH ni dobro ce spraznijo do konca,vedno morajo imeti se nekaj kapacitete(ravno obratno NICD).Pozabi na tiste srot polnilce,ki filajo vec kot pol dneva. Sam jih nafilam v manj kot 2h z Robbejevim modelarskim polnilcem,seveda pa ne smes pretiravat(da ne bos v pol ure alpa se manj hotel met nafilano),GP-jke imajo potem visjo napetost,vec dajo od sebe kot tiste,katere se vlecejo kot smrkelj. Moje GP-jke so stare ze 3,5 leta in se vedno dosti zdrzijo
Tiste dobre pol dneva jih filaj samo ko so nove,potem pa naredi ze nekaj da se zbudijo.
Have anice Day

Matt

DMouse ::

Nafilat jih mors tko da so ze tople.Za NIMH ni dobro ce spraznijo do konca,vedno morajo imeti se nekaj kapacitete(ravno obratno NICD)
Imaš kako referenco za tole izjavo?

blazp88 ::

Na vsako posebej priklopi motorcek, da se zgoni, nato pa se zarnico. Ko neha svetit filas na 500 mA. Ta postopek nekajkrat ponovis. Svoje baterije od notebooka sem tako zrihtal.

dexter_II ::

ocitno zdej delajo

postopek je pa bil da sem jih dal v svetilko dokler ni zarnica cist crknila, potem sem jih pa filal s pocasnim polnilcem od Gp-ja (mam oba) milsim da ima okol 110-120mA tok
kako jim je to pomagalo???:|

prej je pa tamal opazoval kako se obnasajo pod bremenom pa ni bilo nobene razlike med dobrim in slabim

svasta!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964516 (38947) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124292 (15980) hojnikb
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556032 (5145) Zdravko
»

obnovljive baterije za digitalca

Oddelek: Loža
151807 (1627) kockish

Več podobnih tem