» »

Iskrice

Iskrice

dronyx ::

Tole gre za znanstveno delo zato prosim da tu komentirate samo tisti, ki imate kaj konkretnega za povedat in si ne izmišljujete, ker sicer lahko dobim napačen rezultat.

Jaz sem dolgo mislil, da je "preskakovanje iskric" metafora oziroma figurative speach, ampak očitno ta učinek zares obstaja. Učinek se kot kaže zgodi med dvema pri očesnem stiku in se zdi, kot bi te nekaj zbodlo v očeh. Je pa pojav težko opisati. Veš pa, ko se ti zgodi in zgodi se kot kaže pri obeh hkrati.

Kar v bistvu mene zanima je, če je kdo ta učinek že opazil pri sebi in kaj se je potem zgodilo. Ste šli dalje, kot da ni nič, ste stopili v akcijo...Se vam je to zgodilo čisto na začetku veze z nekom, ali po določenem času...Se je morda to zgodilo komu, ko je bil že v resni zvezi z nekom drugim (poročen, zaročen)?

Ta raziskava se mi zdi pomembna, ker morda dobimo odgovor na vprašanje, zakaj ima toliko parov težave in ne zdržijo prav dolgo skupaj.
  • predlagal izbris: connel ()

dronyx ::

Resno? Niti enega primera, ki bi imel izkušnjo s tem pojavom? Potem je res še bolj redek, kot sem si jaz mislil. Mogoče je potrebno ženske več gledati v oči in manj v riti. :))

Vroče poletje
Voda hladi
Senca zavetje
Eden tistih dni
Čisto brez skrbi

Ko življenje zakrije zobe
Pridejo iskre in dobri ljudje...

Siddharta (Piknik)

Gagatronix ::

Ti se rajsi drzi svojega bloganja o smarni gori, namesto da trosis bedarije tu gor, jih je ze dovolj s strani raznih vostokov.

Zodiac ::

Mogoče poskusi na kakšnem drugem forumu...

Hypathia ::

dronyx je izjavil:



Ta raziskava se mi zdi pomembna, ker morda dobimo odgovor na vprašanje, zakaj ima toliko parov težave in ne zdržijo prav dolgo skupaj.

Nah, tega odgovora s to "raziskavo" ne boš dobil, ker so za "dolgo zdržat skupaj" bolj pomembne druge stvari. Tako kot iskra lahko zaneti ogenj, kako dolgo bo gorel je pa bolj odvisno od količine drv, kisika...

Živimo v družbi, ki ne vzpodbuja ljudi k dobrim osebnim odnosom, prioritete so drugje, zato so lepe ljubezenske zgodbe s srečnimi konci precej redke, tu pa tam kakšna. So pa razmerja bolj ali manj uspešna, glede na opaženo, bi rekla, da poleg začetne iskre/privlačnosti k uspešnosti pripomore, če gre za izoblikovani osebi, stari najmanj 25 let, ki imata enake poglede na temeljna vprašanja, predvsem pa željo in zavezanost k uspehu, ne mentalitete v smislu, če ne bo to, bo pa kaj drugega.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Facebook dev ::

dronyx je izjavil:

Tole gre za znanstveno delo zato prosim da tu komentirate samo tisti, ki imate kaj konkretnega za povedat in si ne izmišljujete, ker sicer lahko dobim napačen rezultat.

Jaz sem dolgo mislil, da je "preskakovanje iskric" metafora oziroma figurative speach, ampak očitno ta učinek zares obstaja. Učinek se kot kaže zgodi med dvema pri očesnem stiku in se zdi, kot bi te nekaj zbodlo v očeh. Je pa pojav težko opisati. Veš pa, ko se ti zgodi in zgodi se kot kaže pri obeh hkrati.

Kar v bistvu mene zanima je, če je kdo ta učinek že opazil pri sebi in kaj se je potem zgodilo. Ste šli dalje, kot da ni nič, ste stopili v akcijo...Se vam je to zgodilo čisto na začetku veze z nekom, ali po določenem času...Se je morda to zgodilo komu, ko je bil že v resni zvezi z nekom drugim (poročen, zaročen)?

Ta raziskava se mi zdi pomembna, ker morda dobimo odgovor na vprašanje, zakaj ima toliko parov težave in ne zdržijo prav dolgo skupaj.


Veliko gledam v oči, iskric pa ni in ni, kaj šele, da bi kakšni vžgal srce. Sori.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

dronyx ::

Hypathia je izjavil:

Nah, tega odgovora s to "raziskavo" ne boš dobil, ker so za "dolgo zdržat skupaj" bolj pomembne druge stvari. Tako kot iskra lahko zaneti ogenj, kako dolgo bo gorel je pa bolj odvisno od količine drv, kisika...

Kakor sam opažam je veliko parov nekakšnih "poslovnih partnerjev", kjer jaz ne vidim nekega ognja oziroma gre bolj za žerjavico. Nateg je verjetno tudi strast. Namreč ta pojav je bistveno bolj pogost in običajen kot neka prava ljubezen in veliko jih to pomeša med seboj, samo strast ponavadi precej hitro mine. Če je samo to, potem si lahko skupaj morda kakšno leto ali še manj in greš narazen. Mojo teorijo sem opisal na blogu tule. Jaz čedalje bolj verjamem, da je življenje tudi neka precej zapletena miselna igra, ne znaš pa tega igrati, če ne poznaš pravil, posebnih učinkov, namigov...Skratka to je potem tako, kot da dobiš šahovnico in figure, nihče ti pa ne razloži kaj s tem početi in potem kot majhni otroci nekaj premikaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Facebook dev je izjavil:

Veliko gledam v oči, iskric pa ni in ni, kaj šele, da bi kakšni vžgal srce. Sori.

Ja, ne znam ti povedati kaj moraš storiti, da se ta učinek zgodi. Edino kar vem je, da to res obstaja. In verjamem, da če prideš do tega in ti to uspe izkoristiti (realizirati) je rezultat zate ugoden. Predstavljam si, da "sistem", v katerem smo ve več od nas kaj spada skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Infuzije krvne plazme ne pomlajujejo, pravi FDA

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
398240 (5849) jype
»

Kje menjati baterijo za iPhone 6

Oddelek: Pomoč in nasveti
183715 (3347) krka321
»

Nova raziskava: moderna tehnologija ne povečuje stresa, včasih ga celo zmanjšuje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2115425 (13408) m0LN4r
»

Zaka pri PM proizvajalci pametnih telefonov podemzionirajo baterije?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
293947 (3043) cegu
»

Aspirin: novo orožje v boju proti raku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6124525 (22305) username

Več podobnih tem