» »

LinkedIn help

LinkedIn help

6bt9hmDwY ::

Dober večer, sem nov na linkedin, ki menda obstaja že 17 let.
Vidim, da sem po šestih dnevih en od treh matchanih kandidatov, ne vem, če sem ravno top of the world (sem pa senior), in imam menda imam kar nekaj tistih certifikatov (preferred skills, menda full match).
A za neposreden kontakt rekruterko moram imeti tisti Prime?
Za to firmo iz DACH sem že delal, vendar kot body-leasing za eno drugo it fabr'ko.
Zdaj pa bi rad direktno kot pogodbenik, čeprav imajo razpisano full-time.
Je hecno, če se konektam s to rekruterko in v povabilu pač napišem, kar imam napisati?
Je običajno, da velika tuja firma raje sklene pogodbo in ne zaposlitve?
Verjetno je dobro, da potipam teren sam, ali?
Dejanska zaposlitev me zanima samo pogojno!
  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

111111111111 ::

PO mojih izkušnjah te rekruterji dodajo brez težav. POtem ji pa kar piši kar te zanima in se bosta dogovorila ali pa ne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Facebook dev ::

Če hočeš ti rekruterko kontaktirat, rabiš premium. Ona te pa seveda lahko kontaktira brez problema in se nato pogovorita.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

111111111111 ::

Rabiš?

Ni dovolj da jo dodaš kot prijateljico?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

6bt9hmDwY ::

OK, sem kar applyal (in sharal profil), bomo videli, sem še enkrat pogledal, sploh ne najdem več tiste rekruterke napisane pri poslu, zanimivo.
Sicer eno pogodbo še imam aktivno, in je kar v redu in remote.
Samo me pač zanima, kaj dogaja na trgu.

Pa tudi Premium še nisem testno aktiviral, sem gledal, ta reč stane 12x30 = 360 eur letno?
No, če že eno pogodbo dobiš s tem, se izplača, pa to uporabljate?

111111111111 ::

Moji kolegi večinoma če jim firma plača.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

pegasus ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Vidim, da sem po šestih dnevih en od treh matchanih kandidatov,
Bravo, čestitke, bi nam zaupal, kako ti to uspe? Jaz sem v devetih letih, od kar imam linkedin profil, letos dobil prvo relevantno povpraševanje ...

TheBlueOne ::

Kot prvo je za DACH bolj Xing kot LinekdIn. Jaz na xingu dobim vsaj faktor x3 zanimanja.

OP kar pa sprasujes je pa tako, da je verjetno dovolj zastonj profil. V tem primeru te lahko se vedno kontaktirajo rekruterji. Naredi se Xing profil, ce te zanima DACH.

111111111111 ::

pegasus je izjavil:

Bravo, čestitke, bi nam zaupal, kako ti to uspe? Jaz sem v devetih letih, od kar imam linkedin profil, letos dobil prvo relevantno povpraševanje ...

Zanimivo. Jaz jih na brezplačnem profilu beležim 5-6 resnih ponudb na leto. Vsaj 3 ponudbe na mesec, ni pa vsaka relevantna.

Imam opisan samo skillset. Večina je omrežja, Cisco in nekaj malega programiranja.

P.S.: Večinoma je delo na lokaciji v tujini, kar se mi pa ne da. Če iščeš v Sloveniji potem linkedin ni prava rešitev.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Ja, nerelevantnih je dovolj, pač blind shooting rekruterjev ... relevantnih, zanimivih je pa zares zelo malo.

6bt9hmDwY ::

Imam sicer nekaj skillov z Linkedin badgi, pa tudi, izgleda, približno ok se nekako opišem.
Čeprav mentor pravi, da bi moral imeti že veliko več leadov itd., samo sem lenoba.
Imel sem že direktne maile od rekruterjev za Slovenijo, ampak teh ne jemljem kot glavne priložnosti.
Sem bolj naravnan v globalni izvoz, idealno z remote opcijo in v DACH (čas).
Tudi zaposlitev me načeloma ne zanima kaj posebej, vsaj glede na pogoje.
Na linkedin sem mesec dni, ne šest dni, sem delal nekoč v trdi i/t industriji kot pathfinder, nisem čisto nepoznan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Agencije za zaposlitev po Evropi v IT sferi

Oddelek: Programiranje
252969 (1509) SmeskoSnezak
»

Koliko stane najem zunanjih rekruterjov, da ti najdejo ustrezne kandidate za delovno

Oddelek: Loža
497226 (5108) GrX

HRM rekruterke: 8-10/10 material

Oddelek: Loža
435401 (3543) Mavrik
»

Kako iskati službi v tujini

Oddelek: Loža
102065 (1523) Vazelin
»

Microsoftu bržkone tudi evropska zelena luč za prevzem LinkedIna

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
267814 (6445) FTad

Več podobnih tem