» »

Endmyopia - izboljšajte svoj vid

Endmyopia - izboljšajte svoj vid

Golden eye ::

Zdravo,

Zgleda kar legit zadeva. Že kar nekaj časa spremljam.
Je že kdo od vas probal? Vaše izkušnje?
  • zaklenil: BigWhale ()

pingme ::

Golden eye je izjavil:

Zdravo,
Zgleda kar legit zadeva. Že kar nekaj časa spremljam.
Je že kdo od vas probal? Vaše izkušnje?


Sem najprej napisal daljši odstavek, pa sem raje zbrisal.
Tako da vse kar bom napisal na zgornjo "legit zadevo" je - NEUMNOST!

Kvinta ::

Ja itak iz -5.00 so nekteri prišli na čisto nulo večina pa je vid izboljšala vsaj za pol :))
A.C.A.B

GabrieLeo ::

Da, iz -3.75 sem na -2.50, vendar sem počasen ker delam zadnje čase preveč za računalnikom.
Diplomsko nalogo imam prav iz obnavljanja vida po naravni poti, sodeloval sem s doktorico oftalmologije.
Tisti ki ste resni vam z veseljem pomagam/povem več info ker bi rad počasi vpeljal večje zavedanje te metodologije v Slovenijo

GabrieLeo ::

Ampak za en kratek tl.dr.: lečko raztezajo ciliarne zunanje mišice, ki konstantno raztezajo in krčijo lečko.
Ob daljšem časovnem obdobju gledanja na blizu (lečka je takrat raztegnjena) doživi mišica spazem akomodacije.
Ker so to izredno majhne, delikatne zadeve govorimo o izredno majhnih premikih (skoraj milimeter krčenja lečke je -3.00 dioptrije)
Torej ko otrok/odrasla oseba po daljšem času delanja na blizu (šola, zvezki, računalnik, umetna svetloba) začuti rahlo poslabšan
vid bo odšla h optiku, optik na hitro opravi testiranja (ki so že precej zasterela in netočna) nabije dioptrijo ter ponavadi
še navrže kakšno 0.25 več za dobro mero. Uporabniku, sploh tistemu ki bo dobil prvič očala na nos je vse noro in "HD", v resnici
pa si ravnokar dodal bergle ciliarnim mišicam, ki jim ni potrebno več delati.
Ljudi velikokrat še boli glava na začetku ker je previsoka dioptrija ampak to se normalizira s: "se boš že navadil" in uala
povprečni uporabnik pride nazaj še vsaj 4 krat v življenju nazaj. In tako imaš optike na vsakem vogalu.
Zgodba za ostudnimi maržami okvirjev, ki so narejeni v isti tovarni je pa druga....

pingme ::

GabrieLeo je izjavil:

Da, iz -3.75 sem na -2.50, vendar sem počasen ker delam zadnje čase preveč za računalnikom.
Diplomsko nalogo imam prav iz obnavljanja vida po naravni poti, sodeloval sem s doktorico oftalmologije.
Tisti ki ste resni vam z veseljem pomagam/povem več info ker bi rad počasi vpeljal večje zavedanje te metodologije v Slovenijo


In seveda te oftalmologinje ne boš imenoval?

anketar ::

a je zadeva plačlijva po prvi lekciji, da se ne zajebavam če je?

Golden eye ::

Ni plačljivo. Večina gradiva je zastonj, forumi, blogi, Youtube...
Če plačaš imaš vse bolj urejeno in vodeno.

Vanquish ::

pingme ::

Vanquish je izjavil:

evo ena od knjig
https://www.amazon.co.uk/Art-Seeing-Ald...


Iz leta 1942? :))
Da ne omenjam, da avtor sam na sliki nosi očala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

pingme ::

pingme je izjavil:

Vanquish je izjavil:

evo ena od knjig
https://www.amazon.co.uk/Art-Seeing-Ald...


Iz leta 1942? :))
Da ne omenjam, da avtor sam na sliki nosi očala :))


Pravzaprav mu delam krivico, on samo razlaga Batesovo metodo iz leta 1891.

The Bates method is an ineffective alternative therapy aimed at improving eyesight.
Most of his claims and almost all of his theories have been considered false by practically all visual scientists"

Golden eye ::

Vanquish je izjavil:

evo ena od knjig
https://www.amazon.co.uk/Art-Seeing-Ald...

Piše, da upoblja Batesovo metodo, ki pa ni učinkovita.
Endmyopia deluje na drugačen način.

anketar ::

Golden eye je izjavil:


Endmyopia deluje na drugačen način.


care to elaborate?

GabrieLeo ::

Torej, Bates method je ena izmed meme-ov na katere nabaše skorajda vsak, ki se odpravi sam iskat rešitev.
Imaš še ostale knjige kot je Art of seeing itn. ampak poglavitna napaka teh pionirjev (ni zares napaka, saj so le pionirji)
je bila ta, da so vaje preveč "pasivne" narave, velikokrat preveč krožijo okoli bistva kar pa je zgolj in samo postopno
aktvirianje celilarne mišice nazaj. Kot da bi dobil roko ven iz mavca in takoj želel dvigovati samo 10 kil.
Če imaš roko v mavcu že 5 let se to nebo zgodilo. Bates je še žgal direktno na oko s sončno svetlobo s povečevalnim steklom itn.
Aktivno fokus zahteva malo lovljenja in vsaj še en par očal s zreducirano dioptrijo kar je bilo do zdaj precej drago. Danes
to ni več v zahvalo kitajcem.
Definitivno se boste morali še naučiti tudi sprotnega samo merjenja dioptrije, ki se ga bo opravilo na vsake toliko.

Če kdo želi pomoč naj mi pusti ZS, vedno rad pomagam, ne bo za plačati edino vesel bi bil če mi bi poročali nazaj
kako gre (tako ali tako bi potrebovali nekaj vodenja in sprotnega sporočanja da vas malu usmerim)
+ uporabil bi za moje nadaljne raziskave.

St235 ::

Golden eye je izjavil:

Zdravo,

Zgleda kar legit zadeva. Že kar nekaj časa spremljam.
Je že kdo od vas probal? Vaše izkušnje?


Da ne govorimo o tabletkah za podaljševanje tiča. Triput oko vrata i još mi stoji ko kravata.
Edina daljša stvar je nos kekcev, ki to promovirajo.

GabrieLeo ::

Všeč mi je tvoja Persona Non Grata značka :)

St235 ::

GabrieLeo je izjavil:

Všeč mi je tvoja Persona Non Grata značka :)

Meni pa tvoj podpis, greva skupaj na kakšno tabletko, al bova rajši vaje delala?

GabrieLeo ::

Če si tak ciničen pozitivček tudi ko se lotiš stvari ki vzamejo nekaj časa, mi kar v ZS skoči

BigWhale ::

Ok, dost je blo. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269203 (21377) trancer01
»

Dobre knjige

Oddelek: Loža
214382 (1434) SonjaP
»

Predlogi za poletno branje?

Oddelek: Sedem umetnosti
293974 (2993) Sanjica23
»

Zasebnost, svoboda in kako to razloziti?

Oddelek: Problemi človeštva
142153 (1582) DJ MartiNi
»

Najbolj pesimistične (vendar ne grozljive) knjige, filmi...

Oddelek: Sedem umetnosti
272477 (1990) todman74

Več podobnih tem