» »

Facebook se ne strinja z grozečo prepovedjo iznosa osebnih podatkov v ZDA

1
2
»

winterriver ::

Praskalec je izjavil:

winterriver je izjavil:


Ne razumes.

EU trg mora imeti iniciativo, da sestavi svoj search engine.

Svoje cloude.

Svoj OS za telefone (ga ze imamo, sailfish, linux). Qt. Itd.

Sliši se super ja. Ampak, da bodo ljudje to uporabljali, mora biti primerljivo z alternativo, ali pa alternative ne sme biti (jo blokiraš tako kot kitajci). To ni izvedljivo, saj Googla ne ujameš, blokirali pa ga tudi ne bomo. Enako velja za cloud, OS itd. Vse to je zamujeno.
Meni se zdi bolj smiselno, da z njimi bolj intenzivno tekmujemo na novih področjih in probamo doseči, da bomo tam "zmagali" mi. S tem dobimo boljšo pogajalsko pozicijo tudi pri "teh tehnoloških stvareh", ki smo jih zamudili.

Je pa vprašanje ali je EU sploh primeren prostor za rast takšnih podjetij (kot v silicon valleyu), saj imamo en kup regulacij, na katere se lahko američani preprosto požvižgajo.


Pa dobro, a bomo pocasi ze nahali iskati opravicila?

EU ima zakone in se jih drzi. In to v duhu zakona, ne "letter of the law" (kot to uporabljajo americani). Skratka, to da nisi picka, vkljucuje v EU vse, kar se razume pod "picka", v ameriki pa samo to, da nisi zenski spolni organ. To, da so s taksno interpretacijo tehnoloska podjetja dobila neupraviceno prednost, ker so se neposteno lahko premikala hitreje od evropskih ni nikakrsen izgovor. Dejansko je treba vsa leta izigravanja zakonodaje in "duha" zakona zavrteti nazaj, da se neupraviceno prednost, ki so jo pridobili dobi nazaj. Sploh pa nikjer ne pise, da morajo ameriska podjetja v EU delovati po ameriski zakonodaji, bojo pac delovala po nasi, kulturna razlika (imamo kulturo, oni je pac nimajo - imajo pa pop), se bojo ze prilagodili.

Kot je matthai rekel, probaj spravit TikTok v ZDA. Sam vidis kaj se dogaja. A mi moramo pa pozreti FB, Google, Amazon, Apple, Microsoft, itd... Samo ZDA se znajo iti pokvarjene igre in se braniti pred njimi, europski primati (ali v tem primeru slovenski), pa bi TikTok (FB, Google, Amazon, Apple, Microsoft,...) se povabili; "bomo slekli hlace in pokleknili, ah ne se trudit z vazelinom, ne rabis, bomo ze zobe stisnili". Torej obnasaj se do ZDA najmanj tako kot se oni obnasajo do drugih. Pa bom osebno vec kot samo zadovolen, sli bomo v pravo smer. Dokler se jim pa klanjate, unicujete evropo.

In kolikor sem delal za ameriska podjetja, ti povem, da znamo v evropi precej bolje in bolj kvalitetno narediti enake stvari (razen italianov, te so tam tam z americani - en sam gobec).

Regulacije je pravilno, da so tu, ce si pac kavbojski barbar, ki gre pobijat indijance na njihovi zemlji se zdi uredba, da tega ne smes nepravicna. Grozna. Ce zraven prodajas njihove "shrunken heads" za mastne denarce, se bos pa se toliko bolj pritozil (to pocne FB - prodaja "shrunken heads" omejenih europejcev).

Za ljudi, ki so kaj vec od zivali (pa niso vsi), pa je normalno, da imamo neko normalno DRUZBO, ki ni namenjena samo temu, da si nekdo nabase polno rit za ceno vseh ostalih. Ampak to bos razumel po 30, ce si bolj pocasen po 40, mogoce po 50. Ampak bos razumel, samo, ce bos cakal predolgo, bo prepozno.

Ameriski nacin poslovanja je kar se da podoben zivalim, in ne zagovarjaj ga, dokler se nisi enkrat spravil v ZDA in pogledal kako ljudje zivijo izven "silicon valleya". To, da jih ocenjujes in kar je se slabse, zagovarjas, na podlagi svoje hollywoodske percepcije ZDA je en velik "fail". Res vam vsem pacientom, ki si zelite ameriskega stila zivljenja, priporocam, da stopite malo cez luzo, stopite malo za Staples center, ne gledat blisca od spredaj in kmalu vam bo jasno kaksni barbari so. Polni blisca od spredaj in kup gnoja, revscine (...) zadaj.

Nocete tega v evropi. Tudi v Portugalskih revnih soseskah ne boste srecali kar se da videti v ZDA. Pred leti se je se dalo na googlu najti z motorko odrezane glave v Texasu - danes tega ni vec. So cenzurirali, kar ni za svet. Ne verjeti nobeni ameriski zunanji podobi (tudi, ko vas bo poslovni partner povabil k njim domov, ne verjamite nicemur kar vidite, ne glede na sladke besede, ki vam jih bo serviral). Vse je fake.

Razgledanosti pa ti internet ne zmore pokazati.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

-----

Ok, sem se razpisal. Ampak, google ujames za salo. Google ima samo eno veliko famo, dejansko nic kar pocnejo ni tehnolosko nezmoznega, tudi engineering ni nic posebnega (vsaj velika vecina ne), ce vzamemo sailfish in prepovemo android, bomo v nekaj letih tam, vseeno ne smes zanemarit, da je EU skoraj pol miljarde ljudi. Enako velja za vsa ostala podrocja, ampak ker se vsa podjetja vdinjajo ameriki namesto, da bi sama inovirala - pa dalec od tega, da ne bi bila sposobna, samo mentaliteta (ki jo vidis tudi v Sloveniji) je bolj "na easy" - "ah, kaj bi se trudirl, saj dovolj sluzim, ce malo serverje v cloud prestavljam, zakaj bi sam postavljal cloud, bom raje malo pocival v senci".

In s prepovedjo placilnega prometa med EU in USA korporacijami bi jih hudo brcnil v rit. Da zacnejo nekaj proizvajati namesto uporabljati. Sploh IT v sloveniji, je popoln, len, gnil, neizobrazen, nesposoben,... poden grede tega.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

smihael ::

Korak v pravo smer, vendar bo še kar nekaj ping ponga preden bo ta cilj dosežen.
Ko je točno to zahtevala (in na koncu tudi dosegla) Rusija je bil cel vik in krik.
Tokrat obtožb o nedemokratičnosti EU najbrž ne bomo poslušali, zna pa biti da bo veliko bolj ali manj direktnih pritiskov in lobiranja.

nergac ::

winterriver je izjavil:

-----

Ok, sem se razpisal. Ampak, google ujames za salo. Google ima samo eno veliko famo, dejansko nic kar pocnejo ni tehnolosko nezmoznega, tudi engineering ni nic posebnega (vsaj velika vecina ne), ce vzamemo sailfish in prepovemo android, bomo v nekaj letih tam, vseeno ne smes zanemarit, da je EU skoraj pol miljarde ljudi. Enako velja za vsa ostala podrocja, ampak ker se vsa podjetja vdinjajo ameriki namesto, da bi sama inovirala - pa dalec od tega, da ne bi bila sposobna, samo mentaliteta (ki jo vidis tudi v Sloveniji) je bolj "na easy" - "ah, kaj bi se trudirl, saj dovolj sluzim, ce malo serverje v cloud prestavljam, zakaj bi sam postavljal cloud, bom raje malo pocival v senci".

In s prepovedjo placilnega prometa med EU in USA korporacijami bi jih hudo brcnil v rit. Da zacnejo nekaj proizvajati namesto uporabljati. Sploh IT v sloveniji, je popoln, len, gnil, neizobrazen, nesposoben,... poden grede tega.


Spet blodiš.

Američani lahko razbijejo alfabet preden rečeš keks.

In kaj boš potem?

winterriver ::

nergac je izjavil:

winterriver je izjavil:

-----

Ok, sem se razpisal. Ampak, google ujames za salo. Google ima samo eno veliko famo, dejansko nic kar pocnejo ni tehnolosko nezmoznega, tudi engineering ni nic posebnega (vsaj velika vecina ne), ce vzamemo sailfish in prepovemo android, bomo v nekaj letih tam, vseeno ne smes zanemarit, da je EU skoraj pol miljarde ljudi. Enako velja za vsa ostala podrocja, ampak ker se vsa podjetja vdinjajo ameriki namesto, da bi sama inovirala - pa dalec od tega, da ne bi bila sposobna, samo mentaliteta (ki jo vidis tudi v Sloveniji) je bolj "na easy" - "ah, kaj bi se trudirl, saj dovolj sluzim, ce malo serverje v cloud prestavljam, zakaj bi sam postavljal cloud, bom raje malo pocival v senci".

In s prepovedjo placilnega prometa med EU in USA korporacijami bi jih hudo brcnil v rit. Da zacnejo nekaj proizvajati namesto uporabljati. Sploh IT v sloveniji, je popoln, len, gnil, neizobrazen, nesposoben,... poden grede tega.


Spet blodiš.

Američani lahko razbijejo alfabet preden rečeš keks.

In kaj boš potem?


Gledal kako se rockefellerjeva zgodba ponavlja.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

nergac ::

Dokler bo tiskanje ničel bo to tako.
Odločaš pa lahko samo s svojo denarnico.

Praskalec ::

Ne iščem opravičil za ZDA zakaj to "smejo". Dejstvo je, da to očitno lahko počnejo, saj imajo očitno večjo pogajalsko moč.

Moj predlog je, da se to moč izenači, ne pa, da z njimi začnemo tržno vojno (to bo slabo za obe strani, saj je trgovanje v prednost obema) ali pa, da vržemo en kup resourcov v razvoj že obstoječih produktov, kjer na koncu (imo) sploh ne bomo relavantni.
Torej ne pravim, da naj se "usedemo v senco" in pustimo, da nas povozijo. Pravim, da naj pustimo izgubljene bitke (search engine ipd.) in se lotimo nečesa novega, kjer lahko zmagamo.

Tudi nikoli nisem rekel, da je Amerika vredu država za živeti. Jaz osebno sem s Slovenijo čisto zadovoljen. Je pa očitno atraktivna za podjetja.

Bom kasneje prebral še preostalek sporočila.

winterriver ::

nergac je izjavil:

Dokler bo tiskanje ničel bo to tako.
Odločaš pa lahko samo s svojo denarnico.


Nima tiskanje nicel nobene veze s tem. Americani in tranzicijske drzave (ki se jim oci svetijo od blesca hollywooda) vzgajajo sociopate. Kar cisto lepo pokaze ta tema. Sam z denarnico ne morem nic proti temu, europski "zhebavajo" evropo s svojim primitivizmom. Zal jih prevec, zadnje case se vedno bolj nagibam proti razsvetljenemu absolutizmu kot proti demokraciji povprecnih, primitvnih, nerazgledanih (...) ljudskih mnozic.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nergac ()

winterriver ::

Praskalec je izjavil:

Moj predlog je, da se to moč izenači, ne pa, da z njimi začnemo tržno vojno (to bo slabo za obe strani, saj je trgovanje v prednost obema) ali pa, da vržemo en kup resourcov v razvoj že obstoječih produktov, kjer na koncu (imo) sploh ne bomo relavantni.


Nihce ne govori o trzni vojni. A ti mislis, da ce zhebemo nekaj njihovih gnilih korporacij, da se bo pa sla cela ZDA s 450 miljonskim trgom trzno vojno navkljub vsej gospodarski izmenjavi? In to hkrat, ko se bocka s kitajci? Ima se kdo drug razen nekaj najbolj gnilih tehnoloskih podjetij korist od nas.

Kup resourcov se splaca vreci v alternativo prakticno stalled razvoju dreka kot je android, prakticno od android 6.0 niso pokazali nicesar posebnega in stavijo na pretekle zmage (saj imajo vecino) OS-a, ki je bil ze v zacetku za en drek (java), ki ze kaze svoje razpoke v vsem svojem razkosju (google razvija nov OS brez GPL limitacije nad kernelom - ni bilo se v novicah razen fucksia, ampak sem preprican, da je tako - v android prakticno ne vlaga vec, pimpa pa svojo znamko).

Ravno ZDAJ je trenutek, da se vzeme, recimo sailfish, ali pa razvije nov OS na linuxu iz nule in se povozi android v celoti. Sicer bomo dobili se en 100% zadrgnjen mobile OS (kot je applov), ki bo sluzil samo se za utrjevanje googlove prevlade.

Seveda se bojo androidovi fachidioti s svojim podnom od jave in kotlina (ta morda ostane) na veliko pritozevali ampak saj nimajo izbire. Android je imho mrtev (bookmarkam tale post, da vam ga cez leta lahko vrzem v glavo). Potegnimo torej nekaj koristnega iz tega.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Kaj naredi modrec, če živi med samimi norci?
Postane norec, če hoče preživeti.

Ja, ne moreš drugega kot odločati z denarnico.

Prej ali slej pride vsak do tega.

winterriver ::

Lej, meni osebno dol visi za prezivetje. Ne bo mi hudega.

Mi pa ni vseeno v kaksnem dreku, ki ga je naredila nasa generacija, bojo zivele vse naslednje.

In te, namesto, da bi se ucile iz nasih napak, vzdrzujejo njihovo kontuiteto. Namesto samo "glasovanja z denarnico" (ki je pripeljalo do tega) jih bom probal zbrcati iz njihovega (od nas) zasranega razmisljanja. Vec pa ne morem narediti.

Ce se nekdo Odloci srati samemu sebi na glavo, in v tem vidi prednost menim, da mu je treba pomagati. Denarnica gor ali dol.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

winterriver je izjavil:

nergac je izjavil:

Kaj naredi modrec, če živi med samimi norci?
Postane norec, če hoče preživeti.

Ja, ne moreš drugega kot odločati z denarnico.

Prej ali slej pride vsak do tega.


Lej, meni osebno dol visi za prezivetje. Ne bo mi hudega.

Mi pa ni vseeno v kaksnem dreku, ki ga je naredila nasa generacija, bojo zivele vse naslednje.

In te, namesto, da bi se ucile iz nasih napak, vzdrzujejo njihovo kontuiteto. Namesto samo glasovanja jih bom probal zbrcati iz njihovega (od nas) zasranega razmisljanja. Vec pa ne morem narediti.

Ce se nekdo Odloci srati samemu sebi na glavo, in v tem vidi prednost menim, da mu je treba pomagati. Denarnica gor ali dol.


Spet kolektiviziraš krivdo.

A misliš če pride kaka bolezen in preživijo Zemljani, mlajši od 35, pa še ti zdesetkani, da bo kaj drugače?

winterriver ::

Ne. Ker nosijo razmisljanje prejsnjih generacij. Rabis kilometrino, da dojames kaj "ne stima" in luksuz moznosti razmisljanja. Ce izgubijo to, bojo izgubljena generacija. Enako, kot, ce ne bojo poslusali.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Generacija ni izgubljena, ampak ljudje.

Generacija ne razmišlja, razmišlja človek.

Ostalo so zgolj akademske debate.

P.S. Po mojem mnenju razmišljajo vsa živa bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

winterriver ::

Eeee... nisem tega izraza za brezveze uporabil: Lost Generation @ Wikipedia
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Saj razumem kaj hočeš povedati.
Mogoče bom tudi krepko najebal.
Ampak pomembno mi je da vem zase.

Moti me samo to, da si me "klasificiral".

nergac := x

Potem pa se čudite, da smo zgolj številke.

winterriver ::

U pascal :)) Francozi so ga prevedli :))

Daj sva pac stara prdca z luksuzom razmisljanja, pa se prisel je cas za moje periodicno menjanje nicka. Kdaj drugic. Kot nekdo drug.
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Itak.
Še vedno sem romantik.

gus5 ::

winterriver je izjavil:

. Res vam vsem pacientom, ki si zelite ameriskega stila zivljenja, priporocam, da stopite malo cez luzo, stopite malo za Staples center, ne gledat blisca od spredaj in kmalu vam bo jasno kaksni barbari so. Polni blisca od spredaj in kup gnoja, revscine (...) zadaj.
Amerika je edina država, ki je na poti od barbarstva do dekadence preskočila fazo civiliziranosti. (Oscar Wilde)

:))

babubhaiya ::

Zadeve niso trivialne, ker obstaja prepletenost med uporabniki. Torej chat enega iz EU-ja in USA bo shranjen med osebnimi podatki obeh uporabnikov itd. Morda se gredo še kakšen caching in mirroring, da razbremenijo povezave in povečajo zanesljivost.

FireSnake ::

Če bi bilo samo to bi bilo še OK.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

joze67 ::

Praskalec je izjavil:

Je pa vprašanje ali je EU sploh primeren prostor za rast takšnih podjetij (kot v silicon valleyu), saj imamo en kup regulacij, na katere se lahko američani preprosto požvižgajo.
Samo ali predvsem zaradi regulacije je EU primeren prostor za rast takšnih podjetij. Janezu Novaku je sicer vseeno, kje so njegovi podatki, ker se niti ne zaveda, zakaj so ti podatki pomembni. Janez Novak s.p, d.o.o. ali d.d. pa bo hitro reagiral, ko ga bo (evropski) naročnik (zaradi regulacije) povprašal, kako ima urejeno shranjevanje podatkov in podobne malenkosti. Tako kot je pred četrt stoletja vsak hotel imeti ISO900X certifikat, ker brez tega ni mogel delati za avtomobilsko industrijo.

Zimonem je izjavil:

Geolokacija kje se nahajamo podatki je irelavantna. Prelahki se jih po potrebi skopiral na drug kontinent. Vse skupaj je bolj kot ne scanje v veter.
Daleč od tega. Seveda nas je Crypto AG spomnil, da nikomur ne gre zaupati. Ampak če so podatki v ZDA, je z njimi legalno in legitimno moč delati mnogo več, kot v EU.

Praskalec ::

joze67 je izjavil:

Praskalec je izjavil:

Je pa vprašanje ali je EU sploh primeren prostor za rast takšnih podjetij (kot v silicon valleyu), saj imamo en kup regulacij, na katere se lahko američani preprosto požvižgajo.
Samo ali predvsem zaradi regulacije je EU primeren prostor za rast takšnih podjetij. Janezu Novaku je sicer vseeno, kje so njegovi podatki, ker se niti ne zaveda, zakaj so ti podatki pomembni. Janez Novak s.p, d.o.o. ali d.d. pa bo hitro reagiral, ko ga bo (evropski) naročnik (zaradi regulacije) povprašal, kako ima urejeno shranjevanje podatkov in podobne malenkosti. Tako kot je pred četrt stoletja vsak hotel imeti ISO900X certifikat, ker brez tega ni mogel delati za avtomobilsko industrijo.

Popolnoma se strinjam, da bi tako moralo biti. Podjetja, ki so ustanovljena v EU so v tem aspektu tudi bolj vredna zaupanja.
Tudi zelo dober point s certifikatom. Če mene vprašaš je uvedba in zahteva cetrifikatov (s prehodnim obdobjem) najboljši način, da se to uredi (prenehanje izvoza in zlorabe evropskih podatkov). Pa naj imajo ameriška podjetja v EU podružnico, ki se teh pravil drži, če se že Ameriško ne more (tako kot zahtevajo to kitajci).

techfreak :) ::

Certifikati so papir, pa tudi zunanje revizije niso brez pomanjkljivosti. Precej je odvisno od samega podjetja, koliko resno se loti implementacije tega v praksi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ razveljavil odločitev Komisije o primernosti varovanja osebnih podatkov v ZDA

Oddelek: Novice / Zasebnost
2110171 (9249) winterriver
»

Prve globe kot posledica razveljavitve varnega pristana osebnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
83758 (2611) Unknown_001
»

ECJ razveljavil dogovor o varnem pristanu med Evropsko komisijo in ZDA

Oddelek: Novice / Zasebnost
1514851 (13148) AndrejO
»

Dogovor o iznosu osebnih podatkov v ZDA pod vprašanjem

Oddelek: Novice / Zasebnost
149728 (7670) k4vz0024
»

Avstrijci pred sodiščem EU prosijo, naj jih reši retencijske direktive

Oddelek: Novice / NWO
2613088 (10433) AndrejO

Več podobnih tem