» »

Podcast (Globalna vas)

Podcast (Globalna vas)

avom23 ::

Pozdravljeni,

na svojem telefonu imam aplikacijo kjer poslušam podcast: Globalna vas (priložen link), kjer je možno poslušati Slovence z zanimivimi zgodbami iz tujine, izkušnjami in spremenjenim pogledom na svet in domovino idr.
https://val202.rtvslo.si/globalnavas/

Ker sem večinoma vse kar me je zanimalo že preposlušal, iščem podobne podcast oddaje, torej s popotniki, avanturisti, ki delijo svoje izkušnje, zgodbe iz držav katere so obiskali, jih prepotovali ali v njih živel.

Pozna morda kdo kakšen takšen podcast (v angleškem ali srbo-hrvaškem jeziku) ?

Hvala

bigsmally ::

Dosti tega je na jutubu.

Samo mene res ne zanima mnenje maminega sinčka ki so mu starši plačali pot po svetu, skozi turistične destinacije. Od teh dobiš popolnoma izkrivljeno podobo realnosti sveta. Sploh ženske ki grejo v Afriko delat selfije s stradajočimi otroci in doživljat katarzo ker jim tako zelo pomagajo s tem ozveščanjem.

Sploh so zanimivi turisti skozi Indijo. Vsi kažejo isto zgodbo, sledijo popolnoma enaki začrtani poti, če skreneš en meter s te črte takoj ugasni kamero :D

Edini zanimivi potniki so skozi Iran in Severno korejo.

BuDi79 ::

Tudi v Globalni vasi imajo skoraj vsi podobne zgodbo 1/3 jih je šlo iskat poslovne ali študijske priložnosti, 1/3 so si našli v tujini partnerja ali pa ima partner tam študijske ali poslovne obveznosti, 1/3 pa jih ima doma varno mrežo in v bolj ali manj eksotičnih deželah iščejo sami sebe z idejami da so takšni ali drugačni umetniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

avom23 ::

18. vzporednik
Drug pogled

Zero To Travel
Extra Pack of Peanuts
RickSteves.com

starfotr ::

Freezy ::

Poleg omenjenih mi je všeč Bald and bankrupt.
Tip hodi po najbolj zabačenih vaseh in se druži lokalci. Vmes pove tudi kaj zgodovine. Zelo mi je všeč njegov spoštljiv odnos do lokalcev, ker ni nek nastopač.
Vredno pogledat za boljši občutek kako živijo po svetu.

avom23 ::

Graham Phillips kogar zanima Krim, Sochi, Moskva etc.
https://www.youtube.com/user/gwplondon

avom23 ::

afne_guncam ::

BuDi79 je izjavil:

Tudi v Globalni vasi imajo skoraj vsi podobne zgodbo 1/3 jih je šlo iskat poslovne ali študijske priložnosti, 1/3 so si našli v tujini partnerja ali pa ima partner tam študijske ali poslovne obveznosti, 1/3 pa jih ima doma varno mrežo in v bolj ali manj eksotičnih deželah iščejo sami sebe z idejami da so takšni ali drugačni umetniki.


Ne samo v Globalni vasi - cel internet je tega bullshita, sploh zadnji del.

jojw ::

afne_guncam je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Tudi v Globalni vasi imajo skoraj vsi podobne zgodbo 1/3 jih je šlo iskat poslovne ali študijske priložnosti, 1/3 so si našli v tujini partnerja ali pa ima partner tam študijske ali poslovne obveznosti, 1/3 pa jih ima doma varno mrežo in v bolj ali manj eksotičnih deželah iščejo sami sebe z idejami da so takšni ali drugačni umetniki.


Ne samo v Globalni vasi - cel internet je tega bullshita, sploh zadnji del.

Zakaj BS?

Uizi ::


Tale ima dober content.

BuDi79 ::

Tale je kot naročena za tele iskalce bullshita...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Er333 ::

Meni je Globalna vas všeč. Sej kar vsi povejo tako kot je, nisem zasledil kaj dosti hipsterskih sanjačev.
Večina jih je v tujini res zaradi študija, službe in partnerja. A niso to najbolj legit razlogi za življenje v tujini?

Gagatronix ::

Freezy je izjavil:

Poleg omenjenih mi je všeč Bald and bankrupt.
Tip hodi po najbolj zabačenih vaseh in se druži lokalci. Vmes pove tudi kaj zgodovine. Zelo mi je všeč njegov spoštljiv odnos do lokalcev, ker ni nek nastopač.
Vredno pogledat za boljši občutek kako živijo po svetu.


Ben je kar legenda, ja. Clovek je 20 let zivel v Indiji kjer je fural hotel. S tem da je tja prisel originalno samo kao na pocitnice. Je pa res, da me je zmrazilo ko je bil v juzni Ameriki pa so ga kartelski enforcerji ustavli, on pa se je obnasal ko da ni nic ker se ni zavedal resnosti situacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanadsko mestece bo javni transport nadomestilo z Uberjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5313710 (11768) BigWhale
»

Javascript in Regular Expression capture groups

Oddelek: Programiranje
5611 (561) sax15
»

Domače branje: gikovske knjige 2011

Oddelek: Novice / Domače branje
166725 (5043) MrStein
»

DoubleRecall eden od zmagovalcev YCombinatorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
3611352 (8022) root987
»

Spam lahko dobite tudi zaradi napake pri pošiljanju e-pošte

Oddelek: Novice / Zasebnost
63182 (3182) CaqKa

Več podobnih tem