» »

Vaše dodatno/popoldansko delo?

Vaše dodatno/popoldansko delo?

1
2
»

Facebook dev ::

Definitivno mački potrebujejo veliko manj časa in nege kot psi. Odvisno od mačk in od tega kako se razumejo med sabo, je potem odvisno koliko so glasni. Doma imamo 3 in se vsak od njih oglaša zelo redko.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

OrkAA ::

Ja, in lastniki mačkov smo idioti, ki ne preverimo, da bi ga nekdo za 14 dni zaprl v kletko na dvorišču. Srečno s takimi poslovnimi idejami. :)

Likalnik ::

Za macke ne vem...za njih je tudi mal tezje, ker hodijo sami ven...kako jih bos nadzoroval....glede psov je pa to definitivno dobra ideja...vsaj cez poletje bo ziher guzva..."pasji hotel"

tikitoki ::

Facebook dev je izjavil:

Definitivno mački potrebujejo veliko manj časa in nege kot psi. Odvisno od mačk in od tega kako se razumejo med sabo, je potem odvisno koliko so glasni. Doma imamo 3 in se vsak od njih oglaša zelo redko.


Se nisi videl kak so mačke, ki se ne poznajo? Vse prej, k mirne.

Likalnik je izjavil:

Za macke ne vem...za njih je tudi mal tezje, ker hodijo sami ven...kako jih bos nadzoroval....glede psov je pa to definitivno dobra ideja...vsaj cez poletje bo ziher guzva..."pasji hotel"


Ce boš zanje poskrbel. Torej voda, hrana, dovolj prostora in razmigavanje. Itak se da, sam ni to bas nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Facebook dev ::

Za mačke je težko ja. Moraš imeti nek velik vrt ali dvorišče, da se lahko prosto gibljejo po njem. Pa še vseeno ne moreš biti ziher, da ne bo kakšna ušla.

Poleg tega pa je lahko velik problem, da se mačke ne ujamejo med seboj. Če se razumejo, je vse super, če se ne, bo veliko težje.

Tako da ideja s pazenjem živali pomoje dela ok za živali, ki so normalno da so v kletkah. Torej morda kakšni psi (katere seveda pelješ na sprehod redno), morski prašički, zajci, itd. ...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

chort ::

Facebook dev je izjavil:

Tako da ideja s pazenjem živali pomoje dela ok za živali, ki so normalno da so v kletkah. Torej morda kakšni psi (katere seveda pelješ na sprehod redno), morski prašički, zajci, itd. ...

Na te točki si že izgubil vse potencialne stranke, ki bi bile pripravljene dovolj plačati, da bi se ti to izplačalo. V pasjih hotelih so danes psi po sobah in kavčih, kletke so v zavetiščih.

Dobra ideja je pasji daycare, kar se v skandinaviji uspešno fura že kar nekaj časa.

immortan ::

kuall je izjavil:

jaz sem imel možnost popoldanskega progrmiranja pa sem se raje odločil, da bom v službi potrudil malo bolj, da se mi zviša plača, kot da se bom še doma lomil za računalnikom, ker se mi res ne da. raje se malo sprostim, že tako je 8 urni delavnik predlog, zdaj si ga bom pa še daljšal al kaj? plačo si zvišat in delovnik skrajšat: to je prihodnost.


Popolnoma valid razlog. Tudi sam sem po službi dodatno programiral ampak se je izkazalo da sem izgorel po 3 mesecih in mi ni fajn še dodatne 3-4 ure doma sedet za računalnikom. Ni dnar vse (300-400EUR na mesec).

Sem pa razmišljal, če bi delal kaj druga poleg programiranja (as in naučiti se nekaj v gradbeništvu, ki bi mi prav prišlo v prihodnosti ko si bom urejal hišo/stanovanje/vikend).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: immortan ()

Sparkxl ::

Predvsem je odvisno od razmerja vložen čas / zaslužek. Jaz sigurno nebi delal vsak dan dodatne 4 ure za 400€ mesec. Za 100€ na uro pa je druga pesem

mtosev ::

chort je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Tako da ideja s pazenjem živali pomoje dela ok za živali, ki so normalno da so v kletkah. Torej morda kakšni psi (katere seveda pelješ na sprehod redno), morski prašički, zajci, itd. ...

Na te točki si že izgubil vse potencialne stranke, ki bi bile pripravljene dovolj plačati, da bi se ti to izplačalo. V pasjih hotelih so danes psi po sobah in kavčih, kletke so v zavetiščih.

Dobra ideja je pasji daycare, kar se v skandinaviji uspešno fura že kar nekaj časa.

Jaz sn imel psa in če bi komurkoli drugemu zaupal psa pri pričakoval, da psu ponudi storitev podobno kot otroku. Plačaš, da je psu lepo, da si brez skrbi in da ko prideš po njega te veselo čaka in vidiš je mel fun times.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Me zanima koliko ste pripravljeni placati za nadstandardno oskrbo psa? AL mislite, da ga bo nekdo cel dan cohal, vodil na sprehode in en vem kaj za 10 EUR? Dobis kar placas.

mtosev ::

Tisti, ki skrbijo za pse so v tujini tudi dobro plačani. Se spomnim da sem pred nekaj časa vido enega tipa kateri je bil programer in je ta poklic pustil in zdaj skrbi za pse od drugih ljudi. Je reko, da je manj stresno in plačilo mu je isto ali višje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

martincek1 ::

To so ponavadi neki hipiji, ki doživijo burnout in majo cel Youtube feed o psihadelikih in ayhuasci.

Da sploh ne govorim, da pri taki oskrbi pozabi na vikende, praznike in počitnice, takrat ljudje iščejo oskrbo. Jaz bi primarno gledal o menjavi službe ali izpogajanju za višjo plačo. Pojdi na kosilo z direktorjem, in povej, da iščeš dodatni zaslužek, ter če obstaja možnost, da podjetju z novim znanjem ponudiš neko dodano vrednost.

Alternativa je nekaj, v čemer lahko v par letih postaneš tako dober, da boš lahko pustil trenutno službo. Recimo, da naslednje leto tri ure na dan pomagaš polagat ploščice, in čez eno leto službo pustiš in ustvariš podjetje, s katerim boš lahko zaslužiš plača+400e/več.

johnnyyy ::

Programiranje. V bistvu delam isto kot v službi, le za druge stranke in drug trg. Zaradi velikosti podjetja in razbitja oddelkov, sem nekje v ozadju, kjer se delo navzven ne vidi. Zato si plače ne morem povečati s tem "da bi bil v službi bolj priden", razen če se gremo izsiljevanje "višja plača ali grem", kar pa se pri nas ne konča dobro.

WizzardOfOZ ::

Če se ne igramo z otrokom, se popoldne sproščam v delavnici. Šraufam avtomobile. Ali pa komu porihtam kak računalnik,...

martincek1 ::

johnnyyy je izjavil:

Programiranje. V bistvu delam isto kot v službi, le za druge stranke in drug trg. Zaradi velikosti podjetja in razbitja oddelkov, sem nekje v ozadju, kjer se delo navzven ne vidi. Zato si plače ne morem povečati s tem "da bi bil v službi bolj priden", razen če se gremo izsiljevanje "višja plača ali grem", kar pa se pri nas ne konča dobro.


Vsako večje programersko podjetje potrebuje projektne vodje / development leade, ki lahko zaslužijo več kot navaden dev ki kuca kodo. Čeprav moj post ni bil namenjen devom, ker ti si v teh časih komot najdejo freelance delo.

johnnyyy ::

martincek1 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Programiranje. V bistvu delam isto kot v službi, le za druge stranke in drug trg. Zaradi velikosti podjetja in razbitja oddelkov, sem nekje v ozadju, kjer se delo navzven ne vidi. Zato si plače ne morem povečati s tem "da bi bil v službi bolj priden", razen če se gremo izsiljevanje "višja plača ali grem", kar pa se pri nas ne konča dobro.


Vsako večje programersko podjetje potrebuje projektne vodje / development leade, ki lahko zaslužijo več kot navaden dev ki kuca kodo. Čeprav moj post ni bil namenjen devom, ker ti si v teh časih komot najdejo freelance delo.


Večina ljudi, ki gredo po stopničkah naprej, gredo, ker je šel nekdo nad njimi v penzijo/drugo službo ali pa ker podjetje raste in se vodstvene pozicije same odpirajo. Pri nas zaenkrat ni videti ne enega ne drugega. Pred leti je bilo precej govora o širitvi, novih zaposlenih, ampak realnost je da so nam vsako leto sklestili predviden budget za nove ljudi. Korona je stvari še poslabšala in tako je širjenje prestavljeno nedoločeno nekam v prihodnost. Če boš pa videl šanso, da kakšno podjetje išče vodilnega le z dev izkušnjami me pa pocukaj za rokav ;).

martincek1 ::

Kaj pa je to zaeno čudno programersko podjetje, kjer visoko izobražen kader ne odhaja iz podjetja?

segedin740 ::

Gagatronix je izjavil:

> Za mačke zmagaš, ker so tiho

Ti si macke videl samo v enciklopedijah ?


Ne, očitno si ti tisti, ki jih vidi samo na TV. Zato pa pravim, da moraš znat delat z živalmi, da jih umiriš (če so že glasne). Seveda je detajl tudi v tem, kako jim urediš bivanje. Kolegica, ki fura ta hotel, z njimi nima nobenih problemov. Moraš znat.

OrkAA je izjavil:

Ja, in lastniki mačkov smo idioti, ki ne preverimo, da bi ga nekdo za 14 dni zaprl v kletko na dvorišču. Srečno s takimi poslovnimi idejami. :)


to ni nek larifari, obstaja pravilnik, ki se ga "hotelir" drži in izvaja svojo službo v skladu s predpisi. Pozanimaj se sam, kako to gre, če misliš da je vse kar tko na larifari, se krepko motiš. Pogoji obstajajo, katerih se je treba držat in izvajat. Jaz nisem expert, ampak zadeva je legalna, se pravi, da zadeva laufa.

Likalnik je izjavil:

Za macke ne vem...za njih je tudi mal tezje, ker hodijo sami ven...kako jih bos nadzoroval....glede psov je pa to definitivno dobra ideja...vsaj cez poletje bo ziher guzva..."pasji hotel"


Obstajajo prijemi, kako z njimi delat, če ne tak hotel ne bi dobil dovoljenja za delo.

Zgodovina sprememb…

segedin740 ::

tikitoki je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Definitivno mački potrebujejo veliko manj časa in nege kot psi. Odvisno od mačk in od tega kako se razumejo med sabo, je potem odvisno koliko so glasni. Doma imamo 3 in se vsak od njih oglaša zelo redko.


Se nisi videl kak so mačke, ki se ne poznajo? Vse prej, k mirne.

Likalnik je izjavil:

Za macke ne vem...za njih je tudi mal tezje, ker hodijo sami ven...kako jih bos nadzoroval....glede psov je pa to definitivno dobra ideja...vsaj cez poletje bo ziher guzva..."pasji hotel"


Ce boš zanje poskrbel. Torej voda, hrana, dovolj prostora in razmigavanje. Itak se da, sam ni to bas nekaj.


Lej, hotel laufa. Se pravi, obstajajo metode in standardi JUS (na blef, ne vem kakšna pravila so to in kako se jim strokovno reče), kako se s takimi mački dela, da zadeva laufa. Nisem expert, ampak eni znajo, ker morajo hotel prilagodit tem pogojem, ki pač zadevajo kako skrbeti za več mačkov v taistem hotelu. Res no, mačji hotel ni larifari, ampak jih je polno po tujini, torej zadeva deluje. In pa kot sem dejal, moraš biti animal lover, seveda v tem primeru expert za take stvari.

Je pa strokovno obdelano in mora sledit nekim pravilom, ki jih jaz ne poznam. Kolegica pa to obvlada.

tikitoki je izjavil:

Me zanima koliko ste pripravljeni placati za nadstandardno oskrbo psa? AL mislite, da ga bo nekdo cel dan cohal, vodil na sprehode in en vem kaj za 10 EUR? Dobis kar placas.


Ne me držat za besedo, cene so pač določene. Mislim pa, da je omenila cifro 10 eur/dan. Ne vem. Verjetno potem tudi cenik prilagodijo glede na oskrbo.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

segedincek, lahko kar nehas sam sebe blamirati tu, ker je vec kot ocitno da so te polna boka preserna, medtem ko ne znas niti kuza pazi zapet.

OrkAA ::

segedin740, mislim da nam je vsem jasno, da macji hoteli seveda obratujejo. Jaz zelim le pojasnit, da to ni kar nekaj kar naredis cez noc. Ljudje imamo domace zivali radi, zato jih ne bomo pripeljali h nekemu nepreverjenemu popoldancu. Pokazat moras, da imas izkusnje z zivalmi, pripravit prijetno okolje, poskrbet, da se ne razsirjajo bolezni med njimi, da so dobro nahranjene, da se imajo kam umaknit ce so pod stresom ... in se in se.

Ni to, da bos zdaj postavil 4 kletke na vrtu in *BUM* biznis!

strawman ::

Programerji, ki v prostem času tudi programirate - se držite iste branže / tehnologij, kot ste jih navajeni? Ali počnete kaj povsem drugega?

tikitoki ::

martincek1 je izjavil:

To so ponavadi neki hipiji, ki doživijo burnout in majo cel Youtube feed o psihadelikih in ayhuasci.

Da sploh ne govorim, da pri taki oskrbi pozabi na vikende, praznike in počitnice, takrat ljudje iščejo oskrbo. Jaz bi primarno gledal o menjavi službe ali izpogajanju za višjo plačo. Pojdi na kosilo z direktorjem, in povej, da iščeš dodatni zaslužek, ter če obstaja možnost, da podjetju z novim znanjem ponudiš neko dodano vrednost.

Alternativa je nekaj, v čemer lahko v par letih postaneš tako dober, da boš lahko pustil trenutno službo. Recimo, da naslednje leto tri ure na dan pomagaš polagat ploščice, in čez eno leto službo pustiš in ustvariš podjetje, s katerim boš lahko zaslužiš plača+400e/več.


Ce si tako omejne, da ne znas izkoristiti prednsoti dopsuta izven obicajnih konic, potem je to res problem.

martincek1 ::

tikitoki je izjavil:

Ce si tako omejne, da ne znas izkoristiti prednsoti dopsuta izven obicajnih konic, potem je to res problem.


Največ časa imaš takrat, ko ga imajo vsi tvoji prijatelji in družine najmanj.. se mi zdi, da večini ljudem to veliko pomeni. Ni vse v nedeljski koloni proti Bledu alpa zasedenih apartmajih na obali.

johnnyyy ::

strawman je izjavil:

Programerji, ki v prostem času tudi programirate - se držite iste branže / tehnologij, kot ste jih navajeni? Ali počnete kaj povsem drugega?


Načeloma se držim iste branže, če pa branža ni ista je pa enaka tehnologija.

mahoni ::

Clovek bi pricakoval na tem forumu, da prihajao ljudje z IQ visjim od povprecne stevilke cevlja, ampak neeeee. Konstnatno branje trolov in bednih postov. Vi bi imeli nek pasji hotel in ne vem kaj se, a vecina vas niti za kredit za flet nima, kaj sele, da bi imeli hotel. Buhtli.

Sparkxl ::

Nekako tako ja. Še bolj smešno je, ker je tema o DODATNEM delu v prostem času. Očitno še noben o teh genialcev takega hotela od blizu ni videl. Ker to je ful time job 24/7, vse dni v letu

sass628 ::

OP, najboljša opcija da se poskusiš zmenit za višjo plačo če je to mogoče ali pa menjat službo za višjo plačo.

Kar se tiče pa dodatnega dela je pa odvisno kaj lahko ponudiš in koliko si pripravljen investirat svojega časa in denarja. Nabor freelance jobov za slovenski trg je bolj slab oz. lahko si ustvariš sam nekaj ampak nebo šlo čez noč.

primer:

Fotografija - treba je imeti/pridobiti občutek za fotografijo
- pridobiti znanje pri obdelavi fotografij
- je treba kupit/sposodit dober fotoaparat in objektive
- si ustvarit ime in pridobiti s časom klientelo
- odpreti pop. s.p. za izdajo računov
- ostali stroški

Rekreacija - je treba pridobiti licenco za inštruktorja fitnesa,
jogo, pilates..(za vsako zvrst posebi... brez tega
te noben fitnes, društvo ne bo povohalo)
- si ustvarit ime in pridobiti s časom redno klientelo
- prilagajat se moraš urniku fitnes/joga centrom oz. urniku od
klientele.
- dobiti odprto mesto oz. terminski spot v centrih in toliko njih
da boš dejansko pokrival stroške s.p. in si ustvaril plus
- odpreti pop s.p. za izdajo računov
- ostali stroški

Dodatna služba npr.čiščenje: - nimaš prostih vikendov oz. treba je uskladit urnik
s svojim rednim delom
- vidiš svašta
- odpreti s.p ali pa druga oblika
- ostali stroški


Dodatna služba npr.vozit taxi: - treba pridobiti licenco/dovoljenje
- investirati v opremo oz. sposodit od druzga(si ob pol zaslužka)
- nimaš prostih vikendov oz. treba je uskladit urnik
s svojim rednim delom
- vidiš/doživiš svašta
- odpreti pop. s.p
- ostali stroški

TheBlueOne ::

Dodatni zasluzek je cisto OK, samo mora biti pasiven.

Okapi ::

yabuk je izjavil:

@Sparkxl kaj to pomeni diagnostika v gradbeništvu? kot npr. odkrivanje zamakanj ali kako?

Kupiš termokamero in to je to.;)

Raptor F16 ::

sass628 je izjavil:



Rekreacija - je treba pridobiti licenco za inštruktorja fitnesa,
jogo, pilates..(za vsako zvrst posebi... brez tega
te noben fitnes, društvo ne bo povohalo)
- si ustvarit ime in pridobiti s časom redno klientelo
- prilagajat se moraš urniku fitnes/joga centrom oz. urniku od
klientele.
- dobiti odprto mesto oz. terminski spot v centrih in toliko njih
da boš dejansko pokrival stroške s.p. in si ustvaril plus
- odpreti pop s.p. za izdajo računov
- ostali stroški




Sam tok da povem. Večina osebnih trenerjev sploh nima veljavnih licenc (ker nimajo ustrezne izobrazbe) oz. sploh ne bi smeli delati kot strokovni delavci v športu.

Tisti tečaji za osebne trenerje nič ne veljajo, ker sploh niso priznani s strani OKS (Olimpijski komite Slovenije), ki licenco tudi potrdi.

31. Člen ZSpo

Ampak prosti trg očitno vse dovoli... dokler se ne bo na to kdo končno spravil. Zakon je napisan le nadzora ni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

Raptor F16 je izjavil:

sass628 je izjavil:



Rekreacija - je treba pridobiti licenco za inĹĄtruktorja fitnesa,
jogo, pilates..(za vsako zvrst posebi... brez tega
te noben fitnes, druĹĄtvo ne bo povohalo)
- si ustvarit ime in pridobiti s Äasom redno klientelo
- prilagajat se moraĹĄ urniku fitnes/joga centrom oz. urniku od
klientele.
- dobiti odprto mesto oz. terminski spot v centrih in toliko njih
da boĹĄ dejansko pokrival stroĹĄke s.p. in si ustvaril plus
- odpreti pop s.p. za izdajo raÄunov
- ostali stroĹĄki




Sam tok da povem. Večina osebnih trenerjev sploh nima veljavnih licenc (ker nimajo ustrezne izobrazbe) oz. sploh ne bi smeli delati kot strokovni delavci v ĹĄportu.

Tisti teÄaji za osebne trenerje niÄ ne veljajo, ker sploh niso priznani s strani OKS (Olimpijski komite Slovenije), ki licenco tudi potrdi.

31. Älen ZSpo

Ampak prosti trg oÄitno vse dovoli... dokler se ne bo na to kdo konÄno spravil. Zakon je napisan le nadzora ni.


Sem samo naštel pogoje, ki jih potrebuješ za "legalno" opravljanje dela.

Se strinjam s teboj ampak težava je v marketingu oz. nazivu poklica za opravljanje športnih dejavnosti. Strokovni sodelavec v športu ima pridobljeno strokovno izobrazbo in usposobljenost na fakulteti za šport. Na koncu pridobi pa naziv dip. športni trener, dip. kinezeolog in dipl. športni vzgojitelj.

Osebni trener je poklic, ki je nastal na podlagi povpraševanja splošne populacije, ki je potrebovala pomoč pri splošni rekreaciji(fitnes industrija).

Kar se pa tiče OKS in licenc, lahko preveriš veljavnost za vsakega osebnega trenerja - link spodaj

http://stara.olympic.si/sportna-kariera...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

Raptor F16 ::

sass628 je izjavil:



Osebni trener je poklic, ki je nastal na podlagi povpraševanja splošne populacije, ki je potrebovala pomoč pri splošni rekreaciji(fitnes industrija).


Poklic, ki je popolnoma izven regulacij in ga opravlja že vsaka budala brez šole. Tak ti na koncu naredi več škode kot pa koristi za zdravje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprl bom popoldanski s.p. - na kaj naj pazim?

Oddelek: Loža
4910104 (7924) Okapi
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123508 (16705) jernejl
»

Dodatni zaslužek ob rednem delu

Oddelek: Loža
238092 (6350) Invictus
»

s.p. ob delu

Oddelek: Loža
82584 (2164) NonPlusUltra

Več podobnih tem