» »

Vaše dodatno/popoldansko delo?

Vaše dodatno/popoldansko delo?

«
1
2

Jerry000 ::

Malo me zanima kaj nekateri kaj počnete poleg službe kot dodatno delo ali plačan hobi. Malo se nagibam k temu da bi si našel neko dodatno delo za popoldne ampak težko kaj dobiti ker večina zahteva 8h delavnik od zjutraj. Sam sem pa že redno zaposlen. Bi pa prav prišlo kakih dodatnih 400 na mesec :)

ETI3n ::

Da, in sicer zaključna dela v gradbeništvu, in še kako prav pride dodatni zaslužek.Tako mi ostane vsaj ta denar na čistem.

A110 ::

ob redkih popoldnevih in predvsem vikendih se ukvarjam s športom. ko je sezona dobim okoli 400e na mesec po tem ko drzava pobere svojo več kot tretjino (placilo preko študentske napotnice).

Cruz ::

Nekoč izdelovanje&prodaja bučnega olja, medu, šnopsa, zdaj delamo samo še zase.

Potem sem pomagal očetu pri urejanju okolice poslovnih prostorov.

Ljubiteljsko se ukvarjam z glasbo, ampak sem zaenkrat v hudem minusu, kar se tiče vloženega denarja in izkopička, lepo bi bilo zaslužiti kak majhen denar s pomočjo špilov.

V prihodnosti hočem narediti certifikat za učitelja joge in kettlebella ter v prostem času zaslužiti kaj s pomočjo tega.

P.S. Nisem (še) redno zaposlen.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

lejko0 ::

Trejdam shitcoine

spam321 ::

Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless.

xerror ::

Dropshipping

TheBlueOne ::

Umetnost trenutno sem nekje pri -5000€. :D Ampak se je upanje!

Likalnik ::

Oddajanje apartmaja turistom...(pospravljanje in čiščenje apartmaja). To dejavnost opravljam v svojem popoldanskem oziroma prostem času.

V načrtu imam...pa, da bi naredil izpit za nepremičninskega agenta...in v svojem prostem času prodal kakšno nepremičnino:)

Sparkxl ::

Diagnostika v gradbeništvu. Vložek je bil kar konkreten, ampak sem že dolgo v plusu.

IL_DIAVOLO ::

Delam minus v kriptovalutah.

Jerry000 ::

Kje najti kakšno dodatno popoldansko delo? Kakšne ideje? Razmišljal sem o fotografiranju, ampak nimam nekih dobrih objektivov (ubistvi jih nimam, samo stock). Glede HTML/CSS/JS ne znam toliko da bi lahko kakšno spletno trgovino naredil, mogoče kakšen design ampak vse to iščejo za 8h. Nimam pa takšen krog ljudi da bi lahko komu kaj naredil. In seveda da je tudi fleksibilno, ker imam rad svoj čas (moram se malo relaksirat in poskrbet za zdravje ob športu) ne bi ravno delal še dodatnih 8h po službi vsak dan. Sem razmišljal tudi o Wolt ali e-hrana

yabuk ::

@Sparkxl kaj to pomeni diagnostika v gradbeništvu? kot npr. odkrivanje zamakanj ali kako?

Sparkxl ::

Tudi nekaj v tem smislu ja

Smurf ::

Moje mislenje je, da je bolje natuhtati kako si lahko povecas vrednost na trgu dela tako, da zasluzis vec v tistih 8 urah in delas na temu, namesto da isces se popoldansko delo (razen, ce je ravno to del nalozbe).

spam321 je izjavil:

Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless.

A nisi rekel, da imas druzboslovnega sefa? Tako, da na koncu nisi ravno nekaj profitiral :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

IL_DIAVOLO ::

Jerry000 je izjavil:

Kje najti kakšno dodatno popoldansko delo? Kakšne ideje? Razmišljal sem o fotografiranju, ampak nimam nekih dobrih objektivov (ubistvi jih nimam, samo stock). Glede HTML/CSS/JS ne znam toliko da bi lahko kakšno spletno trgovino naredil, mogoče kakšen design ampak vse to iščejo za 8h. Nimam pa takšen krog ljudi da bi lahko komu kaj naredil. In seveda da je tudi fleksibilno, ker imam rad svoj čas (moram se malo relaksirat in poskrbet za zdravje ob športu) ne bi ravno delal še dodatnih 8h po službi vsak dan. Sem razmišljal tudi o Wolt ali e-hrana


Blog, youtube, kripto, delnice. Menda ja ne bos imel se ene službe v casu, ko bi se moral posvecati stvarem, ki te sproscajo in napolnijo z energijo. Naj te ne zavede slovenska mentaliteta, zgleduj se po americanih.

Dont save money to save even more money.

showsover ::

Smurf je izjavil:

da zasluzis vec v tistih 8 urah

Drži in sicer, da pustiš slabo plačano službo in se greš posel zares.

Uporabnik ::

Najprej si pridi na čisto kaj te veseli (včasih kar težka naloga), pa začni na tem graditi.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

ubermensch ::

spam321 je izjavil:

Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless.


Based and redpilled.


Smurf je izjavil:

Moje mislenje je, da je bolje natuhtati kako si lahko povecas vrednost na trgu dela tako, da zasluzis vec v tistih 8 urah in delas na temu, namesto da isces se popoldansko delo (razen, ce je ravno to del nalozbe).

spam321 je izjavil:

Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless.

A nisi rekel, da imas druzboslovnega sefa? Tako, da na koncu nisi ravno nekaj profitiral :).



Ja, da maš več dohodnine za plačati, ker padeš v višji dohodninski razred ane? Hvala ne. Normiran popoldanski sp je edina normalna stvar z davčne perspektive, ki jo imamo. Neumno je to priložnost pustiti neizkoriščeno.

sunshine403 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Naj te ne zavede slovenska mentaliteta, zgleduj se po americanih.

Vecina prijateljev, ki jih imam po ZDA ima ali a. dovolj dobro placo, da ne rabi dodatne sluzbe, ampak zares dela skoraj 24h/dan, ali b. nima dovolj osnovne place in pod nujno potrebuje (vsaj) se eno sluzbo, da sploh lahko prezivijo. Tistega "uzivanja, sproscanja in polnjenja z energijo" je v zda bore malo ;) Tako da imam raje slovensko mentaliteto, kjer si to vseeno lahko privoscim tudi brez popoldanskega dela ;)

Cruz ::

Jerry000 je izjavil:

Kje najti kakšno dodatno popoldansko delo? Kakšne ideje?
Popoldansko delo najdeš vsepovsod, najprej si je samo treba razčistiti kaj bi delal. Poznam nekaj ljudi, ki hodijo kelnarit za vikend v diskoteke in nočne gostilne, da si zaslužijo še nekaj dodatnega denarja.

Prav tako se moraš vprašati zakaj hočeš sploh imeti dodatno/popoldansko delo? Se odločaš za kakšni večji nakup? Pričakuješ otroka? Si dobil otroka/e?

Če je odgovor bolj v smislu: "Mah, malce mi je dolgčas, pa denar ni nikoli odveč." V tem primeru bi se jaz odločil za nekaj kar ti je všeč in tudi tebi prinaša korist. Recimo meni je joga kul in bom certifikat delal v prvi vrsti zaradi samega sebe, da bom izboljšal znanje na tem področju, na koncu pa bom še imel priložnost za zaslužek, če se bom odločil za to. Tukaj je edina slabost ta, da verjetno ne boš takoj začel služiti.

Jerry000 je izjavil:

Razmišljal sem o fotografiranju, ampak nimam nekih dobrih objektivov (ubistvi jih nimam, samo stock).
Za večino dostopnih fotografskih del, se pravi poroka, slike iz različnih dogodkov in prireditev ipd., ni potrebno imeti vrhunske opreme. Prav tako si lahko opremo sposojaš.

Jerry000 je izjavil:

Glede HTML/CSS/JS ne znam toliko da bi lahko kakšno spletno trgovino naredil, mogoče kakšen design ampak vse to iščejo za 8h.
Če hočeš v prostem času kaj zaslužiti s tem, raje glej kakšne freelancer strani, je pa tam zelo tekmovalno okolje.-
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

IL_DIAVOLO ::

sunshine403@ V slo je taksen standard, da si na minimalcu in ti ni hudo. V Ameriki na minimalcu si vec ali manj klosar.

Ce se odločiš za sp, si tudi ti na istem, cel dan si vec ali manj vpet v svoje podjetje. Ampak ker delas za sebe, ti ni tezko.

Govorim o sami mentaliteti, pri nas bi fusali okoli, Američani pa imajo drugacen, bolj prefinjen pristop.

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

Jerry000 je izjavil:

Malo me zanima kaj nekateri kaj počnete poleg službe kot dodatno delo ali plačan hobi. Malo se nagibam k temu da bi si našel neko dodatno delo za popoldne ampak težko kaj dobiti ker večina zahteva 8h delavnik od zjutraj. Sam sem pa že redno zaposlen. Bi pa prav prišlo kakih dodatnih 400 na mesec :)

en moj sodelavec je odprl revolut račun, pa vsako popoldne kupuje/prodaja delnice.
pravi, da je zadovoljen.
lahko še ti poskusiš.
ne vem pa, kako je s FURSom.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

mahoni ::

Jerry000 je izjavil:

Kje najti kakšno dodatno popoldansko delo? Kakšne ideje? Razmišljal sem o fotografiranju, ampak nimam nekih dobrih objektivov (ubistvi jih nimam, samo stock).

Ja in kaj bi fotografiral za denar?

sunshine403 ::

@Il_Diavolo ok sem potem narobe razumel tvoj prvi post :)

spam321 ::

Smurf je izjavil:

Moje mislenje je, da je bolje natuhtati kako si lahko povecas vrednost na trgu dela tako, da zasluzis vec v tistih 8 urah in delas na temu, namesto da isces se popoldansko delo (razen, ce je ravno to del nalozbe).

spam321 je izjavil:

Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless.

A nisi rekel, da imas druzboslovnega sefa? Tako, da na koncu nisi ravno nekaj profitiral :).


Sem imel ;) Sedaj smo sami inženirji, matematiki, fiziki... eni z magisteriji, tudi kakšen dr se najde. O družboslovni dr.hali ni be duha ne sluha. Oh yeah.

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zgleduj se po americanih


Pa ravno Americani so tisti, ki stalno tezijo k delu. :))

Smurf ::

ubermensch je izjavil:


Ja, da maš več dohodnine za plačati, ker padeš v višji dohodninski razred ane? Hvala ne. Normiran popoldanski sp je edina normalna stvar z davčne perspektive, ki jo imamo. Neumno je to priložnost pustiti neizkoriščeno.

Dohodnino moras placevati tudi pri normiranem s.pju. Poleg pa imas se nekaj fiksnih stroskov. Ni cisto crno-bela situacija.

Jaz sicer mislim, da na dolgi rok zasluzis vec z mojim nacinom (da resno delas na eni karieri) kot pa da mas zraven se hobi sluzbo. Govorim seveda iz financnega stalisca. Ce lahko nekdo zdruzi hobi za zabavo s tem, da je celo placano je to druga zadeva.

showsover je izjavil:

Smurf je izjavil:

da zasluzis vec v tistih 8 urah

Drži in sicer, da pustiš slabo plačano službo in se greš posel zares.

To je ena izmed opcij ja.

spam321 je izjavil:

Sem imel ;) Sedaj smo sami inženirji, matematiki, fiziki... eni z magisteriji, tudi kakšen dr se najde. O družboslovni dr.hali ni be duha ne sluha. Oh yeah.

In sedaj si koncno zadovoljen s sluzbo? Super!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

sunshine403 ::

Smurf je izjavil:

spam321 je izjavil:

Sem imel ;) Sedaj smo sami inženirji, matematiki, fiziki... eni z magisteriji, tudi kakšen dr se najde. O družboslovni dr.hali ni be duha ne sluha. Oh yeah.

In sedaj si koncno zadovoljen s sluzbo? Super!


glede na tisto prej "Kucam kodo za đabe, da dumpingiram cene družboslovnim IT šefkotom. It feels good ko veš, da si nekomu spelal posel... za ceno /10... kar sploh ni pomembno, glavno, da družboslovni šefko ni dobil posla. Priceless. " predvidevam da hudo zadovoljen vseeno ni, ker ce bi bil, ne bi imel niti najmanjse potrebe po cem takem ;)

Smurf ::

sunshine403 je izjavil:

predvidevam da hudo zadovoljen vseeno ni, ker ce bi bil, ne bi imel niti najmanjse potrebe po cem takem ;)

Mislim, sej je vseen jasno, da je precej nezadovoljen s svojim zivljenje. Ampak, ce je naredil vsaj prvo stopnicko na boljse, sem vesel zanj.

GR2 ::

Zdravje večine ljudi me res impresionira, jaz sem vesel že če oddelam 8 ur. Če bi bil svet pravičen in bi vsi delali po svojih zmožnostih, bi pa delal 4-6 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

kixs ::

Imam tak hobi, ki obcasno se kak cekincek prinese. V bistvu mi je pomembno, da se hobi sam financira.

Kvinta ::

Ne delam nič več sem v penziji.

lepo bi bilo zaslužiti kak majhen denar s pomočjo špilov


Poroke začni igrat tud kot one man band gre :D
A.C.A.B

St235 ::

Naj uganem, invalidski?

tikitoki ::

Likalnik je izjavil:

Oddajanje apartmaja turistom...(pospravljanje in čiščenje apartmaja). To dejavnost opravljam v svojem popoldanskem oziroma prostem času.

V načrtu imam...pa, da bi naredil izpit za nepremičninskega agenta...in v svojem prostem času prodal kakšno nepremičnino:)


Fuck. Za nepremicninskega agenta rabis narediti izpit:S. Kmalu bos rabil izpit, ce si bos hotel natociti kozarec vode.

St235 ::

Čestitke, odkril si toplo vodo. BRAVO!

reeves ::

Poker. Lih svetovno prvenstvo se je začelo, jest pa na dopustu :D

qwertyy ::

kixs je izjavil:

Imam tak hobi, ki obcasno se kak cekincek prinese. V bistvu mi je pomembno, da se hobi sam financira.

In ta hobi je?

Senior Dev ::

Če je kak projekt ga na pavšalista ruknem, ampak to v primeru da se res splača. Za par stotakov na mesec se ne bi popoldan zajebaval preveč.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jerry000 ::

Cruz je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kje najti kakšno dodatno popoldansko delo? Kakšne ideje?
Popoldansko delo najdeš vsepovsod, najprej si je samo treba razčistiti kaj bi delal. Poznam nekaj ljudi, ki hodijo kelnarit za vikend v diskoteke in nočne gostilne, da si zaslužijo še nekaj dodatnega denarja.

Prav tako se moraš vprašati zakaj hočeš sploh imeti dodatno/popoldansko delo? Se odločaš za kakšni večji nakup? Pričakuješ otroka? Si dobil otroka/e?

Če je odgovor bolj v smislu: "Mah, malce mi je dolgčas, pa denar ni nikoli odveč." V tem primeru bi se jaz odločil za nekaj kar ti je všeč in tudi tebi prinaša korist. Recimo meni je joga kul in bom certifikat delal v prvi vrsti zaradi samega sebe, da bom izboljšal znanje na tem področju, na koncu pa bom še imel priložnost za zaslužek, če se bom odločil za to. Tukaj je edina slabost ta, da verjetno ne boš takoj začel služiti.

Jerry000 je izjavil:

Razmišljal sem o fotografiranju, ampak nimam nekih dobrih objektivov (ubistvi jih nimam, samo stock).
Za večino dostopnih fotografskih del, se pravi poroka, slike iz različnih dogodkov in prireditev ipd., ni potrebno imeti vrhunske opreme. Prav tako si lahko opremo sposojaš.

Jerry000 je izjavil:

Glede HTML/CSS/JS ne znam toliko da bi lahko kakšno spletno trgovino naredil, mogoče kakšen design ampak vse to iščejo za 8h.
Če hočeš v prostem času kaj zaslužiti s tem, raje glej kakšne freelancer strani, je pa tam zelo tekmovalno okolje.-

Vikendi odpadejo kot kelnarjenje in podobno. Zakaj dodatno delo, nakup stanovanja in ker denar ni nikoli odveč (še kakšen manjši nakup bi opravil ali investicijo v fotkanje s tem denarjem). Ja, opremo si lahko sposojaš, bi bilo pa dobrodošlo da sem za prvo kakšen asistent (kar se porok tiče) ali pa kje najti naročnike. Sem tudi zelo samokritičen in je problem najt če si takšen :D. Freelance strani sem že poskusil in je slabo oziroma ni nič

neutronium ::

xerror je izjavil:

Dropshipping


Lahko poveš več? Dropshipping v Slovenijo ali kakšno drugo državo? Tudi sam sem razmišljal v tej smeri vendar nimam nekih izkušenj... Se kdo še ukvarja s tem in posluje pozitivno?

Kaj pa polaganje ploščic, vodovodarstvo...? Tudi sam bi počel kaj takega, vendar ne vem kje se lahko tega priučiš oz. kako najt nekoga kjer si nabereš neke izkušnje. Bi pa tudi sam počel nekaj v popoldanskem času za dodaten denar. Samo od kariere bom težko ustvaril dodaten višek denarja, ker od nje si lahko obetam kvečjemu dolgoročno, torej bo preteklo še več let preden bom na željenem nivoju v svojem poklicu. Rabim pa denar danes, ne čez 10 let :)

zobnik ::

Delat v gradbeništvo, brez urejenih paprijev te inšpekcija lovi.

zobnik ::

Poleg tega, če hočeš prodajat kaj novega moraš met reg.dejavnost...so tud mene že pred X času opozoril o delu na črno.

kuall ::

jaz sem imel možnost popoldanskega progrmiranja pa sem se raje odločil, da bom v službi potrudil malo bolj, da se mi zviša plača, kot da se bom še doma lomil za računalnikom, ker se mi res ne da. raje se malo sprostim, že tako je 8 urni delavnik predlog, zdaj si ga bom pa še daljšal al kaj? plačo si zvišat in delovnik skrajšat: to je prihodnost.

Kvinta ::

St235 je izjavil:

Naj uganem, invalidski?


V pravi penziji bonificiran delovni staž več ne smem povedat >:D
A.C.A.B

mahoni ::

kuall je izjavil:

jaz sem imel možnost popoldanskega progrmiranja pa sem se raje odločil, da bom v službi potrudil malo bolj, da se mi zviša plača, kot da se bom še doma lomil za računalnikom, ker se mi res ne da. raje se malo sprostim, že tako je 8 urni delavnik predlog, zdaj si ga bom pa še daljšal al kaj? plačo si zvišat in delovnik skrajšat: to je prihodnost.

Eni imajo brez truda visjo placo kot ti. Trud ni merilo za visino place.

xerror ::

neutronium je izjavil:

xerror je izjavil:

Dropshipping


Lahko poveš več? Dropshipping v Slovenijo ali kakšno drugo državo? Tudi sam sem razmišljal v tej smeri vendar nimam nekih izkušenj... Se kdo še ukvarja s tem in posluje pozitivno?

Kaj pa polaganje ploščic, vodovodarstvo...? Tudi sam bi počel kaj takega, vendar ne vem kje se lahko tega priučiš oz. kako najt nekoga kjer si nabereš neke izkušnje. Bi pa tudi sam počel nekaj v popoldanskem času za dodaten denar. Samo od kariere bom težko ustvaril dodaten višek denarja, ker od nje si lahko obetam kvečjemu dolgoročno, torej bo preteklo še več let preden bom na željenem nivoju v svojem poklicu. Rabim pa denar danes, ne čez 10 let :)


EU in ZDA. Nekaj zadev imam na shopify, enkrat na dva meseca zamenjam produkte. Štartal sem pa tudi na Teespring. Začetni vložek je bil 3k, ki sem jih porabil za oglaševanje (fb, ig, google).Z novim letom mi bo to full time job.

Raptor F16 ::

Občasno komu kaj postružim, povrtam, izrežem... tudi s 3D tiskom sem že kakega stotaka zaslužil.

Pomagam pri 3D modeliranju, občasno tudi inštruiram Fiziko, Matematiko, Tehniko

Tudi avte sem že na fuš pral in voskal :P

Nekoliko redkeje se ponudim kot voznik za prikolico ampak ne s svojim vozilom. Če kdo ma (npr. čoln na prikolici) in nima izpita B+E, grem zraven in priklopnik jaz odpeljem.

S čim je plačano, in kako, ali je vse po papirjih. Uradno DA ker lahko izdam račun.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

segedin740 ::

Verjetno bi te zanimalo tole, če imaš seveda kaj prostora pred hišo, upam da nisi beli črv in živiš v kakšnem majhnem stanovanju: "pasji in mačji" hotel. Rabiš cca 5 m2 prostora za kletke, dnevna tarifa za mačka, psa cca 10 evrov/dan. V času dopustov, in glede na trend, da ima vsak gumpec namesto otroka sedaj 1-2 psa/mačka, ti tudi delat ne bo treba. Recimo da bi pokrival Lublano? Pomoje ti sploh delat več ne bi blo treba. Investicija? max 1000 eur da urediš prostor pred hišo ali kjerkoli že pač imaš ta hotel in pa soglasje soseda. Za detajle se pozanimaj. Moraš pa bit malce "animal loverja" seveda. NE moreš bit totalni laik. Moraš znat skrbet za živali itd...Za mačke zmagaš, ker so tiho. Psi malo težje, ker jih rabiš vozit na sprehod in so glasni. Ampak glede na trende, feministke pa to, 30 mačkov pa to, bo to biznis da glava peče.

Gagatronix ::

> Za mačke zmagaš, ker so tiho

Ti si macke videl samo v enciklopedijah ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprl bom popoldanski s.p. - na kaj naj pazim?

Oddelek: Loža
4910096 (7916) Okapi
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123445 (16642) jernejl
»

Dodatni zaslužek ob rednem delu

Oddelek: Loža
238083 (6341) Invictus
»

s.p. ob delu

Oddelek: Loža
82581 (2161) NonPlusUltra

Več podobnih tem