» »

problemi z RAM? WARNING: SPD NOT FOUND AT DIMM(S): 2 3 in ostali problemi

problemi z RAM? WARNING: SPD NOT FOUND AT DIMM(S): 2 3 in ostali problemi

iggy1517 ::

Lepo pozdravljeni!

Mam tri banke za rame. Na enem je modul od 64Mb, na ostalih dveh pa modula po 32 Mb. Vsi so SDRAM, mislim da 100MHz (mogoče so 133MHz). Ob zagonu sistema mi normalno prešteje rame, pokaže tabelo s splošnimi podatki o hardveru,, vmes pa izpiše warning iz naslova. Kaj pomeni SPD? Kako preverim, če mi vsai rami delujejo? Kako preverim, kašn procesor mam vgrajen? Ko preverit, a mam L2 cache? Kišta je P2, plošča je ABIT -BH6, vse kar vem o procesorju je, da je celeron, benchmarki, ki po vsej verjetnosti ne delujejo najbolje pravijo, da podpira MMX. Zdej mam v biosu nastavljen 300MHz z MMX, kar je verjetno narobe. Mislim da mam p2 celeron 300A al pa 333 oz 333A (če kej tazga sploh obstaja). Ku se to preveri? Kaj se zgodi, če so rami različnih frekvenc? FSB je nastavljen na 66MHz. Neki razmišljam, da bi si FSB nastavil na 100MHz. A je to možno za stare celerone?

Še pospeševauc: na kartici piše voodoo3 3000, proizvajalec ASUS?! Sm šel do ASUSa pobrat user manual, pa ni te kartice, niti v arhivu ne. Zdej mam inštalirane drajverje od 3DFx. Trenutno deluje. A kdo ve kaj več o tej grafični?

Če kdo pozna kašn benchmark, ki zna prepoznat ta hardver, bom vesel, če pove še meni :) Jst bi ga tud mel. Do zdej sm uporablju systemchek, cachechk, ctcm ipd.

Tej benchmarki: kolk se naslanjajo na bios??? K če mi vse to kr me zanima bere iz biosa..... mi ne koristi kej preveč :)

LP

iggy

Azrael ::

Opozorilo pomeni, da računalnik ni mogel ugotoviti za kakšno frekvenco so grajeni RAMi (PC 66, 100 ali 133), v bistvu nič tragičnega, če računalnik dela brezhibno. Težava je verjetno v 32 MB RAMih, ker takrat tega preverjanja še ni bilo.
MMX inajo vsi Inteli od 166MHz naprej, torej tudi tvoj.
Kakšen procesor imaš, ti piše takrat, ko prižgeš računalnik in ti preverja RAM, na to vrednost nastavi v BIOSu.
Če bo tvoj računalnik deloval stabilno na 100 MHz, ni problema, da to ne uporabiš, ker na enostaven način dobiš hitrejši računalnik - overclock.
Proceso katerega imaš bo pa ugotovil kakšen CPU-Z.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

iggy1517 ::

Zanimivo. Ko sm spreminjal procesor v biosu, mi je warning izginil. Na žalost mi pri FSB=100MHz samodejno nastavi procesor na 450Mhz, nato pa javi napako. Čudno, ne? Še vedno mislim, da mam drugačen procesor, kot je nastavljen. Čudno to. Se bom še kej oglasil.

Hvala za odgovor!

LP

iggy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211669 (1456) Air_Borne
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
151208 (1041) iggy1517
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151394 (1145) mrTwelveTrees
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111717 (1494) MadMax
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411740 (1205) sheep

Več podobnih tem