» »

Rešitev za dnevni prostor - soundbar ali receiver?

Rešitev za dnevni prostor - soundbar ali receiver?

Constantine ::

Živjo,

naslednje leto se selim in razmišljam o zvočni rešitivi za dnevni prostor. Berem, da so soundbari kar napredovali in da so high end kar ok.

Do sedaj sem imel receiver in 5.0 ozvočenje, zaradi lokacije več ni bilo možno. Nič posebnega.

Se odločim med različnimi soundbari ali raje dam v stene kanale za zvočnike in se igram s tem. Bo namreč novogradnja in imam tudi to možnost. Kakšne imate izkušnje?

Prilagam tudi layout dnevnega prostora.
 layout

layout

Furbo ::

Kolikor vem, je soundbar vedno zasilna rešitev, bolje od škripačev v TV in seveda slabše od zvočnikov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3p0 ::

V vsakem primeru daj kanale v stene, thank me later.

robertus23 ::

Bil v isti dilemi-preiti iz av receiverja s 7.1 na soundbar.Pa sem se odločil raje "jaške" v zid in na strop naredit kot pa preiti na sondbar.Pregledal in prečekiral sem forume,pa soundbarje različnih proizvajalcev in prišel do zaključka ,da bi mi bilo strašno žal.Ni ga sounbarja ,ki bi vsaj koliko toliko nadomestil av receiver(Yamaha av-x 870 + Dali zvočniki 7.1).
Moj nasvet raje kanali po zidu in stropu kot sounbar.

romex ::

Glede na to, da boš imel novogradnjo si pripravi cevi kljub temu, da boš kupil soundbar. Verjemi mi, noben soundbar ne poseka kvalitetnega surrounda.

Ima robertus23 hudičevo prav.

Likalnik ::

Jaz imam oboje...soundbar v spalnici av receiver v dnevni sobi....vedno in povsod, ce je le moznost av receiver...ne bo ti zal.
Pa nimam kar enega soundbara za male pare

kixs ::

Od "amaterskega" audiofila sem dobil nasvet, da je soundbar od JBL-a (ne vem tocen model), cena okoli 500€, prakticno best buy glede na P/P in je boljsi tudi od drazjih sistemov. Pred nakupom jih je veliko sprobal. Za filme je s tem cisto zadovoljen. Za glasbo ima pa cisto svojo sobo in primerno opremo.

Taip4n ::

Sem pred mesci razbijal vse stene in sem rekel, da rajši vzamem en konkreten avdio sistem namesto soundbar-a.

Na koncu sem vzel Onkyo TX8250 in Q Acoustics 3030i pri PlayRoom. Izredno zadovoljen, svetovanje top, vedo kaj prodajajo. Če imaš namen malo bolj resno v to, priporočam. Aja pa nisem nek blazen audiofil. Je pa res, da zvočnike uporabljam za glasbo in ne filme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

teoo ::

Če imaš spuščen strop, se ti splača povleči nekaj kablov v strop. Jaz sem pripravil vse za kvazi 7.1.2 sistem (zadnji sateliti so na stropu namesto za kavčem). Svetovali so mi pa pri AVPlanet s Trzina.
defying gravity

Konlov ::

Taip4n je izjavil:

Sem pred mesci razbijal vse stene in sem rekel, da rajši vzamem en konkreten avdio sistem namesto soundbar-a.

Na koncu sem vzel Onkyo TX8250 in Q Acoustics 3030i pri PlayRoom. Izredno zadovoljen, svetovanje top, vedo kaj prodajajo. Če imaš namen malo bolj resno v to, priporočam. Aja pa nisem nek blazen audiofil. Je pa res, da zvočnike uporabljam za glasbo in ne filme.

HDMI vhoda ne pogrešeš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351242 (17612) naruto2
»

zvocniki Bluetooth TV & PC

Oddelek: Zvok in slika
162015 (1199) helo
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486520 (5273) edi45
»

soundbar

Oddelek: Zvok in slika
51972 (1809) neo5468

Več podobnih tem