» »

Powerline adapterji niso vidni v tpPLC

Powerline adapterji niso vidni v tpPLC

denisek123 ::

Zdravo

Imam sledeč problem. V hiši imam internet od Telekoma (FritzBox) in Telemacha (Ubee). Če želim v hiši uporabljati Powerline adapterji ti delujejo prek obeh (se pravi, če je kabel v master Powerline iz FritzBoxa ali pa iz Ubee-ja bo normalno delovalo). Problem pa je, da v tpPLC (program za nadzor in urejanje Powerline naprav) prikaže povezane naprave samo takrat, ko so povezane preko Fritzboxa, ko pa jih želim pogledati, ko so povezani preko Ubee pa niso vidne. Poizkusil sem z nastavitvami požarnega zidu, portov pa ni bilo nobene veze. Kakšna nastavitev bi še lahko vplivala na to?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

hojnikb ::

nastavi kar mislis preko frizboxa in je to to. Sj powerline je plug&play, nimas kaj velik čarat preko teh programov.
#brezpodpisa

Greg91 ::

Se strinjam s hojnikb, nimaš kaj za upravljat. Edino pri tp-link powerline adapterjih bi ti priporočal, da jim izklopiš power saving mode. Določeni adapterji imajo namreč težavo zbuditi se iz low power mode.

denisek123 ::

Vaju razumem, samo trenutno sem na prehodu iz Telekoma na Telemach in potem FritzBoxa žal ne bom imel več. Mi je pa to uporabno, ker lahko pregleduješ hitrosti med njimi, kje se kaj ustavlja ipd. Prav tako lahko potem imaš kar isto aplikacijo na telefonu.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

ngc2392 ::

a mata ubee in fritz iste ipje? ker če si na enem 192.168.1.1 in na drugem 2.1 ne bo delalo...oziroma, moraš powerline nastavit na ubejov ip
United We Stand, Divided We Fall


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275159 (4254) link_up
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8121996 (17385) b3D_950
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235662 (4221) OSA
»

Iskratel Innbox V60U - Kako omogočiti DLNA?

Oddelek: Omrežja in internet
52380 (2040) moat
»

Telemach internet in pomoč uporabnikom

Oddelek: Omrežja in internet
144450 (4336) francek1

Več podobnih tem