» »

Katera termalna pasta

Katera termalna pasta

matobeli ::

Gledam na mimovrste, ker imam zastonj poštnino.

Na izbiro je:
Arctic Cooling MX-2
Arctic Cooling MX-4
Arctic Silver Alumina
Arctic Silver 5
Akasa AK TC-5022
Zalman ZM-STG1

Uporabil bom za procesor in grafično kartico. Ali bo za obe aplikaciji dobra enaka pasta ali ne?

Nagibam se k Arctic Cooling MX-4 (4g), ker je na zalogi in najbolj ugodna.
Bi pa potrpel kakšen € (itak je razlike za 1pir) in daljši čas dobave če je priporočljiva katera druga.

mitja73 ::

Če bi dal delat kemično analizo bi bil verjetno presenečen da so znotraj vse enake ;-)

Mind_Game ::

sam sem najbolj zadovljen z noctuo nt-h1 ali pa gelid gc-extreme

razlike med tvojimi naštetimi in mojima dvema so pa tako minimalne, da je skoraj vseeno katero vzameš...bolj je pomembno, da se menjave paste pravilno lotiš nazaj montirat
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

matobeli ::

mitja73 je izjavil:

Če bi dal delat kemično analizo bi bil verjetno presenečen da so znotraj vse enake ;-)


sem malo pregledal teste, je bila MX-4 kar dobro ocenjena. Sicer me ne briga niti za +-2stC, je pa baje lepo mazljiva in neprevodna, kar pa je lep podatek :)

Mind game:
Ja, na koncu če jaz zajebem ne bo pasta nič pomagala. Ampak če dam vmes seno pa lahko z mikrometrskim vijakom okoli hladilnika skačem pa ne bo hladilo. Sem raje vprašal ker še nikoli nisem kupoval paste, do sedaj so bli neki "vzorci" 10let+ stari čisto OK (oziroma mogoče niso bili).

BTW: A kdo ve če se na grafični kartici sploh sme menjati pasto, je namreč še v garanciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mind_Game ::

če je na katerem od vijakov nalepka čez, potem se to vidi da je strgano in si ob garancijo
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

Sami ::

Meni se je vedno najbolje odnesla Arctic Cooling MX-4, drugače pa tudi Arctic Silver 5 ni slaba izbira. Kot so ti rekli ostali pa je ključna pravilna montaža.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

matobeli ::

sem kar naročil MX-4

dj_uro ::

Jaz sem ob nakupu noctue dobil tudi njihovo pasto... Jaz sem z njo izredno zadovoljen, saj imam temperature okoli 25 stopinj... Nizje niti ne rabi it... Sem je pa za grahkovo zrno na sredino procesorske plosce namestil...
vw-klub.si

AapocalypseE ::

Sam uporabljam Zalman ZM-STG1 in sem zelo zadovoljen. S to pasto je tudi nanos zelo enostaven.

Mind_Game ::

nanos je z vsako enostaven, daš na sredino zrno riža, daš gor hladilnik in to je to
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

AapocalypseE ::

Meni je lažje s čopičom razmazat pasto in še mi je vsak hladilnik odlično hladil.

Pri injekciji pa če že, je najboljše X naret, ker "zrno riža" ni tako učinkovito, niti ni dovolj, ker je "zrno riža" res malo paste.

Daš pa hitro preveč paste pri injekciji in gre vse po robu mimo, ko se namesti hladilnik.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

pomojem je bilo "zrno graha" v igri. Edin če tisti dolgozrnati mutantski riž kdo misli.

SuperVeloce ::

AapocalypseE je izjavil:

Sam uporabljam Zalman ZM-STG1 in sem zelo zadovoljen. S to pasto je tudi nanos zelo enostaven.

Ena najbolj zanič past, sploh za GPUje. So to tudi testi pokazali... Če pa razmažeš pasto s čopičem, se ti pa dogaja, da je veliko zračnih mehurčkov... to se priporoča samo za cpu/gpu brez IHS. Takšno shirano zrno graha ali vertikalna črta (za intele) je najbolj priporočljiva metoda. Mogoče tudi X, je dobra za heatpipe direct kontakt coolerje, vendar jo ljudje hitro predozirajo... kar pa ima negativen učinek.

Iz tega spiska zgoraj so dokaj ziheraške MX-4 in MX-2 (ta se res zelo lepo razleze pod hladilnikom).
Za to ceno je zagotovo MX2 8g tubica daleč najboljša izbira
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

SuperVeloce je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sam uporabljam Zalman ZM-STG1 in sem zelo zadovoljen. S to pasto je tudi nanos zelo enostaven.

Ena najbolj zanič past, sploh za GPUje. So to tudi testi pokazali... Če pa razmažeš pasto s čopičem, se ti pa dogaja, da je veliko zračnih mehurčkov... to se priporoča samo za cpu/gpu brez IHS. Takšno shirano zrno graha ali vertikalna črta (za intele) je najbolj priporočljiva metoda. Mogoče tudi X, je dobra za heatpipe direct kontakt coolerje, vendar jo ljudje hitro predozirajo... kar pa ima negativen učinek.

Iz tega spiska zgoraj so dokaj ziheraške MX-4 in MX-2 (ta se res zelo lepo razleze pod hladilnikom).
Za to ceno je zagotovo MX2 8g tubica daleč najboljša izbira


Ne pišem kar tako, ampak iz izkušenj.
Sem sprobal MX paste, kot tudi različne nanose paste in ni bistvenih razlik. Vedno pa je bilo vse ok, ko sem namazal s čopičem, tako da mi ne pametovat kako in kaj...

SuperVeloce ::

Ti delaj kakor hočeš, drugim pa ne moreš priporočati "po občutku". Mazanje paste s kartico ali s čopičem je po "izkušnjah" strokovnjakov najslabša možna izbira, sploh pri intelovih IHS, ki so rahlo konkavne na površini. Ni ti pa potrebno verjeti...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

AapocalypseE ::

SuperVeloce je izjavil:

Ti delaj kakor hočeš, drugim pa ne moreš priporočati "po občutku". Mazanje paste s kartico ali s čopičem je po "izkušnjah" strokovnjakov najslabša možna izbira, sploh pri intelovih IHS, ki so rahlo konkavne na površini. Ni ti pa potrebno verjeti...


Nevem ali se delaš neumnega ali si res?

Po kakem občutku? To so dejstva kar pišem.

Če ti pišem, da sem uporabljal injekcije kot tudi čopič od Zalman paste in ni bilo bistvenih razlik pri stopinjah.

Še kar ne razumeš?

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

To kar si ti prej napisal, so tvoji "občutki" in nikakršna dejstva.
Da je ZM stg1 na repu vseh past, lahko začneš z branjem tule. To so tudi moje izkušnje, ker sem to pasto dobil z zalmanom...
Zakaj pa pacanje s čopičem ali kartic nasploh ni dobra zadeva, pa si lahko malo pogooglaš.

Nebi jaz o razumevanju...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Preveč komplikacij okoli nanašanja termalnih past je preveč. V zagovor prvega, ob nanosu "graha" in črte, se pasta razmaže zelo pravilno, ker jo izpodriva pritisk. Drugi ima tudi prav, ker se isto zgodi tudi, če jo prej razmažeš (pasta svojih lastnosti ne izgubi po čarobnem dotiku slikarskega čopiča). Kar se tiče zračnih mehurčkov, pa so ti lahko tudi v tubi in jih fašeš že pod default. Ampak na srečo ga večina uide in zahvala gre spet pritisku.

Edino, kar lahko skvari rezultat, je preveč paste (nočeš ravno blazine med procesorjem in hladilnikom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Assass1n ::

Jst pa iz prstom razmažem >:D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

54j0 ::

Super, olje je odličen toplotni prevodnik.

AapocalypseE ::

SuperVeloce je izjavil:

To kar si ti prej napisal, so tvoji "občutki" in nikakršna dejstva.
Da je ZM stg1 na repu vseh past, lahko začneš z branjem tule. To so tudi moje izkušnje, ker sem to pasto dobil z zalmanom...
Zakaj pa pacanje s čopičem ali kartic nasploh ni dobra zadeva, pa si lahko malo pogooglaš.

Nebi jaz o razumevanju...


Imam tudi ZM STG2, ki je injekcija in sem jo nanesel na vse žive načine in ni razlike, tako da se meni čist je*e kaj si ti misliš in kaj razumeš in kaj ne...

dj_uro ::

ej, a se je res treba povsod v vseh temah prepirat oz. drkat en drugega???

internet je poln raznoraznih nanosov termalne paste... kaj je lažje? stisnit iz tubice za grahovo zrno paste ali it po čopič, stisnit, razmazat, oprat čopič?

če že OP sprašuje, potem ni ravno vešč v tem... in se mu predlaga najbolj OPTIMALNO rešitev...

pizda ste zagamani eni...
vw-klub.si

kozmy ::

AapocalypseE ::

Jaz sem samo svoje mnenje napisal in predlagal, da naj pazi pri injekciji, da ne nanese preveč paste in da, če se že uporablja injekcija, se nanese v črki X, kar je tudi razvidno iz zgornjega linka, ki ga je dal kozmy.

Meni je pač boljše s čopičem razmazat, ker so rezultati enaki.

Če pa drugi začnejo pljuvat pa se normalno ne bom pustil...

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Še dobro, da je moj odgovor večinoma letel na zm-stg1... za katerega si dal vedeti, da je tebi nekaj najboljšega od toplega kruha in rdečega vina... važno da je najboljše, ker imaš ti enako, zato najbolje da kupijo tudi drugi. Smo to videli že v večih temah. Eno je pljuvanje, drugo pa... anyway, i rest my case.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Za mene je najboljša pač zm-stg1, četudi mam dosti drugih past.

Če pa napišem svoje mnenje, še ne pomeni, da ga morate drugi upoštevat.

V tej temi sem v prvi post napisal katero pasto uporabljam, drugi post pa je bil glede X-a in da ne sme bit preveč paste.

Potem pa ti začneš pljuvat.

Otročji ste eni res...

SuperVeloce ::

kozmy je izjavil:

http://www.pugetsystems.com/labs/articl...

Tukaj je mogoče en mičken problem pri thin line, po intelovih navodilih mora biti vertikalna linija (vzporedno z rami, tukaj je horizontalno), ker so pri ivy in haswell cpujih tako postavljena jedra, v takšnem primeru bi to pokrilo hotspot
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824547 (4307) Valvoline
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386280 (5277) Pentium
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223859 (3223) Moonman
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410462 (9330) flipr

Več podobnih tem