» »

BINANCE SEPA nakazilo

BINANCE SEPA nakazilo

1
2
3

Rias Gremory ::

Vice je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Svašta.
Tujina reference sploh nima, vsaj tako je nekdo na forumu omenil.

Jaz ki sem na NKBM, odprem spletno banko:
1. leva stran -> plačila
2. plačilo v tujino
3. izpolniš -> VAŽEN JE NAMEN -> xxxx - DEPOSIT (xxxx nadomestiš z "reference code")
4. ????
5. profit

 primer, NKBM

primer, NKBM



To je napačen obrazec, za to ti bo NKBM zaračunal 12€ tudi če označiš, da je plačnik stroškov prijemnik.

Uporablja se navaden SEPA obrazec. Žal pri NKBM so v kameni dobi... Jih moraš poklicat ker preko SEPA ne boš mogel nakazati.
Za Binance prejemnik mora biti OBVEZNO Binance ( ne Clear Junction ipd.). Kjer je referenca pustiš prazno v delu SI XX in vpišeš samo št. reference, ki jo imaš na Binance, pod namen pa vpišeš Referece code XXXX. Pri 2 bankah (izjemah) pri nas, če nakažeš denar pred 8 uro zjutraj je ob 10 denar že na Binance. Pri drugih pa je boljše uporabit N26 ipd. je hitreje ne glede na proste dneve.

Domnevam, da glede NKBM govoriš iz izkušenj? Sem preletel cenik in nisem naštel postavke za v tujino, ki ima vrednost 12€. Lansko leto, ko sem bil še na Abanki sem enkrat nakazal preko e-banke z klasičnim UPN obrazcem sem pa pozabil kolikšno nadomestilo je bilo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vice ::

Prvo vprašanje DA. Drugo glej SHA in upoštevaj še % pri izračunu. Klasični UPN je pa okoli 0.3€ čisto tako BTW.

Rias Gremory ::

Vice je izjavil:

Prvo vprašanje DA. Drugo glej SHA in upoštevaj še % pri izračunu. Klasični UPN je pa okoli 0.3€ čisto tako BTW.

Uf, še dobro da letos še nisem nič nakazoval. Torej če bi probal e-banke nakazati, bi mi nalog zavrnili ali pa ne bi šel skozi?
Ja, klasični UPN ima znosno nadomestilo.

Torej v ceniku naj bi gledal, stran 3, "NEREGULIRANE ČEZMEJNE IN DRUGE PLAČILNE TRANSAKCIJE", kjer je opcija SHA stane 0,09% (min 7,5€, max 75€).
Sem malo zmeden ker na Single Euro Payments Area @ Wikipedia piše da je UK po Brexitu še zmeraj v SEPA območju. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

energetik ::

Tole tudi piše na tvojem linku:
SEPA does not cover payments in currencies other than the euro. This means that domestic payments in SEPA countries not using the euro will continue to use local schemes, but cross border payments will to a high degree use SEPA and euro against eurozone countries.


Sam ne vem, kaj zdaj to pomeni, saj se nakazuje € in ne funt.
Skratka za manjše zneske je še vedno najceneje Bitstamp -> XLM -> Binance.

Kumbaja ::

Glede SEPA in UK se s 1.1.2021 ni nic bistveno spremenilo. Za nakazila v EUR so se vedno del SEPA.

energetik ::

Zakaj potem banke računajo take provizije?

Rias Gremory ::

Zdaj sem probal na NKBM izpolniti nalog pod zavihkom "plačilo v tujino", predenj potrdiš ti pokaže nadomestilo. Meni je pokazalo 0,38EUR.

Jim bom napisal mail, da ne bo nejasnosti.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Kumbaja ::

energetik je izjavil:

Zakaj potem banke računajo take provizije?


kakšne? jaz sem za nakazilo EUR na račun v UK prejšni teden plačal 38c.

Rias Gremory ::

Verjetno se je @Vice zmotil.

Gospa iz NKBM mi je odpisala:

strošek, ki se vam obračuna je naveden pred potrditvijo naloga, v vašem primeru 0,38 eur, kot navajate.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

energetik ::

Kumbaja je izjavil:

energetik je izjavil:

Zakaj potem banke računajo take provizije?


kakšne? jaz sem za nakazilo EUR na račun v UK prejšni teden plačal 38c.
Potem je to odvisno od banke do banke?
Meni je tik pred potrditvijo zraven uštulilo znesek 6,5€ pri Lonu.
Seveda sem preklical in nakazal preko Bitstampa.

Kumbaja ::

Ne vem kako si nakazoval. Za SEPA nakazila praviloma ni tako visokih provizij, mislim celo da je 50c max kar smejo računat. Tudi po ceniku LON bi moralo bit 0,35c.

Moraš pa seveda pazit, da izbereš SEPA plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Vice ::

Še enkrat SEPA nakazilo ni isto kot čezmejno nakazilo. SEPA stane cca. 0.3€
Pri NKBM je bil pa problem da preko navadnega SEPA nisi mogel nakazati na Binance ker ti je javilo da IBAN ni pravilen, čeprav... Edina opcija JE BIL čezmejni nalog katerega sliko je zgoraj pripopal prej en drug. Ta nalog ima postavko SHA ki pomeni ali stroške nakazila se delijo, ali jih plača ta ki nakaže ali ta ki prejme denar.

Meni je tik pred potrditvijo zraven uštulilo znesek 6,5€ pri Lonu.

Zato ker nisi plačeval preko univerzalnega SEPA. Uporabil si čezmejni obrazec kjer je SHA privzeto nastavljen na deljene stroške. V vsakem primeru bi Binance to zavrnil in bi ti plačal 12€ stroškov.

Skratka za manjše zneske je še vedno najceneje Bitstamp -> XLM -> Binance.

Totalna bedarija. Veliko cenejši je direkten univerzalni SEPA. Pa še hitreje je.

Rias Gremory ::

Jaz sem poskusil plačilo v tujino, kjer tudi določiš kdo plača stroške, pustil sem SHA, pred potrditvijo naloga je izpisano nadomestilo v višini 0,38€.

Je bila uslužbenka, ki mi je odgovorila na e-mail slabo informirana?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Sem spet malo testiral.

Torej izberem plačilo v tujino.
Če izberem opcijo SHA je 0,38€
Če OUR je 5,38€
Če BEN pa seveda 0€ (plača prejemnik)

Sem mislil da je pri SHA opciji 50/50 delitev, po zneskih pa sklepam da pri SHA plačaš kolikor ti zaračuna banka pri OUR pa še nadomestilo tuje banke, torej 5€. In dobiš 5,38€.

V glavnem še zmeraj nisem prepričan, da bom ob 12€ kot trdiš @vice.

EDIT1:
Sem našel nakazilo iz prejšnega leta (datum je od migracije podatkov). Pri Abanki je očitno šlo z SHA.

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

avtek ::

Sem poizkusil nakazati na Binance in NLB zaračuna tako.

 NLB

NLB

energetik ::

Vice je izjavil:

Še enkrat SEPA nakazilo ni isto kot čezmejno nakazilo. SEPA stane cca. 0.3EUR
Pri NKBM je bil pa problem da preko navadnega SEPA nisi mogel nakazati na Binance ker ti je javilo da IBAN ni pravilen, čeprav... Edina opcija JE BIL čezmejni nalog katerega sliko je zgoraj pripopal prej en drug. Ta nalog ima postavko SHA ki pomeni ali stroške nakazila se delijo, ali jih plača ta ki nakaže ali ta ki prejme denar.

Meni je tik pred potrditvijo zraven uštulilo znesek 6,5EUR pri Lonu.

Zato ker nisi plačeval preko univerzalnega SEPA. Uporabil si čezmejni obrazec kjer je SHA privzeto nastavljen na deljene stroške. V vsakem primeru bi Binance to zavrnil in bi ti plačal 12EUR stroškov.
Sem dal univerzalni SEPA, ampak to mi je avtomatično uštulilo, ko sem vpisal angleški IBAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Kodrnusa ::

Delavska hranilnica vzame 4,90€. Ne vem kaj se kregate.. Uk je še zmeraj v sepa, ampak pogoltne banke vidijo način kako olupiti stranke spet. Kot sem napisal, nakažem vedno na n26 potem pa brez provizije naprej na Binance...

Kumbaja ::

Ste prepričani da nakazujete EUR v SEPA sistemu? Ker če vam banke zaračunavajo take zneske za SEPA nakazila je to zrelo za prijavo na Banko Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

avtek ::

Ja jaz sem hotel za hec nakazati 10EUR, če gre skos in če bi bila provizija kot UPN položnica, pa je (verjetno zaradi TRR?) avtomatsko butnilo na 7EUR.

Trubar ::

Za Sberbank in NKBM lahko povem, da je provizija malo manj kot 0,5€. Oba nakazila sta se izvedla včeraj oz. predvčerajšnjim. Do predkratkim, pa sem nakazoval kot je @Kodrnusa napisal. :D
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Rias Gremory ::

@vice
Če so ti kdaj zaračunali teh 12€, prilepi sem screenshot.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vice ::

Rias Gremory je izjavil:

@vice
Če so ti kdaj zaračunali teh 12€, prilepi sem screenshot.


Komot, samo razloži mi postopek kako se to naredi, če si NISI VEČ komitent te banke. V kolikor si sam izberi čezmejno plačilo in preveri opcije SHA in zneske. Vse piše. Če ti pa še to ni OK ti v PM pošljem ID trasakcije in pokliči v NKBM pa sam preveri, da boš zadovoljen.

Nakatomi ::

Zdravo mene sam zanima a na Binance sploh rabim dodatno verifikacijo (slika osebne itd.) al je osnova čist uredu? Glede na to da lahk že zdej trejdam kaj je sploh plus dodatnega? hvala.

k0b0 ::

Pozdravljeni,

je še kdo pred kakim tednom dobil mail od Binance, da nameravajo po 12. aprilu odpreti nov, evropski bančni račun v Litvi, z namenom nižanja stroškov sepa nakazil? Menda naj bi istočasno zaprli račun angleške banke. Sprašujem, ker meni v Binancah še vedno ponuja angleški bančni račun in ne nameravam nakazovat denarja, če obstaja možnost da ostanem brez.

Lp. K

Rias Gremory ::

Sem preveril in tudi meni kaže še angleški račun.
Na tvojem mestu ne bi nakazoval in bi jim napisal mail.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

k0b0 ::

Dobit koga v support na Binancah je nočna mora. Kakega kontakta pa poleg online chata, kjer se pogovarjaš z roboti ne najdem.

IL_DIAVOLO ::

Binance kaj je to? :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Svež info. Danes nakazal na UK račun, okoli 13h, čez cca. 2h so javili, da je denar gori. Provizija je bila 0,38€, NKBM (SEPA nakazilo v tujino).

brlo ::

k0b0 je izjavil:

Pozdravljeni,

je še kdo pred kakim tednom dobil mail od Binance, da nameravajo po 12. aprilu odpreti nov, evropski bančni račun v Litvi, z namenom nižanja stroškov sepa nakazil? Menda naj bi istočasno zaprli račun angleške banke. Sprašujem, ker meni v Binancah še vedno ponuja angleški bančni račun in ne nameravam nakazovat denarja, če obstaja možnost da ostanem brez.

Lp. K


Ne spomnim se da, bi dobil mail. Na spremembo TRR-ja me je opozoril brat. Sem šel gledat in še vedno račun iz UK, je bil pa drug TTR in druga referenčna številka kot prej.

Kljub temu je nakazilo šlo včeraj skozi brez problema, na Binance pa je blo tud vidno kmalu potem.

CoreySteel ::

avtek je izjavil:

Sem poizkusil nakazati na Binance in NLB zaračuna tako.

 NLB

NLB



Meni tudi napiše 7 EUR. Pa ta banka je notri glede na NLB-jev iskalnik bank v SEPA.
Twitter: @CoreySteel_

Anney ::

Teh 7€ boš hito nazaj dobil, zakaj iščete te malenkosti, nakazilo par jurjev pa se jezite za 7€. Jaz sem preko nove abanke tudi že plačal 7,5€ pa tudi 0,38€ za isto storitev, fore pa ne poznam, jezim se pa tudi ne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

CoreySteel ::

Če bi "par jurjev" nakazoval, potem bi mi res bilo vseeno :))
Twitter: @CoreySteel_

c3p0 ::

Menjaj banko.. NLB še kdo uporablja? Smeh.

energetik ::

Anney je izjavil:

Teh 7€ boš hito nazaj dobil, zakaj iščete te malenkosti, nakazilo par jurjev pa se jezite za 7€. Jaz sem preko nove abanke tudi že plačal 7,5€ pa tudi 0,38€ za isto storitev, fore pa ne poznam, jezim se pa tudi ne.
Če je par jurjev, jasno nima veze.
Če pa se nakazuje po par 100€, je pač ceneje kot že omenjeno Bitstamp-XRP-Binance-USDT, vzame pa morda dodatno minuto dela.

Kripto mesi ::

Ce ze takle caras, da prisparas, potem namesto bitstampa uporabis kraken, ker ima nizje provizije.

Apartcik ::

Izvedel SEPA nakazilo iz Unicredit banke, pa so mi zaračunali 7,5€. To pa je provizija in pol!
Očitno bo bolj pametno to narediti iz N26.

avtek ::

Na NLB je 7€.

profesjonalc ::

A imate take provizije sam na Binance al druge menjlanice tudi? Jaz mam na Coinbase ze vec let 0.35 €, banka Lon.

Apartcik ::

Če bi nakazoval na Bitstamp, bi bla provizija Unicredit mnogo nižja, ker je v ozadju Bitstampa račun Gorenjske banke. Binance račun je pa v GB in je to sedaj izven EU. Ampak ker imam tudi N26 niti ne vem zakaj sem nakazoval preko Unicredit??

gruntfürmich ::

binance nazaj na DH pa mi je odškrnilo 0,8€.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

andro23 ::

Revolut-->Binance 0EUR

SanMarko ::

Mene pa zanima kaj je potrebno vpisati, ko preko SEPA naloga nakazuješ na BINANCE pod prejemnik?
Se vpiše BINANCE?
Vendar nalog zahteva tudi naslov, kaj se potem vpiše pod naslov?
Malo zmedeno je vse tole. :P
Pa hvala tistemu, ki odgvoori. :)

Kodrnusa ::

Prejemnik Binance. Nujno Binance, drugace Binance zavrnejo nakazilo!
Naslov pa pac naslov in namen koda ki ti jo ponudi...

-RS6- ::

Notice on suspension of EUR Deposits via Bank Transfer (SEPA)

Fellow Binancians,

Due to events beyond our control, we are temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers from 8am UTC on July 7, 2021. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance.

We are working hard to find a solution with our partners and thank you for your patience.

Any deposits attempted via SEPA in the meantime will be returned within 7 working days.

okoduha ::

Upam, da to čimprej (raz)rešijo ... :/

jernejl ::

Zdaj, ko SEPA nakazila ne delujejo, na portalu kaže, da ni provizije za nakazilo denarja preko kreditne/debetne kartice. Je kdo to v zadnjem času preizkusil - je zadeva res free?

andro23 ::

Ja, pri meni ni bilo nobene provizije z Revolut kartico

avtek ::

Tudi meni nobene provizije z NLB Viso!

energetik ::

-RS6- je izjavil:

Notice on suspension of EUR Deposits via Bank Transfer (SEPA)

Fellow Binancians,

Due to events beyond our control, we are temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers from 8am UTC on July 7, 2021. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance.

We are working hard to find a solution with our partners and thank you for your patience.

Any deposits attempted via SEPA in the meantime will be returned within 7 working days.
Je kdo kaj zasledil, kako je pa z nakazilom nazaj na TRR?
Sicer pa vedno obstaja varianta prenosa preko XRP na Bitstamp in obratno.

jernejl ::

V enem izmed mailov je pisalo:
Due to events beyond our control, we are temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers from 8am UTC on July 7, 2021. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance. The EUR withdrawal functionality remains unaffected, you can still withdraw via bank transfer and/or card.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562131761 (6525) _janezvalva_
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841705 (8871) buttcrack
»

Obdavčitev manjšega holdinga kriptovalut

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
263393 (1920) gruntfürmich
»

Nevarne kripto menjalnice!

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
393969 (2619) Conini
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857328 (44442) PrihajaNodi

Več podobnih tem