» »

Dostava iz Nemcije

Dostava iz Nemcije

tikitoki ::

Kako dolgo ste najvec cakali na paket iz Nemcije? Sedaj cakam ze skoraj tri tedne. Koliko casa priporocate, da pocakam, preden vlozim zahtevek za preklic placila? Hvala.

HappyPills ::

Največ mogoče 10 dni oz dva tedna.

kixs ::

Zadnje case pride kar hitro, dva paketa sem dobil v treh dneh.

LunaJoy ::

kixs je izjavil:

Zadnje case pride kar hitro, dva paketa sem dobil v treh dneh.

Ampak najbrž ne preko navadne pošte, ampak katere hitrejših dostav?
Če gre za DHL express in podobno prispe v cirka treh dneh, če gre preko navadne pošte traja tudi po dva tedna.

buttcrack ::

V slabem tednu preko banggooda eu direct danes prišla pegla :)

kixs ::

LunaJoy je izjavil:

kixs je izjavil:

Zadnje case pride kar hitro, dva paketa sem dobil v treh dneh.

Ampak najbrž ne preko navadne pošte, ampak katere hitrejših dostav?
Če gre za DHL express in podobno prispe v cirka treh dneh, če gre preko navadne pošte traja tudi po dva tedna.


Navaden DHL, ki ga dostavi nasa Posta. Sem pogledal zdaj na tracking in sem malo zajebal, oddano je bilo v petek, dostavljeno v torek.

Kvinta ::

Nazadnje čakal 6 dni Gls so hitrejši ,ker ni nekih vmesnih firm tak kot pri Dhl
A.C.A.B

reks123 ::

Jaz sem ga iz Andorre čakal 20 dni.Je šel čez Kitajsko do Slovenije lol

Samael ::

Kvinta je izjavil:

Nazadnje čakal 6 dni Gls so hitrejši ,ker ni nekih vmesnih firm tak kot pri Dhl

Pravzaprav tale zadeva z DHL ni povsem takšna.
Navadna ekonomska DHL pošta, ki jo k nam iz nemčije dostavlja Pošta Slovenije, kot tudi hitra mednarodna DHL Express, ki jo pri nas enako dostavlja DHL Express sta dve povsem različni medsebojno neodvisni storitvi/službi v lasti Deutsche Post, mi ju pa pogosto mešamo, ne poznamo razlike.
Če je DHL navadna poštna storitev, ki do nas iz Nemčije rabi kdaj tudi teden - dva, je DHL Express ena hitrejših kurirskih storitev in pride celo z Japonske do nas v nekako štirih dneh.
Samael != Samuel

Karil ::

Dva aktualna paketa.

Ebay (DHL Nemcija-Posta Slovenije)
nakup ponedeljek ob 17h
dostava danes, sreda

Amazon (DHL Nemcija-Posta Slovenije)
nakup cetrtek dopoldne
dostava torek

Torej oba top hitrost pa nisem nic doplaceval za kak extra shipping speed.

jocoj ::

Jaz dobim DHL Express iz Nemčije naslednji delovni dan. Navadna pošta 2-4 delovne dni.

tikitoki je izjavil:

Kako dolgo ste najvec cakali na paket iz Nemcije? Sedaj cakam ze skoraj tri tedne. Koliko casa priporocate, da pocakam, preden vlozim zahtevek za preklic placila? Hvala.
Čakaš tri tedne od naročila, ali tri tedne odkar so odposlali? Mnogokrat pride do zamika, če artikla ni na zalogi in je treba gledati čas od kdaj je bilo odposlano in s kakšno pošto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

perpetum ::

Narocil v ponedeljek. Danes dobil. Torej 2 dni. Navadna posta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: perpetum ()

Kvinta ::

Samael je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Nazadnje čakal 6 dni Gls so hitrejši ,ker ni nekih vmesnih firm tak kot pri Dhl

Pravzaprav tale zadeva z DHL ni povsem takšna.
Navadna ekonomska DHL pošta, ki jo k nam iz nemčije dostavlja Pošta Slovenije, kot tudi hitra mednarodna DHL Express, ki jo pri nas enako dostavlja DHL Express sta dve povsem različni medsebojno neodvisni storitvi/službi v lasti Deutsche Post, mi ju pa pogosto mešamo, ne poznamo razlike.
Če je DHL navadna poštna storitev, ki do nas iz Nemčije rabi kdaj tudi teden - dva, je DHL Express ena hitrejših kurirskih storitev in pride celo z Japonske do nas v nekako štirih dneh.


Nekdo je pisal a forumu nekje ,da vse kar pride v SLO preko Dhl prevzame neka vmesna firma pol to gre na Pošto Slovenije in tu baje pride do zamud se ne spomnem kje je to blo in ak se tej firmi reče ,če je to sploh res malo mi je sumljivo. Jaz nisem mel nikol problemov z njimi vse kar naročim dobim v zelo kratkem času edino nakupov preko Amazona se izogibam tam traja.
A.C.A.B

Samael ::

Kvinta je izjavil:

Samael je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Nazadnje čakal 6 dni Gls so hitrejši ,ker ni nekih vmesnih firm tak kot pri Dhl

Pravzaprav tale zadeva z DHL ni povsem takšna.
Navadna ekonomska DHL pošta, ki jo k nam iz nemčije dostavlja Pošta Slovenije, kot tudi hitra mednarodna DHL Express, ki jo pri nas enako dostavlja DHL Express sta dve povsem različni medsebojno neodvisni storitvi/službi v lasti Deutsche Post, mi ju pa pogosto mešamo, ne poznamo razlike.
Če je DHL navadna poštna storitev, ki do nas iz Nemčije rabi kdaj tudi teden - dva, je DHL Express ena hitrejših kurirskih storitev in pride celo z Japonske do nas v nekako štirih dneh.


Nekdo je pisal a forumu nekje ,da vse kar pride v SLO preko Dhl prevzame neka vmesna firma pol to gre na Pošto Slovenije in tu baje pride do zamud se ne spomnem kje je to blo in ak se tej firmi reče ,če je to sploh res malo mi je sumljivo. Jaz nisem mel nikol problemov z njimi vse kar naročim dobim v zelo kratkem času edino nakupov preko Amazona se izogibam tam traja.


Ma jaz sem par mesecev nazaj DHLju (https://www.dhl.si/sl/express.html), kot sem ga pač poznal takrat, najedal, kako, kdaj in kje lahko vrnem Amazonu reklamirano pošiljko z Amazonovo DHL nalepko za prezplačno vrnitev artikla, pa so mi razložili:

Pozdravljeni g. ...,

obveščam vas, da je Deutsche post (Nemška pošta) lastnik DHL-a in v Nemčiji nastopa pod skupnim imenom DHL. Prejemnik v Nemčiji lahko izbere storitev standardne pošte ali storitev DHL Express. Tovorni list v priponki je za transport preko standardne pošte, zato lahko pošiljko oddate na izpostavah Pošte Slovenije. Preko DHL Express pošiljka žal ne more biti poslana.

Če potrebujete še kakšno informacijo, mi prosim sporočite.

Lep pozdrav/Best regards,


Pride pa preko DHL Expressa (in ne standardne DHL pošte, kjer dostavo vrši naša pošta) res "expresno" hitro. Nedavno nazaj sem imel nekaj naročil iz Japonske preko Hong Konga in Leipziga. Eno teh je potovalo do mene tri dni, ostala štiri dni. DHL Express prevzame in odda pošiljko sam.
Samael != Samuel

c3p0 ::

tikitoki je izjavil:

Kako dolgo ste najvec cakali na paket iz Nemcije? Sedaj cakam ze skoraj tri tedne. Koliko casa priporocate, da pocakam, preden vlozim zahtevek za preklic placila? Hvala.


Nobene tracking številke? Sumljivo.

Drugače pa nekje 3 dni zadnje čase, klasični DHL, dostavi pošta.

tikitoki ::

Hvala za nasvete. Vmes se je stvar razrešila.

Jazzie ::

Obujam temo za priporočilo, preko katere dostavne službe preko spleta organizirati dostavo manjšega paketa iz NEM v SLO. Hitrost dostave mi ni pomembna, bolj enostavnost postopka (da kurir prevzame paket pri pošiljatelju in vse potrebno odpremi - da pošiljatelj torej samo da paket, ne rabi nič označevati ne storiti nič drugega), nizka cena in da je vključeno zavarovanje (do 500 EUR). DHL, GLS, DPD ali kaj drugega?

V0RT3X ::

DHL, lahko vse prek spleta, pošiljatelj lahko paket odda tudi na paketni postaji.

https://www.dhl.de/de/privatkunden/pake...

Jazzie ::

Zdaj gledam to opcijo, ampak ne razumem čisto, kako to poteka. Kaže mi možnost Abholung buchen z doplačilom + 2,92 €. Če prav razumem, je to doplačilo za prevzem na domu, prevzamejo pa kadarkoli na izbran dan med 8h in 20h (nič ne obvestijo, kdaj?). Kaj pa, če tega ne izbereš/doplačaš? Ker potem pridem že do konca z naročilom, nikjer pa ne piše, kje potem oddaš pošiljko ...

jocoj ::

Ganon ::

Paket se je ustavil v Nemčiji, ima še kdo podobne težave? Vmes sem prejel že dva iz Švedske, enako DHL, brez težav.

Torek
01. December 2020

04:44 Lokalni čas | PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
| Frankfurt am Main, DE

Ponedeljek
30. November 2020

20:57 Lokalni čas | Processed
| Frankfurt am Main, DE

Torek
24. November 2020

18:10 Lokalni čas | PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
| Frankfurt am Main, DE

12:24 (UTC-05:00) | EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE
| UNITED KINGDOM

12:23 (UTC-05:00) | Electronic Notification Received: Your order has been processed and tracking will be updated soon
| UNITED KINGDOM

pol3ni ::

Pozdravljeni.Iz Nemčije cakam paket.En teden se skoraj ni nič spremenilo danes pa tole

[img]https://shrani.si/f/18/km/2XWJsmxz/scre...

A bo tole prišlo,ker me skrbi ker zgoraj piše
return to sender

Pozdravljeni.Iz Nemčije cakam paket.En teden se skoraj ni nič spremenilo danes pa tole

[img]https://shrani.si/t/18/km/2XWJsmxz/scre... slika]

A bo tole prišlo,ker me skrbi ker zgoraj piše
return to sender

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710082 (520) kixs
»

Posiljanje DHL/UPS/... Irska

Oddelek: Loža
161048 (889) NoFear85
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714989 (8406) jocoj
»

»Remote Area« DHL Express NATEG

Oddelek: Loža
81085 (699) SBerlusconi
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545200 (16041) uporabnik50

Več podobnih tem