» »

Posiljanje DHL/UPS/... Irska

Posiljanje DHL/UPS/... Irska

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

za poslat imam en laptop, pod 5kg, do Irske. Gre za Ebay vracilo. Nikdar se nisem posiljal nic, niti navadnih post znotraj SLO, tako da se tudi malo ne znajdem.

Recimo da imam paket zaprt in grem z njim direkt na posto, s svojimi podatki in naslovnikovimi, bodo uredili vse? Kaksne opcije je dobro vzeti, kaksno zavarovanje, povratnice? Preko koga posilja nasa posta?

Je bolje vzeti kaksen DHL ali UPS in ali je bolj komplicirano?

Hvala za info in lepe praznike.

starfotr ::

Navadno je za navadne ljudi najbolje vzeti Pošto ali GLS.

Vendar sedaj je jeba, ker ne gre roba v UK po cesti, zaradi ukrepov. Edino preko letala jo lahko pošlješ. V tem primeru pride v poštev DHL, UPS, Fedex oz. TNT... Pa še brexit je in bi moralo biti še letos pri naslovniku...

Okapi ::

DHL - na spletni strani vneseš podatke, izračunajo poštnino, plačaš s kartico, natisneš obrazec, ga prilepiš na paket, DHL pride k tebi po paket.

Zelo preprosto in ne zelo dražje od priporočene pošiljke na Pošti.

Kvinta ::

DHL se ne splača predrago ... razn če maš blizu Avstrijo Polj pošlješ preko njihove pošte kar je v bistvu Dhl .... drugač pa jaz uporabljam zdaj DpD in pa Gls vse brez problema ne glede na kovid situacijo ,Slo pošto pa sem skenslal že zdavnaj.
A.C.A.B

NoFear85 ::

eurosender, odlicna izkusnja

Okapi ::

Kvinta je izjavil:

DHL se ne splača predrago ... razn če maš blizu Avstrijo Polj pošlješ preko njihove pošte kar je v bistvu Dhl .... drugač pa jaz uporabljam zdaj DpD in pa Gls vse brez problema ne glede na kovid situacijo ,Slo pošto pa sem skenslal že zdavnaj.

Koliko je pa razlike med dpd ali gls in dhl do Irske?

starfotr ::

Trenutno so cestni prevozi ukinjeni. Tako, da ne sanjajte o GLS, DPD, pošti ipd.

miha1135899 ::

Zanimivo... In v tem primeru bi paket cakal da bodo spet cestni prevozi uvedeni?
Mah, najvec sam dobim preko UPS, se bom registriral pa da vidim, kje se mi zatakne... Hvala za info

Okapi ::

Preveri še Fedex, imam ravno dva paketa na Brniku, enega iz Nemčije in drugega iz Kitajske.

Samael ::

Okapi je izjavil:

DHL - na spletni strani vneseš podatke, izračunajo poštnino, plačaš s kartico, natisneš obrazec, ga prilepiš na paket, DHL pride k tebi po paket.

Zelo preprosto in ne zelo dražje od priporočene pošiljke na Pošti.

To ja, ampak kar Okapi misli je DHL Express, ne DHL, ki potuje preko naše pošte.
Še en glas za DHL Express. V cca treh dneh bo na Irskem.
Samael != Samuel

darkolord ::

Ampak DHL Express brez pogodbe bo gladko čez 100 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Ne sanjaj. Sem pred kratkim poslal paket v Indijo, 1 kg, 35 evrov.

darkolord ::

1 kg do Indije s pogodbo:



Dublin 5 kg brez pogodbe:



Dublin 5 kg s pogodbo:

Okapi ::

Indija, 2 kg, brez pogodbe, 33,4 evra:

Okapi ::

Je pa res, da tole zgoraj ni bilo oddano neposredno pri DHL, ampak prek Package Sender.

5 kg na Irsko je 51 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Aha, ja to je potem pomembna razlika - Package Sender ima (boljšo) pogodbo z DHL :)

NoFear85 ::

Eurosender na irsko, do 2kg 18€, do 10kg pa 26€, preko neta oddas vse, dobis nalepko, nalepis na skatlo in pred potrditvijo se dolocis kje bo prevzem paketa.

Sam sem lani posiljal paket v Anglijo, 140x90x50cm do 10kg, isto iskal najcenejso varianto, vsi direktni paketni dostavljalci s cenami v nebo. Nato resim preko eurosenderja, dobim nalepko in da bo prevzel DHL. Za gor je paket rabil 4 dni. Ko so mi zeleli vrniti robo, je firma ponudila posiljanje za 80GBP, sem sel pogledat kako poteka zadeva preko njih in zasledil, da lahko poslan paket tudi prevzamejo, saj so vsi podatki. Nazaj pridel v tednu dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava iz Nemcije

Oddelek: Kaj kupiti
215172 (3573) pol3ni
»

Pošiljka v kolumbijo

Oddelek: Loža
362761 (1710) kixs
»

GLS - ne vem kaj jim je

Oddelek: Loža
448188 (3367) LeXani
»

Pošiljanje na Irsko

Oddelek: Loža
212094 (1752) Leprechaun
»

Pošiljanje večjega paketa v tujino

Oddelek: Loža
179543 (8028) kixs

Več podobnih tem