» »

»Remote Area« DHL Express NATEG

»Remote Area« DHL Express NATEG

SBerlusconi ::

Pozdravljeni,
To je moj prvi post, žal "rant" čeprav se dobro spoznam na druge priljubljene teme na tem forumu. ž

Torej, najprej moj Heavy Duty Rant:

Sam sem še v dvomih ali sem pravilno izbral naslov za to temo. NATEG express ali express NATEG. Kakorkoli, nateg je bil ampak ne hiter, počasna jebada. Pa čeprav sem plačal, da vse skupaj mine hitro, pa se je vleklo, da mi je že prisedlo. Da mi gre na bruhanje. Zdaj pa bom opisal potek dogodkov.
Živim v malem, slikovitem kraju v okolica Maribora. To najbrž zveni kot nepomemben podatek vendar je ključnega pomena ker DHL prevede »majhen slikovit kraj« vzlovešč »Remote Area«. Za ta termin sem prvič slišal od nekega Kitajca, prodajalca na AliExpress. Najprej sem pomislil »aha, majhen podli Orjentalski trik. Bom mu dal teh 24USD dodatka, da bo mir«. Izkazalo pa se je, da je Kitajc povsem pošten človek in je DHL Express Orjentalska nategatorska firma. Bom pojasnil: določene kraje v Sloveniji so razglasili za »Remote Area« v katerih:
1. Dostavljajo pošiljke preko Pošte Slovenije in
2. Zaračunajo dodatnih 24 EUR za dostavo na »Remote Area«
Kot da ni dovolj, da te prikrajšajo za normalno, obljubljeno »express« dostavo te še dodatno kaznujejo 24 EUR ker si iz majhnega slikovitega kraja.
Konkretno, v mojem primeru:
1. Prevoz na liniji Hong Kong – Ljubljana je trajal od 12. 11. 2019 do 13. 11. 2019.To je čas s postanki v , s postanki V Kölnu in Leipzigu.
2. Postopki na Brniku so trajali od 13. 11. 2019 15.11.2019, čeprav sem pravočasno vložil vse podatke in takoj plačal račun za carinenje.
Dostava še danes ni zaključena.
Zdaj pa glavni element natega: pošiljko so preprosto pustili na Pošti Kranj 4102, ki ima dostavo v 1 do treh dneh.
Ker je danes petek, se lahko obrišem pod nosom in upam, da se bo ta jebada zaključila v ponedeljek
Torej, pošiljka bo potovala do mene iz Brnika 6 dni. Po peš poti bi petkrat prehodil to razdaljo (133 km, 29 ur hoje)
Torej je bil nateg, počasna jebada. Pa ne bi krivil ne carine in ne pošte DHL je glavni nategator.
In zakaj je temu tako? Ker se pustimo jahat in smo tiho, želimo delovati prijazno, ker smo nekonfliktni. Zaro nas bodo vedno nategovali in se nam bodo smejali v obraz in nam zato še jemali denar. Ker smo miroljubne budale.
Žal sem skoraj istočasno naročil še eno pošiljko. Torej, ponovitev jebade zagotovo bo, vendar zadnjič. Drugič bom naročil »Ali Express Standard Shipping«, ker Kitajci imajo krajše, pa lažje prneseš jebado, če že moraš bit jebena stranka. Pa še zastonj je.

Lep pozdrav iz Remote Area
  • predlagal izbris: Evolve ()

rabelj5 ::

odgovore na ta post boš lahko prebral šele po 1-3 dneh, ker si v remote area in tudi internet deluje preko pošte

Furbo ::

Zaradi takih reči, jaz naročam dosti paketov k kolegu, ki ima trgovino v centru mesta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Ampak to moraš biti res od rok nekje, ker ko meni razlaga kurir DHL, kje vse je bil tisti dan (in so kar malo od rok kraji) na poti do mene...
V glavnem do mene pride pošiljka iz zahodne Evrope v enem dnevu - oddana v ponedeljek, v torek je v mojih rokah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

misek ::

Ja, tudi meni DHL ne vozi in to naredi lokalni poštar. Kar mi je še bolj všeč saj pošiljka počaka na pošti. Ampak za teh 24 EUR pa še nisem slišal.

WhiteAngel ::

Poštarji so stavkali ta teden od ponedeljka do srede.

borisk ::

DHL express bo moral DHL vozit, navaden DHL pa pripelje poštar ponavadi.
remote Area je pa nateg, tudi sam živim v "slikovitem kraju" z 8k prebivalcev. Vse je odvisno od tega, kako velika stranka si. hoffman grup vozi k nam preko DHL, nad 100€ je poštnina v ceni, pa se gre za expres pošto (za naročilo do 1500 pride drugi dan iz nemčije). Remote doplačilo je ker naj bi bil toliko od rednih dostavljalskih poti, da to prestavlja strošek, ampak kurir ki vozi v našem rejonu mora it dvakrat kombi filat na našem terenu...

Stikalo ::

Pri nas je tudi "kao" Remote Area in pripelje navaden pismonoša in te oglobijo za 24 €.. da ne govorim še o tisti bedasti bančni garanciji, kjer te okradejo tudi za 10-20 € pri neki mali vrednosti.

SBerlusconi ::

WhiteAngel je izjavil:

Poštarji so stavkali ta teden od ponedeljka do srede.
24EUR jemlje DHL Express. Obstaja pa še dodaten problem: končna dostava je po pošti in pošiljko sprostijo šele ko carino plačaš na tekoči račun DHL. S tem avtomatsko zgubiš en dan, nato pa ti dodatni dan vzame prehod pošiljke na pošto. Torej zgubiš dva dni in zato dodatno plačaš 24EUR. Če pa nisi v "Remote Area# doplačaš lahko pri kurirju DHL. Pri odločitvi za ekspres pošiljko pa je odločilen čas. Dva dni pa je lahko veliko, če ti kdo zadrži stvar ("igrača"), ki jo želiš takoj.
"Navadni" DHL tega doplačila nima. Tudi sam prejemam pošiljke iz Nemčije brez doplačila "Remote Area" in sem z dostavo preko Pošte Slovenije zadovoljen..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje preko DHL, ter kako spletni nakup za 50$ olajša vašo denarnico za 160 €

Oddelek: Pomoč in nasveti
309727 (3962) opeter
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715143 (8560) jocoj
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545841 (16682) uporabnik50
»

dhl carina posredništvo

Oddelek: Loža
184060 (3656) Phantomeye
»

Pomoc za Xiaomi Mi A1

Oddelek: Pomoč in nasveti
161891 (1148) grga1975

Več podobnih tem