» »

"specialkarji" - v čem je finta

"specialkarji" - v čem je finta

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Miki N ::

Saj drugače ni taka panika če pa čisto vsak ne pozdravi, saj načeloma bi itak moral gledati na cesto.

Je sicer simpatična, prijetna gesta ni pa tudi ravno razpad družbe če ne.

njyngs ::

Odvisno tudi od napora. Če nekdo daje vse od sebe v nek klanec, ali pa je ravno zaključil s klancem se ne bo ukvarjal z nikomer, ki ga pozdravlja. V tem primeru se posameznik mora sestaviti skupaj. Tega seveda marsikdo ne razume, ker je na cesti dosti kolesarjev, ki gledajo ptičke in se ob kolesu sprehajajo v najmanjši hrib.

njyngs ::

Miki N je izjavil:

Je sicer simpatična, prijetna gesta ni pa tudi ravno razpad družbe če ne.

Ja eni si pridržujejo pravico, da jih cel svet pozdravlja na veliko ;)

Ponavadi ravno taki, ki živijo v bloku in niti lastnega soseda na hodniku ne pozdravijo.

Cruz ::

Meni se pri sportanju ogromnokrat zgodi, da se cisto osredotocim na trening in pozabim na okolico. Jaz ne bi jemal osebno, ce se mi kdo ne bi pozdravil, ker razumem.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

          ::

njyngs je izjavil:

Odvisno tudi od napora. Če nekdo daje vse od sebe v nek klanec, ali pa je ravno zaključil s klancem se ne bo ukvarjal z nikomer, ki ga pozdravlja. V tem primeru se posameznik mora sestaviti skupaj. Tega seveda marsikdo ne razume, ker je na cesti dosti kolesarjev, ki gledajo ptičke in se ob kolesu sprehajajo v najmanjši hrib.


No ja. V noben klanec se ne sforsiram toliko, da ne bi mogel pozdraviti mimoidočih kolesarjev. Pozdravljam vse, nekateri odzdravljajo, drugi ne, se mi pa zdi, da večina odzdravi. Sam se s tem ne obremenjujem, saj je to stvar vsakega posameznika.

ian wolf ::

Še moj piskerček...

Kot uporabnik specialke zadnjih deset let običajno pozdravljam vsakega kolesarja, ki je videti kot kolesar, pa ni važno kaj vozi. Razne mulce, ki se vozijo na kolesu z žogo pod roko na igrišče, stare mame s cekarji in strice, ki cikcakajo pod vplivom substanc... teh pač ne. Ponavadi dvignem roko, pokimam. Večina se odzove in je videti, da so veseli pozdrava.

Opažam pa, da boljša kot je specialka (še posebej one, katerih imena se začnejo na Spe, Pin, S-Wo ali razna eksotika), bolj se dogaja, da voznik vneto gleda v vrteče se špice ali pesto obročnika. Pa se ne obremenjujem s takšnimi... Sem rekreativec in verjamem, da za "profije" nismo zanimivi.

Pozdrav vsem kolesarjem!

Lep dan še naprej.
Errare humanum est...

martincek1 ::

Zanimivo, jaz imam drugačne izkušnje.

Vozim specialko, pozdravim vse, tudi tekače itd...

Do konca maja mi je pozdravljal skoraj vsak kolesar.
Od junija naprej, sploh pa v teh dneh, pa manj kot 30%. Kolesarji na specialkah kar pozdravljajo, tam ene 70%, medtem ko ostali skoraj nikoli. Se mi je že zgodilo, da sem se fural po kolesarski poti in 20x zapored 'pomahal' in niti en ni odzdravil.

Sicer pa jaz z roko ne maham pri pozdravljanju, enostavno dvignem štiri prste na levi roki. Sori, ampak zaradi mahanja ne bom dal roke iz balance - brezzveza tvegati pri 30km/h in visokoprofilnih (v bistvu so semi) obročih. Občasno, če je primerno, tudi glasovno pozdravim, sploh kadar prehitevam.

Vozim se sicer predvsem po Gorenjski.

nekikr ::

Jaz pa ne razumem, zakaj bi moral prav vsakega pozdraviti? Oz. bolje rečeno pozdravljati, ker očitno, če samo dvigneš par prstov ali pokimaš, ni dovolj. Ko grem v trgovino tudi ne pozdravljam po 5 sekund vseh nakupovalcev. Tudi če grem na sprehod po mestu ne pozdravim vseh 500 ljudi, ki jih srečam. Če gre v gorah mimo mene skupina 20 ljudi niti slučajno ne pozdravljam vsakega.
Vozim specialko in gorsko kolo. Razlika je ta, da imaš na specialki zelo sklonjeno držo in greš hitro. Precej neumno bi bilo, če bi na vsake 500m šel pokonci, upočasnil in že na daleč vpil "Živijo kolega kolesar" kar bi bil očitno pravi bonton. Na gorskem kolesu je to lažje, ker greš počasneje, drža je pokončna, pa tudi naprezaš se praviloma bistveno manj (se pravi po ravnem, v največji klanec najbrž ne boš na dolgo pozdravljal).
Nekateri gremo na kolo za šport, v trgovino pa s spiskom in hitro noter-ven. Za socializiranje imamo pa druge kanale. Če se gremo pa bonton, potem je treba pa vedno in povsod vljudno pozdraviti vsakega, ki ga srečaš. Ampak tudi plemenitih gorskih kolesarjev ne vidim, da bi v trgovini vsakega pozdravili in povprašali o njihovem dnevu, počutju in zadnji veliki potrebi.

Vazelin ::

jernejl je izjavil:

Ko smo že pri gestah in bontonu, ali uporabljate znake za opozorila, ko kolesarite v skupini z drugimi kolesarji?


https://www.cyclingweekly.com/videos/fi...

Bi komu padla krona z glave, če bi se ustavil za 5 sekund in odvalil tisto skalo ob cesto v takih primerih?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

Miki N je izjavil:

S tem v zvezi (delno) se še danes včasih nasmehnem eni situaciji ko hodimo nekje po eni planoti in pač nismo opazili enega čičota nakar un kar znori nekaj v stilu "Zdravo! Zdravo! A se kaj odzdravi!!???". Vljuden možak pač. :))

Kak gredo pa men na živce ljudje, ki se pizdijo, če jih ne pozdravljaš. En tak se je potem obesil. Imajo komplekse po moje ti loleki.

mailer je izjavil:

Če vidim nevarno oviro na cesti se vrnem in jo odstranim.

To pa je lepo in prav. To sem tudi jaz že naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Mare3 ::

Nevem zakaj bi kdorkoli bil užaljen če se ga ne pozdravi. Sam se veliko vozim z mestnim kolesom ečinoma pa z gorskim in če me kdo pozdravi, odzdravim, redko pa sam glumim neko kulturo in pozdravljam vse povprek. Ko grem z gorskim po gozdu v hrib nimam časa dihati kaj šele pozdravljati neke babice ki nabirajo gobe in borovnice. Kolesarje pa srečam samo na poti navzdol kjer grem prehitro da bi sploh izgovoril pozdrav in se ne splača. V glavnem ne se preveč obremenjevat kdo te je pozdravil kdo ni, če vstopiš v dvigalo kulturno zaželiš dober dan in nasvidenje ko izstopiš na cesti pa ne vidim razloga za pozdravljanje, tudi v avtomobilih se ne pozdravljamo vsi zakaj bi se na motorju oz. kolesu?

njyngs ::

Meni je sicer bolj amusing brati pizdenje ljudi po FB komentarjih, da se kolesarji ne vozijo po kolesarskih stezah. V zadnjih 2 tednih mi je pa ob vožnji po teh stezah na njo skočilo najmanj 20 pešcev, od tega cca 5 otrok, ki jih starši niso imeli pod kontrolo. Vozil sem se sicer z gorskim na šiht, ampak se mi je že večkrat zgodilo tudi na specialki, ko sem odhajal na turo iz mesta.

Opažam pa na to temo predvsem pizdenje tisti, ki imajo v profilnih slikah stare gajbe, ki so cenejše od povprečne cene treking bicikla. In pa tudi patrone, ki jim je celodnevno zapravljanje socialne pomoči v gostilni služba.

stara mama ::

Že res, kolesarske steze niso namenjene vožnji 30kmh+, imaš pa na vsaki strani arogantno obnašanje. Tako pešci, ki jih je povsod in skačejo pred bicikle, avte, ..., tako kot kolesarji, ki se lepo arogantno vozijo po cesti in si prilagajajo predpise (najprej se mi zažene na križišče, šele potem gleda če kdo pripelje ko že na polno bremzam), potem pa tudi voznike avtomobilov, ki nemalokrat še namerno zajebavajo kolesarje (zadnjič na kolesu mi je nekdo nekaj časa na prazni cesti nasproti peljal direktno v mene, potem pa se zadnji čas umaknu).
Skratka idiotov je povsod več, kot si mislite, vsi skupaj pa delajo še normalne ljudi bolj živčne in agresivne, ne glede na prevozno sredstvo. Sploh zdaj v vročini.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Kar se tiče teh malih otrok 3-6 let na kolesarski se velikokrat zgodi da starši vozijo za njimi in ravno takrat ko prehitevaš jim začnejo kričat pazi in ta mali ravno v napačnem trenutku se obrne da pogleda in seveda zavije na drugi pas. Če bi starš bil tiho bi bilo boljše. Ali pa mu kriči pojdi desno a mali niti ne ve kaj pomeni levo/desno in spet zavije na tvoj pas.

Kvinta ::

Specialkarji najbolj najedajo na kolesarskih stezah oz. takrat ko zares ni druge rešitve in morajo gor pol tam vozijo 50+ če se ne umakneš pizdijo to ti je edina komunikacija z človekom na specialki :))
A.C.A.B

mertseger ::

njyngs je izjavil:

Meni je sicer bolj amusing brati pizdenje ljudi po FB komentarjih, da se kolesarji ne vozijo po kolesarskih stezah. V zadnjih 2 tednih mi je pa ob vožnji po teh stezah na njo skočilo najmanj 20 pešcev, od tega cca 5 otrok, ki jih starši niso imeli pod kontrolo. Vozil sem se sicer z gorskim na šiht, ampak se mi je že večkrat zgodilo tudi na specialki, ko sem odhajal na turo iz mesta.

Opažam pa na to temo predvsem pizdenje tisti, ki imajo v profilnih slikah stare gajbe, ki so cenejše od povprečne cene treking bicikla. In pa tudi patrone, ki jim je celodnevno zapravljanje socialne pomoči v gostilni služba.


oprosti ampak da te na kolesarski preseneti pešec je nekaj narobe s tvojo vožjo razen če ni direktno izza vogala skočil na stezo. Če vidiš da se pešci sprehajajo po stezi ali zraven nje (sploh pa otroci) prilagodiš hitrost vožje. Ne vem kaj je tako težko za razumet. Jaz sem zaradi sešcev moral še zvonec kupit ne glede kako bedno zgleda na kolesu ker dugače se ne umaknejo sploh mladina ki ima slušalke v ušesih ves čas niti zvonca ne slišijo.

marvin42 ::

če vas specialkarji ne pozdravljajo, je to samo zato, ker ste nepomomebni. Vprašajte kakšnega kolega, ki je pomemben, sigurno ga specialkarji pozdravljajo.
Mostly Harmless

Invictus ::

Black Dragon je izjavil:

iso2000 vse kar si naštel praviloma drži. Hej še polovica specialkarjev (ko sem na specialki) me ne odzdravi, oziroma nobeden, če imam ciklokros kolo z prtlažnikom vzadaj :))

Amaterjev se pač ne pozdravlja...

Drugače se kolesarji, ki gredo na bicikl uzaradi športa, kar se ponavadi tudi vidi, pozdravljajo.

Tistih tet, ki gredo v štacuno, pa res ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

r3dkv1c4 ::

njyngs je izjavil:

Meni je sicer bolj amusing brati pizdenje ljudi po FB komentarjih, da se kolesarji ne vozijo po kolesarskih stezah. V zadnjih 2 tednih mi je pa ob vožnji po teh stezah na njo skočilo najmanj 20 pešcev, od tega cca 5 otrok, ki jih starši niso imeli pod kontrolo. Vozil sem se sicer z gorskim na šiht, ampak se mi je že večkrat zgodilo tudi na specialki, ko sem odhajal na turo iz mesta.

Opažam pa na to temo predvsem pizdenje tisti, ki imajo v profilnih slikah stare gajbe, ki so cenejše od povprečne cene treking bicikla. In pa tudi patrone, ki jim je celodnevno zapravljanje socialne pomoči v gostilni služba.

Tebe tudi materialistično izpostavljanje hebe?
Kaj ima veze, kskšno gajbo ima v profilni sliki?
Daj razloži mi to tvoje puhlo izražanje?

Nima veze kaj in kdo kaže v profilkah, če izpostavlja problem, ki je moteč, se tako mnenje pač opazi.
Ti, debi.... , ki imaš probleme sam s sabo, opažiš najprej materialno stanje na sliki.

Samo potrjuješ, da je 90% ljudi materialističnih pizd.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

s7nf ::

gusto je izjavil:

Jaz sem specialkar, pozdravim praktično vsakega, ne glede na vrsto kolesa, razen kake mamce, ki se z grabljami na rami pelje na njivo. Pozdrav dobim nazaj od 90% kolesarjev, tako da ne razumem točno kak problem imaš OP.


Jaz pa pri mamah in atih še roko vzignem v pozdrav, če ne drugega se fajn počutim ko dobim kontra od njih.

edit: res pa da nisem specialkar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

techfreak :) ::

Qcube je izjavil:

Kar se tiče teh malih otrok 3-6 let na kolesarski se velikokrat zgodi da starši vozijo za njimi in ravno takrat ko prehitevaš jim začnejo kričat pazi in ta mali ravno v napačnem trenutku se obrne da pogleda in seveda zavije na drugi pas. Če bi starš bil tiho bi bilo boljše. Ali pa mu kriči pojdi desno a mali niti ne ve kaj pomeni levo/desno in spet zavije na tvoj pas.
Zdajle si me spomnil, da sem zadnjic naletel na mlajso druzino na kolesih. Vozili so se po narobe strani, oce in en otrok na plocniku, ter mama in drug otrok na kolesarski stezi. Sem si samo mislil kak dober zgled dajejo otrokoma.

tone31 ::

mene specjalkari tudi pozdravijo ne vem kje se vozite da ne pozdravijo vas

JGandolfini ::

Še največji clash kolesarskih kultur sem doživel na Krvavcu - mtb trail Muci za kakšen kilometer poteka po glavni cesti na Krvavec. Torej medtem ko se glasno spuščaš na enduro kolesu, s katerega letijo kamenčki in blato, srečuješ t.i. "doterane" vzpenjajoče se specialkarje. Sam imam tudi navado pozdraviti skoraj vsakega kolesarja, a na tisti cesti nisem bil deležen veliko vrnjenih pozdravov.

martincek1 ::

Ja, ta je sploh relevantna - na enem najtežjih vzponov za specialkarje pri vožnji navzdol gledat, kolk folka te z pulzom nad 150 nazaj pozdravi :D

freezby ::

V mojem koncu se kar lepo pozdravlja ne glede na zvrst. Tudi mamce z njive in ate iz oštarij. Se pa razume, če se piči dol ali pa goni na polno gor, da se kdo ne odzove. Pa zdaj od korone dalje mislim, da je še več pozdravljanja, tudi besednega ter nudenja zavetrja ali sodelovanja ali pomoči. So mi pa kul od Gusta/Rog fantje, ki se kar zaklepetajo.

JGandolfini ::

martincek1 je izjavil:

Ja, ta je sploh relevantna - na enem najtežjih vzponov za specialkarje pri vožnji navzdol gledat, kolk folka te z pulzom nad 150 nazaj pozdravi :D


Se strinjam, je čisto normalno, da ima človek v takem primeru druge prioritete.

nekikr ::

Jaz grem večkrat po tej trasi in točno tam na tistem delu s pulzom 180 razmišljam le "vdihni, izdihni, ne boš umrl".

dominuspro ::

Jaz vse pozdravljam iz specialke in mtb. Tudi traktoriste in nonice ob cesti v kaki vasici. Izjeme npr. ful gužve, velika hitrost...

rejven ::

problem precej specialkarjev je sindrom "prvi na vasi". Prej pogledajo rogliča&co. pol pa na kolo in se počutijo "najjače", ko sosedovega janeza, ki je 20x manj na kolesu zjebejo, enkrat na leto oa na franjo, če bo mogoče izboljšal lansko 46 mesto. Res car sponzorji kar v vrsti stojijo :). Pol so pa razni burnouti, ko so pritiski v službi in še pri hobiju. :)

Invictus ::

JGandolfini je izjavil:

Še največji clash kolesarskih kultur sem doživel na Krvavcu - mtb trail Muci za kakšen kilometer poteka po glavni cesti na Krvavec. Torej medtem ko se glasno spuščaš na enduro kolesu, s katerega letijo kamenčki in blato, srečuješ t.i. "doterane" vzpenjajoče se specialkarje. Sam imam tudi navado pozdraviti skoraj vsakega kolesarja, a na tisti cesti nisem bil deležen veliko vrnjenih pozdravov.

Super, ko tam loviš sapo, boš še gledal, kdo od "žičničarjev", po možnosti še na e-biku, te pozdravlja?!?!?!?!

rejven je izjavil:

problem precej specialkarjev je sindrom "prvi na vasi". Prej pogledajo rogliča&co. pol pa na kolo in se počutijo "najjače", ko sosedovega janeza, ki je 20x manj na kolesu zjebejo, enkrat na leto oa na franjo, če bo mogoče izboljšal lansko 46 mesto. Res car sponzorji kar v vrsti stojijo :). Pol so pa razni burnouti, ko so pritiski v službi in še pri hobiju. :)

Nekateri res, večini je pa specialka pač kolo za šport. Tudi folk na MTBju dirka v klanc in ruši svoje rekorde, samo ti jih ne poznaš >:D.

Tega kavč športniki pač ne štekajo...

Obstaja pa krog ljudi, ki pač ne glede na tip kolesa, vržejo vanj 5000 in več letno... Imajo pač denar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

njyngs ::

mertseger je izjavil:

njyngs je izjavil:

Meni je sicer bolj amusing brati pizdenje ljudi po FB komentarjih, da se kolesarji ne vozijo po kolesarskih stezah. V zadnjih 2 tednih mi je pa ob vožnji po teh stezah na njo skočilo najmanj 20 pešcev, od tega cca 5 otrok, ki jih starši niso imeli pod kontrolo. Vozil sem se sicer z gorskim na šiht, ampak se mi je že večkrat zgodilo tudi na specialki, ko sem odhajal na turo iz mesta.

Opažam pa na to temo predvsem pizdenje tisti, ki imajo v profilnih slikah stare gajbe, ki so cenejše od povprečne cene treking bicikla. In pa tudi patrone, ki jim je celodnevno zapravljanje socialne pomoči v gostilni služba.


oprosti ampak da te na kolesarski preseneti pešec je nekaj narobe s tvojo vožjo razen če ni direktno izza vogala skočil na stezo. Če vidiš da se pešci sprehajajo po stezi ali zraven nje (sploh pa otroci) prilagodiš hitrost vožje. Ne vem kaj je tako težko za razumet. Jaz sem zaradi sešcev moral še zvonec kupit ne glede kako bedno zgleda na kolesu ker dugače se ne umaknejo sploh mladina ki ima slušalke v ušesih ves čas niti zvonca ne slišijo.

Če mi nasproti prihaja mlada družina bi pričakoval od staršev, da pazijo na mlade podivjance. Nikjer ne pravim, da so me presenetili, ampak govorim o situacijah kjer ga celoten čas spremljaš, pa ti še kljub temu skočijo pred kolo, čeprav te vidijo. Sicer nikoli ni blo težav, ker se vozim z ustrezno hitrostjo v takih primerih, ampak to samo nakazuje kako so starši postali debilni zadnja leta - velika večina teh je gledala v telefon, ne otroka.

Govoriš da si moral zvonec kupit zaradi pešcev... zvonec je obvezen del opreme na kolesu. Isto kot luči. Izgleda, da boš moral pred komentiranjem vsaj predpise pogledati.

r3dkv1c4 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Meni je sicer bolj amusing brati pizdenje ljudi po FB komentarjih, da se kolesarji ne vozijo po kolesarskih stezah. V zadnjih 2 tednih mi je pa ob vožnji po teh stezah na njo skočilo najmanj 20 pešcev, od tega cca 5 otrok, ki jih starši niso imeli pod kontrolo. Vozil sem se sicer z gorskim na šiht, ampak se mi je že večkrat zgodilo tudi na specialki, ko sem odhajal na turo iz mesta.

Opažam pa na to temo predvsem pizdenje tisti, ki imajo v profilnih slikah stare gajbe, ki so cenejše od povprečne cene treking bicikla. In pa tudi patrone, ki jim je celodnevno zapravljanje socialne pomoči v gostilni služba.

Tebe tudi materialistično izpostavljanje hebe?
Kaj ima veze, kskšno gajbo ima v profilni sliki?
Daj razloži mi to tvoje puhlo izražanje?

Nima veze kaj in kdo kaže v profilkah, če izpostavlja problem, ki je moteč, se tako mnenje pač opazi.
Ti, debi.... , ki imaš probleme sam s sabo, opažiš najprej materialno stanje na sliki.

Samo potrjuješ, da je 90% ljudi materialističnih pizd.

Je s tabo vse vredu? Si se identificiral v mojem pisanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

martincek1 ::

Tudi meni se dostikrat zgodi, da me kakšen otrok preseneti. Ampak otroci so otroci, starši jih lahko do neke mere pazijo, ampak do takih situacij bo prihajalo v vsakem primeru, razen če jih doma zavijejo v vato. Ko zagledaš otroka, vzemi v zakup njegovo starost, pa bodi ekstra previden in to je to.

To, da ti lahko otrok ob starševskem kriku zavije pred kolo, bi moralo bit itak vsem jasno, zato ne prehitevaš brezglavo in če je treba tudi zelo upočasniš. Povprečna hitrost bo sicer za 0.1km/h manjša, boš pa zato po prehitevanju naredil en interval več in boš naslednjič hitrejši.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Se popolnoma strinjam.

Sem pa mnenja, da pločnik za pešce in kolesarska steza ne moreta biti združena. Za zgled nam je lahko tujina, kjer obstajajo fizično ločene kolesarske proge od motoriziranega prometa in površin za pešce. Upam, da bom tudi pri nas kdaj dočakal tako ločevanje in ustrezne kolesarske steze, ne pa le na silo narisane črte in 20cm široke rdeče trakove po že itak preozkih pločnikih. Da niti ne govorimo o "rollercoaster" progah, ker te zaradi dovozov razmetava gor in dol. Pol se pa čudijo, zakaj se kolesarji ne vozijo po progah.

mertseger ::

njyngs je izjavil:


Govoriš da si moral zvonec kupit zaradi pešcev... zvonec je obvezen del opreme na kolesu. Isto kot luči. Izgleda, da boš moral pred komentiranjem vsaj predpise pogledati.



Ja po predpisih ja, ampak zakaj potem vsi prodajajo neizpravna kolesa. Nisem pa videl še enega na specialki da bi imel zvonec na kolesu.

njyngs ::

Jaz imam mikrozvonček, skoraj neviden. Prav tako imam obe luči in ustrezne odsevnike na pedalih/čevljih/oblačilih. Če se nekateri posamezniki ne držijo predpisov še to ni dovoljenje, da tudi drugi lahko.

Je pa res, da večina specialkarjev vozi čez dan in izven ulic in je tudi to razlog, da nimajo luči in zvoncev. Je pa na mestnih ulicah zvonec nepogrešljiv. Ampak zadnje čase neuporaben, ker ima mladina 90% dneva v ušesa zatlačene slušalke.

Invictus ::

mertseger je izjavil:


Ja po predpisih ja, ampak zakaj potem vsi prodajajo neizpravna kolesa. Nisem pa videl še enega na specialki da bi imel zvonec na kolesu.

Zato, ker jih veliko nisi videl.

Večina, ki kolesari in živi v mestih, ga ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Meni pa so blesavi kolesarji, ki se po mestu vozijo, kot da so sami, kolesarska steza gor ali dol. Peščci imajo prednost pred kolesarji, zato se je med pešci treba voziti zelo počasi oziroma biti pripravljen ne bremzanje, če ti kdo pride na pot, ne pa da se pizdiš ali zvoniš.
Saj za drvet imamo dosti mest, kjer je vse prazno, po mestu med pešci s kolesom se vozit je itak malo nesramno. Če se že spraviš tja moraš biti pripravljen, da boš moral iti velikokrat tako počasi kot peščci. Marsikateremu kolesarju vidim, da to ni jasno.

Invictus ::

Pešci na kolesarski poti nimajo kaj početi.

Naj iztaknejo slušalke, pa jih kolesrji ne bodo motili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Seveda imajo kaj početi, velikokrat je treba iti čez kolesarsko stezo npr. pa če ni placa na pločniku gredo tudi lahko tja, ravno tako kot gredo lahko kolesarji včasih na površine od pešcev, če ni placa.

JGandolfini ::

Invictus je izjavil:


Super, ko tam loviš sapo, boš še gledal, kdo od "žičničarjev", po možnosti še na e-biku, te pozdravlja?!?!?!?!


Sem vedel, da se bo kdo zataknil ob ta zapis. Seveda nikogar ne obsojam, samo zanimivo mi je bilo, da se tam dobro vidi, kako obširen hobi je kolesarstvo.

energetik ::

Invictus je izjavil:

mertseger je izjavil:


Ja po predpisih ja, ampak zakaj potem vsi prodajajo neizpravna kolesa. Nisem pa videl še enega na specialki da bi imel zvonec na kolesu.

Zato, ker jih veliko nisi videl.

Večina, ki kolesari in živi v mestih, ga ima...
Če uporabljaš telefon kot kolesarski računalnik, imaš lahko zvonec vkomponiran v aplikaciji. S poljubnim zvokom. Jaz npr. uporabljam Urban biker. 1/3 ekrana je mišljeno kot gumb za hupo.

kuall je izjavil:

Meni pa so blesavi kolesarji, ki se po mestu vozijo, kot da so sami, kolesarska steza gor ali dol. Peščci imajo prednost pred kolesarji, zato se je med pešci treba voziti zelo počasi oziroma biti pripravljen ne bremzanje, če ti kdo pride na pot, ne pa da se pizdiš ali zvoniš.
Saj za drvet imamo dosti mest, kjer je vse prazno, po mestu med pešci s kolesom se vozit je itak malo nesramno. Če se že spraviš tja moraš biti pripravljen, da boš moral iti velikokrat tako počasi kot peščci. Marsikateremu kolesarju vidim, da to ni jasno.

Seveda moraš biti pripravljen, tako kot mora biti strojevodja pripravljen, da mu gre nekdo čez zaprte rampe. Kolesarska je kolesarska in jasno da imaš vso legitimno in legalno pravico, da pizdiš in zvoniš pešcu, ki stopi predte na kolesarsko.
Zakaj pa pešec potem kar tako ne skoči na 4-pasovnico ali progo? Ker podzavestno ve, da tam vozijo 20x masivnejši objekti in ne samo lahki kolesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mertseger ::

Invictus je izjavil:

mertseger je izjavil:


Ja po predpisih ja, ampak zakaj potem vsi prodajajo neizpravna kolesa. Nisem pa videl še enega na specialki da bi imel zvonec na kolesu.

Zato, ker jih veliko nisi videl.

Večina, ki kolesari in živi v mestih, ga ima...


Živim v Lj in se dnevno vozil po njej pa tudi naokrog, Horjul, Polhov Gradec, Kranj Vrnika tako da jih vidim udi ogromno na specialkah. Tako da tvoja predvidevanja so popolnoma napačna, ampak to ni nič novega.

Aquafriend ::

Odkar se nizajo uspehi Roglica in drugih slovenskih kolesarjev ali opazate vecje stevilo specialkarjev na slovenskih cestah?

Superboyy ::

Aquafriend je izjavil:

Odkar se nizajo uspehi Roglica in drugih slovenskih kolesarjev ali opazate vecje stevilo specialkarjev na slovenskih cestah?


Vsaj pri meni je bila porast aktivnosti od kar se je začela korona.

Delo od doma naredi svoje :)

Zgodovina sprememb…

Silici ::

Pozdrava so najbolj veseli bicikli opremljeni s koso grabljami ipd, ali pa kak multikultivator ki nakazuje smer z roko. Poznam sindrom specialkarja ko grizem skozi klanc ali pa sem tik pred odkritjem "tople vode", finta je pa finte ni.

nekikr ::

Aquafriend je izjavil:

Odkar se nizajo uspehi Roglica in drugih slovenskih kolesarjev ali opazate vecje stevilo specialkarjev na slovenskih cestah?

Ljudje so bili doma zaprti nekaj mesecev in so vsi stara kolesa vozili na servis, da jih po 10 letih spet zajahajo, drugi so se pa začeli ukvarjati s kolesarstvom, ker dosti drugih opcij niti ni bilo. Fitnesi so bili zaprti, telovadnice tudi, igrišča za tenis, badminton, odbojko...kolo in tek sta bila edini opciji, dokler niso še kolesa "prepovedali".

Scaramouche1 ::

Z edino osebo ki sem se skoraj stepel od kolesarjem je bil specialkar ki me je kar v nič izzival...

Miki N ::

Scaramouche1 je izjavil:

Z edino osebo ki sem se skoraj stepel od kolesarjem je bil specialkar ki me je kar v nič izzival...


Ma saj to - kako pa veste, da so vsi ti ljudje, ki jih tako entuziastično pozdravljate sploh v redu? Kaj če so rasisti, pedofili, ali kaj podobno neprijetnega, mogoče sovražen slotech član ali celo moderator?

Po mojem je bolj ziher, če ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Qcube ::

Danes si dam čelado dol za par sekund da si malo prepiham pot in me naenkrat specijalkar prehiti in izjavi "kaj čelada je za okras?". Wuut? :D

Miki N ::

Qcube je izjavil:

Danes si dam čelado dol za par sekund da si malo prepiham pot in me naenkrat specijalkar prehiti in izjavi "kaj čelada je za okras?". Wuut? :D


Jaz jih imam tudi na sumu, da so pizduni. Nimam sicer osebno slabih izkušenj, ampak nekaj je ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329275 (7973) GizmoX
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549785 (43074) BigWhale

Več podobnih tem