» »

"specialkarji" - v čem je finta

"specialkarji" - v čem je finta

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

PacificBlue ::

Enak procent ljudi najdeš med pešci, vozniki, policisti,..itd.
V glavnem odkrivate toplo vodo.

energetik ::

Danes smo se z dvigom prstov pzdravili praktično vsi, ki sem jih srečal na 35km, razen grupa ene 8 komadov.

DePalmo ::

V mojih primerih pa z kimanjem. Tudi ženske so tako odzdravile. So pa bila vmes navadna kolesa, dve specialke in en gorski.

r3dkv1c4 ::

martincek1 je izjavil:

Ja, ta je sploh relevantna - na enem najtežjih vzponov za specialkarje pri vožnji navzdol gledat, kolk folka te z pulzom nad 150 nazaj pozdravi :D

No, to je skrajno idiotistično razmišljanje.
Sam pri vzponih po vlakah in trailih navzgor pri 180 utripa pozdravim prav vsakega hribolazcaa, izgovor, da si pod naporom in ti ni potrebno pozdravit je debilen.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

njyngs ::

r3dkv1c4 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Ja, ta je sploh relevantna - na enem najtežjih vzponov za specialkarje pri vožnji navzdol gledat, kolk folka te z pulzom nad 150 nazaj pozdravi :D

No, to je skrajno idiotistično razmišljanje.
Sam pri vzponih po vlakah in trailih navzgor pri 180 utripa pozdravim prav vsakega hribolazcaa, izgovor, da si pod naporom in ti ni potrebno pozdravit je debilen.

Idiotsko razmišljanje je, ko misliš, da ti je obveza pozdravit vsakega posameznika. Je lepo, če pozdraviš, ampak nisi pa z ničemer zavezan k temu.

Invictus ::

Poleg tega ne specialki ne mahaš z rokami kot obseden, ampak samo dvigneš par prstov na levi roki.

Specialkarji to opazimo, vidimo pa tudi, da ostali mahajo, kot da so srečali 10 let pogrešanega žlahtnika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sunshine403 ::

njyngs je izjavil:

Idiotsko razmišljanje je, ko misliš, da ti je obveza pozdravit vsakega posameznika. Je lepo, če pozdraviš, ampak nisi pa z ničemer zavezan k temu.

To se povsem strinjam. Je pa stvar enaka povsod. Samo zato, ker se nekdo ukvarja z istim sportom kot jaz, se ne pomeni da sva znanca, kaj sele najboljsa prijatelja. In ker tudi v avtu ne pozdravljam vsakega, ki se mi pripelje nasproti, prav tako ko grem pes cez mesto, ne pozdravljam nakljucnih mimoidocih, tudi na kolesu ne pozdravljam. Pa sem mountain biker ne specialkar, ce slucajno ima to kaj veze z "boljsimi ljudmi". Ce imam dober dan, in sem na normalni turi, kjer ne srecam 100 ljudi, odzdravim (mopediste prov en k** gleda :)) ), kaj vec pa ne.
In kar se mene tice, se obnasam povsem enako na kolesu, ali ko grem tect (predstavljaj si tek okoli Brda pri Kranju, kjer v 10km srecas 1000 ljudi, in vsak misli, da ga moras pozdraviti... no hvala bogu tam tecem najvec enkrat letno :D), ali pa ko sem na smuceh. Na alpskih in tekaskih tako ali tako ni te navade, na turnih pa v kaksnih govcah se gre, na Zelenici pa definitivno ne bom pozdravljal vseh trum ljudi, ki se valijo gor ali dol.
Ce sem zato, ker se mi zdi brez veze pozdravljati neznance cuden, sem pac cuden, jebiga.

DePalmo ::

Sklepam da je tudi odvisno od okoliša. V mestih je res nenavadno da boš pozdravljal vsakega, na vaseh oz. na bolj osamljenih cestah je pa že nenavadno če nekoga ne pozdraviš.

Miki N ::

Fantje vi raje častite ko pridete na cilj. Pozdravi so poceni. :D

c3p0 ::

Gre bolj za bonton, lepo obnašanje. Tudi tekači se praviloma pozdravljamo, ali vsaj pomahamo, pokimamo. Sploh, če gre za neobljudeno področje, kjer ne srečaš vsako minuto novega.

Invictus ::

Ma kak bonton...

Če kdo noče pozdravljat, pač ne pozdravlja. Zakaj že ?!?!?!!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

c3p0 je izjavil:

Gre bolj za bonton, lepo obnašanje. Tudi tekači se praviloma pozdravljamo, ali vsaj pomahamo, pokimamo. Sploh, če gre za neobljudeno področje, kjer ne srečaš vsako minuto novega.

V trgovini tudi vse pozdraviš? Pa ko se pelješ z avtom vsem pomigaš? Ko greš čez mesto vsakemu zaželiš dober dan? Zakaj ne, a se ne obnašaš lepo? Ne poznaš bontona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

c3p0 ::

Npr. bonton v gorah je tak, da tisti, ki gre gor, prvi pozdravi tistega, ki gre dol. Podobno je med tekači. Motoristi si med seboj radi mahajo, a nikakor ne skuteristom, ali vespašem, ki veljajo za nižjo kasto dvokolesnih uporabnikov.

Je bonton zakonsko predpisan? Ni. Lahko pa komu malo polepšaš dan. Kakemu zagrenjencu ga lahko celo pogršaš: "kaj me nekaj pozdravlja, saj me ne pozna, marš govedo". Win-win :)

Mahanje vsem voznikom, ali pozdravljanje vsakega v trgovini, to pa mi je novo, če se prime, javi. So pa preveč pogosti pojavi, da bi se, IMO, dvomim v uspeh.

Scaramouche1 ::

c3p0 je izjavil:

Npr. bonton v gorah je tak, da tisti, ki gre gor, prvi pozdravi tistega, ki gre dol. Podobno je med tekači. Motoristi si med seboj radi mahajo, a nikakor ne skuteristom, ali vespašem, ki veljajo za nižjo kasto dvokolesnih uporabnikov.

Je bonton zakonsko predpisan? Ni. Lahko pa komu malo polepšaš dan. Kakemu zagrenjencu ga lahko celo pogršaš: "kaj me nekaj pozdravlja, saj me ne pozna, marš govedo". Win-win :)

Mahanje vsem voznikom, ali pozdravljanje vsakega v trgovini, to pa mi je novo, če se prime, javi. So pa preveč pogosti pojavi, da bi se, IMO, dvomim v uspeh.


Mislim da je pozdravljanje v situacijah ko si sam v divjini ali pešpoti, cesti kjer redko koga srečaš nekako normalno, tega me noben ni naučil...

Enkrat me je prehitel kolesar z baterijo, me pozdravil in sem mu odgovoril,da mora napor biti samo njegov če hoče pozdrav nazaj...

Silici ::

E-kolo ima izdatno hlajenje, ne bit prepričan da v 1 uri spusti manj energije kot ti.

LeQuack ::

Scaramouche1 je izjavil:

Z edino osebo ki sem se skoraj stepel od kolesarjem je bil specialkar ki me je kar v nič izzival...


Se pravi stopil si ven iz hiše in te je kar en specialkar napadel?
Quack !

Zvezdica27 ::

ma daj... svašta je v avtu, svašta peš hodi in svašta je na biciklu.

Svašta majka rodi.

Zakaj je treba zdaj tu trollat? It's a free world, na ukaz pa menda res ne bomo niti pozdralvjali, niti ne-pozdralvjali.

zz

mikhail ::

Nekaj časa nazaj se peljem po zahodni strani Ljubljanskega barja pa mi nasproti prigura specialkar... seveda ga pozdravim s kimanjem in tip se zadere: "Sem vedu, da boš to naredu!" In ker sem bil ravno dobre volje mu v hecu rečem: "Pa ti si jasnoviden!", pa tip nazaj, čez ramo, "Še kej več!"

Drugače pa po mojih izkušnjah okoli 50% specialkarjev pozdravi, ostali ne. Pozdravljajo bolj podobni meni, folk na treking ali gorskih kolesih, mlado in staro. Za tiste, ki ne odzravijo se ne sekiram.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329221 (7919) GizmoX
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549557 (42846) BigWhale

Več podobnih tem