» »

hdmi pass-through problem

hdmi pass-through problem

violamb ::

Prosim če mi kdo ve pomagat. Probal sem že vse in na žalost neuspešno.
Imam TV SONY KD55XF9005 in reciver pioneer vsx 930 in mi ne uspe, da bi signal iz TV, ko recimo gledam kaki film prišel, v izvorni obliki recimo v dolby digital ali DTS.
Dobim samo stereo zvok.
Nastavitve imam vse prav naštimane. Priklopljeno na ARC izhod, probal sem vse tri nastavitve spremeniti na TV, kjer spreminjaš izhodni digitalni signal.
Na reciverju sem dal HDMI control na ON, ARC sem dal na ON, ampak na žalost še vedno neuspešno.
Ali je kdo imel podobno izkušnjo in bi mi prosil vedel pomagat.
Hvala že vnaprej

HappyPills ::

To maš z optiko povezano?

violamb ::

ne hdmi

sem pa tudi že z optiko probal pa tudi ni delalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: violamb ()

HappyPills ::

Gor pa furaš kaj. Plex, kodi? Lahko da je v programski opremi nastavitev napačna.

violamb ::

Disk mam priključen na TV in gledam prek MX playerja.
Kjer tudi lahko izberem izhodni signal za zvok ampak se nič ne spremeni, ostane na stereo

violamb ::

Probal sem tudi preko VLC, kjer imaš prav opcijo za digital pass-through, ampak tudi ne dela.

kiko12 ::

Jaz imam philips tv in soundbar samsung hw-q80r. Tudi sam imam vzpostavljeno povezano preko HDMI ARC. Mogoče bo pomagalo, da ko zaženeš film na tv pusti da se predvaja, potem pa zamenjam source na zvočniku iz HDMI na nek drugi source in ga pusti tam na tistem sourco za 2 sekundi. Potem preklopi source na zvočniku nazaj na HDMI, katerega imaš povezanega z tv. Jaz tako rešujem probleme na Netflixu, kjer mi ob začetku oddaje ne predvaja zvoka

violamb ::

A je možno, da bi bil kabel kriv.
Ali bi rabil 2.0 HDMI kabel?

puginho ::

Preveri katere zvoke podpira reciver in preko katerega priklopa. Kabel pa mora biti high speed. Tudi nastavitve na tv-ju so za preverit.

kristian35 ::

Jaz bi na tvojem mestu, če je možno, vzel 1 mesec zastonj Netflixa in poskusil kakšen Dolby Atmos od tam. Kajti na Netflixu ti pravi Dolby Atmos (TrueHD) sam od sebe spravi na Dolby Digital Plus (ker imaš ARC, ne pa eARC, ki je novejša tehnologija sposobna prenašati TrueHD). Če dobiš tu signal, bi znala biti težava v tem, da so filmi (na disku) posneti v TrueHD (polna verzija) in ti ta predvajalnik ne bo spravil na Dolby Digital (kar morda podpira sprejemnik).

kristian35 je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu, če je možno, vzel 1 mesec zastonj Netflixa in poskusil kakšen Dolby Atmos od tam. Kajti na Netflixu ti pravi Dolby Atmos (TrueHD) sam od sebe spravi na Dolby Digital Plus (ker imaš ARC, ne pa eARC, ki je novejša tehnologija sposobna prenašati TrueHD). Če dobiš tu signal, bi znala biti težava v tem, da so filmi (na disku) posneti v TrueHD (polna verzija) in ti ta predvajalnik ne bo spravil na Dolby Digital (kar je ARC sposoben prenašati).


Jaz bi na tvojem mestu, če je možno, vzel 1 mesec zastonj Netflixa in poskusil kakšen Dolby Atmos od tam. Kajti na Netflixu ti pravi Dolby Atmos (TrueHD) sam od sebe spravi na Dolby Digital Plus (ker imaš ARC, ne pa eARC, ki je novejša tehnologija sposobna prenašati TrueHD). Če dobiš tu signal, bi znala biti težava v tem, da so filmi (na disku) posneti v TrueHD (polna verzija) in ti ta predvajalnik ne bo spravil na Dolby Digital (kar morda podpira sprejemnik).

[st.citat p6795121]Jaz bi na tvojem mestu, če je možno, vzel 1 mesec zastonj Netflixa in poskusil kakšen Dolby Atmos od tam. Kajti na Netflixu ti pravi Dolby Atmos (TrueHD) sam od sebe spravi na Dolby Digital Plus (ker imaš ARC, ne pa eARC, ki je novejša tehnologija sposobna prenašati TrueHD). Če dobiš tu signal, bi znala biti težava v tem, da so filmi (na disku) posneti v TrueHD (polna verzija) in ti ta predvajalnik ne bo spravil na Dolby Digital (kar je ARC sposoben prenašati).[/st.citat]

[st.citat p6795121]Jaz bi na tvojem mestu, če je možno, vzel 1 mesec zastonj Netflixa in poskusil kakšen Dolby Atmos od tam. Kajti na Netflixu ti pravi Dolby Atmos (TrueHD) sam od sebe spravi na Dolby Digital Plus (ker imaš ARC, ne pa eARC, ki je novejša tehnologija sposobna prenašati TrueHD). Če dobiš tu signal, bi znala biti težava v tem, da so filmi (na disku) posneti v TrueHD (polna verzija) in ti ta predvajalnik ne bo spravil na Dolby Digital (kar je ARC sposoben prenesti).

Filmi so morda posneti v Dolby Atmos (TrueHD) ampak ARC ne prenaša tega formata do receiverja, pa tudi program morda ne "downmixa" v Dolby Digital Plus.

Zgodovina sprememb…

All ::

Ta serija ne prepusca vec kok DD preko arc...oz niti ne predvaja vec kot to.
Jest mam reseno tako da imam na zunanjem boxu(kodi) nastavljeno da zvok pretvori v ac3.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 75" in večji televizor?

Oddelek: Zvok in slika
375483 (1561) tusi
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486512 (5265) edi45
»

Nov Sony AndoridTV težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
151707 (1174) fender2206
»

Kako priklopim PC zvočnik na TV?

Oddelek: Zvok in slika
6488 (381) Mavrik
»

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

Oddelek: Zvok in slika
274241 (3837) OK.d

Več podobnih tem