» »

Nov Sony AndoridTV težave

Nov Sony AndoridTV težave

bastadu ::

V začetku novembra sem v BB kupil nov televizor serije XE93 (na katerega imam priklopljen Sony soundbar, PS4 in pa Nvidia Shiled), s sliko sem super zadovoljen, morijo me pa sledeče težave:
- tv se naključno ugaša, recimo sigurno 3-5x na teden, večinoma ga gre prižgati nazaj, včasih pa tudi ne, v tem primeru ga moram za nekaj časa izklopiti iz elektrike in potem normalno deluje naprej
- do sedaj sem že 2x nenadoma izgubil prilagojen seznam kanalov in sem ga moral ponovno uvažati preko USB ključka
- pri gledanju serije/filma na Netflixu občasno kar vrže ven, kot bi nekdo pritisnil STOP tipko na daljincu, po ponovnem pritisku PLAY pa gre normalno naprej ...
- 1x se mi je zgodilo, da ni zagrabilo spremembe kanala z vpisom številke kanala, preklop programa preko sporeda ali +/- program pa je delovalo bp

Sedaj zanima me ali imate tudi vi z vašimi Sony Android TVji kakšne podobne težave? Že pred nakupom sem bral, da je tale AndroidTV OS bolj tko tko in res je očitno kr precej nedodelan, počasen in hroščat OS. Rekel sem si da še počakam na Oreo updejt, ki se bo verjetno zgodil v naslednjih tednih (za US trg je že zunaj) in če se bodo po updejtu iste težavene nadaljevale, bom televizor očitno moral peljati na servis ... Je pa kar tečno s takšnimi težavami TV vozit na servis, kjer se morebiti potem ne zgodijo in te potem gledajo kot enega butla ... Ali je mogoče na tem TVju dostopati do kakšnih logov ali kakšnih drugih diagnostičnih podatkov tudi za nas navadne uporabnike?
  • spremenilo: bastadu ()

Mavrik ::

Jaz mam eno generacijo starejši XD93 in nimam nobenega od teh problemov - dela brez težav. Naključno ugašanje, izgubljanje nastavitev in usuvanje aplikacij NI OK in za to bo prej kriva pokvarjena strojna oprema kot pa OS. Naredi factory reset in če težave ne zginejo, pelji na servis.

Lahko TV priklopiš na debugger in pogledaš kaj se interno dogaja, ampak če je tvoje poznavanje Androida omejeno na "je hroščat OS", potem si z diagnostičnim izpisom ne boš znal pomagati.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

fender2206 ::

Pozdravljeni

Kupil sem pred kratkim sony KD55XF8096 in sem nasplosno zadovoljen z tv glede cene in kvalitete vendar me moti sledece.
Sicer imam tv povezan preko HDMI ARC na hisni kino Sony BDV-E280 uporabljam pa KODI android aplikacijo za predvajanje filmov s trdega diska.Tezava je sledeca da v nastavitvah KODI predvajalnika passthrough ni aktiven tako da mi samo predvaja zvok v 2.1 formatu ne glede ali je 5.1 oznaceno.
Prejsnja TV je bila Philips z android sistemom in tu je KODI normalno deloval z istimi nastavitvami.
Prosim kaksnega strokovnjaka na tem podrocju da mi pomaga zadevo resit.
Glede nastavitev na samem TV vse sem dal skozi vklopljen je veckanalni zvok.
Vceraj sem update naredil za najnovejsi android in je stvar samo poslabsal njegov smart video predvajalnik pa zatika abnormalno da ne recem kako zelo slabo podporo ima za UHD rip posnetke

Hvala lepa za odgovor

Mavrik ::

Torej, Sonyi imajo glupo foro, da ne znajo spraviti DTS signala čez ARC/optiko v Kodiju. Pokvarjeni driverji ali nekaj.

Pri meni je delal naslednji set nastavitev:
1.) Number of channels daš na 2.0
2.) Allow passthrough ON
3.) Dolby Digital capable receiver ON
4.) EAC3 capable receiver OFF
5.) DTS, TrueHD, ipd. capable receiver OFF
6.) Enable Dolby Digital transcoding ON

To bi moralo delat.
The truth is rarely pure and never simple.

fender2206 ::

Opcije passthrough v menu nastavitvah sploh ne morem uporabljat ker je v crnem okvircku oz se neda uporabljat.
Probal sem vse vrste KODI-jev niti v enem mi ni uspelo.
Zamenjal sem 4 HDMI kable v samem TV HDMI sem dal na UHD podporo vse nastavitve sem dal skozi pa ne gre.
Nerodna zadeva da ti vse predvaja v 2.0 formatu.
Uporabljam se racunalnik preko HDMI kabla na TV tu stvar deluje brezhibno slisi se vsaki kanal 5.1 posebej kadar testiram zvok
Verjetno imate prav kakor ste napisali do so kodeki ponoreli.Ne vem meni ta android nasplosno ni vsec dolocene zadeve delajo vendar tisto kar rabis pa ne

Mikrohard ::

Na Sony-ju ne dela passthrough v Kodiju, ker Sony nima implementiranih API-jev, ki so potrebni za passthrough od Android 6 naprej. Passthrough deluje v Sony Video aplikaciji. Za Kodi pa pogooglaj "kodi sony pcm hack" verzijo.

Mavrik ::

Mikrohard je izjavil:

Na Sony-ju ne dela passthrough v Kodiju, ker Sony nima implementiranih API-jev, ki so potrebni za passthrough od Android 6 naprej. Passthrough deluje v Sony Video aplikaciji. Za Kodi pa pogooglaj "kodi sony pcm hack" verzijo.


Sonyu kar lepo dela passthrough za DD (AC3). Ne dela DTS, ampak Kodi zna to pretvoriti. Ne zavajati no :)

fender2206 je izjavil:

Opcije passthrough v menu nastavitvah sploh ne morem uporabljat ker je v crnem okvircku oz se neda uporabljat.
Probal sem vse vrste KODI-jev niti v enem mi ni uspelo.
Zamenjal sem 4 HDMI kable v samem TV HDMI sem dal na UHD podporo vse nastavitve sem dal skozi pa ne gre.
Nerodna zadeva da ti vse predvaja v 2.0 formatu.
Uporabljam se racunalnik preko HDMI kabla na TV tu stvar deluje brezhibno slisi se vsaki kanal 5.1 posebej kadar testiram zvok
Verjetno imate prav kakor ste napisali do so kodeki ponoreli.Ne vem meni ta android nasplosno ni vsec dolocene zadeve delajo vendar tisto kar rabis pa ne


Ne vem, men vse vredu dela. Da se nisi kaj preveč se igral z nastavitvami v Kodiju (kabli nimajo veze)...
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

fender2206 ::

Nekaj sem poguglal link je prilozen pa sedam sem zmeden kateri od vaju ima prav

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

Mikrohard ::

Kje točno zavajam? Sony Android TV ima nedelujoč IEC passthrouh API, ki ga uprabljajo nove verzije Kodi-ja (je pa res, da sem se zmotil z verzijo... uporabljajo ga od Android 7 naprej). Če želiš delujoč passthrough iz Kodija, si moraš naložiti verzijo, ki uporablja star API (raw), s katero AC3 deluje (DTS ne). Saj sem mu rekel, da naj pogoogla "pcm hack". Šele na čisto zadnji premium generaciji Sony TV-jev naj bi se nekaj glede tega spremenilo.

Passthrough API: RAW
Enable Dolby AC3: yes
Enable Dolby AC3 Transcoding: yes
Enable DTS: no
Enable DTS-HD: no
Enable True HD: no

Zgodovina sprememb…

fender2206 ::

A drzi da tudi Samsung tv nimajo vec dts podpore pa ne vem zakaj :(

Archos video aplikacija mi predvaja ac3 5.1 format vendar ne dts.
Men se zdi da se bom mogel vrniti na Philisa in zadeva bo resena.
Sony Samsung dts kriza,LG televizije imajo barve kot da se sprane z milnico popolni polom od tv.a
kitajec Philips kakor vidim je dal klofuto vsem :)

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Meni na mojem Sony TV preko Kodija mi normalno dela ven na 5.1 tud DTS ne vem kako tebi ne.Očitno si nekaj zbrkal.

fender2206 ::

Nimam kaj zbrkati da se prepricam v isto TV sem ze 3krat tovarnisko resetiral ponovno nalagal aplikacije
tri KODI-je imam namescene vse nastavitve v samem tv imam optimalno nastavljeno vendar ne deluje passthrough sploh ga ne morem niti klikat z daljincem v crnem okvircku je zabetoniran.
Zadevo obvladam v malem prstu imel sem Philipsa vseskozi in nikoli nisem imel stem tezave celo DTS-HD kodeke je predvajal na discrete
chanel 5.1
Koliko vidim tu na forumu ne dobim ustrezne pomoci vsi se hvalijo da im njihov tv dela normalno pa me res zanima kaj to pomeni za moj tv ce imam tezave

Mavrik ::

Mikrohard je izjavil:

Kje točno zavajam? Sony Android TV ima nedelujoč IEC passthrouh API, ki ga uprabljajo nove verzije Kodi-ja (je pa res, da sem se zmotil z verzijo... uporabljajo ga od Android 7 naprej). Če želiš delujoč passthrough iz Kodija, si moraš naložiti verzijo, ki uporablja star API (raw), s katero AC3 deluje (DTS ne). Saj sem mu rekel, da naj pogoogla "pcm hack". Šele na čisto zadnji premium generaciji Sony TV-jev naj bi se nekaj glede tega spremenilo.


Še enkrat, to velja za DTS. AC3 je vedno delal in še vedno dela (tudi na moji XD93, ki laufa Android 7. Preko IEC APIja, ne RAW). Za DTS pa je res potreben RAW hack.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

fender2206 ::

Na mojem sony kd55xf8096 ocitno zadeva ne deluje XD93 serija ce se ne motim je letnik 2015-16 in se je do danes glede na moj tv letnik 2018 marsikaj spremenilo seveda na slabse.

TOP ::

Moja je letnik 2017,res čudno da tebi ne da zvok v filmih na 5.1 pa imap resiver in potem zvočnike naprej ali maš kako drugače.

fender2206 ::

TOP imam zgoraj napisano kaksen sistem imam povezan in na kaksen nacin.Prejsnja moja TV je bila Philips 8 serija in je delala v nulo
brez napak.
XD serije so letnik 2016 XE 2017 in zadnja XF je 2018


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 75" in večji televizor?

Oddelek: Zvok in slika
375619 (1697) tusi
»

A je komu uspelo povezat PC>TV HDMI da dela surround zvok?

Oddelek: Zvok in slika
19823 (568) neocodexx
»

Kodi na Android TVjih

Oddelek: Zvok in slika
132292 (1981) webmaher
»

Problem z zvokom iz pcja na receiver

Oddelek: Zvok in slika
12839 (700) m0LN4r
»

S/PDIF in AC3-passthrough n-tič

Oddelek: Zvok in slika
262360 (2196) 20sdfj093f

Več podobnih tem