» »

Vdor v račune slavnih na Twitterju prinesel sto tisoč dolarjev

Vdor v račune slavnih na Twitterju prinesel sto tisoč dolarjev

vir: Vice

vir: Vice

vir: Vice
Vice - Včeraj je bil na Twitterju nenavaden dan, saj so za nekaj časa umolknile znane osebnosti, ki imajo potrjene račune (prepoznamo jih po kljukici v modrem). Twitter se je za tak ekstremen ukrep odločil, ker so neznanci vdrli v večje število računov slavnih osebnosti in jih zlorabili za zlonamerne oglase. Tako posamezniki, kot na primer Elon Musk ali Mike Bloomberg, kakor podjetja, denimo Uber, so sledilce prepričevali, naj jim pošljejo nekaj bitcoinov (denimo za tisoč dolarjev), pa jim bodo povrnili dvojno. Kljub prozornosti te prevare so zlikovci uspeli nažicati več deset tisoč dolarjev.

Vdori v profile se seveda dogajajo, za kar je najpogosteje kriv uporabnik, ki so mu tako ali drugače izmaknili (ali uganili) geslo. V tem primeru pa je bilo tarč preveč, da bi bil razlog tako banalen. Izkazalo se je, da so se napadalci obrnili na drugo najpogostejšo tarčo - na zaposlene. Motherboard Vice piše, da so viri blizu podjetja potrdili, da je hekerjem pomagal eden izmed zaposlenih. Pri tem ni šlo za ribarjenje oziroma zlorabo računa zaposlenega, temveč jim je pomagal vede.

Od štirih virov so pridobili tudi zaslonske posnetke orodja, ki je bilo uporabljeno v napadu. Ko so se ti posnetki pojavili tudi na Twitterju (objavil ga je na primer račun Under The Breach), je Twitter objave pobrisal, češ da kršijo pravila, ker da gre za zasebne informacije. Twitter je v uradni izjavi zapisal, da so zaznali ciljan in koordiniran napad na zaposlene. Twitter vztraja, da so hekerji napadli in pridobili prijavne podatke zaposlenih, medtem ko Motherboard Vice pravi, da je šlo za simbiozo, saj naj bi bil pomagal vsaj en zaposleni.



25 komentarjev

HotBurek ::

Lačni samopromocije so zaigral fake napad. In zdej jih MSM mediji vlačijo, da folk ja ne bi pozabil na te, t.i. slavne osebe. Ter na tviter. [Oglasno sporočilo]
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

hr_natakar ::

Racuni slavnih, ki so bili hekani in vsebovali bitcoin sporocilo

Barack Obama
Elon Musk
Bill Gates
Kanye West
Joe Biden
Apple
Jeff Bezos
Kim Kardashian
Warren Buffet
Mike Bloomberg

Kripto skupine, menjalnice in kripto osebnosti na twitterju

Coinbase
Binance
Ripple
CZ Binance
Justin Sun
Charlie Lee
Kucoin
Gemini
Coindesk
Bitfinex
Crypto Bitlord
Angelo BTC
Cash App

https://www.cnbc.com/2020/07/15/hackers...
https://twitter.com/MMcrypto/status/128...
https://edition.cnn.com/2020/07/15/tech...
https://www.politico.com/news/2020/07/1...





Primer heka iz uradnih twitter racunov Bil Gatesa, Obame in Bidna

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Zanimivo je to, da je bil Trump en redkih "influencer" Amerov, ki ni bil "shekan". I wonder why...
Sploh pa kaj bi se zgodil, če bi na Trumpov profil napisal "We will nuke China!".

Twitter vržt na smetišče, itak je gor sama greznica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

hr_natakar ::

Tudi jaz sem mnenja , da je to bil neke vrste inside job ampak ne zarad samopromocije, lol, kaj bi naj imeli od tega.
Mislim, da se gre za nekaj povezanega s kriptovalutami. Morda poskus regulacije kriptovalut. Morda zelijo prikazat bitcoin kot underground zatocisce , ki ga je potrebno uredit in precistit. Na youtbe posnetkih ze nekaj dni vsak dan dobim oglase o Vitalik Buterin iz ethereuma , oglas je ista fora kot tukaj, naj nakazes eth in dobis dvojno nazaj. Tudi nekatere druge znane kripto osebnosti. Ocitno youtube oziroma google podjetje to dopusca. Zanimivo da se je youtube sel cenzure kriptovalut, zdaj pa dopusca take scam reklame.

Zgodovina sprememb…

Aggressor ::

Domneva se tudi, da je bil bitcoin scam samo krinka in je šlo v resnici za zajem zasebnih sporočil.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

hr_natakar ::

Aggressor je izjavil:

Domneva se tudi, da je bil bitcoin scam samo krinka in je šlo v resnici za zajem zasebnih sporočil.

Mozno. Ja res je zanimivo, da Trumpa niso hekal. Kaj pa ce se odvija vojna med globoko drzavo, ki po nekih domnevah vlagajo denar v bitcoin?

#000000 ::

IN kaj potem, so jih izkoritili, budale nasedle in evo, money flow je ustvarjen. Pohlep pa je en izmed grehov.

SeMiNeSanja ::

hr_natakar je izjavil:

Aggressor je izjavil:

Domneva se tudi, da je bil bitcoin scam samo krinka in je šlo v resnici za zajem zasebnih sporočil.

Mozno. Ja res je zanimivo, da Trumpa niso hekal. Kaj pa ce se odvija vojna med globoko drzavo, ki po nekih domnevah vlagajo denar v bitcoin?

Kako veš, da do Trumpovega accounta niso dostopali?
Zgolj, da z njega niso scammali, še nič ne pomeni.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

dexterboy ::

hr_natakar je izjavil:

Tudi jaz sem mnenja , da je to bil neke vrste inside job ampak ne zarad samopromocije, lol, kaj bi naj imeli od tega.
Mislim, da se gre za nekaj povezanega s kriptovalutami. Morda poskus regulacije kriptovalut. Morda zelijo prikazat bitcoin kot underground zatocisce , ki ga je potrebno uredit in precistit. Na youtbe posnetkih ze nekaj dni vsak dan dobim oglase o Vitalik Buterin iz ethereuma , oglas je ista fora kot tukaj, naj nakazes eth in dobis dvojno nazaj. Tudi nekatere druge znane kripto osebnosti. Ocitno youtube oziroma google podjetje to dopusca. Zanimivo da se je youtube sel cenzure kriptovalut, zdaj pa dopusca take scam reklame.

Počakaj še nekaj ur, ko si boš nakopal gnev določenih uporabnikov tukaj, ker si PROTI velikim, ki ti dajejo službo! Namesto, da bi bil hvaležen za kruh, ki ga dobiš, ti pljuvaš pa teh bogatunih, ki te zaposlujejo!

(... vprašanje, koliko jih bo sploh razumelo zgoraj napisano ...)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Aquafriend ::

Saj res, Trump je na twitterju ze prej izjavil, da ne mara bitcoina. Ce bi hekerji prek njegovga twiterja objavili bitcoin donacijo bi bilo malo cudno.

Jarno ::

Jaz sem objavo videl 3m po nastanku, ker so že "vrane krakale", da so računi pohekani.
Prej kot pri Twitterju verjetno.
Awsome! 8-)
#65W!

xxxul ::

DeeJay je izjavil:

Zanimivo je to, da je bil Trump en redkih "influencer" Amerov, ki ni bil "shekan". I wonder why...
Sploh pa kaj bi se zgodil, če bi na Trumpov profil napisal "We will nuke China!".

Twitter vržt na smetišče, itak je gor sama greznica.

Twiterjevi zaposleni so že parkrat samoiniciativno zaprl/editiral Trumpov račun in zato ima do njega dostop samo par najvišjih adminov - v bistvu to da Trump ni bil shekan nekako potrjuje tezo da je eden od zaposlenih pomagu “hekat”.

Dag ::

Twitter je postal taka greznica ... Na začetku je bil zanimiv, zabaven. Potem so se začela ideološka prepucavanja in zdaj je še slabše kot komentarji na Nori24.

mtosev ::

Spet človeški faktor. Še bolj zanimivo, da so neki ljudje nasedli in poslali denar. Je včeraj na cnnu bila novinarka, ki je rekla, da sledi obami in ko je vidla tweet, da je takoj vedela, da je hack oz nekaj narobe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c3p0 ::

DeeJay je izjavil:

Zanimivo je to, da je bil Trump en redkih "influencer" Amerov, ki ni bil "shekan". I wonder why...
Sploh pa kaj bi se zgodil, če bi na Trumpov profil napisal "We will nuke China!".


Dejansko bi lahko naredili hud mednarodni incident s skrbno pripravljenim fake tvitom kake znane politične osebe. Ali pa vsak zaposlen nima dostopa do vseh profilov, četudi je admin. Lahko le ugibamo.

ripmork ::

DeeJay je izjavil:

Twitter vržt na smetišče, itak je gor sama greznica.

Precej greznice, čeprav je tudi kar dobrih stvari gor.
Ene profile (@ObjaveIzKleti) bi bilo pa tudi škoda izgubit - so taka lepa zbirka manifestacije sovraštva, je kar prav, da so javno izpostavljeni 8-)

Machete ::

mtosev je izjavil:

Spet človeški faktor. Še bolj zanimivo, da so neki ljudje nasedli in poslali denar. Je včeraj na cnnu bila novinarka, ki je rekla, da sledi obami in ko je vidla tweet, da je takoj vedela, da je hack oz nekaj narobe.


Uau, to pa je novinarka. Kaj takega rabiš biti raketni znanstvenik, da ugotoviš, da je scam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GrX ::

Machete je izjavil:

mtosev je izjavil:

Spet človeški faktor. Še bolj zanimivo, da so neki ljudje nasedli in poslali denar. Je včeraj na cnnu bila novinarka, ki je rekla, da sledi obami in ko je vidla tweet, da je takoj vedela, da je hack oz nekaj narobe.


Uau, to pa je novinarka. Kaj takega rabiš biti raketni znanstvenik, da ugotoviš, da je scam.

Razloži to tistim, ki so nasedli...

mtosev ::

Neki očitno niso sposobni, ker so denar pošiljali. Hahaha.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

ripmork je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Twitter vržt na smetišče, itak je gor sama greznica.

Precej greznice, čeprav je tudi kar dobrih stvari gor.
Ene profile (@ObjaveIzKleti) bi bilo pa tudi škoda izgubit - so taka lepa zbirka manifestacije sovraštva, je kar prav, da so javno izpostavljeni 8-)


Ja, dober zabijajo skrajno desno govno. Une profilne slike, ko so pobrskal, da so večinoma od shemejlov je bilo epic.
Sicer je jasno da 80% SDS podpore na tviterju izhaja iz fake profilov, samo vseeno epic.

Je pa grozno in tragično samo preletei JJjev twitte profil. Norec bo obremenil z drugo svetovno vojno še generacijo rojeno 80 let po koncu tega obdobja. Človek rabi resno instituciolnalno pomoč stroke ali pa sestanek kot Ivan Kramberger. Mogoče se likvidacija sliši kruto in ekstremistično, vendar ko gre za prihodnost države, bi bila upravičena.
Ko sem bil majhen sem bil ful optimist, da se bo do moje odrasle dobe nehalo s tem sranjem, sedaj sem v srednjih letih in stvari so celo eskalirane. Ko bodo moji otroci imeli volilno pravico, bomo poslušali čisto isto govno, kot ga IJJ kozla danes, saj še ne bo v penziji. Zato nas je prehitela vzhodna Evropa, kmalu pa še balkan. Ljudje pa tega norca še vedno volijo. Twitter pa mu je dal neomejeno moč stresanja sranja, plačujemo pa ga vsi in to že celo njgeovo življenje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Meridian ::

Ni možno točno določiti koliko so dejansko naplahtali ljudi. Standardna taktika je, da si scammerji na ta address pošljejo tudi svoja sredstva samo zato, da ostalim zgleda ta address bolj legit.

carota ::

Novici manjka zanimiv podatek, da so bili objavljeni tudi screenshoti Twitterjevega admin vmesnika kjer so vidni gumbi za shadowbanning, kar je Twitter do sedaj zanikal.

Kvinta ::

Melanja bi ziher plačala :))
A.C.A.B

Aquafriend ::

Meridian je izjavil:

Ni možno točno določiti koliko so dejansko naplahtali ljudi. Standardna taktika je, da si scammerji na ta address pošljejo tudi svoja sredstva samo zato, da ostalim zgleda ta address bolj legit.

Res je. Sem presenecen, da je poslano samo 12 bitcoinov. Glede na to, koliko ogledov so prinesli vsi shekani racuni, je 12 bitcoinov zelo malo. Pa se to vprasanje, ce je vseh 12 bitcoinov nakazano s strani naivnezev. Lahk je tudi nekaj od samih hekarjev.

NubCake ::

DeeJay je izjavil:

Zanimivo je to, da je bil Trump en redkih "influencer" Amerov, ki ni bil "shekan". I wonder why...
Sploh pa kaj bi se zgodil, če bi na Trumpov profil napisal "We will nuke China!".

Trump, da bi "talal" denar okoli? Na to finto ne bi nihče padel :D

Bi pa bilo zanimivo, če bi res napisali kaj takega ja, glede Kitajske, škoda, zamujena priložnost (=


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v račune slavnih na Twitterju prinesel sto tisoč dolarjev

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2510118 (8582) NubCake
»

Microsoftovi podizvajalci poslušajo nekatere uporabniške pogovore prek Skypa

Oddelek: Novice / Zasebnost
73958 (3106) starfotr
»

Severnokorejski hekerji napadli čilensko omrežje bankomatov

Oddelek: Novice / Varnost
145819 (4549) Poldi112
»

NBC-jeva polomija z olimpijskimi igrami

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
138491 (6963) Enron x86

Več podobnih tem