» »

Mini električni avto, prihodnost mestne mobilnesti tudi v Sloveniji?

Mini električni avto, prihodnost mestne mobilnesti tudi v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 10
»»

Marko40 ::

16 km je povprečno število kilometrov, ki jih naredi prebivalec na dan?



Napačno si dojel povedano. Typo. Moralo bi pisati 16kkm. To pomeni 16.000 km na leto. To je 44 na dan, slabo tretjino, recimo 13 km znotraj mesta je popolnoma realno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Marko40 je izjavil:

Utk je izjavil:

1. Končan imam tehnični faks.
2.Povprečna izven mesta je 100 km/h recmo

Vsaj ena od teh dveh stvari ne more bit res.


Končan imam tehničen faks in spadam med 5 % najboljših študentov. Pod številko 2 pa je ocena preko palca. Če se ne strinjaš z oceno, podaj boljšo. Glede na to da je hitrost na avtocesti povprečna tam ene 130 km na uro (dost jih gre več, nekaj jih gre manj kot je omejitev..)


ROFL, povprečna hitrost vozil na avtocesti je 130 km/h? A si razmišljaj da bi imel stand up, glede na to kake neumnosti trosiš?

Povprečna hitrost na avtocesti je pod 110 km/h, na regionalki ca 65 km/h. Tako, da res prosim, da nehaš lagat.

Marko40 je izjavil:

16 km je povprečno število kilometrov, ki jih naredi prebivalec na dan?



Napačno si dojel povedano. Typo. Moralo bi pisati 16kkm. To pomeni 16.000 km na leto. To je 44 na dan, slabo tretjino, recimo 13 km znotraj mesta je popolnoma realno.


Ker si ti nepismen, jaz ne razumem? Kako pa komentiraš dejstvo, da se uradno objavljeni podatki SRUS razlikujejo od teh, ki so jih tebi povedal? in še 10001 ljudje ki se dnevno vozijo v Ljubljano z avtom so za to debato povsem irelavantni, ker električne šajtrge, ki jih reklamiraš niso primerne za 50km in daljše vožnje na delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

Kako je slaba tretjina realno? Dal sme ti podatek SURS, ki govori o povprečnem številu kilometrov 7200. Kak osi torej izračunal da je 1/3 od tega 5.000?

LaŽEŠ!! Kako 7200 km na leto, če pa tle lepo kaže da je slabih 16.000 km na leto?!

https://pxweb.stat.si/SiStatDb/pxweb/sl...

in 5000 km od 16000 km na leto je slaba tretjina in toliko bi znalo biti da je po mestu. Nevem zakaj se delaš kot da je to nemogoče..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

K0l1br1 ::

Marko40 je izjavil:

Končan imam tehničen faks in spadam med 5 % najboljših študentov.
Tako žalostno je to slišati. Če si ti top5, kaj so šele ostali. Žalostno, žalostno. Da top5 dejansko ne zna niti osnovne poštevanke in da si mora pomagati s statistiko, da sploh kaj pojasni, pa še to mora zraven lagati. ŽALOSTNO!

 sAD

sAD

UganiKdo ::

aaa, zdaj pa razumem kje si spet brcnil v temo. Vzel si število prevoženih kilometrov na vozilo, govori si pa o kilometrih na prebivalca. Ja, če tako slaboumno mešaš podatke potem lahko sestaviš kakršenkoli idiotizem ti paše.

Marko40 ::

Aha, ker 95% Ljubljena živi ob obvoznici in dela v centru? Edina bolj neuna stvar v tej temi od tvoje nesposobnosti pri logičnem sklepanju so tvoje že legendarne matematične zablode.


Nikjer nisem rekel da 95 % ljudi živi ob obvoznici. Bil je samo prikaz da oris da 13 km po mestu na dan je hitro. Neposoben si ti, jaz sem sposobne. Ne gre za nobene matematične zablode, gre za tvoje nerazmevanje tematike. logično pa znam sklepati dobro in to bolj kot ti, sem bil tudi uspešen nalogičnih tekmovanjih ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

in 5000 km od 16000 km na leto je slaba tretjina in toliko bi znalo biti da je po mestu. Nevem zakaj se delaš kot da je to nemogoče..


Če bi končal osnovno šolo, kaj šele tehnični faks bi vedel, da je dokazno breme na tistem ki trditev postavi. Ti trdiš, da prebivalci mest v povprečju naredijo 5.000 km na leto po mestu. In tega nisi sposoben dokazat dugače kot z še več blodnjami.

Marko40 je izjavil:

Aha, ker 95% Ljubljena živi ob obvoznici in dela v centru? Edina bolj neuna stvar v tej temi od tvoje nesposobnosti pri logičnem sklepanju so tvoje že legendarne matematične zablode.


Nikjer nisem rekel da 95 % ljudi živi ob obvoznici. Bil je samo prikaz da oris da 13 km po mestu na dan je hitro. Neposoben si ti, jaz sem sposobne. Ne gre za nobene matematične zablode, gre za tvoje nerazmevanje tematike. logično pa znam sklepati dobro in to bolj kot ti, sem bil tudi uspešen nalogičnih tekmovanjih ;)


Kakšna nagrada iz logike je potrebna da postaviš skrajno nelogično trditev, da je povprečna hitrost na avtocesti 130 km/h?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Marko40 ::

K0l1br1 je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Končan imam tehničen faks in spadam med 5 % najboljših študentov.
Tako žalostno je to slišati. Če si ti top5, kaj so šele ostali. Žalostno, žalostno. Da top5 dejansko ne zna niti osnovne poštevanke in da si mora pomagati s statistiko, da sploh kaj pojasni, pa še to mora zraven lagati. ŽALOSTNO!

 sAD

sAD



Ne trolaj debilćek en. Poštevanko znam, pa tudi najtežje matematične preračune na faksu ravno tako, nekaj kar ti ne boš nikoli znal, ker si preneumen.. Statistika je pa močno orodje, če tega ne veš si šupak.. lažeš pa samo ti, jaz ne,. Žalostno da si tako zabit trolček

UganiKdo je izjavil:

aaa, zdaj pa razumem kje si spet brcnil v temo. Vzel si število prevoženih kilometrov na vozilo, govori si pa o kilometrih na prebivalca. Ja, če tako slaboumno mešaš podatke potem lahko sestaviš kakršenkoli idiotizem ti paše.


JA SEVEDA da na vozilo, povprečno vozilo naredi 16.000 km na leto, saj smo vendarle razpravljali o tem ali se ti splača kupit second car za po mestu!!! Idiotizme delaš ti, jaz ne.

Ker si ti nepismen, jaz ne razumem? Kako pa komentiraš dejstvo, da se uradno objavljeni podatki SRUS razlikujejo od teh, ki so jih tebi povedal? in še 10001 ljudje ki se dnevno vozijo v Ljubljano z avtom so za to debato povsem irelavantni, ker električne šajtrge, ki jih reklamiraš niso primerne za 50km in daljše vožnje na delo.


You are wrong on so many levels..

Sem pisnen...da ti ne razumeš ali pa se delaš še bolj neumnega kot si.. Uradno objavljeni podatki se ne razlikujo od tega kar sem povedal.https://pxweb.stat.si/SiStatDb/pxweb/sl...

no koliko PROCENTOV je pa po tvoje kilometrine po mestu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

in še 10001 ljudje ki se dnevno vozijo v Ljubljano z avtom so za to debato povsem irelavantni, ker električne šajtrge, ki jih reklamiraš niso primerne za 50km in daljše vožnje na delo.


Ni res kar si povedal. Mini električni avti gredo tudi po 200 km in lahko z njimi se voziš tudi kaj več kot po mestu. Lahko so ti daily driver če hočeš.

UganiKdo je izjavil:

in 5000 km od 16000 km na leto je slaba tretjina in toliko bi znalo biti da je po mestu. Nevem zakaj se delaš kot da je to nemogoče..


Če bi končal osnovno šolo, kaj šele tehnični faks bi vedel, da je dokazno breme na tistem ki trditev postavi. Ti trdiš, da prebivalci mest v povprečju naredijo 5.000 km na leto po mestu. In tega nisi sposoben dokazat dugače kot z še več blodnjami.

Marko40 je izjavil:

Aha, ker 95% Ljubljena živi ob obvoznici in dela v centru? Edina bolj neuna stvar v tej temi od tvoje nesposobnosti pri logičnem sklepanju so tvoje že legendarne matematične zablode.


Nikjer nisem rekel da 95 % ljudi živi ob obvoznici. Bil je samo prikaz da oris da 13 km po mestu na dan je hitro. Neposoben si ti, jaz sem sposobne. Ne gre za nobene matematične zablode, gre za tvoje nerazmevanje tematike. logično pa znam sklepati dobro in to bolj kot ti, sem bil tudi uspešen nalogičnih tekmovanjih ;)


Kakšna nagrada iz logike je potrebna da postaviš skrajno nelogično trditev, da je povprečna hitrost na avtocesti 130 km/h?



130 km/h je ocena. Nekateri grejo pač 160 km/h eni pa 110 km/h. Tam okol 130 km/h bi znal bit v povprečju, pa če tudi 110 km/h, does it really matter?! Uporšteval sem celo samo 100 km/h v izračunu!!!! Ti nagrad iz tekmovanj nimaš, jaz jih imam in zato si folš in zmerjaš, ker si neznaten.

Naredil sem tehnični faks in tudi osnovno šolo. Spadam med 5 % najboljših študentov za kar imam tudi potrdilo. 5000 km na leto je ocena. Dokazat jo je težko, ko pa še statistični urad nima teh podatkov.

Zdrava logika pa ti pravi da 13 km po mestu da dan ni veliko. Zdrava logika ti pravi da od 16000 km na leto, narediti 5000 km na leto po mestu ni veliko. Jaz bom s tem tempom prevozil več kot 5000 km po mestu z električnim skirojem, z avtom je zadeva še bolj na izi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

no koliko PROCENTOV je pa po tvoje kilometrine po mestu?

Naj raje kakšen pametnjakovič še enkrat pove kako se kao ne da spajkat li-ion celic KNEDE?







Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Tam okol 130 km/h bi znal bit v povprečju,


Zakaj spet lažeš? A nisi že dovoljkrat dokazal da pojma nimaš in da poskušaš svoje povsem zgrešene ocene porodajt kot resnico in potem pač izpadeš bedak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mailer ::

Ne trolaj debilćek en. Poštevanko znam, pa tudi najtežje matematične preračune na faksu ravno tako, nekaj kar ti ne boš nikoli znal, ker si preneumen.. Statistika je pa močno orodje, če tega ne veš si šupak.. lažeš pa samo ti, jaz ne,. Žalostno da si tako zabit trolček
Če bi bil tako dober in sposoben se na tak nivo komunikacije nikoli nebi spuščal. Pozabi na majhne avtomobile, ker so (razen v mestu) popolnoma neuporabni. Če še ne veš imajo ljudje otroke in jih pred šihtom ponavadi vozijo v vrtce in šole. V dvoseda pa jih ne morejo naložit, ker se jim gre tudi za varnost. O vročem lotanju celic sploh ne bom razpravljal, ker nimaš pojma kaj to za samo celico in pack dejansko pomeni. Predlagaj tesli naj začne lotat celice v baterijskih sklopih, če ne drugega boš dobil vsaj brezplačen MR glave.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Marko40 ::

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::


JA SEVEDA da na vozilo, povprečno vozilo naredi 16.000 km na leto, saj smo vendarle razpravljali o tem ali se ti splača kupit second car za po mestu!!! Idiotizme delaš ti, jaz ne.

Zakaj si potem idiot izjavil: Povprečna kilometrina Slovenca je cca 15.000 km na leto.

debata od drugem avtu samo za po mestu je aktualna za tiste, ki živijo v mestu in njegovi neposredni okolici. Posledično so statistični podatki vezani na celotno državo povsem neuporabni.

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Tam okol 130 km/h bi znal bit v povprečju,


Zakaj spet lažeš? A nisi že dovoljkrat dokazal da pojma nimaš in da poskušaš svoje povsem zgrešene ocene porodajt kot resnico in potem pač izpadeš bedak?


Ne, lažem, nisem bedak, bedak si edinole ti. Ni res kar praviš!

UganiKdo ::

ali trdiš, da je povprečna hitrost na avtocesti 130 km/h? Glede na napisano v tej temi je odgovor DA. Ker je odgovor neresničen, je edini logičen sklep da lažeš. Posledično so tudi vse ostale izjave, ki jih podajaš neverodostojne, ker jih nisi sposoben podpret z dokazi. Enako kot lažeš da je povprečna hitrost 130 km/h je velika verjetnost da lažeš o številu kilometrov, ki se naredijo v mestu.

Marko40 ::

Če bi bil tako dober in sposoben se na tak nivo komunikacije nikoli nebi spuščal.


Ni res, ti dve lastnosti nista povezani med sabo.

Pozabi na majhne avtomobile, ker so (razen v mestu) popolnoma neuporabni.


Ni res, so uporabni v mestu in tudi izven mesta. Nekateri gredo tud 110 km/h zadost tud za avtocesto.

Če še ne veš imajo ljudje otroke in jih pred šihtom ponavadi vozijo v vrtce in šole.


Seveda vem da imajo NEKATERI, ne vsi, ljudje otroke. Pa vendar dejstvo da imajo otroke in jih vozijo v šole ali vrtce ne izniči dejstva,d a bi to lahko delali z mini električnim avtom!



V dvoseda pa jih ne morejo naložit, ker se jim gre tudi za varnost.


Seveda lahko. Varnost je tvoj izgovor za svojo neracionalno komfortnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Kvinta ::

Marko40 je izjavil:

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..


Pa če greš čitat za 5 al pa 10 al pa več let nazaj eni in ta isti osebki spodbijajo vse kar se napiše :))
A.C.A.B

Marko40 ::

O vročem lotanju celic sploh ne bom razpravljal, ker nimaš pojma kaj to za samo celico in pack dejansko pomeni. Predlagaj tesli naj začne lotat celice v baterijskih sklopih, če ne drugega boš dobil vsaj brezplačen MR glave.


Ofak si ti en debil. A res ne razumš da streljaš debilizme in si res tako zabit, al samo trolaš?! Govora je bilo o popravljanju packa DOMA, ko se ti odlota ena celica v celem packu, spot welderja pa nimaš.

Za samo celico ,če je spajkanje izvedeno pravilno(kar je na posnetkih!) ni bistvenih negativnih posledic, oziroma so te primerljive kot pri spot weldu. Pri spot weldu se drugače dosežejo veliko večje lokalne temerature, sicer za krajši čas, pa vendar.

Tesla pa uporablja utrazvnočno varjenje, ki je superiorno glede dobrobitja celic v primerjavi z spot weldingom ali spajkanjem! Pravileno spajkanje in spot welding pa je precej na podobni ravni. Govora je bilo o popravilu ENE celice, ki se odlota od packa električnega skiroja, spot welderja pa doma valda nimaš. Ti debil boš šel seveda kupovati spot welder za 150 EUR ane. Jaz ker imam možgane za razliko od tebe, pa bom celico zaspajkal z spajkalnikom ki je že doma. Če je zadeva izvedena pravilno in hitro za celico ni posledic oz. so te primeljive z spot weldingom.

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Kvinta je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..


Pa če greš čitat za 5 al pa 10 al pa več let nazaj eni in ta isti osebki spodbijajo vse kar se napiše :))


Ja vrjamem... ..škoda da se v vsako temo naserjejo troli in je fadirbajo..ko bi pa lahko skupaj z razpravo prišli do novih zaključkov, čemur so furumi tudi namenjeni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

WizzardOfOZ ::

Marko40, zadnji tank: 550km, od tega 360 km relacija in 190 km izključno po mestu (7km do službe in 7km nazaj), povprečna poraba 5.9 litra na 100km in povprečna hitrost 54km/h.
Na relaciji sem v povprečju vozil 110km/h, zdaj pa izračunaj povprečno hitrost za vožnjo po mestu.
Praviš da faks imaš in si med najboljšimi, torej ti ne bo težko izračunati povprečne hitrosti v mestu.

IL_DIAVOLO ::

Marko40 je izjavil:

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..


Ko se bos naučil sprejemati drugace mislece in ne samo kontrirati s svojimi umotvori, bo tema morda nekega dne celo za koga koristna.

WizzardOfOZ ::

Marko40 je izjavil:


Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..

V bistvu je izguba časa debata s teboj, ker drugačnega mnenja ne dopuščaš.

Pa motiš se glede cene polnjenja.
Osnova naj ti bo že ta, da v mestu večina živi v blokih, kjer ne more "tankati" elektrike, ker nimajo urejenih polnilnic in morajo povniti avte na javnih polnilnicah po ceni 2.5€ za 100km

Marko40 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Marko40, zadnji tank: 550km, od tega 360 km relacija in 190 km izključno po mestu (7km do službe in 7km nazaj), povprečna poraba 5.9 litra na 100km in povprečna hitrost 54km/h.
Na relaciji sem v povprečju vozil 110km/h, zdaj pa izračunaj povprečno hitrost za vožnjo po mestu.
Praviš da faks imaš in si med najboljšimi, torej ti ne bo težko izračunati povprečne hitrosti v mestu.


JA NO! Torej si imel cca 35 % vožnje po mestu. Če bi hipotetično tvoj primer posplošili na vse:

letna kilometrina v povprečju: 16000 km

0,35 x 16000 km = 5600 km po mestu.

In en uporabnik je pametoval da praktično noben kao da ne dela 5000 km po mestu... pa daj folk pizda kje mate pamet..povprečna mestna ti je 27,5 km/h za tvoj primer.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Marko40 je izjavil:

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..


Ko se bos naučil sprejemati drugace mislece in ne samo kontrirati s svojimi umotvori, bo tema morda nekega dne celo za koga koristna.


Sprejemam drugače misliče, drugačna mnenja pa sprejemam samo če so pravilna, torej da niso skregana z logiko. Samo in le takrat. In tako mora biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Če bi hipotetično tvoj primer posplošili na vse:


ROFL, to pa je višek znanstvene metodologije. Posploševanje iz enega random primera na vse.

drugačna mnenja pa sprejemam samo če so pravilna, torej da niso skregana z logiko.

A tako kot tvoja?

Marko40 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Marko40 je izjavil:


Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..

V bistvu je izguba časa debata s teboj, ker drugačnega mnenja ne dopuščaš.

Pa motiš se glede cene polnjenja.
Osnova naj ti bo že ta, da v mestu večina živi v blokih, kjer ne more "tankati" elektrike, ker nimajo urejenih polnilnic in morajo povniti avte na javnih polnilnicah po ceni 2.5EUR za 100km


Drugačno mnenje dopuščam seveda, ampak samo in le takrat kadar je resnično in ni v nasprotju z logiko.

Ne motim se glede cene polnjenja. Večina ne živi po blokih. Pa tudi če bi hipotetično, bi si lahko inštalirali en navaden štekar na polnilnem mestu. Pa tudi če se delava kao da je že en navadn štekar vesolska znanost (ni!), pol pač to ne bi bilo za njih. Bi bilo pa za vse ostale, ki imajo štekar v bližini kjer parkirajo.

UganiKdo je izjavil:

Če bi hipotetično tvoj primer posplošili na vse:


ROFL, to pa je višek znanstvene metodologije. Posploševanje iz enega random primera na vse.

drugačna mnenja pa sprejemam samo če so pravilna, torej da niso skregana z logiko.

A tako kot tvoja?


PA PIZDA TI MATERNA! Napisano je HIPOTETIČNO! moja mnenja niso skregana z logiko! TVOja so. Vsekakor večina dela po cca 5000 km na leto po mestu, en debil prej se je delal kot da je to nekaj nezaslišanega in nemogoče, mrde sam v njegovi buči, v realnosti pa je tako. -

Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

IL_DIAVOLO ::

Seveda so, samo se za zavedas ne.

30k km s twizyem in podobne teoretične floksule so samo to in imajo bolj malo realne podlage.

Si dober teoretik, mocno omejen in hitro sprovociran. Taki niso ravno vroča roba.

hojnikb ::

bo bolje, da se drzi lotanja kitajskih celic, mu ocitno to bolje gre. Ceprav rezultat vdihavanja cina je pa seveda jasen iz postov.
#brezpodpisa

Marko40 ::

Niso, samo v svojem žaru ne dojameš da niso, ali pa se delaš da nisi dojel. Either way..

30k km z Twizzyjem: uporabnik je rekel naj dam toliko v izračun. Tudi sicer je 30kkm možno v praksi, to je cca 40 km v eno smer na šiht, pa še kkšnen izlet pa malo po opravkih. Znana mi je tako teorija, kot praksa, samo teoretik pa nisem. Omejen tudi nisem, omejen si ti v razmišljanju. Daj razmišljaj širše!

A misliš da je racionalno svojih 80 km voziti v 2000 kg težki kravi nekaj km po mestu do trgovine? Če misliš da je to racionalno se globoko motiš..daj ramišljaj širše..Večino energije porabljaš za to da sploh vlaćiš okoli goro železja, ne pa za premikanje svoje riti.

Koncept mini električnega avta ki je izredno lahek in je vožnja z njim skoraj zastonj je odličen če gledaš koncept sam. V praksi je problem da ti mali električni v evropi stanejo po 12 jurjev. Če bi stali po 2 al 3 jurje kot na kitajskem bi bila zadeva popolnoma drugačna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

fikus_ ::

Te bi rad videl pozimi ko se pelješ 20 km pri 0°C. :D

hojnikb ::

Ne, pozimi gres z dizlom z webastojem. Because saving money!
#brezpodpisa

UganiKdo ::

Večina ne živi po blokih.

Spet lažeš, al malo čez palec ocenjuješ? Ja večina v mestih, ki so ciljna skupina za tvoje blodnje živi v večstanovanjskih objektih.

Pa tudi če bi hipotetično, bi si lahko inštalirali en navaden štekar na polnilnem mestu.

Nov post, nov idiotizem. Kako točno si predstavljaš vgradnjo navadnega štekarja na parkirišču pred blokom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

hojnikb ::

Če bi stali po 2 al 3 jurje kot na kitajskem bi bila zadeva popolnoma drugačna..


nazalost taksnega avta za 2-3 jurje nemors nardit, da bi ustrezu vsem evropskim standardom. Se 45kmh skuterje, ki so kaj vredni se gibljejo okol teh cifer.

Nov post, nov idiotizem. Kako točno si predstavljaš vgradnjo navadnega štekarja na parkirišču pred blokom?

vrzes podaljsek iz 7 nadstropja po parkiriscu do svojga avta, kakopak.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

UganiKdo ::

Vsekakor večina dela po cca 5000 km na leto po mestu

Večina jih sploh ne zapelje v omembe vredno mesto, kaj šele da bi tam naredila 5.000 km

Marko40 ::

hojnikb je izjavil:

bo bolje, da se drzi lotanja kitajskih celic, mu ocitno to bolje gre. Ceprav rezultat vdihavanja cina je pa seveda jasen iz postov.


Bolje da se ti držiš tem o katerij vsaj en mičkeno veš. Ne pa da pametuješ o stvareh o katerih nimaš blage veze. NAROBE SI IMEL: trdil si da se celic ne da lotati in da cin ne steče, pa take nebuleze. Če o stvari ne veš NIČ, potem zapri gobec in ne boš izpadel neumen. As simple as that. :)

Lotajo se enostavne vse celice, kitajske ali nekitajske, ni razlike. Gre mi dobro lotanje celic, pa tudi inženiring in znanost in sploh vse kar me zanima. Ker vidim da nabiguješ nebuloze: nisem neumen, sem inteligenten, kar je tudi izmerjeno.Dej še enkrat povej kako se celic ne da spajkati KNEDE?

fikus_ je izjavil:

Te bi rad videl pozimi ko se pelješ 20 km pri 0°C. :D


Zakaj se ne bi mogel? Saj imaš gretje tako kot imaš sedaj ti pri svojem avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

UganiKdo ::

Zakaj se ne bi mogel? Saj imaš gretje tako kot imaš sedaj ti pri svojem avtu.

A v twizziju? Al v kitajski rikši za 1000€?

hojnikb ::

Marko40 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bo bolje, da se drzi lotanja kitajskih celic, mu ocitno to bolje gre. Ceprav rezultat vdihavanja cina je pa seveda jasen iz postov.


Bolje da se ti držiš tem o katerij vsaj en mičkeno veš. Ne pa da pametuješ o stvareh o katerih nimaš blage veze. NAROBE SI IMEL: trdil si da se celic ne da lotati in da cin ne steče, pa take nebuleze. Če o stvari ne veš NIČ, potem zapri gobec in ne boš izpadel neumen. As simple as that. :)

Lotajo se enostavne vse celice, kitajske ali nekitajske, ni razlike. Gre mi dobro lotanje celic, pa tudi inženiring in znanost in sploh vse kar me zanima. Ker vidim da nabiguješ nebuloze: nisem neumen, sem inteligenten, kar je tudi izmerjeno.Dej še enkrat povej kako se celic ne da spajkati KNEDE?

fikus_ je izjavil:

Te bi rad videl pozimi ko se pelješ 20 km pri 0°C. :D


Zakaj se ne bi mogel? Saj imaš gretje tako kot imaš sedaj ti pri svojem avtu.

Oh snap, we got a smart one over here. Tako pametnega, da se je celo sam mogu pohvalit.

In ja, twizy pa gretje je no bueno.
#brezpodpisa

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Večina ne živi po blokih.

Spet lažeš, al malo čez palec ocenjuješ? Ja večina v mestih, ki so ciljna skupina za tvoje blodnje živi v večstanovanjskih objektih.

Pa tudi če bi hipotetično, bi si lahko inštalirali en navaden štekar na polnilnem mestu.

Nov post, nov idiotizem. Kako točno si predstavljaš vgradnjo navadnega štekarja na parkirišču pred blokom?


Ne lažem, večina ljudi ne živi po blokih, amapk je v hišah. Blodenj z moje strani ni, so pa iz tvoje. Ni idiotizmov z moje strani, idiotizme ti vn mečeš.

Kako točno si predstavljaš vgradnjo navadnega štekarja na parkirišču pred blokom?


O sveta marija!! Daj povej da je vgradnja navadnga faking štekarja na parkplacu res vesolska znanost? daj povej no, kakšen debilček ti bo mogoče celo verjel...

Nekateri z faking navadnga štekarja delate celo raketno znanost, idiotizem brez primere!!

hojnikb ::

Ne lažem, večina ljudi ne živi po blokih, amapk je v hišah. Blodenj z moje strani ni, so pa iz tvoje. Ni idiotizmov z moje strani, idiotizme ti vn mečeš.

V mestnih srediscih, u sure?
#brezpodpisa

Marko40 ::

UganiKdo je izjavil:

Zakaj se ne bi mogel? Saj imaš gretje tako kot imaš sedaj ti pri svojem avtu.

A v twizziju? Al v kitajski rikši za 1000€?


V mini električnem avtu z Kitajske.

hojnikb ::

res je, not celo dajo rezistivni grelec, sam doseg je potem prakticno enomesten.
#brezpodpisa

Marko40 ::

hojnikb je izjavil:

Marko40 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bo bolje, da se drzi lotanja kitajskih celic, mu ocitno to bolje gre. Ceprav rezultat vdihavanja cina je pa seveda jasen iz postov.


Bolje da se ti držiš tem o katerij vsaj en mičkeno veš. Ne pa da pametuješ o stvareh o katerih nimaš blage veze. NAROBE SI IMEL: trdil si da se celic ne da lotati in da cin ne steče, pa take nebuleze. Če o stvari ne veš NIČ, potem zapri gobec in ne boš izpadel neumen. As simple as that. :)

Lotajo se enostavne vse celice, kitajske ali nekitajske, ni razlike. Gre mi dobro lotanje celic, pa tudi inženiring in znanost in sploh vse kar me zanima. Ker vidim da nabiguješ nebuloze: nisem neumen, sem inteligenten, kar je tudi izmerjeno.Dej še enkrat povej kako se celic ne da spajkati KNEDE?

fikus_ je izjavil:

Te bi rad videl pozimi ko se pelješ 20 km pri 0°C. :D


Zakaj se ne bi mogel? Saj imaš gretje tako kot imaš sedaj ti pri svojem avtu.

Oh snap, we got a smart one over here. Tako pametnega, da se je celo sam mogu pohvalit.

In ja, twizy pa gretje je no bueno.


Twizzy ima lahko aftermarket gretje. To je tehnično možno in ljudje so take zadeve inštalirali v svojih!

hojnikb je izjavil:

Ne lažem, večina ljudi ne živi po blokih, amapk je v hišah. Blodenj z moje strani ni, so pa iz tvoje. Ni idiotizmov z moje strani, idiotizme ti vn mečeš.

V mestnih srediscih, u sure?


V mestnih središčih si rekel ti. Jaz pa sem rekel točno to kar sem rekel. Ne podtikaj mi besed v usta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

hojnikb je izjavil:

res je, not celo dajo rezistivni grelec, sam doseg je potem prakticno enomesten.


Ni res. Dosega je še vedno zadosti. In nič ti ne preprečuje da dodaš za male denarje dodaš aftermarket battery pack in imaš dosega tud po 200 km če češ.

Hojikob: midva sva zaljučila, dokler se ne oravičiš za svoje napačne trditve kako se ne da spajkati celic in ostale nebuloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Mavrik ::

Nehajte z žaljenjem in zmerjanjem, kaj vam je?
The truth is rarely pure and never simple.

Marko40 ::

nazalost taksnega avta za 2-3 jurje nemors nardit, da bi ustrezu vsem evropskim standardom. Se 45kmh skuterje, ki so kaj vredni se gibljejo okol teh cifer.


Seveda lahko. če kitajci naredijo tak avto mini električnia avto za jurja, potem bi po evropskih standardih bil tam okoli 2-3 jurje. Imaš tudi kitajske z certifikati za evropo za 3 jurje. Dalo bi se :)

Mavrik je izjavil:

Nehajte z žaljenjem in zmerjanjem, kaj vam je?


Jaz tud nevem, kar spravili so se name in mi zasmetili temo..trolali in smetili so pa Uganikdo, pa hojnikb in m0LN4r.. ..tema brez njih je od začetka zelo lepo tekla..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Razočaran sem nad forumom, ker vsako perspektivno temo zasmetijo troli.

Napisal sem že prej in še vedno mislim tako:

"Ta forum je taka izguba časa..odpreš neko temo da bi potekala razprava in se bi prišlo do nekih novih zaključkov, pa se ti zmeri v temu vserjejo neki troli za katere porabiš ure in ure da izpodbijaš njihove debilne izjave.."

Oberyn ::

Marko40 je izjavil:

... in je nerelevatno. Zakaj bi rabil od 800 km 1000 km dosega?

Well, na tak način je tudi tvoje vprašanje zelo hitro rešeno. Zakaj bi ti rabil drugi avto? Zakaj bi sploh rabil avto? Odločim, da ga ne rabiš. Problem rešen, tvoje mnenje je nerelevantno, case closed, adijo.

Marko40 je izjavil:

Kje ti je problem ko prideš domov priključiti kabel doma v garaži, tako kot narediš pri telefonu in ga priključiš na polnilec?

Well, resno, kje je tu problem? Takoj ti pokažem dva problema, ki veljata za veliko večino prebivalcev mest, ne samo v Slo, ampak povsod v zahodnem svetu:
1. Ko prideš domov, pogledaš okrog in ne najdeš nobene garaže, samo bogi 35 m2 flet.
2. 600 metrov kabla, ki premosti razdaljo med vtičnico v tvojem bogem fletu in tvojin avtom.

Marko40 ::

Zakaj bi ti rabil drugi avto?


Zato ker se to finačno izplača, ker bi bil drugi avto električni, z porabo mini avta 0,4 € na 100 km, kar je praktično zastonj. Navaden avto po mestu pa kuri masivnih 10 € na 100 km v povprečju zadnje 10 let oz. tam nekje.

Odločim, da ga ne rabiš. Problem rešen, tvoje mnenje je nerelevantno, case closed, adijo.


Ni pošteno in korektno da se delaš da sta primera enaka. V enem primeru je uporabnik rekel, da če mini električni avto za po mestu ne naredi 800-1000 km, potem je neuporaben. kar pa ni res, on SAMO MISLI da je neuporaben, v resnici pa je to samo v njegovi glavi, v resnici se v enem dnevu po mestu nikoli ne fura 1000 km (to bi pomenilo 25 ur vožnje, dan ima samo 24 ur..nemogoče..). Stavim da ni nikoli v življenju naredil več kot 300 km po mestu. Zakaj jih potem rabi 800 km-1000 km? To je NERACIONALNO. On je samo tako navajen, in SAMO MISLI da tako more bit. Ni pa nobenega razloga da bi to v resnici potreboval.

Električni z 100 km dosega za po mestu je vrh glave zadost. Tako ali tako ga daš filat čez noč in ima zjutraj vsak dan "poln tank" oziroma polno baterijo.

Primera ki jih ti enačiš, nista primeralja, niti približno ne.

1. Ko prideš domov, pogledaš okrog in ne najdeš nobene garaže, samo bogi 35 m2 flet.
2. 600 metrov kabla, ki premosti razdaljo med vtičnico v tvojem bogem fletu in tvojin avtom.

Pol pač električni avto ni zate, če bi rad bil bolj na izi kot pri bencinarju/dizlu. Za vse ostale ki imajo navadno vtičnico kjer parkirajo pa je. Ne delaj se da zato ker obstaja en delež uporabnikov, ki ne morejo filati, da to kar velja za vse. Ker uporabnik je rekel, da takrat je elektični avto neuporaben in je to pospološil na vse. Večina prebivalstva slovenije pa ima navadn štekar tam kjer parkira. Če nima, ga zrihta. Če ga ne more zrihtati, si pač ne omisli električnega avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

Marko40 ::

Ne razumeš princip električnih avtov:ne razumeš da baterija je relativno draga, in majhne baterije so relativno poceni. In pri električnem avtu si ne moreš privoščiti da boš rekel: "pa kaj pol če po mestu mi zadostuje samo 50 km dosega, dajmo raje inštalirati 1000 km. To si ne moreš privoščiti ker bo pol baterija 20x dražja in bo ekstra draga. Tehnično je možno narediti 1000 km dosega že sedaj, samo zakaj bi, če pa tega ne potrebuješ. Boš plačal 20x baterijo ki jo ne potrebuješ? Takih neracionalnih izjem ki bi za brezveze vgrajevali 20x baterije, ki jih sploh ne bodo rabili je tako malo, da se proizvajalcem ne splača delati takega električnega avta z 1000 km dosega samo za tistih par ljudi..

Nezaslišano je da nekdo trdi da če avto za po mestu nima 1000 km dosega, da je pa kao neuporaben! A on dela 1000 km vsak dan PO MESTU al kako? Seveda da je avto za po mestu z manjšim dosegom še kako uporaben! Za po mestu je 100 km dosega vrh glave zadosti za en dan. PO MESTU sem rekel..ker govora je bilo o mini električnem avtu za PO MESTU.. kake jurja dosega po mestu, wtf?

Sploh pa tudi če je flet stran, bi lahko občina vgradila navadne štekarje na tvoj park plac, kjer bi plačal polnjenje po tarifi kot je na trgu (0,12 EUR na kWh). To je vse možno, če je le zadosti politične volje. Tehnično je to mala malca rešiti-če se državi gre za čist zrak v mestih NAJ SE ZGANE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

WizzardOfOZ ::

Marko40 je izjavil:

Ne motim se glede cene polnjenja. Večina ne živi po blokih. Pa tudi če bi hipotetično, bi si lahko inštalirali en navaden štekar na polnilnem mestu. Pa tudi če se delava kao da je že en navadn štekar vesolska znanost (ni!), pol pač to ne bi bilo za njih. Bi bilo pa za vse ostale, ki imajo štekar v bližini kjer parkirajo.


Ni štekar nobena znanost, problem je da imajo ti, ki živijo v bloku, javna parkirišča in nima enega in istega prostora za parkirat avto. Kam bo torej montiral štekar?
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija povečuje subvencije za električna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5715264 (11008) tikitoki
»

Inštitut Ifo: električni avtomobili za okolje slabši od konvencionalnih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18342196 (35048) J.McLane
»

Tudi Volvo pripravlja električne tovornjake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16954059 (48385) Jackass

Več podobnih tem