» »

prenosnik se ugaša

prenosnik se ugaša

polozweii ::

Prenosnik zaradi pregrevanja kmalu po prižigu Windowsa ugasne.
Ventilator se je ponavadi vrtel s tremi hitrostmi. Sedaj prestavi le v drugo hitrost, ki se kmalu zniža.
Prenosnik je star zato termalne paste ne bom obnavljal ampak bi le še počistil namizje.

Na ventilator bi vezal direktno napetost 12V, ki je znotraj prenosnika ne vidim. Pomislil sem na univerzalni napajalnik 12V.
Ventilator ima rumeno, rdečo in črno žico. Na minus vežem črno, na plus pa rumeno? Bi bilo vredu tudi če iz 12V preklopim na 9V?

mtosev ::

Bi bilo uporabno, če bi napisal za kateri prenosnik sploh gre ane
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

tudi če boš ventilator fural na 20V, ti nebo kej velik pomagal, če je termična pasta zanič. Če prideš do ventilatorja, da lahko vežeš 12V (lol), potem je tut sam hladilnik dostopen, da menjaš tisto pasto. Ko boš to nardil, se nebo več pregreval in tut potrebe po takih bedarijah nebo.
#brezpodpisa

polozweii ::

hojnikb je izjavil:

tudi če boš ventilator fural na 20V, ti nebo kej velik pomagal, če je termična pasta zanič. Če prideš do ventilatorja, da lahko vežeš 12V (lol), potem je tut sam hladilnik dostopen, da menjaš tisto pasto. Ko boš to nardil, se nebo več pregreval in tut potrebe po takih bedarijah nebo.


Zaradi barv sem avtomatsko pomislil da tri hitrosti delujejo na 5, 7 in 12V.
Na nalepki ventilatorja piše 5V, 0,5A. Kakšno voltažo uporablja pri drugi hitrosti, če je tretja 5V? Napajalnik ima na voljo tudi 3, 4.5 in 5V.

Na katere barve žic ventilatorja naj vežem plus in minus napajalnika?

hojnikb ::

Če nima 4 zil, uporablja napetostno regulacijo. Torej krmilje (ki nima nobene veze z fiksnimi napetostmi, ki so prisotne) dviguje/znizuje napetost in s tem posledicno obrate.

Ampak tvoj problem ni ventilator, ampak hladilni sistem oz. termalna pasta. Problema se lotevaš na napačni strani.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

val46 ::

Ja, tko nekako kot da bi namesto servisa na avtu na recimo 15000km reku, eh, ne da se mi ga delat, bom sam raje dolil dva,tri litre novega olja, pa bo ok. Najprej zamenjaj tisto termalno pasto, pa še vedno ni rečeno, da boš s tem rešil problem. Zna bit da bi blo potrebno tudi malo spihat računalnik, če ti ga pregreva. Sam, če se ti niti termalne paste ne da menjat, je vsak nadaljni nasvet odveč.

hojnikb ::

lahko so tut heatpipi zanic. pa tut nebos nic resu z ventilatorjem
#brezpodpisa

showsover ::

narazen vzet (po servisnem prirocniku!!!), ventilator rebra scist pa reze na ohisju, vcasih se nabere nekaj mm debela izolacijska zavesa smeti.
na novo nanesi se termalno pasto, ni to neka posebna znanost, samo glej, da ne potrgas zif konektorjev, ko narazen jemljes.
ce pa bos, pa ko je*e, racunalnik je star.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

polozweii ::

Zjutraj sem spihal in zamenjal termalno pasto ampak problem ni bil odpravljen. Že ko sem pred 2 leti menjal pasto sem videl da prenosnik spada med problematične kar se tega tiče. Štiri vijaki so pri procesorju in en vzmeten na drugem koncu heatpipe. Ker se sčasoma zvije, so nekateri elementi bolj stran od čipov zato sem podlagal par desetink debele bakrene ploščice.

Spomnil sem se da sem pred dvemi leti za hlajenje uporabil ventilator od heatpipe enega pokvarjenega laptop Asusa. Napajanje ventilatorja sem vezal na napajalnik in je delovalo. Ne vem koliko žic je imelo. Če na tem 3 žičnem ne gre potem je imel tisti 2 ali 4 žice, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

polozweii ::

Imam idejo da na ventilator priklopim gravirnik ob znižani hitrosti. Ker bi s tem ventilator postal dinamo me zanima če bi na ta način zaradi prišlo do kake okvare na plati. Ali bi računalnik zaznal napako če konektor ventilatorja izvlečem ven?

solatko ::

Občutek na vodi mi pravi, da nekdo nima kaj počet in malo trola.
Delo krepa človeka

polozweii ::

sodiš po sebi?

hojnikb ::

kupi original ventilator z heatpipom (to z kitajske nebo vec k 10-15e) in bos resil vse tezave z hlajenjem.
#brezpodpisa

solatko ::

tschuss - Če bi resno rabil odgovor, bi najprej napisal model prenosnika, tako pa malo trolčkaš.
Delo krepa človeka

polozweii ::

Ne splača se karkoli vlagat ker je star 13 let in gre na odpad. Model prenosnika sploh ni pomemben.

Na ventilator sem nalimal košek gume, ki jo je *vrtilni* strojček z brusnim kamnom znucal še preden se je prižgal OS.
Potem sem hladil s kompresorjem pa že takoj javlja neko napako. Verjetno sem ga prevečkrat na trdo ugasnil.
Mislim da je disk z Win10 prenosljiv pa ga bom poskusil počistit na drugem računalniku.

Gagatronix ::

> ker je star 13 let
> disk z Win10

Daj trolaj ti raje na med.over.net

Se boljse, najdi si psihiatra.

polozweii ::

uh saj res na prenosniku je linux


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352918 (1943) MrStein
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341672 (1145) mulc007
»

Win 8/8.1/10 hropeče, Kubuntu blesteče?

Oddelek: Operacijski sistemi
394759 (3668) Siddh
»

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191229 (893) Alen T 1978
»

Prenosnik problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9915 (690) slovenc1234

Več podobnih tem