» »

Poliranje luči - uv zaščitni lak

Poliranje luči - uv zaščitni lak

sočan ::

Pozdravljeni,



po poliranju luči ,me zanima kateri uv lak priporočate za nanos / zaščito ?



Zbrusil sem z 2000 ,1200 ,800 vodobrusnim papirjem.



Uporabljate kakšno posebno polirno pasto ali klasično ?



Hvala.lp

Gejspodar ::

Najverjetneje off topic - informativen video na to temo:

2dark ::

sočan je izjavil:

Pozdravljeni,



po poliranju luči ,me zanima kateri uv lak priporočate za nanos / zaščito ?



Zbrusil sem z 2000 ,1200 ,800 vodobrusnim papirjem.



Uporabljate kakšno posebno polirno pasto ali klasično ?



Hvala.lp



Jaz bom dal levo luč spolirat, ker je že malo zbledela, vendar šele nekje konec avgusta- september. Kakšen lak mi bo mojster nanesel na luč ne vem. Bom povprašal, če bo seveda povedal. me bo pa zadeva prišla 40€ ( poliranje in nanos laka). lahko mi spolira za 20€, vednar se bo meglica pojavila nazaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

§|\| /\ |<E ::

mislim da ni velike razlike, lak ali brez laka.

darkolord ::

Je zelo velika razlika, brez laka bo že po nekaj tednih nazaj porumenela in vidno bolj zamegljena.

Če rabiš zaradi tehničnega, potem lahko enkrat na leto pobrusiš in spoliraš, kar ti vzame 10 minut.

Če rabiš zaradi funkcionalnosti in/ali izgleda, je UV lak edina možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

2dark ::

darkolord je izjavil:

Je zelo velika razlika, brez laka bo že po nekaj tednih nazaj porumenela in vidno bolj zamegljena.

Če rabiš zaradi tehničnega, potem lahko enkrat na leto pobrusiš in spoliraš, kar ti vzame 10 minut.

Če rabiš zaradi funkcionalnosti in/ali izgleda, je UV lak edina možnost.



Kok časa pa UV lak drži potem? Vprašam zato, ker če je obstojnost potem vsaj 2 leti potem bi dal polirat in UV lak, drugače bi iskal rabljeno dobro ohranjeno luč za 40€-
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

darkolord ::

Ja UV lak drži več let.

IL_DIAVOLO ::

Parkiraj v senci, ce je mozno in ne bo tezav.

2dark ::

darkolord je izjavil:

Ja UV lak drži več let.

¸

Hvala.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

sočan ::

Tale komplet je preverjeno eden izmed boljših..

Samo mi je brezveze kupovati za vsak avto svoj komplet. Brusni papir imam doma ,polirna pasta je vsaj po moje dobra vsaka , in pridem do tega da rabim uv lak.

Ne vem kje bi ga kupil kot tekočino. ? Ker tisto v sprejih mi ni všeč ,ker spet špricaš še tam kjer ni treba. Tekočino pa lepo na rahlo razmažeš z gobico.

lp

darkolord ::

Sam tole da sam neki pomažeš ne bo držalo ne vem kako dolgo. Dvokomponentni avtomobilski lak bi moral biti OK.

2dark ::

Men bo zadevo naredil en, ki ima profesionalno barvanje avtomobilov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

SeMiNeSanja ::

Meni je že kakšne 4-5 let nazaj samo pobrusil, pa še do danes ni nič 'porumenelo'. Je malenkost megleno, vendar še vedno daleč od tega izpred brušenja. Pa tudi na tehničnem niso imeli nobenih pripomb.

Pri brušenju sem mojstra (imajo kar velike delavnice, delajo pa v glavnem kleparska in ličarska dela za zavarovalnice) rekel, da ni nobene potrebe po barvanju. Če bo spet postalo megleno, naj kar pridem nazaj.

Ne vem...glede na mojo izkušnjo, so očitno vsi tisti premazi tzv. 'snake oil'.
Lahko pa tudi da se motim, pa da se žarometi razlikujejo glede na material, tako da eni ne potrebujejo 'zaščite', drugi pa.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

dope1337 ::

darkolord je izjavil:

Sam tole da sam neki pomažeš ne bo držalo ne vem kako dolgo. Dvokomponentni avtomobilski lak bi moral biti OK.


Jz mam isti info od hobi-profijev.

Btw, ima kdo koga na celjskem koncu, ki opravlja te storitve, pa je zadovoljna stranka?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

tony1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Meni je že kakšne 4-5 let nazaj samo pobrusil, pa še do danes ni nič 'porumenelo'. Je malenkost megleno, vendar še vedno daleč od tega izpred brušenja. Pa tudi na tehničnem niso imeli nobenih pripomb.

Pri brušenju sem mojstra (imajo kar velike delavnice, delajo pa v glavnem kleparska in ličarska dela za zavarovalnice) rekel, da ni nobene potrebe po barvanju. Če bo spet postalo megleno, naj kar pridem nazaj.

Ne vem...glede na mojo izkušnjo, so očitno vsi tisti premazi tzv. 'snake oil'.
Lahko pa tudi da se motim, pa da se žarometi razlikujejo glede na material, tako da eni ne potrebujejo 'zaščite', drugi pa.


Pri meni je bil po poliranju (ne brušenju in seveda brez lakiranja) žaromet kot nov le ene 3 tedne... Stran vržen denar...

SeMiNeSanja ::

tony1 je izjavil:

Pri meni je bil po poliranju (ne brušenju in seveda brez lakiranja) žaromet kot nov le ene 3 tedne... Stran vržen denar...

Edina logična razlaga pri tem je razlika v materialu iz katerega so narejeni žarometi.
Drugače namreč ni možno, da bi pri enakem tretmanu (brušenje oz. poliranje), enkrat zadeva držala leta, drugič pa komaj nekaj mesecev.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kremenko1 ::

Razlika je tudi v samih žarnicah, vse boljše priznane znamke imajo kvaliteten UV filter, kar se pa za marsikatero "kitajsko" žarnico ne more trditi .Tako ,da ni vse odvisno samo od zunanjega vpliva.

dope1337 ::

Dobr, jz mam porumenelo zunanjo plastiko. Dvomim, da ima to karkoli s samo zarnico. Pac, leta naredijo svoje. Sonce ima najbrz vecji vpliv na plastiko, kot pa sama zarnica.

P.S. cena 40EUR za poliranje + lak je neka normala za to storitev predvidevam?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

b3D_950 ::

Js sm šel v trgovino kjer prodajajo barve ipd., vprašal da rabim spolirat luči na avtomobilu, prodajalc mi je dal potem ene 3 ali 4 različne gradacije brusnega papirja + polirno pasto. Ves čas polivaš z vodo in začneš z grobim in potem nadaljuješ s finim brusnim, mislim da so gradacije od 600-2000. Na koncu spoliraš s krpo in je to to. Vse skup ~10-15€. Pleh in plastiko zaščitiš s krep trakom.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

darkolord ::

To je jasno. Vprašanje je, kaj narediš potem?

Če pustiš tako, bo zelo hitro spet postalo rumeno in motno.

Siddh ::

sočan je izjavil:

Tale komplet je preverjeno eden izmed boljših..

Samo mi je brezveze kupovati za vsak avto svoj komplet. Brusni papir imam doma ,polirna pasta je vsaj po moje dobra vsaka , in pridem do tega da rabim uv lak.

Ne vem kje bi ga kupil kot tekočino. ? Ker tisto v sprejih mi ni všeč ,ker spet špricaš še tam kjer ni treba. Tekočino pa lepo na rahlo razmažeš z gobico.

lp


Ne, polirna pasta ni dobra vsaka, že pri poliranju barve, če hočeš dober rezultat rabiš več različnih granulacij in namensko pasto. Paste imajo zraven drobnih delcev tudi topila, olja, ki pomagajo doseči sijaj. In ta topila morajo biti ustrezna za amterial, ki ga poliraš. Tudi granulacija mora biti ustrezna za obdelvoan material. Zato moraš kupiti pravo pasto za poliranje žarometov.
Je pa tudi od vozila odvisno kako efektivno bo poliranje. Turtlewax komplet smo probali na meganu in na puntotu, pa se na meganu ni preveč poznalo, na puntotu, ki je bil v slabšem stanju pa je žaromet potem zgledal kot nov.


b3D_950 ::

darkolord je izjavil:

To je jasno. Vprašanje je, kaj narediš potem?

Če pustiš tako, bo zelo hitro spet postalo rumeno in motno.


... minilo že nekaj mesecev in je še vedno OK. Zgleda, da je odvisno od materiala.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

fikus_ ::

Ponavadi so luči ("steklo") iz polikarbonata, ki je nekoliko občutljiv na UV in povišane temperature, zato se stara in postaja moten.

Kako dolgo ostane površina po poliranju "dobra", je odvisno od kvalitete polikarbonata in poliranja. Tako da pri nekaterih je spolirana površina dobra nekaj mesecev, pri drugih več let.

2dark ::

Jaz bom dal polirat in preko lak avgusta pa bom potem opazoval kako kvalitetno je narejeno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

darkolord ::

Before (kakšne 2 meseca pred tem samo spolirano):



After:



Brušeno do 2000 + plastic primer + 2-komponentni UV lak v spreju; brez poliranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasta za poliranje - luči

Oddelek: Na cesti
488948 (6587) m0LN4r
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725397 (19883) RED_line
»

Barvanje celega avtomobila

Oddelek: Na cesti
4521176 (17853) N0t0ri0us
»

Poliranje žarometov z zbono pasto

Oddelek: Na cesti
1226776 (26167) Vikking
»

Matirana stekla na žarometih?! Pomoč...

Oddelek: Loža
2010022 (9330) ToniT

Več podobnih tem