» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1410 / 1489
»»

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

raceboy je izjavil:

resno vprasanje... ze dolo cajta mam notr. vglavnem btc in eth. zdej vidim, da je to pumpa. pa bi rad mal prej vrgu v eur preden spet pade kot ponavadi. ksn kej bolj ve kko bo to slo ?


Bolje lambo v garaži, kot pa clio za bajto.

Bolje klio v gradu kot lambo na njivi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

debelinolife ::

Ne si izplačevat. Izplačevanje je za luzerje in to nikoli ne prinese Lambota. Ti sam hodl in si zmagal na dolgi rok.

matic492 ::

Tako je, diamond hands.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

debelinolife ::

Jaz niti nimam srca, da bi si od frizerk zadnje prihranke izplačal in si kupil Lambota. Raje pustim vnukom vse skupaj.

matic492 ::

Bolje sladoled za vnuke kot lambo v garaži pravijo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

debelinolife ::

"Never invest in a business you can't understand."

Kripto ::

Le pod katerimi imeni se tokrat skrivajo razni Valvoline ipd. troli.

Money is mindset!

Mato989 ::

Kaj praviš Rossi... MATIC vs XLM?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Brez veze... samo gor gre. Pa se sploh se ne tiska fiat.

residual ::

En sladoled v Jasmy mi je narastel v dva sladoleda v 1 mesecu. Ce gledam se pepe lucke me ne skrbi za vrocino ki prihaja. Bom se hodlal dalje pa tud ce se stopijo..

tonis ::

ENJ do 0,478(lahko tudi špica višje), potem verjetna korekcija.
Zadnji dan meseca je!

Rossi V ::

Vsak bull cikel imam samo eno teorijo
Tale cikel je tako razdrekan,da imam 2
Če bo moja druga teorija izpeljana ,bo ta bull run nastradalo toliko ljudi,da se vaam niti sanja ne

Mato989 ::

Če bo moja druga teorija izpeljana ,bo ta bull run nastradalo toliko ljudi,da se vaam niti sanja ne


Kako nastradalo? Pač če vzamemo teorijo da tudi če si na prejšnjem ATH kupoval BTC da boš zdaj v plusu potem dolgoročno težko nastradaš četudi si kupil danes... samo

1. prodat ne smeš dokler ni plus

Ker vsi ki so leta 2017 na 19,xk $ kupovali so danes v plusu
In zdaj so tudi že skoraj vsi v plusu ki so kupovali na prejšnjem ATH...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Toerija je lepa, nimaš kaj. Žal z realnostjo nima veze. Če kupiš na vrhu in potem strmoglavi, te psiha sjebe in večina proda blizu dna.
Jaz sem si za to rundo že nastavil exit točke: btc 90k, eth 6k

_wtf_ ::

Sparkxl je izjavil:

Toerija je lepa, nimaš kaj. Žal z realnostjo nima veze. Če kupiš na vrhu in potem strmoglavi, te psiha sjebe in večina proda blizu dna.
Jaz sem si za to rundo že nastavil exit točke: btc 90k, eth 6k


Se strinjam. Jaz tudi ciljam od 80-90k.

Sparkxl je izjavil:

Toerija je lepa, nimaš kaj. Žal z realnostjo nima veze. Če kupiš na vrhu in potem strmoglavi, te psiha sjebe in večina proda blizu dna.
Jaz sem si za to rundo že nastavil exit točke: btc 90k, eth 6k


Se strinjam. Jaz tudi ciljam od 80-90k.Ker, ko začne padat, pade v zelo kratkem času za par 10 % ali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _wtf_ ()

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Toerija je lepa, nimaš kaj. Žal z realnostjo nima veze. Če kupiš na vrhu in potem strmoglavi, te psiha sjebe in večina proda blizu dna.
Jaz sem si za to rundo že nastavil exit točke: btc 90k, eth 6k


Ne vem jaz držim mojega 0,567 BTCja že od 2017 ko sem ga kupil ko je cena BTC prebila mislim da 5.000 USD... Seveda bi bilo idealno če bi prodal na 20k, potem kupil nazaj na 3k in potem spet prodal na 59k al kolko je blo in potem spet kupil nazaj na 120k al kolko je bil low ampak ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

@Rossi

Mam viška na bitstampu, kaj od bitstamp kovancev bi predlagal če bi moral vzet nekaj da gre do nekje maja vsaj ene 50% gor? 5% portfolia bi vrgel not...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Rossi V ::

Fomo kupci bodo sele zaceli kupovati o teh govorim,večinoma kot ste pa že slišali tudi tu računajo na leto 2025,kar pa ne podpira nobena od mojih 2 teorij

Bomo videli sproti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rossi V ()

Malidelničar ::

Rossi V je izjavil:

Vsak bull cikel imam samo eno teorijo
Tale cikel je tako razdrekan,da imam 2
Če bo moja druga teorija izpeljana ,bo ta bull run nastradalo toliko ljudi,da se vaam niti sanja ne


Zakaj bi v tem bull runu nastradali? Vsi so kupovali nizko in sedaj čakajo po mojem da bo šlo masovno gor. Ne verjamem, da bi folk na teh ravneh kupoval, zdaj vsi držijo, da univčijo dobičke. Kupovali bodo pod 20.000.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

_wtf_ ::

Najbrž ni toliko problem kje so kupovali. Večji problem kje bodo prodajali. Verjetno vsi tiktokerji, youtuberi, novice obljubljajo 200k+. Tega pa žal ne bo. In kot je že omenil Rossi, ko začne padat, pada tako hitro, da si v trenutku na pol.

kronos_10_ ::

Rossi hvala za nasvete!
Kaj menite bi po halvingu začel kahko alt season?

wilbur ::

Malidelničar je izjavil:

Rossi V je izjavil:

Vsak bull cikel imam samo eno teorijo
Tale cikel je tako razdrekan,da imam 2
Če bo moja druga teorija izpeljana ,bo ta bull run nastradalo toliko ljudi,da se vaam niti sanja ne


Zakaj bi v tem bull runu nastradali? Vsi so kupovali nizko in sedaj čakajo po mojem da bo šlo masovno gor. Ne verjamem, da bi folk na teh ravneh kupoval, zdaj vsi držijo, da univčijo dobičke. Kupovali bodo pod 20.000.

Istočasno so pa rekordna vplačila v ETF!?
Nekako mi ne gre skupaj ta teorija, očitno da nekdo na veliko kupuje.

Sparkxl ::

Lani je btc šel gor 160%, pa noben niti trznil ni. Zdaj je poskočilo s pomočjo etfov. S tem da ta zgodba z etfi je poskočila samo zaradi novic. Pravi denar komaj prihaja po motu "1-3% v btc". Dosegli bomo še ta teden verjetno ath.
In najkasneje takrat se bo tiktokerjem odpulilo, po vseh medijih bo in takrat se bodo vsipali mlečnozobeki z žepnino in frizerke + big money preko etfov. Ker vedno je tako bilo in vedno bo...fomo je qurba

Kvatebrigic ::

Sigurno jih bo mnogo nastradalo, kot vedno. Nekdo mora zgubit da mi lahko zaslužimo. Tole kar zdaj notri leti naj bi bil institution money, retail šele pride..
Realno se bomo ustavili blizu 90-100k po moje. Vprašanje ali sledi potem še en vrh kot 2021.

Če ma kdo viška, zabašte v Filecoin (FIL). Pomoje velik potencial, glede na prejšnji ath.

Sparkxl ::

Tudi jaz mislim da bo 100k dosegljiv to rundo, ker histerija bo nenormalna. Zato imam exit na 90k

matic492 ::

Teoriziranje nima smisla, zgodilo se bo kar se bo zgodilo.

Jaz mam samo kokice in prodam, ko bo dovolj EUR, če ne bo, pa čakam še dodatna 3 leta.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Rossi V ::

kronos_10_ je izjavil:

Rossi hvala za nasvete!
Kaj menite bi po halvingu začel kahko alt season?


Altseason poteka ze celo leto 2024
Omenil sem vam ga pri 0,22 -torej x7

jWill55 ::

Sparkxl je izjavil:

Toerija je lepa, nimaš kaj. Žal z realnostjo nima veze. Če kupiš na vrhu in potem strmoglavi, te psiha sjebe in večina proda blizu dna.
Jaz sem si za to rundo že nastavil exit točke: btc 90k, eth 6k


Problem je, ker večina ljudi ne uporablja neke zdrave kmečke pameti. Jaz se vseh investicij lotevam precej amatersko in po občutku, ampak si vedno tudi nastavim exit točke, ko ti. Sem tudi v 2017 precej zgodaj vstopil, ampak ker BTC ni dosegel mojega cilja, sem seveda padel nazaj na začetek. Holdal pa vsem vse do 2021, ko je to dosegel in tudi v 2020 pri 3.900-6.000 dokupil toliko, da holdam še danes. Glavni point vsega pa je v tem, da imam noter denar, na katerega lahko pozabim in to je ključno. To pomeni, da ne rabim prodajat z veliko izgubo. In to je problem folka, noter dajajo denar, ki ga slej kot prej potrebujejo.

Rossi V ::

Rossi V je izjavil:

kronos_10_ je izjavil:

Rossi hvala za nasvete!
Kaj menite bi po halvingu začel kahko alt season?


Altseason poteka ze celo leto 2024
Omenil sem vam ga pri 0,22 -torej x7


Fet

neki_even ::

Sem relativno nov v tej kripto sceni, zato bi prosil, če mi lahko nekaj razložite. Ko gledam alte ima večina kar precej močno korelacijo z BTC - vsaj tisti bolj popularni (top 50), shitcoinov ne štejem sem. Mogoče imajo malo večje skoke kot BTC (tako na gor kot na dol), ni pa nekih večjih razlik. Tudi ATH od večine je datumsko povsem sovpadal z BTC, razlike v rasti iz neke referenčne točke so bile max nekje x2 proti BTC.
Glede na to mi ni jasno, kaj naj bi bil alt season? Ker bi glede na to korelacijo pričakoval, da bodo z BTC padli tudi alti. Ali se motim, se pričakuje, da bodo potem šli še gor? Katere alte imate pri tem v mislih? XRP, ADA etc. ali bolj meme/shit coine?

+ če ima kdo kakšno dobro priporočilo knjiga/yutube video ali kanal/link za karkoli v zvezi s kriptom, se priporočam. Npr. Rossi, kje pobiraš te kovance, ki naredijo velike skoke?

Mato989 ::

atl season običajno pomeni to ko recimo BTC pride na zdaj 63k in zdaj ne raste trenutno fejst ampak drugi alti rastejo 10, 20, 50%... z zamikom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

jWill55 je izjavil:

Glavni point vsega pa je v tem, da imam noter denar, na katerega lahko pozabim in to je ključno. To pomeni, da ne rabim prodajat z veliko izgubo. In to je problem folka, noter dajajo denar, ki ga slej kot prej potrebujejo.

Ključna pri tem je psihologija. Poznam ljudi, ki so šli v BTC s ciframi nekaj k€ - ki jim ni predstavljalo eksistencialnega problema, pa so pušnili. Pušnili so zaradi pohlepa in neučakanosti. Vidiš da gre drugi coin hitreje gor in skočiš tja, no potem pade, pa blažiš izgubo s prodajo in da bi potem kupil nižje - kar večina zamudi. In tako poceni prodajaš in drago kupuješ. To psihologijo moraš pri sebi naštudirat. Stvari postanejo pa še malce bolj resne ko operiraš z večjo vsoto in ti "letna plača skače gor/dol".

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Glavni point vsega pa je v tem, da imam noter denar, na katerega lahko pozabim in to je ključno. To pomeni, da ne rabim prodajat z veliko izgubo. In to je problem folka, noter dajajo denar, ki ga slej kot prej potrebujejo.

Ključna pri tem je psihologija. Poznam ljudi, ki so šli v BTC s ciframi nekaj k€ - ki jim ni predstavljalo eksistencialnega problema, pa so pušnili. Pušnili so zaradi pohlepa in neučakanosti. Vidiš da gre drugi coin hitreje gor in skočiš tja, no potem pade, pa blažiš izgubo s prodajo in da bi potem kupil nižje - kar večina zamudi. In tako poceni prodajaš in drago kupuješ. To psihologijo moraš pri sebi naštudirat. Stvari postanejo pa še malce bolj resne ko operiraš z večjo vsoto in ti "letna plača skače gor/dol".


Ja itak, jaz butl če bi samo ko sem dal not kupil 8 BTCjev leta 2017 za 10k kar sem vložil in držal do danes bi mel danes 400k... samo je blo treba metat levo desno gor dol...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ViperR ::

Alt season je ko btc zraste dovolj, da retail to opazi in si želi del teh dobičkov. Ker pa jim je cena previsoka in pričakovani dobički prenizki se raje odločijo za investicijo v druge kovance.

Zgodi se to, da vsi zmečejo ves svoj denar v eno vrečo in potem se borijo, da bodo iz vreče potegnili več, kot so noter vrgli. Tisti, ki imajo srečo zaslužijo 100 kratnike svojih vložkov na nesrečo drugih, ki svoje vložke dobijo. Glede na pričakovane donose(100x) je precej jasno, da je velika večina potem takih, ki iz vreče ne potegnejo nic oziroma manj, kot so vložili.

kronos_10_ ::

Dominanca btc raste zaradi halvinga. Po halvingu lahko pade dominanca in gredo dobički v alte. Eni alti dobri projekti so še zelo nizko in daleč od ath-ja.
Niste takega mnenja?

matic492 ::

Tu je ogromno faktorjev, ni kripto v vakumu. ALTi pa itak že rastejo od oktobra. Se že na tej temi vidi FOMO hehe, kar dosti novih obrazov.

SP500 pumpa, če bo to padlo, gre tudi kripto dol. Če ne bo presenečenj ali če se ne zgodi kaj world changing npr. kaj podobnega Palestini/Ukrajini (Kitajska gre na Tajvan recimo). Ali kak interest rate change, kaka banka propade, who knows.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Kripto ::

Sparkxl je izjavil:

Tudi jaz mislim da bo 100k dosegljiv to rundo, ker histerija bo nenormalna. Zato imam exit na 90k


Jaz mislim, da bo za bitcoin dosegljivo precej nad 100k USD. Bodo pa vmes tudi korekcije na poti navzgor. Te korekcije bodo
z zamikom dvojne ali celo trojne za alte. Bitcoin ima zaradi vsega kar se dogaja veliko verjetnost za "scarcity shock" medtem, ko ga alti nimajo in je skoraj vse kar rastejo alti vezano na trgovalne algoritme.

Money is mindset!

Kvatebrigic ::

kronos_10_ je izjavil:

Dominanca btc raste zaradi halvinga. Po halvingu lahko pade dominanca in gredo dobički v alte. Eni alti dobri projekti so še zelo nizko in daleč od ath-ja.
Niste takega mnenja?


Tale pumpanje zdele nima čist nobene veze s halvingom. Kar poglej za nazaj kako je bilo, kdaj je bil halving, kdaj je bitcoin pumpal.

Kripto ::

Si lahko kdo predstavlja bitcoin dnevne "green candles" po 10-30k USD?

Money is mindset!

Baja ::

seveda, vcerajsnja je 7k+

matic492 ::

Kar je komaj malo več čez 10%, nekaj čisto normalnega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

debelinolife ::

Elon: "I will make the DOGE great again"

matic492 ::

Ajde RSR se je malo prebudil po temu Meetup, ki so ga imeli včeraj. Sicer sem dal drobiž notri, tako da ni za pričakovat preveč, ampak ajde pri ene 2-3 jurje bi pa prodal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Rossi V ::

počl bo v kratkem

doktorproof ::

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...

Rossi V je izjavil:

počl bo v kratkem


Kaj bo počl?

Zgodovina sprememb…

Rossi V ::

doktorproof je izjavil:

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...

Rossi V je izjavil:

počl bo v kratkem


Kaj bo počl?



btc

Mato989 ::

Rossi V je izjavil:

doktorproof je izjavil:

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...

Rossi V je izjavil:

počl bo v kratkem


Kaj bo počl?



btc


V kero smer? :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Rossi V ::

Mato989 je izjavil:

Rossi V je izjavil:

doktorproof je izjavil:

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...

Rossi V je izjavil:

počl bo v kratkem


Kaj bo počl?



btc


V kero smer? :D


2 teoriji imam
po obeh to the moon :-)

moja 2 teorija ima pa peklenski načrt in čedalje bolj se mi zdi verjetna

doktorproof ::

doktorproof je izjavil:

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...



Heh, jst ga tud biksam! Če bi bla dolar in euro isto vredna, potem bi to še držalo...

Rossi V ::

doktorproof je izjavil:

doktorproof je izjavil:

Kot "zanimivost", trenutno sta ceni 1btc in 1kg zlata izenačeni...



Heh, jst ga tud biksam! Če bi bla dolar in euro isto vredna, potem bi to še držalo...


:-D nič hudega

Pa nič se ne ukvarjaj s tem
Dolar gre k vragu,zlato,nepremičnine prav tako ,še bolj pa btc

Vse ob svojem času
««
1410 / 1489
»»