» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1108 / 1486
»»

mr_chai ::

leeon je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ce kupis Bitcoin in ta pade za manj kot 20% v enem letu, si naredil boljse kot ce bi imel samo v denarju, ker ti inflacija pozre 20%. Mislim, da ima Bitcoin moznosti, da pade vec kot 20% od te tocke? Zagotovo ne. Tako da je tole zelo varna nalozba v tej tocki.


Ok, dejmo to znanstveno fantastiko pogledat. Imam 1.000 eur. Dam jih v btc, pade 20% v enem letu. Torej imam 800 eur. In to je bolje, kot da ne bi dal v btc in imel še vedno 1.000 eur? Kaksen folk tle deli financne nasvete...


poudark na zagotovo ne Ker ko enkrat neki pade za 20 %, pol zihr ne more še enkrt za 20%...

ZAGOTOVO NE

tonis ::

gruntfürmich je izjavil:

leeon je izjavil:

Kaksen folk tle deli financne nasvete...
da, točno takšen...

+1

IgorCardanof ::

leeon je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ce kupis Bitcoin in ta pade za manj kot 20% v enem letu, si naredil boljse kot ce bi imel samo v denarju, ker ti inflacija pozre 20%. Mislim, da ima Bitcoin moznosti, da pade vec kot 20% od te tocke? Zagotovo ne. Tako da je tole zelo varna nalozba v tej tocki.


Ok, dejmo to znanstveno fantastiko pogledat. Imam 1.000 eur. Dam jih v btc, pade 20% v enem letu. Torej imam 800 eur. In to je bolje, kot da ne bi dal v btc in imel še vedno 1.000 eur? Kaksen folk tle deli financne nasvete...


Hvala bogu je koncno nekdo opazil zmazek, ki sem ga napisal.

Sedaj pa druga stvar, ali me vecina sploh ne bere, ali pa dejansko ni opazila te ocitne bedarije? 8-)

Moram pa zacet bolj upostevat percija, ker ocitno res ni ocitno kaj je trol in kaj ne.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Seveda beremo. Ravno zaradi trollanja je tema še po 1100+ straneh zabavna. :))
Pa mogoče zaradi kakšnih ETH in ATOM nasvetov določenih uporabnikov.

mastazeko ::

Jst čakam Warcrafta, da da nasvet kako pa kaj naprej, ker je ta vikend v nulo napovedal kaj bo 8-)

delavec44 ::

Meni je zanimivo, ko Igor objavi kakšno novico. Čeprav so zelo pesimistično naravnane zadnje čase ampak mogoče ima pa celo prav. Ostalo se pa trudim, da ignoriram.

Prebranac ::

mastazeko je izjavil:

Jst čakam Warcrafta, da da nasvet kako pa kaj naprej, ker je ta vikend v nulo napovedal kaj bo 8-)


Ne hvali dneva pred nočjo. Ena pumpica še ne prinese pomladi. Enodnevni graf je bs. Poglej raje tedenski. Ko pride fed novica pa dump.

Zgodovina sprememb…

Prebranac ::

mastazeko je izjavil:

Jst čakam Warcrafta, da da nasvet kako pa kaj naprej, ker je ta vikend v nulo napovedal kaj bo 8-)


https://www.cnbc.com/2022/06/29/feds-me...

PersonaRuda ::

IgorCardanof je izjavil:


Hvala bogu je koncno nekdo opazil zmazek, ki sem ga napisal.

Sedaj pa druga stvar, ali me vecina sploh ne bere, ali pa dejansko ni opazila te ocitne bedarije? 8-)

Moram pa zacet bolj upostevat percija, ker ocitno res ni ocitno kaj je trol in kaj ne.

Beremo, a se ne spuščamo več v debato, če se zapiše tak idiotizem. Pa sploh ni pomembno ali trolaš ali pišeš resno, večini se več ne da ukvarjati s tvojimi bedastimi vpisi, kateri nimajo nobenega doprinosa kripto sceni. Toliko samo kot pojasnilo zakaj redkokdo debatira tvoje vpise...

strawman ::

Crypto.com že začeli zaračunavat 1% provizije za polnenje njihove kartice s kreditno/debitno.

Štadion je drag!

Prebranac ::

Julija bo spet dvig obresti za 0,75%.

hunterslo ::

Brez vas starih kripto mačkov, bi bil tale bear precej dolgočasen. Ena boljših tem kar sem jih bral v svojem življenju. Veliko sem se naučil o tem največjem svetovnem ponziju. Zame je to tehnolosko-psiholoski fenomen, ki ga težko najdemo na drugih področjih v življenju povprečnega Janeza. Hvala bogu da delam v retailu že 15let in me za prihodnost kripta na dolgi rok sploh ne skrbi. Pokojni dedek mi je leta 2015 dejal "svoj prvi kovancek kupi, ko bodo vsi dejali da je kripto mrtev" Jaz takrat seveda še nisem vedel zakaj se gre in nisem naredil nič. Dedek se sedaj obrača v grobu, zato se čutim dolžnega da to napako popravim in mu omogočim mirni spanec v večnosti. Tudi z vašo pomočjo, svoje dosedaj pridobljeno znanje z veseljem prenašam na sina in hči ki sta se v vrtcu in jima za lahko noč pripovedujem pravljice o medvedkih, bikcih, ovckah, ribicah, kitih, mrtvih mačkah, ja res je zanimiv ta živalski svet. Ker sem že star in me že vse boli, ne razmišljam več toliko o svoji prihodnosti, ampak bolj o njihovi, ker ne želim da ponavljajo moje napake. Če bo teh napak preveč se mi lahko na stara leta hudo maščuje...lahko me lastni sin z lambotom zbije pred lastnim pragom. Zgolj naključje, ali pač. Želim vam veliko sreče pri lovljenju podna in polne vrece... Jaz pa še vedno čakam na svoj prvi kovancek.

tikitoki ::

Karen je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Dejansko gremo tocno po 2013 fraktalu. To pomeni, da smo konec avgusta na vec kot 200k.

Včasih k take bereš si zaželiš da bi vzel isto kot avtor citata...


Dozo neumnosti?

budnost ::

Prebranac je izjavil:

Nov teden novo sranje. Poševnooki se prebudijo ob 2 00. Zjutraj se pa zbudimo z mokrimi spodnjicami. Zaradi izgube dinarof.


Tale tvoj zapis me je res iskreno nasmejal. Tko pristn, iskren... res na tem forumu mi ni dolgčas in ne objavljam kakih postov. Ej hvala ti warkraft in tudi vsem ostalim... najboljši ste:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

PersonaRuda ::

budnost je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Nov teden novo sranje. Poševnooki se prebudijo ob 2 00. Zjutraj se pa zbudimo z mokrimi spodnjicami. Zaradi izgube dinarof.


Tale tvoj zapis me je res iskreno nasmejal. Tko pristn, iskren... res na tem forumu mi ni dolgčas in ne objavljam kakih postov. Ej hvala ti warkraft in tudi vsem ostalim... najboljši ste:)

@Warkraft ima stil, smisel za humor in njegovi vpisi ob turobnih časih res popestrijo to temo, ter se večkrat resnično iz srca nasmejiš. Ampak on je en in edin, unikaten, medtem kot sta @IgroCardanof in @PrihajaNodi totalno nezanimiva, brez smisla za humor in nekoristna trola te teme.

Prebranac ::

budnost je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Nov teden novo sranje. Poševnooki se prebudijo ob 2 00. Zjutraj se pa zbudimo z mokrimi spodnjicami. Zaradi izgube dinarof.


Tale tvoj zapis me je res iskreno nasmejal. Tko pristn, iskren... res na tem forumu mi ni dolgčas in ne objavljam kakih postov. Ej hvala ti warkraft in tudi vsem ostalim... najboljši ste:)


Hvala za zaupanje. Ko me ne bo več mesecev na forum sem verjetno dobil dinare za štrik u Jageru.

PersonaRuda je izjavil:

budnost je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Nov teden novo sranje. Poševnooki se prebudijo ob 2 00. Zjutraj se pa zbudimo z mokrimi spodnjicami. Zaradi izgube dinarof.


Tale tvoj zapis me je res iskreno nasmejal. Tko pristn, iskren... res na tem forumu mi ni dolgčas in ne objavljam kakih postov. Ej hvala ti warkraft in tudi vsem ostalim... najboljši ste:)

@Warkraft ima stil, smisel za humor in njegovi vpisi ob turobnih časih res popestrijo to temo, ter se večkrat resnično iz srca nasmejiš. Ampak on je en in edin, unikaten, medtem kot sta @IgroCardanof in @PrihajaNodi totalno nezanimiva, brez smisla za humor in nekoristna trola te teme.


Hvala za zaupanje. Se pa nerad kregam z vsiljenimi mislimi, čeprav baje veliko odraslih govori samih s seboj.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Kamikaze: zakaj ne maras Nodija?
Ti je shillal kak drek kovanec? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Prebranac ::

V ormožu je veliko prostora za vse. Piknik ne uide.

PersonaRuda ::

endelin je izjavil:

Kamikaze: zakaj ne maras Nodija?
Ti je shillal kak drek kovanec? :D

Ne. Ker vedno kupim na podlagi svojih analiz in nisem nikoli sledil forumu kar se je shilalo, se je pa znalo par dobrih informacij dobiti sploh od @spegli, @tonis, @Aque in parih ostalih. Ne maram pa Nodija zaradi nadležnih enih in istih vpisov, se je pa v zadnjih dveh letih dokaj umiril in ni več tako nadležen, prav skuliral se je. Sedaj je št. 1 v nadležnosti @IgorCardanof ;)

Kralj pa @profdoktor, takoj za njim pa @Warkraft. Morda je to celo profil ene in iste osebe. Morda.

IgorCardanof ::

Kamikazine fraktale bomo zaenkrat pustili pri miru. Smo se vredu nasmejali, poba pa je kljub vseemu zelo dobro naciljal in pokazal, da res lahko vlečemo fraktale iz ciklov in zgodovina se ponavlja.

Danes pa si poglejmo malo IL_DIAVOLOja. V temi se je večkrat oglašal kot nekdo, ki ve veliko več in shillal razne coine. Poglejmo si kaj je kej pisal:

* Februarja 2021 si pisal, da ima Celsius ogromen potencial. Takrat je bil Celsius pri 5$. Si še zmeraj all in, si prodal? Si tudi stejkal pri Celsiusu za lepe APY?

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-02-17T20:01:27+01:00",
"content": "Zilliqa zna it po poti cardana. Pac, na vodi cutim "
},

Ziliqa takrat 0.13$, vrhunec nekaj mesecev kasneje pri 0.22$, danes 0.03$.

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-02-22T21:35:09+01:00",
"content": "Wise prihaja na BSC. Moon! Eth se naj porine na 20k :) "
},

Wise token takrat 0.53$, vrh nekaj mesecev kasneje pri 0.8$, danes pri 0.1$.

Pogumen investor v PAID token:
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-05T20:27:10+01:00",
"content": "V paid so vdrli, ampak bo ok. Dont sell and dont buy. Hodl! "
},

Pred vdorom 3$, danes na 0.03$. Borih /100.

KeyTango v lepem dipu 13. marca na 2$, danes smo pri 0.006$ in 1k$ dnevnega volumna. Graf od takrat pa praktično samo navzdol.
https://www.coingecko.com/en/coins/keyt...
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-13T11:16:50+01:00",
"content": "Keytango je v lepem dipu :) "
},


Rad je omenjal ERN, ni prodajal pri vrhu pri 80$, od takrat krepko navdol do danes 1$.
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-13T19:35:42+01:00",
"content": "Ern ima neverjeten value in zato tudi pumpa ko nor. Čakam na dip. "
},
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-14T09:10:25+01:00",
"content": "Ern je v dipu. Ce koga zanima, je zdaj pravi čas. Pogledas graf in dan/uro, ko si ga kupil. "
},


{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-18T21:59:20+01:00",
"content": "@tonis Ce si tukaj, mi prosim poglej lyxe. Ne vem, ce se gre globlje ali ga dokupim. Hvala "
},

Zelo dobro naciljal približno dno pri 7$, vprašanje ali je pol leta kasneje prodajal pri 40$. Danes 4.5$.

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-20T10:22:40+01:00",
"content": " Keytango in ampnet sta v lepem dipu as well. Dyor tho. Not financial advisor. "
},
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-21T10:47:22+01:00",
"content": "Ampnet v lepem dipu, chart je bullish. V kratkem zna potegnit v ATH. "
},
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-21T11:23:27+01:00",
"content": "Ampnet refilled. Next stop 40 "
},

Ampnet se med drugim niti ne trejda več.
https://www.coingecko.com/en/coins/ampn...
Lep graf tipičnega neuporabnega shitcoina.

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-03-20T14:25:18+01:00",
"content": "Konomi je tudi zagnal stroje. "
},

https://www.coingecko.com/en/coins/kono...
Konomi 20. marca 4.26$, praktično shillarnje pri vrhu, od takrat naprej samo navzdol. Danes smo na 0.03$.

V temle postu nam je shillal celotno košarico shitcoinov. Eden slabsi kot drugi:
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-04-07T19:22:52+02:00",
"content": " $Rune Če mi ampnet, bles, aioz in ern navržejo kakšen x10, še dam več not, ostalo v $OXB. Konomi, keytango in ppay od ETH coinov so longterm. BNB charizard token, safemoon in že omenjeni oxbull so longterm. Diversified portfolio at its best. Join me! "
},

AIOZ iz 2$ na 0.05$, ampnet vemo, da ga ni več, ern propadel. Konomi, keytango poraz.
Bles pa recimo iz 4$ na danes 0.02$, ampak je long term hold, tako da se lahko vse to obrne.
https://www.coingecko.com/en/coins/blin...

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-04-07T19:58:31+02:00",
"content": " ERN prodajam tam na 500 dolarjih, potencial je sicer 1k. Prodajati ERN, ki še sploh ni izdal tisto kar namerava, je norost. King nft-ja in še ni listan na nobeni izmed glavnih menjalnic, Binance for example. Ni čudno, da izgubljate, če se ne zavedate potenciala projekta in neke stotake stavite v neke mikro profite. "
},

ERN se zgleda ni prodajal pri 80$. No če ne drugega, ga lahko danes pri 1$ naloadamo toliko več in imamo v izi x500.

{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-04-09T16:56:07+02:00",
"content": "Kiwigo check it out! "
},


Tale dejansko ni tako veliko dol. Iz 0.1$ na 0.01$. Je pa res, da je bil redko višje od točke shillanja.
https://www.coingecko.com/en/coins/kiwi...

Takole ane za začetek. Komentarji do sredine aprila 2021. Kdaj drugic pa drugi del. Ima 2050 komentarjev v temi, tako da je kr nekej stvari treba pregledat. Pa se ga spomnim, da je shillal se kar nekaj brezveznih shitcoinov (Vader). Recimo tole:
{
"user": "IL_DIAVOLO",
"date": "2021-12-26T11:13:35+01:00",
"content": "Malo delam remont portfolija. Začasno dumpam trias in kupujem vader protocol, z ostankom dokupujem UFO. Če se prebudi GLCH in gre nazaj na 1 dollar, dumpam tudi njega, mainnet komaj konec prihodnjega leta Očitno sta to kovanca za bear market. Pač kripto, never all in, roadmap je samo smernica. "
},

26. decembra Vader pri 0.07$, zelo pri vrhu (0.10$), danes je pri 0.00028$.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

mr_chai ::

Pri taki dolžini te teme, bi ti lahko postalo že jasno , da za vse IL_DIAVOLO signale, je najbolj profitabilno, če narediš ravno kontra kot reče. Sam sem vedno naredil kontra in mi je prinesel lep plus.

hamez66 ::

Jah kamikaze je v prejšnem bullu povedal, da bo prodajal pri 3T market capa, samo imam občutek, da pri 3T ni nič prodajal. To pa zato, ker se je z njegovim izborom zgodilo nekaj podobnega, kot z IL_DIAVOLOvimi coini.

Pa se ne norčujem tu, samo za vse "začetnike" bi bilo fajn, da bi se zavedali, da je standardna pot na novo narejenih coinov proti nič in ne proti nebu, kot v primeru btcja in ethja.

PersonaRuda ::

hamez66 je izjavil:

Jah kamikaze je v prejšnem bullu povedal, da bo prodajal pri 3T market capa, samo imam občutek, da pri 3T ni nič prodajal. To pa zato, ker se je z njegovim izborom zgodilo nekaj podobnega, kot z IL_DIAVOLOvimi coini.

Pa se ne norčujem tu, samo za vse "začetnike" bi bilo fajn, da bi se zavedali, da je standardna pot na novo narejenih coinov proti nič in ne proti nebu, kot v primeru btcja in ethja.

Ne drži. Napisal sem, da v tem ciklu "sigurno" prebijamo 5T in da bo vrh bližje 10T kot pa 5T, jaz pa da začnem prodajati postopno pri 4,5T in da bo BTC na vrhu tega ciklusa prebil 300k. Nič od tega se ni zgodilo. In moj kovanec je povrhu letel dol iz Binance (z razlogom, da ne bo pomote) in pristal na smetišču. Če bi ga prodajal, ko je dosegel 6$ bi bil v lepem plusu, pa sem si rekel, da še ni vrh in kasneje, ko je bila poletna korekcija je enkrat v jeseni odletel iz Binanc. Game over.

V tem ciklu sem pogrnil, ker sem bil požrešen in če bi vse kar sem not metal, kupoval samo BTC, bi še danes pri tej nizki vrednosti BTC bil v debelem plusu. Tako pa sem ta ciklus zaključil z minusom, ker sem si rekel BTC bo šel gor, moj alt pa še x-krat toliko. Se pa ne sekiram in bom sedaj šel bolj na ziher varijanto. Kupoval bom BTC. Vendar še ne sedaj. Še par mesecev počakam, ker menim, da še nismo dosegli dno. Lahko, da se bom tudi tokrat zakalkuliral in kasneje dražje kupoval kot če bi že danes nekaj vložil v BTC. Je pa dolgoročni cilj, ko bom menil, da smo dosegli dno tega novega ciklusa, da vsak mesec malo po malo dokupujem stotinko po stotinko BTC, kasneje pa tisočinko po tisočinko in nekaj že med sredino, ostalo pa do konca leta 2025 prodam neglede na ceno. Če bo plus bo super, če bo minus, pa sem takrat zaključil s kriptom.

PrihajaNodi ::

bil požrešen


To da kupis skycoin ko je bil spumpan bol kot luna pomeni da si hud gemblar ali neuravnotezen. Ko bo tale tema zamrla se kupuje. Volume je se vedno previsok
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Kakšna je kaj napoved za naslednji cikel? Od kod začnemo vleči fraktale, do kod bo poneslo Bitcoin in do kod celoten market cap? Recimo, da je sedaj dno pri 20k, potegnemo fraktal iz 2013 ali fraktal iz 2017 balona? Je tokrat tarča pri 2m$ na en kos Bitcoina?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Ce bi ugibal, bi rekel, da je @profdoktor/@seniordev/@firesnack ista oseba, @warkraft pa padowan njegovega stila ... malo mu se manjka. "Vsi" pa popestrijo temo, @warkrafta dolocene dni malo tezje prebavljam, odvisno od dnevnega razpolozenja.

Drugace se mi pa pocasi pricenja svitati, da bo znotraj Cosmos ekosistema malo "clashal". Nevem kok mi je uspelo faliti, da se je v maju, v Ignite (ex Tendermint) vrnil Jae Kwon (ustanovitelj Tenderminta leta 2014/oce Tendermint consensus engine-a, ki je Tendemint zapustil 2020, da se je lahko v svoji kleti, v druzbi bogsigavedi katerih psihadelicnih snovi, posvetil svojemu smart contract projektu GNO.land. Izgleda, da sta imela z Pheng Zhongom razlicne poglede na nadaljni razvoj CosmosHuba (jk zagovarja razsiritve znotraj CosmosHuba, pz je zagovarjal bolj konservativen pristop). Izgleda tudi, da bo od Ignite odslo tudi zadostno stevilo razvijalcev.

Zdej, ali je to dobro ali slabo ... kaj pa vem. Vsekakor je PZ bil boljsi clovek za sprejemanje konsenzov znotraj samega ekosistema, docimer je JK bolj introverten genij, ki ne odstopa od svojih nacel in ima vprasljive pristope za doseganje svojih ciljev, poleg tega je vecinski lastnik od maticne firme Ignite-a. Vsekakor se nam obeta dosti drame.

Dosti ljudi je odslo od Tenderminta, medtem ko je bil CEO Jae Kwon med leti 2014-2020, predvsem zaradi konflikta interesov. Med drugimi Zaki Manian (Agoric, pred kratkim se je pridruzil se ekipi od Sommelier), Jack Zampolin (Strangelove Ventures - Sommelier), Ethan Buchman (Stargaze), in ostali, ki se javno niso opredelili proti Jae Kwonu.

Aglavnem, grab your popcorn, lay back and enjoy the show.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

IgorCardanof ::

PersonaRuda je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Jah kamikaze je v prejšnem bullu povedal, da bo prodajal pri 3T market capa, samo imam občutek, da pri 3T ni nič prodajal. To pa zato, ker se je z njegovim izborom zgodilo nekaj podobnega, kot z IL_DIAVOLOvimi coini.

Pa se ne norčujem tu, samo za vse "začetnike" bi bilo fajn, da bi se zavedali, da je standardna pot na novo narejenih coinov proti nič in ne proti nebu, kot v primeru btcja in ethja.

Ne drži. Napisal sem, da v tem ciklu "sigurno" prebijamo 5T in da bo vrh bližje 10T kot pa 5T, jaz pa da začnem prodajati postopno pri 4,5T in da bo BTC na vrhu tega ciklusa prebil 300k. Nič od tega se ni zgodilo. In moj kovanec je povrhu letel dol iz Binance (z razlogom, da ne bo pomote) in pristal na smetišču. Če bi ga prodajal, ko je dosegel 6$ bi bil v lepem plusu, pa sem si rekel, da še ni vrh in kasneje, ko je bila poletna korekcija je enkrat v jeseni odletel iz Binanc. Game over.

V tem ciklu sem pogrnil, ker sem bil požrešen in če bi vse kar sem not metal, kupoval samo BTC, bi še danes pri tej nizki vrednosti BTC bil v debelem plusu. Tako pa sem ta ciklus zaključil z minusom, ker sem si rekel BTC bo šel gor, moj alt pa še x-krat toliko. Se pa ne sekiram in bom sedaj šel bolj na ziher varijanto. Kupoval bom BTC. Vendar še ne sedaj. Še par mesecev počakam, ker menim, da še nismo dosegli dno. Lahko, da se bom tudi tokrat zakalkuliral in kasneje dražje kupoval kot če bi že danes nekaj vložil v BTC. Je pa dolgoročni cilj, ko bom menil, da smo dosegli dno tega novega ciklusa, da vsak mesec malo po malo dokupujem stotinko po stotinko BTC, kasneje pa tisočinko po tisočinko in nekaj že med sredino, ostalo pa do konca leta 2025 prodam neglede na ceno. Če bo plus bo super, če bo minus, pa sem takrat zaključil s kriptom.


Morda ti je lahko v tolažbo to, da te je IL_DIAVOLO zelo verjetno underperformal.
Naslednjič pa le tako naprej kritizirat vse trole in vse komentatorje, ki imajo drug pogled in probajo izpostavit nerazumne zaključke v zapisih. Tole vama je bilo pa skupno z IL_DIAVOLOM. Oba pojedla vso inteligenco sveta, potem pa v največjem balonu prišla ven z minusom.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Prebranac ::

dope1337 je izjavil:

Ce bi ugibal, bi rekel, da je @profdoktor/@seniordev/@firesnack ista oseba, @warkraft pa padowan njegovega stila ... malo mu se manjka. "Vsi" pa popestrijo temo, @warkrafta dolocene dni malo tezje prebavljam, odvisno od dnevnega razpolozenja.

Drugace se mi pa pocasi pricenja svitati, da bo znotraj Cosmos ekosistema malo "clashal". Nevem kok mi je uspelo faliti, da se je v maju, v Ignite (ex Tendermint) vrnil Jae Kwon (ustanovitelj Tenderminta leta 2014/oce Tendermint consensus engine-a, ki je Tendemint zapustil 2020, da se je lahko v svoji kleti, v druzbi bogsigavedi katerih psihadelicnih snovi, posvetil svojemu smart contract projektu GNO.land. Izgleda, da sta imela z Pheng Zhongom razlicne poglede na nadaljni razvoj CosmosHuba (jk zagovarja razsiritve znotraj CosmosHuba, pz je zagovarjal bolj konservativen pristop). Izgleda tudi, da bo od Ignite odslo tudi zadostno stevilo razvijalcev.

Zdej, ali je to dobro ali slabo ... kaj pa vem. Vsekakor je PZ bil boljsi clovek za sprejemanje konsenzov znotraj samega ekosistema, docimer je JK bolj introverten genij, ki ne odstopa od svojih nacel in ima vprasljive pristope za doseganje svojih ciljev, poleg tega je vecinski lastnik od maticne firme Ignite-a. Vsekakor se nam obeta dosti drame.

Dosti ljudi je odslo od Tenderminta, medtem ko je bil CEO Jae Kwon med leti 2014-2020, predvsem zaradi konflikta interesov. Med drugimi Zaki Manian (Agoric, pred kratkim se je pridruzil se ekipi od Sommelier), Jack Zampolin (Strangelove Ventures - Sommelier), Ethan Buchman (Stargaze), in ostali, ki se javno niso opredelili proti Jae Kwonu.

Aglavnem, grab your popcorn, lay back and enjoy the show.


Hvala na zaupanju. Donat je sicer del prebave. Zanimivo je, da bolj ko govorite v tehničnem jeziku bolj je vse skupaj bs, ker citirate ponzi stavke nategunov.

PacificBlue ::

Magic..

I’m out.
:3

hamez66 ::

kamikaze: Aja, sem mislil, da si napisal pri 3T. Možno, da sem se zmotil ja.

IgorCardanof, ne vem kakšne ima Diavolo rezultate, samo lani valda nisem bil v minusu. Že zaradi tvojih informacij sem imel lepe dobičke, potem so bili pa še ostali trejdi oz bolje rečeno ostale zadeve.. Drugače pa ja, daleč od tega, da bi moral kdo mene poslušati glede kam bo šla cena in kaj je za kupit.


na apeswapu in polycrystal sem imel dobičke zaradi tebe, prav tako zastonj osmosis in zastonj atomčke. tako da se priporočam :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

dope1337 ::

Prebranac je izjavil:


Hvala na zaupanju. Donat je sicer del prebave. Zanimivo je, da bolj ko govorite v tehničnem jeziku bolj je vse skupaj bs, ker citirate ponzi stavke nategunov.


Aja, to je zate tehnicni jezik? xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IgorCardanof ::

hamez66 je izjavil:

kamikaze: Aja, sem mislil, da si napisal pri 3T. Možno, da sem se zmotil ja.

IgorCardanof, ne vem kakšne ima Diavolo rezultate, samo lani valda nisem bil v minusu. Že zaradi tvojih informacij sem imel lepe dobičke, potem so bili pa še ostali trejdi oz bolje rečeno ostale zadeve.. Drugače pa ja, daleč od tega, da bi moral kdo mene poslušati glede kam bo šla cena in kaj je za kupit.


na apeswapu in polycrystal sem imel dobičke zaradi tebe, prav tako zastonj osmosis in zastonj atomčke. tako da se priporočam :p


Zate vem, da si dobro naredil. Je letelo na kamikazo itak :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

hamez66 ::

No ja, je bilo solidno. Tko, ne tič ne miš. V 10 letih bo to bolj malo vredno, tako da bo treba nadaljevati z grindanjem. Inflacija je realnost pa sprotni stroški..

mr_chai ::

zdle mečejo v kripto tisti luzerji, ki niso pobrali profite pri 60k+, kar slišim jih kako po žepih iščejo zadnje kovančke, v upanju, da vlagajo na dnu. En zlo mali zeleni dildo naredijo s tem obupanim početjem, kar jim vliva upanja, ampak žal, realnost bo kruta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Prebranac ::

mr_chai je izjavil:

zdle mečejo v kripto tisti luzerji, ki niso pobrali profite pri 60k+, kar slišim jih kako po žepih iščejo zadnje kovančke, v upanju, da vlagajo na dnu. En zlo mali zeleni dildo naredijo s tem obupanim početjem, kar jim vliva upanja, ampak žal, realnost bo kruta.


Bravo. Poslednji pump😁

zelenobeli ::

Sicer sem se parkrat bolj na hitro ukvarjal z dvigom denarja na Bittrexu. Kr neki. Sedaj bi dal iz USD v en kovanec pa prenesel vse skup na Binance. Kateri kovanec je najcenejsi za premik med borzami.

PacificBlue ::

Xlm, xrp
I’m out.
:3

WaterBoy ::

Uporabljate kaj hard walete? Kaj se priporoča? Pač ne bi imel vsega na menjalnicah.

energetik ::

WaterBoy je izjavil:

Uporabljate kaj hard walete? Kaj se priporoča? Pač ne bi imel vsega na menjalnicah.
Če imaš samo nekje 1-3 kojne, se ti najbolj splača Ledger Nano S za 60€. Za več imaš zdaj novi Nano S Plus, tega sem jaz pred kratkim nabavil. Meni je super.

Trezor One je tudi še kar ugoden, ima pa pomanjkljivost, da ne podpira Cardanota :D Pa Tezosa in Monerota. Trezor T je pa drag ko žafran.

Sicer pa, če si lahko privoščiš namenski PC, s čisto nameščenim OS, in ga uporabljaš samo za kripto denarnico, je safe tudi software denarnica, npr. Electrum, Exodus, Coinomi... Seveda je varno toliko, kot je varen tvoj PC, omrežje in inštalacija denarnice.

DarwiN je izjavil:

Res fascinantno spremljat, kako padajo kripto podjetja kot domino ploščice, ko pa je vendar vrednost kovancev še vedno izredno visoka.. BTC je na ~20k, kar je še decembra 2020 predstavljajo najvišjo vrednost v zgodovini. Ena "majhna" korekcija, kjer smo se vrnili na točko izpred pičlih 18 mesecev, pa se že vsa hišica iz kart podira? Kakšen masaker bo šele, če/ko dipnemo na 10k ali celo nižje?
Mene ne brigajo "kripto podjetja", zanima me v glavnem BTC, kot decentraliziran store of value.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

energetik je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Uporabljate kaj hard walete? Kaj se priporoča? Pač ne bi imel vsega na menjalnicah.
Če imaš samo nekje 1-3 kojne, se ti najbolj splača Ledger Nano S za 60€. Za več imaš zdaj novi Nano S Plus, tega sem jaz pred kratkim nabavil. Meni je super.

Mene ne brigajo "kripto podjetja", zanima me v glavnem BTC, kot decentraliziran store of value.

Saj o tem razmišljam, bolj o Nano S Plus (zaradi usb-c ker micro usb kabla nimam več :) ). Edino kar me še zanima je če se Ledger podjetje zapre. Kako to denarnico prenesti na katero drugo.

Hvala

energetik ::

Ledger ti ob postavitvi izvrže random seed iz 24 besed, ki si ga varno shraniš, magari v bančni sef.

Če se firma zapre in svojega Nanota vržeš v smeti, nima veze. Seed vpišeš v drugo hladno ali toplo denarnico, ki ključe generira na enak način, in imaš dostop do vseh svojih kovancev.
Jaz sem sem se čisto na začetku igral in poskusni seed iz Ledgerja vpisal še v Coinomi - tam sem imel vse kovance na voljo. Seveda sem potem Ledgerja spet resetiral, in dobil nov seed za resno uporabo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

kow ::

Vse kaze, da bo jutri merge na drugem ethereum testnetu imenovanem Sepolia. Ce ne bo vecjih tezav, bo sledilo testno omrezje Goerli. Nato pa sledi mainnet.

WaterBoy ::

Hvala energetik. :)

tonis ::

Kakšen forex trader tu gor?
Na binancah držim v BUSD, je smiselno premakit v EUR? Prej sem gledal, razmerje je 1.04, zdaj pa že na 24ur novica... običajno kadar pridejo stvari v cajtnge, se trend obrne 8-)

Blue30 ::

strawman je izjavil:

Seveda beremo. Ravno zaradi trollanja je tema še po 1100+ straneh zabavna. :))
Pa mogoče zaradi kakšnih ETH in ATOM nasvetov določenih uporabnikov.


Bolj res je to, da je zaradi trollanja večina uporabnikov odšla iz table.

Through an online survey completed by over 400 Reddit users, the study found that individuals with dark triad personality traits (narcissism, Machiavellianism, psychopathy) combined with schadenfreude – a German word meaning that one derives pleasure from another’s misfortune – were more likely to demonstrate trolling behaviors.

Eno je vicmajster, drugo pa psihopat :D

energetik ::

tonis je izjavil:

Kakšen forex trader tu gor?
Na binancah držim v BUSD, je smiselno premakit v EUR? Prej sem gledal, razmerje je 1.04, zdaj pa že na 24ur novica... običajno kadar pridejo stvari v cajtnge, se trend obrne 8-)

Jaz držim zdaj kar vse v EUR. Pri takem mesečnem RSI na EUR/USD se ne upam več prestavljat v USDje. To bi moral narediti pred cca 1 letom. In zdaj menjat nazaj v EUR.
Malo neumesno vprašanje - kako na TRR menjat med valutami? Na moji spletni banki ni te možnosti, očitno potrebno v poslovalnico. A pri drugih bankah imate?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Blue30 je izjavil:


Bolj res je to, da je zaradi trollanja večina uporabnikov odšla iz table.


Uporabniki so po večini isti, samo nicknami so drugi. Pa takole trollanje se mi zdi precej neškodljivo.
Bi bilo pa zanimivo naredit graf frekvence postov v tej temi v korelaciji z kripto market capom.:D

IgorCardanof ::

strawman je izjavil:

Blue30 je izjavil:


Bolj res je to, da je zaradi trollanja večina uporabnikov odšla iz table.


Uporabniki so po večini isti, samo nicknami so drugi. Pa takole trollanje se mi zdi precej neškodljivo.
Bi bilo pa zanimivo naredit graf frekvence postov v tej temi v korelaciji z kripto market capom.:D


Je vse to narejeno. Sem naredil tudi analizo med uporabniki glede na repertoar besed in slog pisanja, tako da vidim kar nekaj racunov, ki so aktivni sedaj, pa drugi, ki so bili aktivni v preteklosti, da so to verjetno ene in iste osebe.

energetik je izjavil:

tonis je izjavil:

Kakšen forex trader tu gor?
Na binancah držim v BUSD, je smiselno premakit v EUR? Prej sem gledal, razmerje je 1.04, zdaj pa že na 24ur novica... običajno kadar pridejo stvari v cajtnge, se trend obrne 8-)

Jaz držim zdaj kar vse v EUR. Pri takem mesečnem RSI na EUR/USD se ne upam več prestavljat v USDje. To bi moral narediti pred cca 1 letom. In zdaj menjat nazaj v EUR.
Malo neumesno vprašanje - kako na TRR menjat med valutami? Na moji spletni banki ni te možnosti, očitno potrebno v poslovalnico. A pri drugih bankah imate?


Si uspesno uporabljal TA in RSI indeks tudi pri Luna/ust kolapsu? Koliko casa je BTC ze krepko oversold, pa se zmeraj gremo dol?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ne, pri kolapsu Lune seveda ne. Oziroma še ne vem. Kupil sem za štos 50k Lunca, ko je bil nekje v podnu. Morda pa se bo tudi tu nekoč izkazala TA? :))

Jasno TA načeloma deluje, če gre za normalno trgovanje, jasno da če asset propade ali izgine, ne more veljat, a ni to logično... :|
vires in numeris

tonis ::

energetik je izjavil:

Ne, pri kolapsu Lune seveda ne. Oziroma še ne vem. Kupil sem za štos 50k Lunca, ko je bil nekje v podnu. Morda pa se bo tudi tu nekoč izkazala TA? :))

Jasno TA načeloma deluje, če gre za normalno trgovanje, jasno da če asset propade ali izgine, ne more veljat, a ni to logično... :|


Jaz isto.. :)) 10USD sem investiral in jih imam 53k... Žal so nekateri investirali 10k USD in imajo zdaj 100 luncev :|:)

Sicer pa glede oversold... morda je na velikih timeframih oversold, ampak ne tako kritično da je korekcija že samoumevna.. Ko bo na tedenskem, mesečnem grafu RSI 10 ali celo manj, takrat pa po kredit :)) ..zdaj pa še nismo tam.
««
1108 / 1486
»»