» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
707 / 1491
»»

kow ::

Za metamask uporabnike:

https://www.reddit.com/r/ethfinance/com...

Vec pa na njihovi strani:

https://metamask.io/1559.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kleemen ::

Zanima me zakaj mi pri bank transfer na Bitstampu pri depositu napiše bank account in ne iban za nakazilo na Bitstamp račun? Hvala za info.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Jankovic ima kritje, mi ostali ga nimamo. Ce se spravijo na nas, smo najebal.

Po eni strani sem vesel, da sem v zadnjem crashu izgubil vse kar sem naredil, ker sedaj nisem pred tezko odlocitvijo ali prijavit dobicek od kripta in placati davek ali ne.

Mnogi tu izmed vas pa bodo prebedeli se veliko noci in razmisljali ali prijavit dobicek oziroma kako najbolje oprati denar.


FURS ni baš nek carski urad tipa IRS... En ubogi Snežič ki se okliče za Doktorja Davčnih utaj jebe FURS že cel život pa mu niso baš nekaj mogli, skratka panike ni, loopholes pa nešteto. zakonodaje ni,

Jah, tipček je bil pravnomočno obsojen in šel sedet zaradi davčne utaje.


A so dobl tisti njegov dnar ko se vam je babica gor usedla pred vami?

Tip je jebal FURS vsem na oceh in pokazal da je proti IRS pac niko i nista tale nas urad
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Joze_K ::

perci je izjavil:


FURS ni baš nek carski urad tipa IRS... En ubogi Snežič ki se okliče za Doktorja Davčnih utaj jebe FURS že cel život pa mu niso baš nekaj mogli, skratka panike ni, loopholes pa nešteto. zakonodaje ni,


khm, verjetno ni naključje, da je zakonodaja loophole, itd.. če so taki tički svetovalci predsedniku vlade.. in da to potem te strukture pri koritu koristijo..
.. in ti se naslajaš.. a ti je jasno kdo potem to plača?
Verjetno ne, ker bi potem drugače komentiral početje takih doktorjev...

ovce smo, takim pri koritu.. so si naredili fenomenalni sistem za striženje, tule pa se še smejemo takim podvigom.. bravo

novi 123 ::

kow je izjavil:

Za metamask uporabnike:

https://www.reddit.com/r/ethfinance/com...

Vec pa na njihovi strani:

https://metamask.io/1559.html


To pomeni konec rudarjenja za ETH ali kako?

kow ::

Ne, pomeni da bos (relativno) manj placeval rudarjem. Dobro je tudi za hodlerje, ker je manjsa inflacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DeeJay ::

Feeji pa se zmer astronomski.
Don't f with me.

IgorCardanof ::

To, da bojo manjsi feeji govorijo samo tisti, ki ne vejo kak ves sistem dela.

Edini nacin za nizje feeje je eth2.0.

novi 123 ::

A ni bil datum za uvedbo ETH 2.0 od 4.8.2021 dalje?

kow ::

DeeJay je izjavil:

Feeji pa se zmer astronomski.


Feeji za kaksno transakcijo? Daj primer.

novi 123 je izjavil:

A ni bil datum za uvedbo ETH 2.0 od 4.8.2021 dalje?


Odgovor je ne.
Kaj pa je eth 2.0? (sprasujem, ker vem da ne znas razloziti) Ali ce povem drugace - eth 2.0 je le marketinski izraz, ki v resnici ne pomeni nicesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

novi 123 ::

Veliko je različnih informacij. Lahko napišeš kaj več, če je volja.

kow ::

Poanta je, da ETH2.0 ne pomeni nic. Je nekaj podobnega kot, da bi rekel industrija 4.0.

DeeJay ::

kow je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Feeji pa se zmer astronomski.


Feeji za kaksno transakcijo? Daj primer.

novi 123 je izjavil:

A ni bil datum za uvedbo ETH 2.0 od 4.8.2021 dalje?


Odgovor je ne.
Kaj pa je eth 2.0? (sprasujem, ker vem da ne znas razloziti) Ali ce povem drugace - eth 2.0 je le marketinski izraz, ki v resnici ne pomeni nicesar.


Prodaja tokna na uniswapu. 20$ fee. Jebes to.
Don't f with me.

kow ::

Kaj ti za swap preprecuje uporabo L2 chainov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Torej prehod iz PoW na PoS ni nic?

Tokenov na l2 je izredno majhno stevilo + varnost je vprasljiva. Se zmeraj zaupas temu L2 protokolu, da bo delal kot mora.

Zgodovina sprememb…

Fly2Sky ::

Debetna Visa na Binancah (zahtevajo KYC pa GDPR omenjajo), je kakšna alternativna kartica?
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

Torej prehod iz PoW na PoS ni nic?

Tokenov na l2 je izredno majhno stevilo + varnost je vprasljiva. Se zmeraj zaupas temu L2 protokolu, da bo delal kot mora.


Prehod iz PoW na PoS (t.i. merge) bo naslednji hardfork (ni pa to ETH2.0, ki je samo splosen izraz, za vec nacrtovanih nadgradenj).
Poanta pravih L2 (ne sidechainov), je ravno da uporabijo varnost ethereum chaina. Skratka, ravno varnost ni vprasljiva (ob pravilni implementaciji).

Je pa res, da ti ne uporabljas kripta, ampak neregulirani gambling na centraliziranih chainih (shitkojni). Tako, da je res manj shitkojnov z likvidnostjo, na L2 chainih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

vaščan ::

Fly2Sky je izjavil:

Debetna Visa na Binancah (zahtevajo KYC pa GDPR omenjajo), je kakšna alternativna kartica?


Še dobro da si omenil imam to kartico zaenkrat vse super me pa zanima kako je z fursom.
Primer vloženo recimo 3000eur nobenega trejdanja pač cena kovanca je šla x10. s kartico plačujem po trgovinah itd to lahko furs vidi? Bi moral to prijavit? kolk dnarja se lahko na mesec vzdigne?
Zanima me zato če bi pač vsak mesec dvignil max vsoto na kartici spraskal tistih 30000 počasi ven ter potem na keš nabavil nekaj za 30000eur.

Mato989 ::

vaščan je izjavil:

Fly2Sky je izjavil:

Debetna Visa na Binancah (zahtevajo KYC pa GDPR omenjajo), je kakšna alternativna kartica?


Še dobro da si omenil imam to kartico zaenkrat vse super me pa zanima kako je z fursom.
Primer vloženo recimo 3000eur nobenega trejdanja pač cena kovanca je šla x10. s kartico plačujem po trgovinah itd to lahko furs vidi? Bi moral to prijavit? kolk dnarja se lahko na mesec vzdigne?
Zanima me zato če bi pač vsak mesec dvignil max vsoto na kartici spraskal tistih 30000 počasi ven ter potem na keš nabavil nekaj za 30000eur.


Vse to je ok... nimaš TRRja ne rabiš nič prijavit... kar se pa zadnjega tiče, pa lahko tako narediš
do 50k bo redkokdo trznil, pri 100k pa že kdo zna če skeširaš stanovanje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaticSLO ::

Polygonu zaupa 8.6B$ kapitala, ampak janez na slotechu je seveda pametnejsi s svojimi socialnimi :))

Sicer pa nevem ce je Polygon sploh l2 ali je "stand-alone chain". Vem da se preko Plasme neko uporablja varnost Ethereuma ampak nisem siguren.

So pa feeji tam nekje 0.0001$ ali se manj. Npr Mac&cheese faucet je poslal nekje 200K transakcij v zadnjih dveh mesecih.

IgorCardanof ::

Polygon je dokaj kompleksen chain, ki ga ne mores kar popredalckat kot "varen L2".

Kow, katera L2 resitev pa trenutno ponuja svojo storitev prav z varnostjo Ethereum blockchaina? Mislim, da tega se ni zunaj sploh.

MaticSLO je izjavil:

Polygonu zaupa 8.6B$ kapitala, ampak janez na slotechu je seveda pametnejsi s svojimi socialnimi :))

Sicer pa nevem ce je Polygon sploh l2 ali je "stand-alone chain". Vem da se preko Plasme neko uporablja varnost Ethereuma ampak nisem siguren.

So pa feeji tam nekje 0.0001$ ali se manj. Npr Mac&cheese faucet je poslal nekje 200K transakcij v zadnjih dveh mesecih.


Okexchain ima tudi gor 2mlrd kapitala, pa to ne pomeni prav dosti o tem kak chain je. (slaba kopija bscja, sicer z feeji primernimi polygonu.)

Cryptopunk se prodajajo po 150k floor price, kaksni pa tudi po vec mio $, pa to ne pomeni orav veliko. Vse kar ti pove je to, da je folk naiven in pozresen in da ima prevec denarja. Tako da "tolk kesa je na chainu, ergo more bit ful dobr" je krneki.

Je pa Polygon trenutno res 3ji "najboljsi" defi chain, takoj za ethereumom in bscjem. Fantom, KCC, Okexchain in razno ostalo, je zalost.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Pa ko govorimo o varnosti, je govora o tem, a s elahko zbere vecja skupina validatorjev in popolnoma sfuka celoten chain, ne pa o tem, a ti bo neka ponzi yield farma naredila rugpull.

Kar se tice tega pogleda sta Polygon in BSC izredno kriticna s svojim izredno nizkim stevilom validatorjev in centraliziranostjo.

Zgodovina sprememb…

Slayer69 ::

Ali mogoče ve kdo za kako alternativo, kje bi lahko kolikor toliko varno obrestoval svoj denar, po možnosti v EUR? Torej kot je bilo do nedavnega na Binance "Earn" kjer je bil 3,21% APY za EUR, samo sedaj so ga zmanjšali na mizernih 0,1%...

Drugače nekaj imam tudi na Celsius, kjer so dobre obrestne mere, vendar nimajo EUR in tudi ne vem če bi jim ravno zaupal kak večji znesek...
Kakšni predlogi? Kje imate ostali višek denarja s katerim ne trgujete in ga nimate namena v kratkem porabit?

Mato989 ::

Jaz, mam na celsius v usdc 5 mestno cifro

Usdc je edini stablecoin ki mu relativno zaupam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

amacar ::

Na krakenu imaš € ampak samo 1.5%.

Stokarino ::

Slayer69 je izjavil:

Ali mogoče ve kdo za kako alternativo, kje bi lahko kolikor toliko varno obrestoval svoj denar, po možnosti v EUR? Torej kot je bilo do nedavnega na Binance "Earn" kjer je bil 3,21% APY za EUR, samo sedaj so ga zmanjšali na mizernih 0,1%...

Drugače nekaj imam tudi na Celsius, kjer so dobre obrestne mere, vendar nimajo EUR in tudi ne vem če bi jim ravno zaupal kak večji znesek...
Kakšni predlogi? Kje imate ostali višek denarja s katerim ne trgujete in ga nimate namena v kratkem porabit?



Nexo. Imaš tudi earn na eur.

Aquafriend ::

Slayer69 je izjavil:

Ali mogoče ve kdo za kako alternativo, kje bi lahko kolikor toliko varno obrestoval svoj denar, po možnosti v EUR? Torej kot je bilo do nedavnega na Binance "Earn" kjer je bil 3,21% APY za EUR, samo sedaj so ga zmanjšali na mizernih 0,1%...

Drugače nekaj imam tudi na Celsius, kjer so dobre obrestne mere, vendar nimajo EUR in tudi ne vem če bi jim ravno zaupal kak večji znesek...
Kakšni predlogi? Kje imate ostali višek denarja s katerim ne trgujete in ga nimate namena v kratkem porabit?

ne vem no, a se ti splaca? Zarad printanja denarja denar zgublja na vrednosti. Zarad tega se zdi, kot da dolocene nepremicnine se drazijo. Na cetrtletje se morda podrazijo toliko kot ti dobis obresti za cel let. Se prav stirikrat bolj se podrazi kot ti dobis obresti. Do zdaj se je splacalo imet v nepremicninah. Ne vem pa kako bo v prihodnje.

Aquafriend ::



solana/btc, tist spodnji suport je zdrzal, solana zrasla in se pred kratkim dotaknila zgornje crte, ki predstavlja resistance. Ce pa se sveca zaljuci nad resistance potem se lahko ta crta testira kot nov suport v kombinaciji z drugimi dejavniki. Potrebno gledat ce dela higher low pa higher high, gledat tudi nove resistance in suporte, nove trendlinije. predvsem pa gledat kaj btc dela.

PrihajaNodi ::

Povej crte za mino
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aquafriend ::

PrihajaNodi je izjavil:

Povej crte za mino



mina/btc sicer premal podatkov ampak na tem grafu recimo da je zdaj nekje na crti, ki je prej predstavljal resistance. Zdaj pa ga testira kot nov suport. Zadnje dni zgleda da je delal rounded bottom in pa higher lows. Zdaj je odvisno od tega ce bo uspesno testiral suport crto in zakljucil svece nad narisano mejo. Drgac pri manjsih cap kovancih je seveda vecji rizik, ker je lazje premikat ceno gor pa dol.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ok thnx
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aquafriend ::

slo youtuber prav, da je sel v eno fb kripto skupino. Prav da "oni vsi trejdajo, vsi zaradjivajo"! "Ce lahk oni, lahk tut jst"Kaj se je zgodilo potem najbrz ze veste. Prepriceval so ga naj hodla.

PrihajaNodi ::

Ma to so pump and dump kovanci. Bols je iskat next Solana
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Mana je izjavil:

Nekdo mi je pred kratkim namignil, kako naj napišem, pa sem poskusila podobno. (povedali ste mi, da gre za spletno goljufijo). Takole sem jim napisala v angleškem jeziku.

"Denar sem vam nakazala na vaš račun (prihranke). Ob tem ni bilo nobenih težav. Enako hočem od vas. Provizijo bom plačala, ko bom dobila denar nazaj. To je edini način, da mi dokažete, da ste resni in da to ni šala, da se greste resen posel, ker potem bom vložila še več. Vložila bom 10.000 evrov. Povedala sem vam (temu podjetju), da so mi prijatelji povedali, da moram biti pazljiva. Oni bodo tudi investirali denar, a šele potem, ko jim dokažem, da ste resno podjetje, vredno zaupanja."

Še kakšen predlog? Kaj boljšega? Naj še kako popravim?


Nakaži meni, ali pa direkt na recimo kraken. Se dobiva in ti povem kako se kupi obetavno kriptovaluto.
Če si bova všeč, imaš vsako soboto do konca življenja zagotovljeno dobro večerjo v lepi restavraciji in vrhunski s*olni odnos. ;)

MaticSLO ::

BSC ima 20 validatorjev, pri BTCju je vecina hash powerja zgoscenega v nekih 6ih poolih?
Sepravi je precej bolj decentralizirano od Bitcoina.

Kaj imas od tega ce zrusis chain? Namrec sam jamcis za varnost s svojimi Tokeni. Zakaj bi kdorkoli ustrelil samega sebe v koleno?

Glede nove Solane pa pozabi... Pri taksnih projektih VCji in social influencerji kupijo v presalih in ko pride token na borzo je glavnica ze pobrana.

Ravno zaradi tega tudi sam delam na enem izmed projektov. Ker vem da sicer ne bom nikoli dobil x1000 returnov, morem za to poskrbeti sam :))

Nedasemiveč ::

Aquafriend je izjavil:

slo youtuber prav, da je sel v eno fb kripto skupino. Prav da "oni vsi trejdajo, vsi zaradjivajo"! "Ce lahk oni, lahk tut jst"Kaj se je zgodilo potem najbrz ze veste. Prepriceval so ga naj hodla.


Saj ti si tudi ves čas plačljive skupine tu promoviral.

Mato989 ::

MaticSLO je izjavil:

BSC ima 20 validatorjev, pri BTCju je vecina hash powerja zgoscenega v nekih 6ih poolih?
Sepravi je precej bolj decentralizirano od Bitcoina.

Kaj imas od tega ce zrusis chain? Namrec sam jamcis za varnost s svojimi Tokeni. Zakaj bi kdorkoli ustrelil samega sebe v koleno?

Glede nove Solane pa pozabi... Pri taksnih projektih VCji in social influencerji kupijo v presalih in ko pride token na borzo je glavnica ze pobrana.

Ravno zaradi tega tudi sam delam na enem izmed projektov. Ker vem da sicer ne bom nikoli dobil x1000 returnov, morem za to poskrbeti sam :))



Ja in kaj pol če je v 6tih poolih? To ne pomeni da ima 6 folka v rokah validatorstvo BTCja... za BSC dejansko to res pomeni podobno.

BTC čwe pooli nardijo jkak mistake bodo hitro brez hash powerja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mr_chai ::

mina 4 life

MaticSLO ::

Pa tudi Solana ni ravno nek izum. Baje naj bi velikost blockchaina Solane v enem letu presegel skupno velikost vseh drugih obstojecih blockhchainov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Aquafriend ::

Nedasemiveč je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

slo youtuber prav, da je sel v eno fb kripto skupino. Prav da "oni vsi trejdajo, vsi zaradjivajo"! "Ce lahk oni, lahk tut jst"Kaj se je zgodilo potem najbrz ze veste. Prepriceval so ga naj hodla.


Saj ti si tudi ves čas plačljive skupine tu promoviral.

sem ja, delili smo si stroske. Sem v skupini vprasal ce sem komu kaj dolzan. Lahk se enkrat tukaj vprasam, naj se javi na zs.

Slayer69 ::

Aquafriend je izjavil:


ne vem no, a se ti splaca? Zarad printanja denarja denar zgublja na vrednosti. Zarad tega se zdi, kot da dolocene nepremicnine se drazijo. Na cetrtletje se morda podrazijo toliko kot ti dobis obresti za cel let. Se prav stirikrat bolj se podrazi kot ti dobis obresti. Do zdaj se je splacalo imet v nepremicninah. Ne vem pa kako bo v prihodnje.


Hjah odvisno kako gledaš na to... bolj kot, da imam denar na bančnem računu definitivno. Se pa strinjam, da bi lahko investiral v kaj bolj donosnega (no saj to tudi počnem, vendar bolj previdno). Dobra stvar tega Binance Erna mi je bila, ker se mi je zdelo dokaj safe in ker sem lahko imel denar še isti dan, če sem ga želel.

Aquafriend ::

A nimajo eni tukaj na pancakeswap, kjer stejkajo? Ne vem pa koliko je to varno. Ampak ne eure, druge kovance.

Zgodovina sprememb…

Portfolio ::

Stokarino je izjavil:

Slayer69 je izjavil:

Ali mogoče ve kdo za kako alternativo, kje bi lahko kolikor toliko varno obrestoval svoj denar, po možnosti v EUR? Torej kot je bilo do nedavnega na Binance "Earn" kjer je bil 3,21% APY za EUR, samo sedaj so ga zmanjšali na mizernih 0,1%...

Drugače nekaj imam tudi na Celsius, kjer so dobre obrestne mere, vendar nimajo EUR in tudi ne vem če bi jim ravno zaupal kak večji znesek...
Kakšni predlogi? Kje imate ostali višek denarja s katerim ne trgujete in ga nimate namena v kratkem porabit?



Nexo. Imaš tudi earn na eur.


Ima Nexo fixed/flexible staking?

Prav bi mi prišel kak referral od Celsiusa, če bi kdo rad zaslužil..

endelin ::

Nodi: si v penziji z mino?

Slayer69 ::

Portfolio je izjavil:


Ima Nexo fixed/flexible staking?

Prav bi mi prišel kak referral od Celsiusa, če bi kdo rad zaslužil..


Evo moj referral za Celsiu, če kdo rabi (50$ v BTC): koda=129495cf6b / link=https://celsiusnetwork.app.link/129495c...

Kripto ::

Dobro se pumpa BTC.

Money is mindset!

GupeM ::

Saj se vse, ne samo BTC.

Kripto ::

GupeM je izjavil:

Saj se vse, ne samo BTC.



Mislim, da se dogaja pump na BTC, na ostalih ki sledijo so samo boti.

Money is mindset!

IgorCardanof ::

Pump se dogaja na vsem. Bulltrap ali pa zacetek norega bullruna, v vsakem primeru pa folk leti na polno v kripto trenutno.

kow ::

IgorCardanof je izjavil:


Kow, katera L2 resitev pa trenutno ponuja svojo storitev prav z varnostjo Ethereum blockchaina? Mislim, da tega se ni zunaj sploh.



Optimism. Nisem pa se uporabil. Sam uporabljam (ze kaksno leto?, ne spomnim se) loopring. Sicer nima likvidnosti kaj veliko, ampak eth-dai ima.

Ko ste nekaj gori bljuzili o validatorjih. 20 povezanih validatorjev je isto kot 1 validator. BSC je joke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
707 / 1491
»»