» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
400 / 1490
»»

vanilija ::

Tudi sam sem mnenja, da bo ob listingu dump. Ker pač kovanec je prelahek za dobit. Vsi so na Binanceu in si ga lahko sedaj dobijo, da ga lahko dumpnejo.

gandolfino ::

vanilija ::

Bližje smo 65k kot 45k. Manj kot 3k stran od ath.

energetik ::

BTC samo še dobra 2k od ATH, malce (pre)hitro gre tole. Ali pa tudi ne. Dnevni RSI je šele 70. Glede na par narisanih črt gremo do 65k, če se pa malce umiri tale rast pa verjetno na 70k+. Bomo videli.

IL_DIAVOLO ::

Just to make sure that all are jealous

https://coinmarketcap.com/currencies/pa...

8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

Meni kažejo črte za ETH zdaj proti 3500$. Kdaj se sproži prava pumpa?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Just to make sure that all are jealous

https://coinmarketcap.com/currencies/pa...

8-)

:D

Senior Dev je izjavil:

Meni kažejo črte za ETH zdaj proti 3500$. Kdaj se sproži prava pumpa?

Jaz tudi čakam eth pumpico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Neon87 ::

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?

Mato989 ::

Neon87 je izjavil:

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?


Konec je, tega ne bo več, izpušilo k diavolotu :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Senior Dev je izjavil:

Meni kažejo črte za ETH zdaj proti 3500$. Kdaj se sproži prava pumpa?

Ko ceki pridejo na coinbase?

Neon87 je izjavil:

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?

Sunk cost @ Wikipedia

Prosim.

Naredi kaksno naduro, pa investiraj v kaj smiselnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

vanilija ::

Kow, hvala za nasvet, torej naj dupliram svoj PAID stack sedaj?

kow ::

Raje zvohaj kdaj bo optimistic rollup hype in kateri projekti bodo prvi :))

oracle ::

DXY prebil support na 91,9 kar je kratkoročno bullish za kripto.

vanilija ::

Waronrugs ni zadovoljen s paid networkom.

https://twitter.com/WARONRUGS/status/13...

A se gre allin?

Mato989 ::

Keri sleparski gnoji res... pravi scammerji vredni sodišča in zapora!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Neon87 je izjavil:

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?


Glej, da je pravi contract adress:

0x1614f18fc94f47967a3fbe5ffcd46d4e7da3d787

To note we have contacted Coinmarketcap, Coingecko, and other platforms to update to the new token contract address. Please only use the contract address above until they have updated.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

So I just got kicked out of the PAID Network telegram group for asking about airdrop for LP tokens for Uniswap liquidity providers. They are trying to screw over Liquidity providers that lost WETH on Uniswap for proving liquidity to the ETH-PAID pair.


To je bankera 2. Sam uni so res miljone pokasiral
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Se še spomniš časov ko si vsak mesec nesel plačo v Bank(er)o?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Neon87 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?


Glej, da je pravi contract adress:

0x1614f18fc94f47967a3fbe5ffcd46d4e7da3d787

To note we have contacted Coinmarketcap, Coingecko, and other platforms to update to the new token contract address. Please only use the contract address above until they have updated.


če mam na kurčevi menjalnici, kako se naj znebim?? Ziher bo možno to šele potem ko bo vrednost že spet proti 0.

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

Se še spomniš časov ko si vsak mesec nesel plačo v Bank(er)o?


Ja. Ene 3 k je slo tam. Sam ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Neon87 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Kaj se dogaja s PAID? Na gate.io še zmeraj ne morem trejdat.. ali lahko to kam dvignem in zamenjam drugje?


Glej, da je pravi contract adress:

0x1614f18fc94f47967a3fbe5ffcd46d4e7da3d787

To note we have contacted Coinmarketcap, Coingecko, and other platforms to update to the new token contract address. Please only use the contract address above until they have updated.


če mam na kurčevi menjalnici, kako se naj znebim?? Ziher bo možno to šele potem ko bo vrednost že spet proti 0.


Neon prosim pozabi na tale kovanec, to je 0, draga šola...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Trolcek balonček...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BorutO ::

Nekateri pa res vse pokupite, kar vidite. :D

Senior Dev ::

BorutO koliko si gor danes?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PacificBlue ::

Zadnjič sem shillal SYL token(ICO), pa je danes stran od xsl labs bila nedosegljiva, sem dobil obcutek,da je mogoce tole sumljivo..pa berem zdaj, da je vzrok v temu, ker je OHV data center v Strasbourgu zgorel. :O
Verjetno je se kaka druga stran bila nedostopna.IDK
I’m out.
:3

BorutO ::

Nič ... se mi ne da več s tem preveč tradat ... Mam kar nekaj plusa, dovolj, da mam par mesecev mir ... tak da bolj na easy vse jemljem ...

vanilija ::

Ja sori borut, ampak tale bullrun ne bo trajal vecno.

tonis ::

oracle je izjavil:

tonis je izjavil:

ViperR je izjavil:

Bitcoin nikol vec pod 50k :D

Spodnja trendlinija, ki sem jo dal včeraj je na ~48k

Pa treba se je zavedat da za bikom pride medved.

Trenutno smo v zanimivem neodločenem položaju. 50/50. BTC, DXY, zlato. Medtem ko je NDX bodisi potrdil rast ali pa v zaključni fazi bull trapa. Po mojem se bo v 24 urah izkristaliziralo.
To so seveda ekstremno kratkoročne analize...

@tonis v prejšnjem postu se nisem na dolgo razpisal, ker je preveč. In tudi sicer, vernemu racionalno razlagat, da bog ne obstaja, še nikoli ni obrodilo sadov. Vsak mora sam priti do spoznanja. S samimi analizami ni nič narobe, ampak zase lahko rečem, da sem po 7 letih na kripto trgu spoznal, da:
- FA > TA
- hodl > trade
- long term > short term

Kar se tiče novic je pa tudi že razširjena mentaliteta "buy the rumours, sell the news". Kar pomeni samo to, da so novosti vkalkulirane ful v naprej. Delnice na primer danes kotirajo na pričakovanjih kaj bo z gospodarstvom leta 2023.

Še ena zanimiva novost v kripto trgih je pa tudi to, da imamo zelo nehomogeno množico uporabnikov. Na eni strani armado mravljic (vsi mi) in skupino velikanov na drugi (veliki vlagatelji). To sta tako finančno kot psihološko zelo različni skupini. TA pa je veliko uporabnejša pri homogenih skupinah. TA za nazaj je vedno odlična, ampak ko rabiš predikcije za investiranje je pa odločitev veliko težja in če imaš uspeh 50% si neuspešen. Še posebej, če to primerjaš s hodlanjem.


Sem jaz vedel, da znaš ti tud razložit svoje mnenje, sam malo spodbude si rabil :)

Na hitro pokomentiram tole, ker se mi mudi na gasilske vaje..

- FA > TA
- hodl > trade
- long term > short term


Z vsemi alinejami se strinjam - predvsem v pogledu da FA ima dolgoročno boljši potencial glede multipliciranja cene v primerjavi s šitkojni. Še vedno pa se drži tudi TA (supporti/resistanci, RSI, MA, ...)
Glede hodl - jaz če bi hodlal bi imel x2, ampak se enostavno bojim navpičnega grafa in izstopam predčasno. Dejansko bolj kot gledaš graf, bolj se ga bojiš :) ..k temu pa je pripomoglo predvsem leto 2018 ko nisem vedel nič in spušil par jurjev. Zato sem zelo previden.

Ko smo že pri TA, mogoče si opazil da tile kanali ki jih dajem so na 4h grafu in kovanci se teh črt precej držijo, verjetno je potem za pričakovat da se bo BTC držal črte, ki je na tedenskem/mesečnem grafu - bistveno večjo moč ima kot neka 4h linija...

Tudi to, kako šibke popravke delamo se mi zdi zelo slabo. Oba se strinjava, da kaže da bo šlo spet gor, a jaz si dejansko želim da bi šlo prej dol in se skonsolidiralo -> pod takim kotom kot gre zdaj gor bo šlo kasneje dol, po divji rasti vedno pride šamar.

Pa sam še to, ker se mi res mudi - nisem TA vernik, ampak če gledaš graf za nazaj je jasno da ima vse nek smisel, graf za nazaj se odlično bere => torej lahko sklepamo da bolj ali manj zadeva deluje.

//57500 resistance - prejšnja trendlinija, čau

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

Senior Dev ::

BorutO je izjavil:

Nič ... se mi ne da več s tem preveč tradat ... Mam kar nekaj plusa, dovolj, da mam par mesecev mir ... tak da bolj na easy vse jemljem ...

Ne zdaj popustit ko gre vsak dan lahko karkoli x10. Kupi nekaj Etra ker gre gor ziher.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DoOb ::

Kako pa da se v primeru teh visokih skokov ne poslužujete stop-limit opcije? Torej če je moj token zrastel za 50% in še kar raste, nastavim stop limit order na npr 40% za čez noč in zjutraj ko se zbudim, če je zadeva zrasla, super...samo prestavim stop-limit order, če je pa padla, pa pač vsaj nisem veliko zgubil.

Ali mogoče narobe razumem to funkcijo, je mogoče problem v liquidityu ko hočeš takrat prodat? Ker sicer se mi zdi to dobra safety metoda, da ne izgubiš pridobljenega plusa (to mislim za te mini altcoine).

energetik ::

tonis je izjavil:


- FA > TA
- hodl > trade
- long term > short term


Z vsemi alinejami se strinjam - predvsem v pogledu da FA ima dolgoročno boljši potencial glede multipliciranja cene v primerjavi s šitkojni. Še vedno pa se drži tudi TA (supporti/resistanci, RSI, MA, ...)
Glede hodl - jaz če bi hodlal bi imel x2, ampak se enostavno bojim navpičnega grafa in izstopam predčasno. Dejansko bolj kot gledaš graf, bolj se ga bojiš :) ..k temu pa je pripomoglo predvsem leto 2018 ko nisem vedel nič in spušil par jurjev. Zato sem zelo previden.
Hodl je OK, pod eno predpostavko, da bo šlo vse gor na dolgi rok 5, 10 let. Kaj pa če bo tako, da je zadeva ciklična, tko kot npr. kakšna nafta, kupiš ob nepravem trenutku in ti tudi HODL na 20, 30 let ne pomaga, da bi vsaj na nulo prišel.

Glede FA vs. TA: TA lahko sam z nekaj znanja prav lepo narediš. Za FA moraš vedeti katerim virom zaupat, moraš tudi sicer precej vedeti, kaj kakšna stvar pomeni za gibanje cene. Ne vem, meni se zdi TA bolj zanesljiva.

Long term vs. short se pa meni zdi, da je predvsem odvisno od časa, ki ga imaš na razpolago za študirat grafe. Na long term je vse bolj umirjeno, imaš časa za reagirat par dni, ponoči mirno spiš. Seveda pa hkrati zamudiš precej potencialnih priložnosti.

oracle ::

tonis je izjavil:


Tudi to, kako šibke popravke delamo se mi zdi zelo slabo. Oba se strinjava, da kaže da bo šlo spet gor, a jaz si dejansko želim da bi šlo prej dol in se skonsolidiralo -> pod takim kotom kot gre zdaj gor bo šlo kasneje dol, po divji rasti vedno pride šamar.

To tudi mene najbolj muči. Namesto da bi se svaljkali okoli 25 smo že na 55.

kow ::

Grozno je. I keep trying to buy the top, but it keeps going up.

SasoS ::

DoOb je izjavil:

Kako pa da se v primeru teh visokih skokov ne poslužujete stop-limit opcije? Torej če je moj token zrastel za 50% in še kar raste, nastavim stop limit order na npr 40% za čez noč in zjutraj ko se zbudim, če je zadeva zrasla, super...samo prestavim stop-limit order, če je pa padla, pa pač vsaj nisem veliko zgubil.

Ali mogoče narobe razumem to funkcijo, je mogoče problem v liquidityu ko hočeš takrat prodat? Ker sicer se mi zdi to dobra safety metoda, da ne izgubiš pridobljenega plusa (to mislim za te mini altcoine).


Problem je ker ti bo flash crash pobral stop limit, ko se boš pa zbudil bo pa že višje kot je bilo prej. Whales lepo strižejo stop losse s to taktiko...

Mato989 ::

SasoS je izjavil:

DoOb je izjavil:

Kako pa da se v primeru teh visokih skokov ne poslužujete stop-limit opcije? Torej če je moj token zrastel za 50% in še kar raste, nastavim stop limit order na npr 40% za čez noč in zjutraj ko se zbudim, če je zadeva zrasla, super...samo prestavim stop-limit order, če je pa padla, pa pač vsaj nisem veliko zgubil.

Ali mogoče narobe razumem to funkcijo, je mogoče problem v liquidityu ko hočeš takrat prodat? Ker sicer se mi zdi to dobra safety metoda, da ne izgubiš pridobljenega plusa (to mislim za te mini altcoine).


Problem je ker ti bo flash crash pobral stop limit, ko se boš pa zbudil bo pa že višje kot je bilo prej. Whales lepo strižejo stop losse s to taktiko...


To je res, ampak če prvo zraste x10 in pol v flash crashu zgubim 20% pod ATH, me ne bo bolelo, problem je ko majmuni nardijo stop losse pod svojim entryem :) Tam je striženje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SasoS ::

Tisto kar gre gor, bo šlo gor dokler bo bull (razen PAID >:D)
Ko se bo pa medo zbudil...takrat pa prodaš pa ne gledaš več 1 leto :)

sloxl8 ::

SasoS je izjavil:

DoOb je izjavil:

Kako pa da se v primeru teh visokih skokov ne poslužujete stop-limit opcije? Torej če je moj token zrastel za 50% in še kar raste, nastavim stop limit order na npr 40% za čez noč in zjutraj ko se zbudim, če je zadeva zrasla, super...samo prestavim stop-limit order, če je pa padla, pa pač vsaj nisem veliko zgubil.

Ali mogoče narobe razumem to funkcijo, je mogoče problem v liquidityu ko hočeš takrat prodat? Ker sicer se mi zdi to dobra safety metoda, da ne izgubiš pridobljenega plusa (to mislim za te mini altcoine).


Problem je ker ti bo flash crash pobral stop limit, ko se boš pa zbudil bo pa že višje kot je bilo prej. Whales lepo strižejo stop losse s to taktiko...


Ali še kdo drug, razen exchange-a "vidi", koliko jih ima nastavljene stop losse? Po čem se to da prepoznati, če sploh.

Ali whale-i morda probajo s flash crashem, pa vidijo, koliko SL-jev pade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

Senior Dev ::

Danes prebijamo 60k. Črte v vsakem primeru kažejo gor. Sem probal na 4 načine potegnit in vedno mi kaže proti gor. McAfee je imel prav. Tole gre čez milijon. Pozdravljam Johna v zapor, upam da še kaj shilla iz celice.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zoran7 ::

Kaksna je dobra praksa za stop loss pri kripto?

kow ::

No stop losses, you just buy all the time.

vanilija ::

A je še zmer konsenz, da gremo prej na 45k kot na 65k? Smo že odprli 125x virtualne shorte?

oracle ::

vanilija je izjavil:

A je še zmer konsenz, da gremo prej na 45k kot na 65k? Smo že odprli 125x virtualne shorte?

Js sm trenutno 50/50.

kow ::

Jst sem ze izrazil mnenje, da marca ne bo ne 65k, ne 45k.

Zoran7 ::

kow je izjavil:

No stop losses, you just buy all the time.


Ok, razumem HODL pa to, ampak vseeno me zanima ce se to posluzujete.

endelin ::

vanilija je izjavil:

A je še zmer konsenz, da gremo prej na 45k kot na 65k? Smo že odprli 125x virtualne shorte?

Zadnje dogajanje je samo dokaz, da se med bullom ne shorta.

TheUnderd0g ::

Senior Dev je izjavil:

Danes prebijamo 60k. Črte v vsakem primeru kažejo gor. Sem probal na 4 načine potegnit in vedno mi kaže proti gor. McAfee je imel prav. Tole gre čez milijon. Pozdravljam Johna v zapor, upam da še kaj shilla iz celice.


V bistvu mu je za zamerit samo to, da ni pojedel svojega oneta, kot je obljubil.

lastao ::

sloxl8 je izjavil:

SasoS je izjavil:

DoOb je izjavil:

Kako pa da se v primeru teh visokih skokov ne poslužujete stop-limit opcije? Torej če je moj token zrastel za 50% in še kar raste, nastavim stop limit order na npr 40% za čez noč in zjutraj ko se zbudim, če je zadeva zrasla, super...samo prestavim stop-limit order, če je pa padla, pa pač vsaj nisem veliko zgubil.

Ali mogoče narobe razumem to funkcijo, je mogoče problem v liquidityu ko hočeš takrat prodat? Ker sicer se mi zdi to dobra safety metoda, da ne izgubiš pridobljenega plusa (to mislim za te mini altcoine).


Problem je ker ti bo flash crash pobral stop limit, ko se boš pa zbudil bo pa že višje kot je bilo prej. Whales lepo strižejo stop losse s to taktiko...


Ali še kdo drug, razen exchange-a "vidi", koliko jih ima nastavljene stop losse? Po čem se to da prepoznati, če sploh.

Ali whale-i morda probajo s flash crashem, pa vidijo, koliko SL-jev pade?


Kakšni kiti, to delajo menjalnice, one vidijo vse orderje, kje bodo fajn kasirali.
ENAKO KOT V KAZINOJU ko igraš proti njim, s tem da oni vidijo vse kar maš ti nastavljeno
Sreča spremlja Hrabre :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lastao ()

kow ::

Zoran7 je izjavil:

kow je izjavil:

No stop losses, you just buy all the time.


Ok, razumem HODL pa to, ampak vseeno me zanima ce se to posluzujete.


Ne sam HODL. Buying forever zaenkrat najboljsa strategija :))

bostjan105 ::

PersonaRuda je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

A ma še kdo probleme z Binance fiat withdraw?

Jaz sem si vse uredil z dokumentacijo vred, da ne bo panike, ko bo potrebno prodajati. S tem sem rešil eno zadevo in sicer mi ne bo potrebno prenašati sredstev na Bitstamp, ampak bom direktno iz Binance na SLO TRR nakazoval.

In ravno včeraj sem naredil testni withdrawal za 50€ na SLO TRR (v ponedeljek sem nakazal gor na Binance), da sprobam če deluje. Fee za SEPA withrawal je bil 0,80€, ob 10h sem oddal zahtevek, malo pred 11h sem dobil od Binance mail, da je zadeva uspešna in začuda malo pred 13h dobim sms od banke, da imam denar nakazan "Withdrawal from Binance". V manj kot 3 urah od oddaje zahtevka sem dobil nakazno. No morda je krivo to, ker je bil res majhen znesek, ampak vseeno.

Torej vse na izi. Na koncu prodaš kovanec za € in si te € nakažeš na SLO TRR.


Prve 3 transakcije so šle gladko iz Binance -> moj TRR.
Od včeraj zvečer pa do danes pa so "Failed". Že 5x zapored (poskušal tudi z zneski < 1000 €)

Hmmmm... upam, da to ni neka praksa, pri 3 okey, potem pa komplikacije. Si bom pribeležil to in spremljal takrat, ko bom prodajal resne vsote. Je pa to sedaj koristna informacija, da ne delam več kot treh transakcij dol.



Sam se nisem delal dvigov, zdaj sem pa nekoliko zmeden. Ali obstaja moznost tezav z dvigi?

PrihajaNodi ::

Evo tole sm gledal za 10 usd

https://coinmarketcap.com/currencies/ha...

Danes 93 usd.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
400 / 1490
»»