» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
30 / 1450
»»

CaqKa ::

Če logiko svojih prodaj in nakupov daš v algoritem in botu, potem se ne rabiš sekirat če si trigger friendly ;)

Senior Dev ::

Ampak potem moraš odpret dejavnost in imaš davek in si spet na izgubi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

CaqKa ::

Senior Dev je izjavil:

Ampak potem moraš odpret dejavnost in imaš davek in si spet na izgubi.

Če bota narediš na minutne nakupe in prodaje potem vsekakor.
Če ti bot dela 5% letno potem potrebuješ 29 794 eur, da pokriješ stroške spja in davka od dobička.
Če bota nastaviš da dela bolj v rangeu 1x/teden ali celo mesec, pa nevem kdo bo in na kaki podlagi ti bo navesil stroške dejavnosti?

Čokoladko ::

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)


Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil. To je pač hot potato scena. Ti si se na veliko hvalil da imaš šestmestne cifre, nakoncu pa vidim da tolčeš kredit.

Ravno pameten nisi. To je bil moj point.

PrihajaNodi ::

Tezos pleza nazaj proti 23 mestu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Mato989 ::

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)


Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil. To je pač hot potato scena. Ti si se na veliko hvalil da imaš šestmestne cifre, nakoncu pa vidim da tolčeš kredit.

Ravno pameten nisi. To je bil moj point.



Kaj ma to da mam kredit zveze z tem kar imam ali nimam

Jaz sem naredil 5 mestni profit na cryptu in nic od tega ni bil btc... Seveda bi pa lahko 10 ali kar 15x vec... Z malo srece in manj pohlepa to drzi

Ti pa za razliko od mene na altih non szop tolces minus jaz imam vsaj plus
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Facebook dev ::

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)


Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil. To je pač hot potato scena. Ti si se na veliko hvalil da imaš šestmestne cifre, nakoncu pa vidim da tolčeš kredit.

Ravno pameten nisi. To je bil moj point.



Kaj ma to da mam kredit zveze z tem kar imam ali nimam

Jaz sem naredil 5 mestni profit na cryptu in nic od tega ni bil btc... Seveda bi pa lahko 10 ali kar 15x vec... Z malo srece in manj pohlepa to drzi

Ti pa za razliko od mene na altih non szop tolces minus jaz imam vsaj plus


Sori za intermezzo, 5 mestni profit v kriptu je mišljen skupaj z decimalno vejico in 2ema decimalnima mestoma za število centov ali brez tega?

Hvala in lep pozdrav
Fb dev
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kamiKaZaA ::

Facebook dev je izjavil:



Sori za intermezzo, 5 mestni profit v kriptu je mišljen skupaj z decimalno vejico in 2ema decimalnima mestoma za število centov ali brez tega?

Hvala in lep pozdrav
Fb dev

@Mato je enkrat lepo napisal, da je naredil (po spominu) 12k profita in to dvignil, vse ostalo pa noter pustil. In to je 5-mestno število oz. njegov 5-mestni profit.

Facebook dev ::

Hvala za odgovor. Se mi je zdelo, da je tako, pa sem vseeno raje preveril.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Facebook dev je izjavil:



Sori za intermezzo, 5 mestni profit v kriptu je mišljen skupaj z decimalno vejico in 2ema decimalnima mestoma za število centov ali brez tega?

Hvala in lep pozdrav
Fb dev

@Mato je enkrat lepo napisal, da je naredil (po spominu) 12k profita in to dvignil, vse ostalo pa noter pustil. In to je 5-mestno število oz. njegov 5-mestni profit.


Pa se potem preden sem flet kupil lani sem dvignil ven 9k tak da 21k... Pa not je ostalo 3.3k tezzijev in 0.1 btcja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Moral bi tisto hodlat 9k in bi zdaj mel 2mio €.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

Senior Dev je izjavil:

Moral bi tisto hodlat 9k in bi zdaj mel 2mio €.



Jah ce bi takrat hodlal 9k in dal v tezos bi zdaj mel kaj 20k zraven ker je bil takrat tezzie po 0,9€ samo bi moral vzet visji kredit pa nisem hotel
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Kitajci so vzeli Neo? Moon?
https://slo-tech.com/novice/t773050#crta
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

ICET ::

Pozdravljeni,

se kdo tu spozna na trgovanje na Uniswap?
Potreboval bi nekaj informacij.

LP.

spegli ::

1k BTC/USD gor al dol ? Na kaj stavite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

PrihajaNodi ::

Dol
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spegli ::

Zgleda dost jezna za gor lol. Vse je možno

Facebook dev ::

ICET je izjavil:

Pozdravljeni,

se kdo tu spozna na trgovanje na Uniswap?
Potreboval bi nekaj informacij.

LP.


Narediš si metamask denarnico. Naložiš gor sredstva. Greš na Uniswap, povežeš se z metamaskom in začneš trgovat. Te bo pa vsaka transakcija stala med 20 - 80 dolarjev. Odvisno od zasedenosti omrežja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

ironmaiden ::

Eno vprašanje

Sem dosti svež v kriptu, vlagat sem začel marca skoraj izključno v BTC, odpru račun na Bitstampu, vložil dokaj konkreten znesek do sedaj imam cca 300 tranakcij (buy/sell orderjev sme imel sicer dosti manj cca 50 samo če oddaš večje naročilo ti ga itak skorja vedno razbije na manjše transakcije), prometa sem naredu 2 mio $, se nabere hitr, mislem pa met BTC na dalši rok 2-3 leta, vmes pač skušam ujet kak konkretnejši padec z sell pa kak konkretneši pump z buy.

Mi je pa to čist postranska zadeva za usput, predvsme ker FIAT gre v kurac.

Kar pa mene zanima je tole (kopirano iz finančne uprave);

Od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem virtualnih valut, vključno s kriptografskimi žetoni, če se ne štejejo za premičnine, kot so vrednostni papirji in deleži v gospodarskih družbah, zadrugah in drugih oblikah organiziranja in investicijski kuponi in za izvedeni finančni instrument, se dohodnine ne plača pod pogojem, da fizična oseba ne dosega tovrstnih dohodkov v zvezi z opravljanjem dejavnosti.

Meni je totalno nejsano kaj je točno dejavost, ker imam občutek da te FURS opali kokr se jim sprdne, naj prijavim na ali ne? Meni je to postranska zadeva za kateor zapravim 1h na teden, daleč od dejavnsoti. Vi prijavljate? Ker tole skropucali ki ga je davkarija sestavla je točno to, nejasno skropucalo.

Največji kurac je pa ker sem račun odpru na Bitstampu, itak sme moral tam dat čisto vse podatke za razliko od kitajskih platform, verjetno bo davkarija dobila kak info? Kak nasvet?

Facebook dev ::

Kolikor je veljalo in bo veljalo se nekaj mesecev je tako, da dokler imas manj kot 100 trgovalnih dni na leto, si ok, ti ni treba nic prijavljat.

Se pa kolikor je bila novica pres kratkim to kmalu ukinja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Tipi naredu za 2 mio prometa pa sprasuje tu... svasta
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ironmaiden ::

Facebook dev je izjavil:

Kolikor je veljalo in bo veljalo se nekaj mesecev je tako, da dokler imas manj kot 100 trgovalnih dni na leto, si ok, ti ni treba nic prijavljat.

Se pa kolikor je bila novica pres kratkim to kmalu ukinja.


Kje si pa to našel to o 100 dnevih, ker jaz jim imam točno 101 :/


Gledam breme, ne najdem tega nikjer

kow ::

ICET je izjavil:

Pozdravljeni,

se kdo tu spozna na trgovanje na Uniswap?
Potreboval bi nekaj informacij.

LP.


Uniswap je cudez. Cez 50 let bo v zgodovinskih knjigah. Trust me.

BTC update:

https://www.btctimes.com/news/schnorr-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

kow je izjavil:

ICET je izjavil:

Pozdravljeni,

se kdo tu spozna na trgovanje na Uniswap?
Potreboval bi nekaj informacij.

LP.


Uniswap je cudez. Cez 50 let bo v zgodovinskih knjigah. Trust me.

BTC update:

https://www.btctimes.com/news/schnorr-t...



Jure pa kakob sta to govorila za xtz. Sedaj jih ni več tu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aston_11 ::

CaqKa je izjavil:

A ne bi bilo bolje, ko bi napisali da je geton scam, da dobičkov 1,25% NA DAN nismo še nikjer doživeli in v to ne vlagat.
Evo, geton je scam, promotor getona je dobil ven 0. Kar pomeni, da je sam sebi plačal tisti 1,25% na dan, ko si je prvi dan utrgal od glavnice 30+%. Ko pride na 0, je konec veselice, razen zanj, ko pobere 30% od takih, ki bi "vlagali" kakšen stotak noter. Skratka, geton je scam.

kow ::

PrihajaNodi je izjavil:


Jure pa kakob sta to govorila za xtz. Sedaj jih ni več tu.


Ce kakob ne odgovarja na tvoje jokcanje, se ne pomeni da ga ni.

ironmaiden ::

-

endelin ::

Evo skeširal 2mio. Odhajam v bangladeš kjer bom postal kralj:D

Facebook dev ::

Vazo, pogresali te bomo. Uzivaj zivljenje v bangladesu, pozdravi svoj yellow fever, ce pa ti je kdaj dolgcas, pa vseeno se kaj napisi tu notri. 8-)
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

tilio ::

Senior Dev je izjavil:

Kitajci so vzeli Neo? Moon?
https://slo-tech.com/novice/t773050#crta


To ni NEO. In ni kriptovaluta. Je digitalna verzija Juana.

kow je izjavil:

ICET je izjavil:

Pozdravljeni,

se kdo tu spozna na trgovanje na Uniswap?
Potreboval bi nekaj informacij.

LP.


Uniswap je cudez. Cez 50 let bo v zgodovinskih knjigah. Trust me.

BTC update:

https://www.btctimes.com/news/schnorr-t...


Celsius aynone? Meni je CEL najboljša investicija do zdaj :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilio ()

kow ::

In kaj je to? Webpage ocitno ne znajo narediti. Nobene pametne informacije. Tako, da bom domneval da ne nudijo nic pametnega.

Fly2Sky ::

XLM, ima kaj perspektive? nekaj kao migajo zdaj, cenejši od Eth platforme, Bitstamp jih je tudi vključil v svoj portfelj.. je kakšen xlm insider tukaj pa ma kak "smart" info?
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

spegli ::

Upalimo longe na 11k, po pa direkt na 12k.

Čokoladko ::

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)


Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil. To je pač hot potato scena. Ti si se na veliko hvalil da imaš šestmestne cifre, nakoncu pa vidim da tolčeš kredit.

Ravno pameten nisi. To je bil moj point.



Kaj ma to da mam kredit zveze z tem kar imam ali nimam

Jaz sem naredil 5 mestni profit na cryptu in nic od tega ni bil btc... Seveda bi pa lahko 10 ali kar 15x vec... Z malo srece in manj pohlepa to drzi

Ti pa za razliko od mene na altih non szop tolces minus jaz imam vsaj plus


Haha :) profit je tisto kar ti kane na TRR. :))

Senior Dev ::

Blockfolio danes noro poskočil. Čas za penzijo?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)


Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil. To je pač hot potato scena. Ti si se na veliko hvalil da imaš šestmestne cifre, nakoncu pa vidim da tolčeš kredit.

Ravno pameten nisi. To je bil moj point.



Kaj ma to da mam kredit zveze z tem kar imam ali nimam

Jaz sem naredil 5 mestni profit na cryptu in nic od tega ni bil btc... Seveda bi pa lahko 10 ali kar 15x vec... Z malo srece in manj pohlepa to drzi

Ti pa za razliko od mene na altih non szop tolces minus jaz imam vsaj plus


Haha :) profit je tisto kar ti kane na TRR. :))


če bi prebral dobro bi ugotovil da sem nakazal na TRR večino denarja oz. profita =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Tole vse skup propada ce se mene kaj vprasa. Zalosten sem
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Poglej Blockfolio in se nasmej. Danes nora rast kapitala. Vsaj pri meni. Srečno vsem!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Meni nic ne raste
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Jst sm se ze skoraj navelical tega bulla... samo gor gre ves cas.
Se malo pa bo BTC na ATH (ce gledas average za malo daljsa obdobja), ta pa spet jamra, haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kvinta ::

Ma jaz povem po pravici. Z alti neznam, zato sem samo v Bitcoinu. Tam pa imam plus. Koliko pa ni važno. V denarju mogoče dosti, v procentih pa sigurno ne toliko kot bi lahko z nekimi pofukanimi alti naredil.


Hvala enako druga ne rabim 8-) v grobem je letos do zdaj skočlo in padlo že vsaj 10x če ne večkrat +/- recimo 300€ se zelo lep plus da delat8-)
A.C.A.B

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Meni nic ne raste

Ti imaš pa res smolo. Jaz dobesedno orgazmiram vsako jutro ko pogledam Blockfolio. Ne mine dan da ne bi bilo rekorda.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Ja, drzim se @tezos. To kar je gospod @kakob predlagal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

CaqKa ::

Facebook dev je izjavil:

Narediš si metamask denarnico. Naložiš gor sredstva. Greš na Uniswap, povežeš se z metamaskom in začneš trgovat. Te bo pa vsaka transakcija stala med 20 - 80 dolarjev. Odvisno od zasedenosti omrežja.

20 do 80 dolarjev za menjavo? to je oderuško, si prepričan v to?

CaqKa ::

tilio je izjavil:

Celsius aynone? Meni je CEL najboljša investicija do zdaj :-)


Jaz imam Celsius.
Kakorkoli obrnem imam od njega trenutno največji absolutni in relativni donos. Tudi če primerjam z delnicami. Kar sem vložil v NIO pride blizu cifram, ki jih imam z CEL.

Sem pa skeptičen do vsega kar bazira na ETH. Ne najdem tako dobre zasnove kot je BTC. njegoov proof of work in dejanska necentraliziranost, tako na strani sistema, kot na strani razvijalcev ima daleč največ mojega zaupanja.
Iz tega razloga že nekaj časa v CEL več dodatno ne vlagam, ker bi rad spravil holdanje BTCja na 90% mojega kripto portfelja. preostalih 10% bom razdelil na ETH in derivate in kake druge kripto rešitve.

Mato989 ::

CaqKa je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Narediš si metamask denarnico. Naložiš gor sredstva. Greš na Uniswap, povežeš se z metamaskom in začneš trgovat. Te bo pa vsaka transakcija stala med 20 - 80 dolarjev. Odvisno od zasedenosti omrežja.

20 do 80 dolarjev za menjavo? to je oderuško, si prepričan v to?


Pa kaj ti bereš kaj še drugje ali moramo vsi za tebe nardit preglede? Cene so takšne ne zato ker si je en tako zmislil ampak ker je to cena TRANSAKCIJE NA ZABASANEM ethereum chainu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Facebook dev ::

Tako je na Ethereum blockchainu. Kdor ponudi vec denarja, ga bodo minerji raje vkljucili v svoj blok in transakcija bo poknjizena. Ker je ves Defi zgrajen na ethereumu in smo ravno v defi hypu, je ogromno prometa na ethereum blockchainu in ce ne ponudis dovolj denarja, tvoja transakcija sploh nikoli ne pride na vrsto.

Je pa kolikor berem sedaj boljse. Feeji niso vec tako visoki, se zmeraj pa niso majhni.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

endelin ::

našel sem en precej soliden projekt imenovan SkyCoin (SKY). A se splača dati nekaj stotakov notri za x100?
««
30 / 1450
»»