» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
26 / 1448
»»

kow ::

Neumni ste vi. Kako boste pa trejdali btc, ce ga ni na ethereumu?

Facebook dev ::

lay2er je izjavil:

Tole wraped sranje je pa definicija shitcoina. Sicer vsaka cast za scam idejo, sploh tistemu z wbtc, ampak vecjih shitcoinov kot so pa to pa še ni bilo. Rešujejo izmišljen problem.

Bi kdo šel v to? Naredio en ERC20 token, nek wraped neki neki (neo že ma svojo jufko?), kupimo en članek na mediumu, plus zberemo vsaj 100k za marketing. Razen zadnjega ne vidim ovir.


Sori za izbris, napačen gumb :/

Ja, če ti ni problem hladnokrvno scammat ljudi, potem je to super ideja. Se pa splača res razmislit o digitalnem podpisu, pa da nikakor ne pustiš nobenih sledi za sabo. Se najde kar nekaj ljudi v kriptu, ki bi nate poslalo hitmana, ker si jih vzel 20, 30, 50k. In kar nekaj scammerjev je potem že stisnilo rep med noge, ko je njihova identiteta postala javna.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

Kej spremljate novice?

Zaradi vse te situacije z Bitmexom, je lepa sansa, da bo kripto lepo padu v prihodnjih dneh.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Se ena dobra novica. Se nikoli nisem bil tako bullish.

Jacksmav ::

spet prihaja kripto zima :)

Machete ::

Dobri časi za nakupe. Do spomladi se počasi okrepite s kripto. Potem bodo današnje cene samo še oddaljen spomin in tema 'a veš k je bil bitcoin 10k' debat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Senior Dev ::

ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

anketar ::

a se kdo spozna na hidden messages v slikah? na voljo je 10 eth za tistga, k uspe, baje da je private key imbeddan v sliko

https://etherscan.io/address/0xd34b1084...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

kow ::

In kje mas sliko?

Facebook dev ::

anketar je izjavil:

a se kdo spozna na hidden messages v slikah? na voljo je 10 eth za tistga, k uspe, baje da je private key imbeddan v sliko

https://etherscan.io/address/0xd34b1084...


Stvari se rece stenografija in ce nisi ekspert v tem, potem ti nikakor ne bo uspelo razresit uganke.

Lennzi ::

Machete je izjavil:

Dobri časi za nakupe. Do spomladi se počasi okrepite s kripto. Potem bodo današnje cene samo še oddaljen spomin in tema 'a veš k je bil bitcoin 10k' debat.

????
Se slišiva spomladi, da kakšno rečeva na to temo ;)

spegli ::

Pod 10k ne gre. Pa dejte te bote skrit lol

PrihajaNodi ::

Gre pod 10 k.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DeeJay ::

Airdrop
MEMEI is the equity token of Memeswap, a decentralized Nft asset exchange platform that was initiated by MEME self-governed community. MEMEI can move artistic assets and facilitate their circulation on chain by leveraging the features of ERC721 and ERC1155 protocols.Memeswap will use optimostoc rollup technology to reduce transaction gas costs.
https://memei.io/?share=8swP2fr

Neon87 ::

Vzel od deejay, prosim uporabite moj reflink
https://memei.io/?share=8nWf6oi

Čokoladko ::

Senior Dev je izjavil:

Se trenutno splača TKY?
https://coinmarketcap.com/currencies/th...


Haha a ni to ta pametni Mato priporočal? NEO, TKY, Ontology, LUNA :D

Mato989 ::

Čokoladko je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Se trenutno splača TKY?
https://coinmarketcap.com/currencies/th...


Haha a ni to ta pametni Mato priporočal? NEO, TKY, Ontology, LUNA :D


Seveda saj sem nardil plus.... Kako pa kaj tisti ki so btc priporocali pri 20k... A je zato btc crap tudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Čokoladko ::

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D

Mato989 ::

Čokoladko je izjavil:

Ma da se ti da nakladat. :D Mene sploh ne zanima a maš plus al ne, vem da si bluzil o 6 mestnih profitih, potlej kao da maš nek kredit. Skratka kerga boli kurac. Ne mi pa enačit Bitcoina s tem tvojim crapom. Bitcoin bo verjetno vsaj nazaj prišel, medtem ko tvoji scamcoini 99,9% sigurno NE :D


Verjetno

nuff said =)

Nakladat se da edino tebi, ker se ti da 2 leti staro debato vlačit nazaj v pogovor... toliko o tem, saj vem da imaš fetiš ampak tolčeš minus, za razliko od tvojih altcoin tradih sem jaz v plusu =) Pa saj bo, tudi nas ne zanimajo tvoji fail tradi pa jih skoz omenjaš =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Senior Dev ::

Glavno da si ti v plusu. Dokler ne prodaš ne izgubiš. Kredit pa boš tudi enkrat odplačal, teh 30 jurjev ni nek resen denar zaradi katerega bi se sekiral. Bo že, bo že. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

Kak je kaj trollček? :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Kje si ti milijonar? 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

Vidim, da je nivo debate kar padel odkar ni 100 postov tedensko s strani Vazelina in Nodija.

endelin ::

https://www.crypto-news-flash.com/rippl...:))

Credible Crypto argues that a price close to $10,000 is not realistic, as XRP would have to reach a market capitalization of $1,000,000,000,000,000 for that to happen. "This is not happening", the analyst says.
:D

PrihajaNodi ::

Je imel pa @valvoline prav, stablecoini so sedaj glavno. Klinc pa smeti ala tezos
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Se strinjam, vsak cajt bo med top10 coini 9 stablecoinov.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

CaqKa ::

kow je izjavil:

Fungibility?

Ce imas zakelj riza, pa hocem pest riza, mi je vseeno kje/kako zajamem. Vsa rizeva zrna so zame (dovolj) enakovredna. Fungibility je ena od lastnosti perfektnega denarja.
Bitcoin recimo ni ravno fungible, ker je graf povezav med naslovi znan. Idealno bi vsi bitkojni bili 'okuzeni', torej povezani s kriminalno dejavnostjo. Kot so recimo bankovci, ki so sli cez vec rok, cez prostitucijo, droge itd. Ce ti nekdo poslje btc, bi ti moralo biti vseeno iz katerega naslova ti je nakazal. Pa ti ni -> bitcoin ni fungible.

Kakšna je razlika, če je prostitutka/kriminalec uporabljal za plačilo ali dolar, ali zlato, ali bitcoin, ali riž?
V mojih očeh razlike med zlatom in bitcoinom ne zasledim.
Dolar recimo lahko devalvira, riž pa lahko postane neužiten. Oboje iz zunanjih razlogov, ki niso povezani direktno s prostitucijo ali kriminalom.

kow ::

"Kakšna je razlika, če je prostitutka/kriminalec uporabljal za plačilo ali dolar, ali zlato, ali bitcoin, ali riž?"

Poanta je, da drzava ali kdo drug ne razlikuje med posameznimi dolarji. Ce ti prodam rabljen avto in mi placas v kesu, ali gres preverjati stevilke na bankovcih, ce sem slucajno denar pridobil na nelegalen nacin? Ima drzava mogoce kaksen seznam, ki ji daje pravico, da ti zaseze gotovino? Naceloma ne. Ljudje, pa tudi oblasti, so ze zdavnaj sprejele, da gre vsa gotovina skozi nelegalne posle in to ne predstavlja noben prakticen problem za uporabnike. Hotel sem samo povedati, da je ena od moznih resitev, da "umazemo" vse bitcoine.
Idealno bi ze bitcoin protocol vseboval nekaksen mixer, da ne bi bilo mogoce razlikovati med posameznimi "potmi/grafi nakazil".

Je pa res, da je pri vecjih zneskih tudi fiat niti priblizno ni fungible. To sicer za 99% uporabnikov ni problem.

"V mojih očeh razlike med zlatom in bitcoinom ne zasledim."
Ce ti bi bitcoine nakazal nekdo, ki jih ukradel, torej iz znanega naslova, je danes precej verjetno, da teh bitcoinov ne mores vec varno poslati na menjalnico, ne da bi ti jih zasegli.

"Dolar recimo lahko devalvira, riž pa lahko postane neužiten. Oboje iz zunanjih razlogov, ki niso povezani direktno s prostitucijo ali kriminalom."
Govoril sem striktno o lastnosti, ki se ji rece fungibility.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CaqKa ::

kow je izjavil:

"V mojih očeh razlike med zlatom in bitcoinom ne zasledim."
Ce ti bi bitcoine nakazal nekdo, ki jih ukradel, torej iz znanega naslova, je danes precej verjetno, da teh bitcoinov ne mores vec varno poslati na menjalnico, ne da bi ti jih zasegli.

Uf tega še pa nisem zasledil.
Če prav zastopim, dokler si v bitcoin denarnicah je vse vredu.
KYC institucije, pa potem sledijo če je nek bitcoin umazan ali ne?
Če pride do mene bankovec, ki je bil enkrat uporabljen za nečedne posle in je na takem seznamu mi ga tudi zasežejo?
Kaj to pomeni, da moram jaz tudi za bankovec gledat katero serijsko ima?
Če sem jaz dobil nek denar potem pričakujem, da lahko za njega kupim kolkor je vreden. Niti ne razumem zakaj bi denar ki je umazan, kakorkoli flagal in dal tisti bankovec iz prometa. Dejavnost ki se je zgodila, je treba preganjat, ne pa denarja s katerim se je to delalo...

kow ::

CaqKa je izjavil:


Če prav zastopim, dokler si v bitcoin denarnicah je vse vredu.


Bitcoin v resnici ni "v tvoji denarnici". Bolj gre za to, da imas samo ti kljuce, da jih premaknes (naredis transakcijo).
Skratka, "wallet" je neposrecena beseda, bolje bi bilo, da bi se prijela beseda "keychain" ali kaj podobnega.

CaqKa je izjavil:


KYC institucije, pa potem sledijo če je nek bitcoin umazan ali ne?
Če pride do mene bankovec, ki je bil enkrat uporabljen za nečedne posle in je na takem seznamu mi ga tudi zasežejo?


KYC institucije so naceloma v razlicnih jurisdikcijah. Vprasanje kako vse poteka v praksi, ampak verjemi da ce bi ti nekdo nakazal iz kaksnega naslova, ki bi ga americani povezali s kaksnim "sumljivim" Irancem, da bi znali poizvedovati tudi v neameriskih menjalnicah. Poanta je, da od zunaj ne moremo vedeti...

CaqKa je izjavil:


Kaj to pomeni, da moram jaz tudi za bankovec gledat katero serijsko ima?


Nimam pojma kaj pomenijo serijske na bankovcih. V vsakem primeru si danes "sumljiv", ce premikas vecje vsote gotovine. Torej neelektronsko.

CaqKa je izjavil:


Če sem jaz dobil nek denar potem pričakujem, da lahko za njega kupim kolkor je vreden. Niti ne razumem zakaj bi denar ki je umazan, kakorkoli flagal in dal tisti bankovec iz prometa. Dejavnost ki se je zgodila, je treba preganjat, ne pa denarja s katerim se je to delalo...


Drzave po definiciji hocejo uveljavljati svojo moc. Koliko je limit v EU? Mislim, da vec kot 10k gotovine cez mejo ne smes nesti brez prijave.

CaqKa ::

kow je izjavil:

"V mojih očeh razlike med zlatom in bitcoinom ne zasledim."
Ce ti bi bitcoine nakazal nekdo, ki jih ukradel, torej iz znanega naslova, je danes precej verjetno, da teh bitcoinov ne mores vec varno poslati na menjalnico, ne da bi ti jih zasegli.

Kaj hočeš reči s tem da bi mi jih zasegli? Hočeš reči da bi jih prenakazl in bi rekli, ja da sem nakazal, samo da to nakazilo ne velja?

kow je izjavil:

Bolj gre za to, da imas samo ti kljuce, da jih premaknes (naredis transakcijo).
Skratka, "wallet" je neposrecena beseda, bolje bi bilo, da bi se prijela beseda "keychain" ali kaj podobnega.

Poznam izraza tako keychain kot trustnet. Se jih pa še ne poslužujem tako pogosto. Sta bitcoin in wallet precej zakoreninjena in začet uporabljati druge izraze, bi še koga zmedel, ki ga hočem na bitcoinom navdušit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kow ::

Ce bitcoine posljes na Coinbase ipd., jih posljes iz "svojega naslova" - torej naslova za katerega imas privatni kljuc, na naslov, ki ti ga dodeli Coinbase. Ti nimas privatnega kljuca za tisti naslov, ampak ga ima Coinbase. Tehnicno, niso vec tvoji kojni. Tvoji so posredno, ker ti jih ne bodo "ukradli" zaradi poslovnega modela, pa tudi pravni sistem te seveda sciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

vrtn4r ::

kow je izjavil:

Ce bitcoine posljes na Coinbase ipd., jih posljes iz "svojega naslova" - torej naslova za katerega imas privatni kljuc, na naslov, ki ti ga dodeli Coinbase. Ti nimas privatnega kljuca za tisti naslov, ampak ga ima Coinbase. Tehnicno, niso vec tvoji kojni. Tvoji so posredno, ker ti jih ne bodo "ukradli" zaradi poslovnega modela, pa tudi pravni sistem te seveda sciti.


And grass is green, your point?

PrihajaNodi ::

meni je samo zanimivo, da ima monero tako nizko ceno. Eden izmed kovancev, ki bi si zasluzil biti na top 2.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kow ::

vrtn4r je izjavil:


And grass is green, your point?


Ce bi bral visje, sem nekomu odgovarjal, kaj pomeni "zaseci" v kontekstu menjalnice. Ne rabijo nikamor prenakazati, ker ze imajo privatni kljuc - samo ne pustijo ti "withdrawati" na naslov, ki ga nadziras. Ce je tebi kristalno jasno, se ne pomeni, da je vsakemu.

Verjetno se pa s CaqKa samo nisva razumela.. ce je spraseval, ce ti jih lahko prenakazejo, ce imas kojne v lastni denarnici, je seveda odgovor ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Senior Dev ::

Zavidam vsem ki ste prodali in ste že lepo v toplih krajih zdaj ko je tu padla temperatura. Se opazi da ni Vazelina, sklepam da je dvojno na toplem brez dodatka vazelina. Kraji kjer ni interneta znajo biti prava paša za oči. Matotu pa tudi v tem megavalu ni uspelo in še vedno spremlja kriptopremike 24/7. Srečno vsem in da bi se upokojili še letos!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

Saj me poznate. Optimisticen since 2017. Ampak mislim da se bo slej ali prej treba sprijaznit da je to bilo to, šansa "za kaj več" pa splavala po vodi enkrat 2017. Jaz vse kripto hodlinge prodam ob naslednjem mini bullu ali pa najkasneje do konca drugega leta. Drugače se lahko to predrkavam še naslednjih 10 let:) če se ponovi xtz pri 4eur samo se čav bav.

Čeprav kaj pa vem, mord tudi poberem vse ven še letos do konca decembra in si rečem to je blo to, gremo na texas hold em ali vstavi-nekaj-tretjega.


Enkrat se pa valda top kripto hodlerji dobimo še na pivu. Z našim rajskim obiskom tajske zgleda ne bo nič. Se lahko pa še vedno dobro usekamo z viskijem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

spegli ::

V bull marketu smo. Noben te ne pozna jebote. Še enkrat dol pol pa penzija :)

endelin ::

Še enkrat dol pol pa na dva triljon al kako?:D ljubim ta kripto optimizem! Ampak mislim da so podobno mislili tudi kupci tulipanov pa potem ni blo nikoli več takega povprasevanja :D


Kaj pa kakob kaj pravi? Se kar vztraja v miami beach?

Sicer pa naravnost obožujem to forumsko kripto skupnost:
- nodi
- mato
- 4knative in derivati
- jype dokler ga niso kickali
- facebook dev
- aqua
- in še vse ostale ki ste sodelovali v nasih debatah. Ne da se mi pisat vseh zaslužnih!1
- valda best mod perci

Na momente je bilo res sladko.:D men je edino žal da se nismo na pivu dobil ene parkret 2017 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

spegli ::

Odjebi. Zarad takih kretenov, nima smisla objava TA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

endelin ::

spegli je izjavil:

Odjebi

Pišem zelo malo objav. Lp

endelin ::

- jan 2018; smo v manjši korekciji kmalu bomo na konju
- mar 2018; to je samo korekcija pred novim bull runom
- jun 2018; še vedno so bile zdrave korekcije
- avg 2018; nič bomo pocakali na naslednji cikel, vae gre po planu, kot leta 2014
- dec 2018; smo blizu dna,
- jun 2019; smo v novem bulu
- sep 2019; a ne ne to je bil samo mini bull itak je prehitro za pravi bull
- sep 2020; -||-:D
- swp 2021; čak to pa ne gre ravno po planu, po načrtu 2014 do 2017 bi se moral začet nor bull;((


Špekulacije o kripto 1 in 2 pa itak GOAT teme tega foruma. Razen tisto z “nakupom” stolov pride blizu.:D:D X strani debate zero dobavljenih stolov lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

spegli ::

Bot. Odjebi. Še. Enkrat.

PrihajaNodi ::

Dejstvo je da bulla ne bo vec, niti Tezos ne ride vec na ATH. Kar jaz mislim je da bodo stablecoini prisli na vrh.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Zaradi postov tipa Endelin, sem se bolj bullish, haha. Leta 2017/2018 je obstajal samo ICO. Leta 2021 se zacne veselica z layer 2. Ne vem, ce to sprozi zelo veliko rast cen, ampak se vedno mislim, da bo rast vecja kot pri delnicah. Vec kot dovolj zame. Pa, lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

Sanjaj.

L.p.
Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

Grem sanjat.

Lahko noč.

jutri pa delat. Next year this time, pa mogoče več ne. :P :D

endelin ::

Kamikaza: še hodlaš tisti tvoj gem? Kva je že bil? Aha skycoin aka SKY

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrihajaNodi ::

Z monerom mu mogoce se uspe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

endelin je izjavil:

Kamikaza: še hodlaš tisti tvoj gem? Kva je že bil? Aha skycoin aka SKY

Absolutno. 2019 sem še dokupil. Zdaj pa HODL in bo kaj bo. Kolo sreče nek se okreče :))
««
26 / 1448
»»