» »

Audio glasnost različnih pesmi

Audio glasnost različnih pesmi

yyyeb ::

Zdravo. Iz različnih albumov sem v eno mapo vrgel različne pesmi in naredil svojo kompilacijo. Sedaj je problem, da so v originalu različno posnete in različno glasne. Na kak način bi jih lahko naredil enako glasno ampak brez izgube kvalitete?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.
  • spremenil: yyyeb ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Jaz že več kot desetletje uporabljam tole:

http://mp3gain.sourceforge.net/index.php

... je pa star kos programske opreme. Sem imel težave z nameščanjem na Win 7, dokler ga nisem namestil v kompatibilnem načinu...

Po mojih izkušnjah dela tako, kot mora...

Lp

Jože

WhiteAngel ::

yyyeb je izjavil:

Zdravo. Iz različnih albumov sem v eno mapo vrgel različne pesmi in naredil svojo kompilacijo. Sedaj je problem, da so v originalu različno posnete in različno glasne. Na kak način bi jih lahko naredil enako glasno ampak brez izgube kvalitete?


Brez izgube kvalitete ne bo šlo. Zato se za remastering uporablja vsaj 98khz ali več s 24 bitnimi vzorci, da lahko enkrat popraviš jakost, interpoliraš in shraniš v 44khz 16bit CD quality. Ampak če imaš mp3je, je itak bv.

ST-777 ::

yyyeb je izjavil:

Iz različnih albumov sem v eno mapo vrgel različne pesmi in naredil svojo kompilacijo. Sedaj je problem, da so v originalu različno posnete in različno glasne. Na kak način bi jih lahko naredil enako glasno ampak brez izgube kvalitete?
MP3Gain, z nameščanjem na Win 10 (64 bit) nisem imel težav, omogoča hkratno pretvorbo več skladb mp3 na eno jakost glasnosti.

jamiroq ::

Za to se uporablja ReplayGain. Zgoraj omenjeni MP3Gain zna oboje, prekodirati mp3 ali dodati ustrezne metapodatke. Uporabnost replaygain metapodatkov je seveda odvisna od playerja. Foobar2000 tutorial.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

starfotr ::

yyyeb ::

jamiroq je izjavil:

Za to se uporablja ReplayGain. Zgoraj omenjeni MP3Gain zna oboje, prekodirati mp3 ali dodati ustrezne metapodatke. Uporabnost replaygain metapodatkov je seveda odvisna od playerja. Foobar2000 tutorial.


A potem ta replay gain poslabša kvaliteto zvoka? Uporabljam pa FLAC in ne Mp3
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

bajar ::

Ne poslabša zvoka. ReplayGain informacija se shrani v datoteko med metapodatke, tako kot npr. naslov pesmi, izvajalec, datum in ostalo. Sam zvočni zapis ostane nedotaknjen. Na predvajalniku je potem, da te ReplayGain metapodatke prepozna in izenači glasnost med različnimi pesmimi in/ali različnimi albumi. Praviloma želiš predvajati posamezen album brez sprememb -- na istem albumu naj bi pesmi tako ali tako imele enako glasnost -- zato v Foobar2000 svetujem "Scan as albums (by tags)".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajar ()

gumby ::

MP3gain ne prekodira zvoka, samo "popravi" glasnost. Lahko pa tudi samo doda tag-e in pusti original na miru.
Sicer pa namesti foobar2000, ki zna vse to narediti mimogrede. Pa še uporaben player dobiš :)
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio snemanje - vendo enak nivo glasnosti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6871 (654) AnotherMe
»

Izravnava nivoja glasnosti

Oddelek: Programska oprema
71105 (828) matichy
»

[Hi-Fi] Glasnost izhoda na zvočni kartici

Oddelek: Zvok in slika
91671 (1588) mte
»

Winamp 5.06

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
352387 (2387) tha_man
»

Alternativa Winampu 3 ?

Oddelek: Programska oprema
291920 (1527) IceIceBaby

Več podobnih tem