Forum » Problemi človeštva » Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Temo vidijo: vsi
fur80 ::
Potem pa prebereš te neumnosti zblojene na javni RTV in seveda ne moreš odgovoriti!
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
jaz res upam, da jih za take neumnosti vsaj plačajo! :D
In kaj bodo naredili Rusi nehumanega, pa ti vedo, da ta pacient Medvedjev bluzi, da glava peče. Pa Ukrajinci lahko pošljejo kemijsko orožje nad Moskvo, živčne strupe, kar jim paše, če bi pacient Medvedjev začel z kakimi neumnimi idejami. Lahko jim napadejo JE, lahko jim jezove, zastrupijo vodo,...
Niso Ukrajinci neko pleme iz šume z kalašnikom, vse se da vračat in Ukrajinci so in bodo počasi tam. Saj pa Rus lahko isto umre kot Ukrajinec ali misli Medvedjev drugače?
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
jaz res upam, da jih za take neumnosti vsaj plačajo! :D
In kaj bodo naredili Rusi nehumanega, pa ti vedo, da ta pacient Medvedjev bluzi, da glava peče. Pa Ukrajinci lahko pošljejo kemijsko orožje nad Moskvo, živčne strupe, kar jim paše, če bi pacient Medvedjev začel z kakimi neumnimi idejami. Lahko jim napadejo JE, lahko jim jezove, zastrupijo vodo,...
Niso Ukrajinci neko pleme iz šume z kalašnikom, vse se da vračat in Ukrajinci so in bodo počasi tam. Saj pa Rus lahko isto umre kot Ukrajinec ali misli Medvedjev drugače?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
Pac-Man ::
Včeraj je bila tam ob pol šestih, pol sedmih zvečer sprememba, verjetno izmena.
Zadnji potrjen komentar je z 18:23, zdaj je že skoraj ura pavze. Je bila ob 18:30 izmena? Sam imam "na čakanju" 4 komentarje.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
fur80 ::
Včeraj je bila tam ob pol šestih, pol sedmih zvečer sprememba, verjetno izmena.
Zadnji potrjen komentar je z 18:23, zdaj je že skoraj ura pavze. Je bila ob 18:30 izmena? Sam imam "na čakanju" 4 komentarje.
Lahko pa, da to delajo honorarno ali na pogodbo, kot so vačsih podnapise prevajali varnostniki v nočnih izmenah.
Tale Volški HE pri Volgogradu, je prekleto blizu Ukrajine, sem 100% da bi bila to tarča v primeru napada na HE na Dnipru.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
Windlass ::
Potem pa prebereš te neumnosti zblojene na javni RTV in seveda ne moreš odgovoriti!
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
Mislim... ime mu je ˝Jaz socialist˝. Verjetno ni ravno Einstein. Nomen est omen.
Ali predeluje faze žalovanja, ali je samega sebe napsihiral z jedrskim holokavstom ali pa pač do zadnjega izsiljuje javno mnenje v zadovoljevanje Putina.
Pac-Man ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
BorutO ::
Komaj čakam dan, ko bo konec vojne v Ukrajini in bo putler spoznal, da je bil poražen! Sicer rusofili govorijo čisto drugače ... da so rusi zmago že dosegli .. no, eni rusofili govorijo tako, drugi tako, tretji spet drugače ... na koncu ugotoviš, da noben rusofil sploh ne ve kakšen je dejanski cilj putlerja in ali je že sploh dosežen ali ne ... Komedijanti.
shmandi ::
Pa saj niti sam putler ne ve, kaj je njegov cilj...
Razen, da gospodarsko uniči rusijo in zdesetka polulacijo mladih fantov.
Razen, da gospodarsko uniči rusijo in zdesetka polulacijo mladih fantov.
JanBrezov ::
Cilj Putina je obnovitev Velike Rusije (ruski imperij). Putin ne more izgubiti, enostavno je šlo preveč resursov v to. Možni sta samo dve opciji: Putin zmaga ali pa prej umre.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: JanBrezov ()
Chalky ::
BorutO:: danes, 20:58:20
Če bodo podpisali dogovor potem ne bo zanimivo. Če pa ga Ukrajinci spodijo iz svoje države bo pa izjemno zanimivo in bi rad potem videl Putinov odziv, ker potem bodo čisto vsi videli da je bila vse skupaj ena velika laž o sami moči Rusije in o tem da je on nek izjemno inteligenten voditelj, ki je postavil Rusijo nazaj na zemljevid.
Sem skoraj prepričan da bosta prej EU in ZDA skočili notri in nekako storili vse da si Putin naredi čim manjšo sramoto in da obdrži vsaj nek del ugleda. Podobno kot v primeru Sovjetske zveze in jedrskih konic. Osebno verjamem da lahko Ukrajinci zmagajo in dobijo nazaj ozemlje vendar sumim da se bo vse skupaj prej ustavilo.
Putin si enostavno ne more dovoliti takšne sramote. Rusija kot država bi ta poraz še nekako sprejela ampak Putin sam pa nikoli, bi verjetno prej storil nekaj izjemno groznega kot da bi priznal poraz.
Če bodo podpisali dogovor potem ne bo zanimivo. Če pa ga Ukrajinci spodijo iz svoje države bo pa izjemno zanimivo in bi rad potem videl Putinov odziv, ker potem bodo čisto vsi videli da je bila vse skupaj ena velika laž o sami moči Rusije in o tem da je on nek izjemno inteligenten voditelj, ki je postavil Rusijo nazaj na zemljevid.
Sem skoraj prepričan da bosta prej EU in ZDA skočili notri in nekako storili vse da si Putin naredi čim manjšo sramoto in da obdrži vsaj nek del ugleda. Podobno kot v primeru Sovjetske zveze in jedrskih konic. Osebno verjamem da lahko Ukrajinci zmagajo in dobijo nazaj ozemlje vendar sumim da se bo vse skupaj prej ustavilo.
Putin si enostavno ne more dovoliti takšne sramote. Rusija kot država bi ta poraz še nekako sprejela ampak Putin sam pa nikoli, bi verjetno prej storil nekaj izjemno groznega kot da bi priznal poraz.
Pac-Man ::
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
fur80 ::
HAHA, da ne bo kdo rekel, da je to ukrajinska propaganda, tole so zapisali Rusi.
Belarus has started to jam Russian military service providers used to coordinate strikes on northern Ukraine after Zelenskyys threats this week according to Russian mini bloggers.
Russian military blogger translation:
"Following threats from Zelenskyy regarding strikes on alleged relay stations for Gerans in Belarus, the leadership of the republic has decided to jam the Russian mobile network operator MTS."
"How are our Kremlin dudes feeling?!? Even our ally Belarus is fucking our country by turning off MTS."
"Old Kremlin kuckoldy - rest already. Give way to the young."
Nanaša se pa na tole, se splača prebrati tudi komentarje! :D
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je beloruskemu voditelju Aleksandru Lukašenku namenil teden časa, da iz svoje države odstrani opremo, ki jo Rusija uporablja pri napadih na Ukrajino. Če ne, je še dodal Zelenski, bodo Ukrajinci to "storili sami".
Belarus has started to jam Russian military service providers used to coordinate strikes on northern Ukraine after Zelenskyys threats this week according to Russian mini bloggers.
Russian military blogger translation:
"Following threats from Zelenskyy regarding strikes on alleged relay stations for Gerans in Belarus, the leadership of the republic has decided to jam the Russian mobile network operator MTS."
"How are our Kremlin dudes feeling?!? Even our ally Belarus is fucking our country by turning off MTS."
"Old Kremlin kuckoldy - rest already. Give way to the young."
Nanaša se pa na tole, se splača prebrati tudi komentarje! :D
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je beloruskemu voditelju Aleksandru Lukašenku namenil teden časa, da iz svoje države odstrani opremo, ki jo Rusija uporablja pri napadih na Ukrajino. Če ne, je še dodal Zelenski, bodo Ukrajinci to "storili sami".
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
fur80 ::
jernejl ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Windlass ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Ja po logiki, ki ji sledi Leif. Ampak ker nismo neki kremeljski papagaji - seveda imata tako Rusija kot Ukrajina svoje drone, pa tudi če so komponente uvožene in je kakšen dizajn malo skopiran od koga. Saj Kitajci vse skopirajo. Še američani so kopirali šaheda LOL.
Pri izjavah da so to itak Zahodni droni gre hkrati za poskus delegitimizacije ukrajinske strani in za poskus reševanja ruske časti ob neuspehih - oboje lepo paše v kremeljska sporočila.
BorutO ::
Lukašenko itak ve, da bolje, da se ne vpleta v vojno, ker če mu Ukrajinci v teh štirih letih niso mogli dokazati, da jih rusi ne morejo uničiti, pa to neka 2. velesila sveta, potem bolje, da ostane doma na toplem, na varnem, na sedežni s kokicami. Ker če bo šel napadat Ukrajince, potem se mu ne bo dobro pisalo.
Mi pa je všeč, da so Ukrajinci končno začeli napadati na polno. Upam, da imajo teh dronov vsak dan več in da ti napadi niso bili del daljšega skladiščenja, zdaj jih bodo s parimi večjimi napadi vse zapravili in potem spet par mesecev teme ... Upam, da je tisto res, da bodo imeli čez 500 in še veliko kasneje čez 1000 dronov na dan ... Sicer ne vem kaj je res in kaj se grejo, ampak bi rekel, da so ukrajinci trenutno vse moči napeli ravno v razvoj in proizvodnjo dronov. Še posebej mi je všeč tisti vodni dron, ki kasneje zraven ladje izstreli še več dronov. zdaj bi morali narediti podobno še za leteče drone. En večji dron, pristane nekje v gozdu v rusiji, nato pa z večimi droni napadejo po ukrajini preko optičnih kablov. Je pa to bolj riziko, ker rusi take tehnologije nimajo in bi jo lahko kopirali, če bi prišlo to nepoškodovano v njihove roke. Tudi vodnih dronov še niso uspeli narediti, če se ne motim?
Mi pa je všeč, da so Ukrajinci končno začeli napadati na polno. Upam, da imajo teh dronov vsak dan več in da ti napadi niso bili del daljšega skladiščenja, zdaj jih bodo s parimi večjimi napadi vse zapravili in potem spet par mesecev teme ... Upam, da je tisto res, da bodo imeli čez 500 in še veliko kasneje čez 1000 dronov na dan ... Sicer ne vem kaj je res in kaj se grejo, ampak bi rekel, da so ukrajinci trenutno vse moči napeli ravno v razvoj in proizvodnjo dronov. Še posebej mi je všeč tisti vodni dron, ki kasneje zraven ladje izstreli še več dronov. zdaj bi morali narediti podobno še za leteče drone. En večji dron, pristane nekje v gozdu v rusiji, nato pa z večimi droni napadejo po ukrajini preko optičnih kablov. Je pa to bolj riziko, ker rusi take tehnologije nimajo in bi jo lahko kopirali, če bi prišlo to nepoškodovano v njihove roke. Tudi vodnih dronov še niso uspeli narediti, če se ne motim?
Leif ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Ja po logiki, ki ji sledi Leif. Ampak ker nismo neki kremeljski papagaji - seveda imata tako Rusija kot Ukrajina svoje drone, pa tudi če so komponente uvožene in je kakšen dizajn malo skopiran od koga. Saj Kitajci vse skopirajo. Še američani so kopirali šaheda LOL.
Pri izjavah da so to itak Zahodni droni gre hkrati za poskus delegitimizacije ukrajinske strani in za poskus reševanja ruske časti ob neuspehih - oboje lepo paše v kremeljska sporočila.
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
gozdar1 ::
Veliko dezinformacij, ki se jih širi prek desnih krogih prihaja ravno s strani ruske dezinformacijske mašinerije.
V kaki drugi državi je to lahko res, ti že veš, ampak v Sloveniji stoprocentno ni.
Je pa res da sem zamudil zadnje redno tedensko panevropsko desničarsko usklajevanje glede vseh tem, tako da morda nisem o vsem obveščen kako naj bi desničarji razmišljali.
Verjetno je samo naključje, da iste dezinformacije večkrat širijo tako alt-desni kanali,kot razni pro-ruski kanali. Velika ironija je da tki. borci zahodne/evropske vrednote velikokrat nehote širijo rusko propagando, katere namen je ravno obraten.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: gozdar1 ()

Pithlit ::
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
Še en k je, očitno, na tolk težkih drogah da mora logiko na novo definirat zato da paše njegovi narativi (medtem pa virov za svoje trdetve, seveda, ne poda). Ki je kot una kača ki lasten rep žre.
Benefet of a doubt: lahko dobim vir za tvojo trditev da se večina ukrajinskih dronov proizvede v Angliji? Prosim? Ker tisti tvoj prvi link ne pove nič o temu, razen da je ukrajinska firma (Ikea - po tvoji logiki) odprla fabriko v Angliji (Slovenija - po tvoji logiki) in torej zato Anglija proizvaja ukrajinske drone (Ikea je slovenska omara - po tvoji logiki).
Life is as complicated as we make it...
gozdar1 ::
Rusom se angleži prikazujajo že vse od 19 stol oz. časov velike igre,.., propaganda je samo odraz tega.
Še v ruskih imperjalnih fantazijah, recimo tovariš hitler.
https://cepa.org/article/comrade-hitler...
https://www.reddit.com/r/NonCredibleDef...
Še v ruskih imperjalnih fantazijah, recimo tovariš hitler.
https://cepa.org/article/comrade-hitler...
https://www.reddit.com/r/NonCredibleDef...
o0o0o0o0o0 ::
Komaj čakam dan, ko bo konec vojne v Ukrajini in bo putler spoznal, da je bil poražen! Sicer rusofili govorijo čisto drugače ... da so rusi zmago že dosegli .. no, eni rusofili govorijo tako, drugi tako, tretji spet drugače ... na koncu ugotoviš, da noben rusofil sploh ne ve kakšen je dejanski cilj putlerja in ali je že sploh dosežen ali ne ... Komedijanti.
putin in rusofili bodo razglasili zmago v vsakem primeru.
Windlass ::
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
Kaj pa če je IKEA kitajsko-norveška omara ker norveško iverko drži skupaj kitajski lim.
Dej ne budali, prosim te. Tako kot je Bayraktar turški dron, so FirePoint-ovi in razni v garažah naprintani droni ukrajinski. Ne pomeni da je vsak na novo izumil kolo, seveda so se naučili kakšne lekcije od podobnih izdelkov.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Ganon ::
Ruski troli serjejo povsod. In to je bil PRVI ODOBREN komentar. 80 všečkov do zdaj.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
Davido # 22. 6. 2026, 10:36
No, država moja, moj delež, ki ga vsi šenkujemo pralnici v Ukrajini takoj namažite tej nesrečni slovenskiq družini.
Ali pa menite, da bo zopet potrebno ljudem zbirati zamaške?
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
Malidelničar ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Vrhunsko.
Ne vem, ko sem to gledal, a so Rusi sploh imeli iz taktičnega vidika šanso?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
Windlass ::
Najs
Ukraine's General Staff confirms Air Force strikes on a Voronezh plant producing electronics for Russian Iskander and Kh-101 missiles. High-precision air-launched cruise missiles hit the facility, which manufactures transistor assemblies, semiconductor arrays for Iskander-K 9M727 missiles and components for Pantsir-S1 systems.
Windlass ::
Ruski troli serjejo povsod. In to je bil PRVI ODOBREN komentar. 80 všečkov do zdaj.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
Davido # 22. 6. 2026, 10:36
No, država moja, moj delež, ki ga vsi šenkujemo pralnici v Ukrajini takoj namažite tej nesrečni slovenskiq družini.
Ali pa menite, da bo zopet potrebno ljudem zbirati zamaške?
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
Ljudem se preprosto ne da dopovedat, da je povprečen Slovenec zaenkrat dal za Ukrajino tam nekje 4 do 12 evra na leto. Eni so res bolestno obsedeni s tem, da so pa ravno te nesrečni Ukri krivi za vse slovenske težave, ker v nasprotnem primeru je treba tudi osebno kakšno odgovornost prevzeti, to pa nam ne diši. Grozljivo je bilo gledat npr. Kordiša in Stevota v predvolilnih debatah, ker nista zmogla enega stavka brez teh presnetih Ukrajincev.
blay44 ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Je tole mal nakaldanja. Nekje sem slišal, da so naši južni najboljši nakladači v zgodbah.
Drugače je šplošno znano, da so Amerikanci že pred cajtom krize Krima, Evropo opozarjali o
preveliki odvisnosti od plina. Torej kapoti so vedeli kaj se pripravlja. Z vojaškimi vajami
So Amerikanci jasno napovedali napad, pa ni nihče zares verjel. Rusi so vztrajno lagali do konca.
V začetnem napadu so uničili vse/vso vzhodno opremo. Uključno z tanki. Saj se spomnite!
Paničano je bil razglašen vseljudski odpor. Orožje so talali kar na cestah.
Na letališču pa je bilo znano, da so se spopadli Ukrajinski in Ruski specialci. Niso
pa bili Urajinci prfuknjeni, da bi se nastavljali ruski avijaciji. Uporabljali so partizansko
taktiko, al gverilsko, al kokr koli že. Lah tud talibansko. Vglavnem kordinate nikoli niso bile stalne,
po možnosti, še premešanie. Ta drugi so pa pijani od moči mal paradirali, dokler niso pošle zaloge.
Logistiko so pa partizani po hostah ustavljali. Saj se spomnite posnetkov zased ob cestah.
gozdar1 ::
Ukrajina praktično ni imela zahodne opreme, ki bi jo lahko rusi uničili. So pa pravočasno premestili večino protiletalske obrambe, kar je bil prvi velik ruski kiks. Je pa ruse največ ustavilo ukrajinsko (vzodno) topništvo.
Windlass ::
No, na ukrajinski strani je bil v Hostomelu cel spekter od TO, do SAS-streniranih specialcev do ad hoc vaških milic
Da bi bila v začetnem napadu uničena vsa ukrajinska oprema pa ne vem kaj naj bi bilo s tem mišljeno. Celo lastnih ukrajinskih aktivnih tankov so imeli do 900 (skupaj z rezervo do 2000).
Da bi bila v začetnem napadu uničena vsa ukrajinska oprema pa ne vem kaj naj bi bilo s tem mišljeno. Celo lastnih ukrajinskih aktivnih tankov so imeli do 900 (skupaj z rezervo do 2000).
blay44 ::
Pomjem so jih pa malo že pripravil in opremili z zahodno tehnologijo.
Ostalo uporabno, so jim vse uničili. Spomnim se posnetkov uničenih Ukrajinskih
tankov pri izvozu iz vojašnic, pa ob cestah. Letal. Malo so poskrili. Izdajalcev je bilo
nabrž preveč.
Nafte in hrane jim je zmanjkalo. Slovite kolone so bile glinaste tarče
javelinov. Rusi so pa kradli po trgovinah. Drugače je bil Kijev obkoljen.
Ostalo uporabno, so jim vse uničili. Spomnim se posnetkov uničenih Ukrajinskih
tankov pri izvozu iz vojašnic, pa ob cestah. Letal. Malo so poskrili. Izdajalcev je bilo
nabrž preveč.
Nafte in hrane jim je zmanjkalo. Slovite kolone so bile glinaste tarče
javelinov. Rusi so pa kradli po trgovinah. Drugače je bil Kijev obkoljen.
Windlass ::
Ne, to ni ravno res no.
- Kijev ni bil nikoli obkoljen.
- Da bi vso uporabno ukrajinsko tehniko uničili tudi ne drži, to je bila bolj ruska propaganda tiste prve dni (razumljivo)
- prvi tanki iz poljske so prišli šele aprila (2 meseca kasneje), ampak to so sovjetski t72, niti ne zahodni
Je pa vsaj po mojem razumevanju res, da se je v času bitke za Hostomel in obrambe Kijeva še smukal tam okoli britanski SAS. Ena stvar je, da je evakuiral svoje operativce iz okolice Kijeva, druga pa, da so pomagali Ukrajincem s counter-battery aktivnostmi.
- Kijev ni bil nikoli obkoljen.
- Da bi vso uporabno ukrajinsko tehniko uničili tudi ne drži, to je bila bolj ruska propaganda tiste prve dni (razumljivo)
- prvi tanki iz poljske so prišli šele aprila (2 meseca kasneje), ampak to so sovjetski t72, niti ne zahodni
Je pa vsaj po mojem razumevanju res, da se je v času bitke za Hostomel in obrambe Kijeva še smukal tam okoli britanski SAS. Ena stvar je, da je evakuiral svoje operativce iz okolice Kijeva, druga pa, da so pomagali Ukrajincem s counter-battery aktivnostmi.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Machete ::
In kaj je porblem, če so poljaki in angleži noter? A severni korejci so pa ok? D:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-5080 GAMING|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
Malidelničar ::
Koliko blizu so torej bili Rusi, da bi z hitro zasedbo Kijeva pisali zgodovino? Samo nekaj usodnih porazov, zamik zasedve Hostomela, Irpin, Bucha? Hipotetično, če bi imeli samo še ekstra 20 helikopterjev s specialci, bi potem Hostomel padel in bi letala lahko pristala?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
Windlass ::
Malidelničar je izjavil:
Koliko blizu so torej bili Rusi, da bi z hitro zasedbo Kijeva pisali zgodovino? Samo nekaj usodnih porazov, zamik zasedve Hostomela, Irpin, Bucha? Hipotetično, če bi imeli samo še ekstra 20 helikopterjev s specialci, bi potem Hostomel padel in bi letala lahko pristala?
Po mojem precej blizu. Če bi držali to letališče na način, da bi lahko dostavljali okrepitve, potem bi po mojem uspeli nastaviti svojo lutkovno vlado v Kijevu.
Ukrajina bi postala Belorusija 2.0. Moldavija 3.0. Vsi bi še vedno verjeli v mit ruske moči, sovjetske zaloge mehanizacije bi bile še cele, denarne zaloge neporabljene. Realno bi se Evropa znašla v zelo neprijetnem položaju s spuščenimi hlačami. Pa ne pravim da bi Putin kar napadel naprej takoj, bi pa lahko izsiljeval razoroženo evropo do onemoglosti.
Pač ne pozabit - med Slovenijo in ˝Putinovim˝ ozemljem bi bil samo jako servilen Orban, ki bi rad bil mala miška za leva Putina. (zakozlat)
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()

Stane2 ::
https://x.com/Osinttechnical/status/206...
Russian milbloggers report that Ukraine used F-16-launched, U.S.-supplied AGM-188 Rusty Dagger cruise missiles to strike the Voronezh semiconductor plant today.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/20...
Points of missile hits in the main building of the Voronezh Semiconductor Plant, - Dnipro Osint
Preliminary hits are recorded in four places. A strong fire broke out in two points
Russian milbloggers report that Ukraine used F-16-launched, U.S.-supplied AGM-188 Rusty Dagger cruise missiles to strike the Voronezh semiconductor plant today.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/20...
Points of missile hits in the main building of the Voronezh Semiconductor Plant, - Dnipro Osint
Preliminary hits are recorded in four places. A strong fire broke out in two points
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Stane2 ()

Stane2 ::
https://x.com/BrennpunktUA/status/20690...
I checked the RU aviation monitoring channels. There was no missile warning before the facility in Voronezh was hit. The RU airspace surveillance and the RU air defense are done for if foreign cruise missiles can fly about 250 km undetected over their territory.
I checked the RU aviation monitoring channels. There was no missile warning before the facility in Voronezh was hit. The RU airspace surveillance and the RU air defense are done for if foreign cruise missiles can fly about 250 km undetected over their territory.
Pac-Man ::
Po mojem precej blizu. Če bi držali to letališče na način, da bi lahko dostavljali okrepitve, potem bi po mojem uspeli nastaviti svojo lutkovno vlado v Kijevu.
Hudič je v detajlih, v tem primeru "držati letališče na način, da bi lahko dostavljali okrepitve".
Rabili bi vsaj air superiority, ki ga nikoli niso imeli. Že pred prihodom Rusov so Ukrajinci na stezo parkirali težko tehniko, med boji jo je preletel Su-25 in odvrgel serijo bomb, svoje pa je dodala še artilerija tako da je bila steza že pravi dan neuporabna. Saj se da sanirat, ampak bolj težko, ko si v dosegu ukrajinske artilerije in letalstva.
Za češnjico na torti ti lahko vsak teritorialec z iglo/stingerjem med pristajanjem sklati tvoj Il-76 z dragocenim tovorom. Uspeli bi, če bi držala njihova predpostavka, da koga osvobajajo. Tako pa s svojo taktiko niso imeli šans že od začetka.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
o0o0o0o0o0 ::
Najs
Ukraine's General Staff confirms Air Force strikes on a Voronezh plant producing electronics for Russian Iskander and Kh-101 missiles. High-precision air-launched cruise missiles hit the facility, which manufactures transistor assemblies, semiconductor arrays for Iskander-K 9M727 missiles and components for Pantsir-S1 systems.
Nov uspešno odbit napad rusov. Da gori je zgolj slučaj.
Imam občutek, da bo ruse začela politika kmalu zanimat
Windlass ::
Po mojem precej blizu. Če bi držali to letališče na način, da bi lahko dostavljali okrepitve, potem bi po mojem uspeli nastaviti svojo lutkovno vlado v Kijevu.
Hudič je v detajlih, v tem primeru "držati letališče na način, da bi lahko dostavljali okrepitve".
Rabili bi vsaj air superiority, ki ga nikoli niso imeli. Že pred prihodom Rusov so Ukrajinci na stezo parkirali težko tehniko, med boji jo je preletel Su-25 in odvrgel serijo bomb, svoje pa je dodala še artilerija tako da je bila steza že pravi dan neuporabna. Saj se da sanirat, ampak bolj težko, ko si v dosegu ukrajinske artilerije in letalstva.
Za češnjico na torti ti lahko vsak teritorialec z iglo/stingerjem med pristajanjem sklati tvoj Il-76 z dragocenim tovorom. Uspeli bi, če bi držala njihova predpostavka, da koga osvobajajo. Tako pa s svojo taktiko niso imeli šans že od začetka.
To je vse res. Mislim sicer da je bila ruska ideja, da se bodo Ukrajinci ob napadu razbežali kot kure brez glave (tudi propaganda je bila pripravljena v to smer). Pa tudi da bo Kijevu že preveč grozila 80-km kolona tankov, da bi se ukvarjali z letališčem.
Pomagalo je tudi, da so američani in angleži ukrajincem točno povedali ruski načrt s Hostomelom, tako da so se lahko pripravili.
Pac-Man ::
Danes je obletnica Barbarosse. Ukrajinski zunanji minister:
https://x.com/andrii_sybiha/status/2069...
Saška, ki sreča Rusijo, je posnela video na to temo in dobila community note
https://x.com/sashameetsrus/status/2068...
https://x.com/andrii_sybiha/status/2069...
22. junij 1941 je že od sovjetskih časov ena od osrednjih ideoloških tem in ostaja to tudi pod Putinom.
Ta propaganda je vedno “pozabljala” Stalinove čistke sovjetskih častnikov pred vojno, sodelovanje njegovega režima s Tretjim rajhom, vojno proti Finski in njegovo popolno odsotnost v prvih dneh vojne. Vsi ti in drugi dejavniki so prispevali k katastrofalnim posledicam za Sovjetsko zvezo na samem začetku nacistične invazije.
Da, z grozljivim davkom je Sovjetska zveza – vključno z ukrajinskim narodom – na koncu zmagala in pregnala nacistične napadalce.
Njihov podvig bo v Ukrajini vedno ostal v spominu. Vsaka ukrajinska družina je bila opečena zaradi te grozljive vojne, katere fronta je dvakrat prečkala Ukrajino – najprej od zahoda proti vzhodu in nato od vzhoda proti zahodu.
Ukrajina je izgubila najmanj osem milijonov ljudi, približno tri milijone vojakov in pet milijonov civilistov.
V tem kontekstu je še posebej ogorčujoče, da Moskva že desetletja poskuša izbrisati spomin na junaški boj Ukrajincev, krimskih Tatarov, Gruzijcev, Armencev, Belorusov in drugih narodov proti nacizmu ter si prizadeva ta večnacionalni podvig pripisati izključno ruskemu narodu.
Ko je sovjetsko-ruska propaganda govorila o 22. juniju 1941, je napad Tretjega rajha vedno imenovala “zahrbten” in poudarjala, da se je zgodil ob 4. uri zjutraj “brez napovedi vojne”.
Toda 24. februarja 2022 je Rusija storila popolnoma enako. Zahrbten napad na Ukrajino, približno ob 4. uri zjutraj, “brez napovedi vojne”, z vseh front, z namenom uničenja naše države.
Ukrajinski narod in država sta to zdržala in zdaj upravičeno prenašamo vojno nazaj na ozemlje agresorja.
Resnica pa je, da je Moskva izgubila vsak moralni pravico, da uporablja ta datum za svojo sedanjo vojno propagando.
Če sedanje vodstvo v Moskvi, ki nima nič skupnega z zmago v 2. svetovni vojni, išče fašiste za poraz, naj se pogleda v ogledalo.
Saška, ki sreča Rusijo, je posnela video na to temo in dobila community note
https://x.com/sashameetsrus/status/2068...
22. junija 1941 je nacistična Nemčija napadla Sovjetsko zvezo. Danes je Dan spomina in žalosti; častimo 27 milijonov življenj, izgubljenih za našo svobodo. Na vojaškem pokopališču Rossoshka počivajo Rusi, Tatari, Ukrajinci itd. drug ob drugem, združeni proti skupnemu sovražniku. Ponovno se moramo združiti.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
avani12 ::
Ruski napad na Kijev je čista kopija ruskega napada na prago 1968. Najprej desant na glavno letališče s helikopterji in specialci, potem transportna letala, potem hitra okupacija centra mesta. Vmes pa se proti mestu valijo kolone tankov.
Taktika iz 2022 je dobesedno prepisana iz tiste iz 1968.
Edina razlika je, da je takrat češki predsednik ukazal vojski, naj odloži orožje.
Taktika iz 2022 je dobesedno prepisana iz tiste iz 1968.
Edina razlika je, da je takrat češki predsednik ukazal vojski, naj odloži orožje.
Pac-Man ::
Aksjonov je do 1. septembra prepovedal vsakršne namestitve skupin otrok na Krimu.
https://x.com/bayraktar_1love/status/20...
to,video. En od alkoholizirancev v ospredju zanimivo dviga desnico, ampak lahko zaradi maliganov.
https://x.com/front_ukrainian/status/20...
in to, komentar
https://x.com/SpaghettiKozak/status/206...
https://x.com/bayraktar_1love/status/20...
Poletna turistična sezona na Krimu je odpovedana.
Rusko nastavljene oblasti so odredile, da morajo vsi otroški tabori in rekreacijski centri na celotnem polotoku ostati zaprti do 1. septembra 2026.
to,video. En od alkoholizirancev v ospredju zanimivo dviga desnico, ampak lahko zaradi maliganov.
https://x.com/front_ukrainian/status/20...
😂 Rus se je povzpel na bor, da bi obesil zastavo ZSSR, in spektakularno padel s samega vrha.
in to, komentar
https://x.com/SpaghettiKozak/status/206...
Povedno je, da oboževalci ZSSR v Rusiji ne počnejo stvari, kot je organiziranje delavcev proti vladi, ampak raje navijajo za imperialna osvajanja svojih sosed. To je tisto, kar so si želeli od ZSSR in nima nobene zveze s socializmom.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Windlass ::
https://x.com/officejjsmart/status/2069...
Nekej se streljajo na Krimskem mostu in izgleda da nekej gori. Most je spet zaprt za promet.
In v Simferopolu tudi očitno..
Nekej se streljajo na Krimskem mostu in izgleda da nekej gori. Most je spet zaprt za promet.
In v Simferopolu tudi očitno..
There is no power In Simferopol and the Soviet district for around 20 minutes now, subscribers of Crimean Wind on Telegram report. In Fedosia were multiple explosions reported. As for now the peninsula is definitely the main area under attack by 🇺🇦 Strike UAVs tonight.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Windlass ::
Novo na MMC:
No, slabše kot zdaj prav gotovo ne bo. Da bi pa to rešilo problem, pa ga seveda ne bo. Ta sistem identifikacije imajo tudi na 24 ur.
Če je nekdo tako motiviran, da 5 let vsak dan cel dan laže tam pod novicami, ga nakup 10ih burner SIM kartic po 2 evra prav gotovo ne bo ustavil.
OBVESTILO: Za komentiranje bo kmalu potrebna dodatna potrditev uporabniškega računa s kodo, prejeto prek SMS-sporočila.
No, slabše kot zdaj prav gotovo ne bo. Da bi pa to rešilo problem, pa ga seveda ne bo. Ta sistem identifikacije imajo tudi na 24 ur.
Če je nekdo tako motiviran, da 5 let vsak dan cel dan laže tam pod novicami, ga nakup 10ih burner SIM kartic po 2 evra prav gotovo ne bo ustavil.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
BorutO ::
Ampak je na 24ur manj rusofilov, ker tam lahko komentiraš samo preko svoje telefonske številke. Jaz sem prepričan, da je na mmc ogromno tujih profilov. S tem bo večji nadzor. Upam, da bodo imeli omejitev - en profil na telefonsko.
Windlass ::
Ampak je na 24ur manj rusofilov, ker tam lahko komentiraš samo preko svoje telefonske številke. Jaz sem prepričan, da je na mmc ogromno tujih profilov. S tem bo večji nadzor. Upam, da bodo imeli omejitev - en profil na telefonsko.
Nisem optimističen. Kot sem rekel, pridobitev dodatne telefonske številke je mala malica za visoko motiviranega propagandista. Res, še 2 evra ne stane. Je pa ovira. Vsako trenje do propagandiranja bo malo pripomoglo k boljšemu stanju.
24ur ima sicer znatno boljše rešitve od RTV - sistem pluskov in minuskov namesto zvezdic, zapiranje komentiranja pod novicami o Ukrajini, brez zamika objave komentarjev..



