» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
600 / 832
»»

fur80 ::

Volitve so blizu, upamo, da je Putin ponosen na svoje volilce:

https://twitter.com/Azovsouth/status/17...

Pac-Man ::

trije kratki videi

https://twitter.com/noclador/status/173...

I didn't see this tweet back in August, but it has excellent videos showing how easy it is to upgrade radars on the F-16.

Hey, I actually screen recorded a @northropgrumman Video for the SABR AN/APG-83 AESA Upgrade kit...

It is LITERALLY CONSISTS OF SIMPLE SWAP OUT MODULES!!

@POTUS MUST provide these upgrades to #Ukraine!

If he doesn't, I will literally lose my F*g mind!!!
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Lesoto ::

https://twitter.com/PStyle0ne1/status/1...
BREAKING Wow! At night, a powerful explosion occurred in the port of Feodosia (Crimea) , followed by a fire and detonation
Commander of the Air Force of the Ukrainian Armed Forces, Mykola Oleschuk, reported that the Defense Forces struck the Russian ship "Novocherkask":
" And the fleet in Russia is getting smaller and smaller!
This time, the large amphibious ship Novocherkask is following the flagship of the Black Sea Fleet of the Russian Federation, the cruiser Moskva.

https://twitter.com/JayinKyiv/status/17...
Apparently, there were around 120 Russians aboard the Novocherkask before it blew up.
Let's hope no one's been hurt or turned into a borsch-like soup of charred, meaty sludge.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

Lesoto ::



+

https://twitter.com/Tendar/status/17395...
The blast wave in Russian-occupied Feodosia caused considerable damage in the immediate area of the military harbor. This footage shows the train station. You can see that the windows are not only shattered but the entire frames pushed inside.

https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/sta...
It is reported that "Novocherkassk" was transporting *Shaheds" from Iran
Explosion and detonation were so powerful that the gauleiter Aksionov announced the "evacuation of residents from the surrounding houses".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

Lesoto ::

Leto je mimo od Medvejevih blodenj, pa poglejmo...

Dec 26, 2022
https://twitter.com/MedvedevRussiaE/sta...
On the New Year's Eve, everybody's into making predictions
Many come up with futuristic hypotheses, as if competing to single out the wildest, and even the most absurd ones. Here's our humble contribution.

What can happen in 2023:
1. Oil price will rise to $150 a barrel, and gas price will top $5.000 per 1.000 cubic meters
2. The UK will rejoin the EU
3. The EU will collapse after the UK's return; Euro will drop out of use as the former EU currency
4. Poland and Hungary will occupy western regions of the formerly existing Ukraine
5. The Fourth Reich will be created, encompassing the territory of Germany and its satellites, i.e., Poland, the Baltic states, Czechia, Slovakia, the Kiev Republic, and other outcasts
6. War will break out between France and the Fourth Reich. Europe will be divided, Poland repartitioned in the process
7. Northern Ireland will separate from the UK and join the Republic of Ireland
8. Civil war will break out in the US, California. and Texas becoming independent states as a result. Texas and Mexico will form an allied state. Elon Musk'll win the presidential election in a number of states which, after the new Civil War's end, will have been given to the GOP
9. All the largest stock markets and financial activity will leave the US and Europe and move to Asia
10. The Bretton Woods system of monetary management will collapse, leading to the IMF and World Bank crash. Euro and Dollar will stop circulating as the global reserve currencies. Digital fiat currencies will be actively used instead

kow ::

Ocitno tudi pristanisce Feodozija ni varno za ruske ladje. Glede na ogromno eksplozijo, je mrtvih verjetno veliko.

Andy9 ::

Rusi pravijo da je ena smrtna žrtev.

Lesoto ::

https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/sta...



"Tuvan degenerate" = Shoigu

"it becomes clear that all these analogue S400 are complete crap"

AvtoR ::

Rusi spet lažejo na veliko.
Ena smrtna žrtev, pri direktnem zadetku?
Ja pa jade. Najbrž je ladja ponoči brez posadke al kako?
Tu je po moje vsaj 10 mrtvih in še vsaj 20 ranjenih...
Po drugi strani pa verjetno tudi ukrajinci pretiravajo. Vprašanje če je ladja res popolnoma uničena, je pa sigurno za daljši čas vržena iz uporabe...

Lesoto ::

AvtoR je izjavil:

Po drugi strani pa verjetno tudi ukrajinci pretiravajo. Vprašanje če je ladja res popolnoma uničena, je pa sigurno za daljši čas vržena iz uporabe...


A misliš, da je vprašanje, če je ladja uničena?
Tega vprašanja zagotovo ni. Te "ladje" ne bo nihče več popravljal.

In do takšne ekplozije prav zagotovo ni prišlo samo zaradi zadetka z raketo, temveč je ekplodiralo raztrelivo na tej ladji.



600 metrov stran je izbilo okvirje iz vrat bližnje železniške postaje



Pa še to... pristanišče je precej majhno:



Vprašanje, kakšne so škode na ostalih ladjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

tattoo ::

S čim pa so tole napadli?

fur80 ::

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


Z dvema SU-24, ki pa su ju seveda Rusi uničili, včeraj se 2 Iris-T in vse F-16 ki so jih dobili. Patetično.

Je pa zanimivo, da Rusi uničijo letalo potem ko se vrča domov in ne takrat ko napada. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

AtaŠtumf ::

Lesoto je izjavil:

https://twitter.com/nexta_tv/status/173...
Non-fictional Z-Patriots stories with exclusive 2018 photos
Telegram channels of Z-patriots started massively publishing photos of an allegedly destroyed F-16 fighter jet at an airfield in Odesa.
But as usual, the Kremlin propagandists' fake was uncovered quite quickly. In fact, this photo was taken at a Belgian Air Force base in 2018




BTW, a lahko dobimo originalni vir tega fake news, da se ve točno specifično kateri ruski kanal je čisti fake news, ki poroča tage bedarije, da so uničili F16.

Pri prvi slikici se ne vidi vira.

Hvala že vnaprej za telegram kanal, da ga blokiramo.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Lesoto ::

"Telegram channels of Z-patriots started massively publishing photos of an allegedly "

Okapi ::

AtaŠtumf je izjavil:



Hvala že vnaprej za telegram kanal, da ga blokiramo.

Največjo uslugo si boš naredil, če blokiraš vse.;)

AtaŠtumf ::

fur80 je izjavil:

Rusom se je res zbledelo, sedaj trdijo, da so uničili se dva Iris-T sistema. Zgleda so jim Ukrajinci res naredili škodo.
F-16 so pa tudi že prebarvani v modro - rumeno.
https://twitter.com/TrueDonbass/status/...


A tole je Leopards are comming novica?

Okapi je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:



Hvala že vnaprej za telegram kanal, da ga blokiramo.

Največjo uslugo si boš naredil, če blokiraš vse.;)


Pokaži specifični kanal, da se vidi, kje je bilo to postano?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Lesoto ::

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.

-



dva flajštra pa bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

AtaŠtumf ::

Lesoto je izjavil:

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.


Rusofil!

Vsi vemo, da Rusi niso uničili še nobenega ukrajinskega letala!

Daj ven iz gobca putlerjevega, pa ne laži, da imajo Ukrajinci izgube, saj vsi vemo, da samo orki umirajo!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Lesoto ::

AtaŠtumf je izjavil:

Lesoto je izjavil:

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.


Rusofil!

Vsi vemo, da Rusi niso uničili še nobenega ukrajinskega letala!

Daj ven iz gobca putlerjevega, pa ne laži, da imajo Ukrajinci izgube, saj vsi vemo, da samo orki umirajo!


Ata, jaz še vedno čakam, da mi daš kakšno sliko onega zahodnega tanka, ki je v Rusiji.

fur80 ::

Lesoto je izjavil:

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.

-



dva flajštra pa bo


Ladje več ni :D ne pomaga niti podmornica. Zgleda so preveč gasili.
https://twitter.com/bayraktar_1love/sta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Lesoto ::

dva flajštra, saj pravm :D

AtaŠtumf ::

Lesoto je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Lesoto je izjavil:

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.


Rusofil!

Vsi vemo, da Rusi niso uničili še nobenega ukrajinskega letala!

Daj ven iz gobca putlerjevega, pa ne laži, da imajo Ukrajinci izgube, saj vsi vemo, da samo orki umirajo!


Ata, jaz še vedno čakam, da mi daš kakšno sliko onega zahodnega tanka, ki je v Rusiji.


Kakšen zahodni tank nekaj, tisto je bil sarkazem, ker vsi vemo, da orki niso sposobni uničiti niti, niti zavzeti enega tanka, Ukrajinci pa so še vsi živi, ter nikoli ne bežijo pred orki, plus vse kar ork pove je laž, vse kar t.i. Churchill našega časa pove oz. njegovi kameradi, pa je čista resnica, v katero ne smemo niti malo dvomiti, vsaj tako ste me prepričali na tem forumu.

Osebno celo upam, da bomo šli po nemških stopinjah in uvedli novi davek, da lahko pomagamo našim ukrajinskim bratom.

Monica Schnitzer, a member of the economic council under the German Cabinet, suggested in an interview with the Rheinische Post that Germany could potentially raise income tax to provide more extensive military support to Ukraine.

Če drugače misliš, si čisto navadni Rusofil!

Sam vem, da večina slo-techa to podpira, osebno celo upam, da bomo dali konkretni davek na s.p.-je in poslali ta denar Ukrajincem, Zelensky ga nujno rabi!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Lesoto ::

tisto je bil sarkazem,

ne, ni bil

AtaŠtumf ::

Lesoto je izjavil:

tisto je bil sarkazem,

ne, ni bil


A dvomiš, da ni bil sarkazem, Rusofil!

Ne laži več in ne postaj fantomskih ukrajinskih izgub in raje nakaži božičnico v ukrajinske namene!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

fur80 ::

Na RTV: po poročanju ruskega obrambnega ministrstva, je pristanišče zajel požar, ki pa so ga uspeli hitro pogasiti. :) ob tem so uničili 2 letali, ki sta sodelovali v napadu.

Skratka RTS poročanje iz leta 91!:D

Bauc ::

AtaŠtumf je izjavil:

Lesoto je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Lesoto je izjavil:

tattoo je izjavil:

S čim pa so tole napadli?


dva Su-24, ki ju Ukrajinci zagotovo ne bi smeli več imeti, ker so vse ukrajinske Su-24 Rusi uničili že vsaj 3x. Al pa 4x.


Rusofil!

Vsi vemo, da Rusi niso uničili še nobenega ukrajinskega letala!

Daj ven iz gobca putlerjevega, pa ne laži, da imajo Ukrajinci izgube, saj vsi vemo, da samo orki umirajo!


Ata, jaz še vedno čakam, da mi daš kakšno sliko onega zahodnega tanka, ki je v Rusiji.


Kakšen zahodni tank nekaj, tisto je bil sarkazem, ker vsi vemo, da orki niso sposobni uničiti niti, niti zavzeti enega tanka, Ukrajinci pa so še vsi živi, ter nikoli ne bežijo pred orki, plus vse kar ork pove je laž, vse kar t.i. Churchill našega časa pove oz. njegovi kameradi, pa je čista resnica, v katero ne smemo niti malo dvomiti, vsaj tako ste me prepričali na tem forumu.

Osebno celo upam, da bomo šli po nemških stopinjah in uvedli novi davek, da lahko pomagamo našim ukrajinskim bratom.

Monica Schnitzer, a member of the economic council under the German Cabinet, suggested in an interview with the Rheinische Post that Germany could potentially raise income tax to provide more extensive military support to Ukraine.

Če drugače misliš, si čisto navadni Rusofil!

Sam vem, da večina slo-techa to podpira, osebno celo upam, da bomo dali konkretni davek na s.p.-je in poslali ta denar Ukrajincem, Zelensky ga nujno rabi!

Zakaj spet zavajaš? Daj link, ko je kdo trdil, da Ukrajinci nimajo izgub. Pojdi na 24 kur ali pa rtvslo novice. Tam boš imel polno botov, ki ti bodo kimali:D

kow ::

Na MMC bodo kmalu prisiljeni popraviti naslov. Verjetno z objokanimi ocmi, ampak vseeno.

AtaŠtumf ::

Bauc je izjavil:


Zakaj spet zavajaš? Daj link, ko je kdo trdil, da Ukrajinci nimajo izgub. Pojdi na 24 kur ali pa rtvslo novice. Tam boš imel polno botov, ki ti bodo kimali:D


Kdo zavaja?

Tukaj poslušam ves čas, da je ukrajinska protiofenziva uspešna, da je orkom zmanjkalo streliva že več kot leto nazaj, da kradejo čipe iz pralnih strojev in wc školjke, da je zahodna produkcija tako visoka, da jim orki sploh ne morejo več slediti, da vsak dan vsaj 10.000 orkov pade, da so orki izgubili več tankov in letal, kolikor so jih imeli pred t.i. SMO, da v parih dneh Tokmak pade, da bo Zelensky praznoval letošnji božič na Krimu, da bodo Himarsi uničili vse kar je od orkov, da Patrioti in ostali sistemi vse orkovske izstrelke in drone sestrelijo brez kakršnegakoli problema, da pridejo abramsi, leopradi, challengerji, ki so tako superirorni, da jim orkovske kante t55, ki jih sedaj redno orki uporabljajo, ker jim vse ostalo itak že zmanjaklo, nič ne morejo, da javelini vse orke uničijo, da pogumni Ukrajinci dnevno ciljajo orke v rovih, da je celotna črna flota že praktično uničena, obenem so me celo brisali, ko sem napisal fake news, da nemški medij pravi, da nimajo dovolj vojaškega orožja za resen boj, ...

In sem vas sedaj začel poslušati to vašo religiozno dogmo, ki verjame v sv. Vloda in sem vam začel verjati, ter začel ponavljati te vaše argumente, obemen pa sem začel versko brati anonimne, a visoko kredibilne, vojaške analitike, ki jih Paco z druščino redno posta, kjer noben Ukrajinec ne umre, in umirajo samo orki!

Sedaj pa želim še odstraniti še vse orkovske dokazane fake news in sem vas prosil, da mi pošljete telegram skupino, kjer so orki trdili, da so uničili že f16 na letališču v Ukrajini!

Ker pa vem, da je to visoko kredibilni forum, ki redno briše fake news iz obeh strani, upam, da bo moderator tukaj izbrisal vse moje poste, ki so bili fake news, obenem pa počistil tole temo tudi vseh ostalih postov, ki so jih drugi napisali in se je izkazalo za fake news, recimo od Ghost of Kiev, do Arma 3 posnetkov, sicer imam občutek, da več kot 100 strani resnice v tej temi potem ne bo ostalo!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Pac-Man ::

Danes je povsem slučajno dan ruske zračne obrambe :)



simpatičen video:
https://twitter.com/SvengerdHoek/status...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bauc ::

AtaŠtumf je izjavil:

Bauc je izjavil:


Zakaj spet zavajaš? Daj link, ko je kdo trdil, da Ukrajinci nimajo izgub. Pojdi na 24 kur ali pa rtvslo novice. Tam boš imel polno botov, ki ti bodo kimali:D


Kdo zavaja?

Tukaj poslušam ves čas, da je ukrajinska protiofenziva uspešna, da je orkom zmanjkalo streliva že več kot leto nazaj, da kradejo čipe iz pralnih strojev in wc školjke, da je zahodna produkcija tako visoka, da jim orki sploh ne morejo več slediti, da vsak dan vsaj 10.000 orkov pade, da so orki izgubili več tankov in letal, kolikor so jih imeli pred t.i. SMO, da v parih dneh Tokmak pade, da bo Zelensky praznoval letošnji božič na Krimu, da bodo Himarsi uničili vse kar je od orkov, da Patrioti in ostali sistemi vse orkovske izstrelke in drone sestrelijo brez kakršnegakoli problema, da pridejo abramsi, leopradi, challengerji, ki so tako superirorni, da jim orkovske kante t55, ki jih sedaj redno orki uporabljajo, ker jim vse ostalo itak že zmanjaklo, nič ne morejo, da javelini vse orke uničijo, da pogumni Ukrajinci dnevno ciljajo orke v rovih, da je celotna črna flota že praktično uničena, obenem so me celo brisali, ko sem napisal fake news, da nemški medij pravi, da nimajo dovolj vojaškega orožja za resen boj, ...

In sem vas sedaj začel poslušati to vašo religiozno dogmo, ki verjame v sv. Vloda in sem vam začel verjati, ter začel ponavljati te vaše argumente, obemen pa sem začel versko brati anonimne, a visoko kredibilne, vojaške analitike, ki jih Paco z druščino redno posta, kjer noben Ukrajinec ne umre, in umirajo samo orki!

Sedaj pa želim še odstraniti še vse orkovske dokazane fake news in sem vas prosil, da mi pošljete telegram skupino, kjer so orki trdili, da so uničili že f16 na letališču v Ukrajini!

Ker pa vem, da je to visoko kredibilni forum, ki redno briše fake news iz obeh strani, upam, da bo moderator tukaj izbrisal vse moje poste, ki so bili fake news, obenem pa počistil tole temo tudi vseh ostalih postov, ki so jih drugi napisali in se je izkazalo za fake news, recimo od Ghost of Kiev, do Arma 3 posnetkov, sicer imam občutek, da več kot 100 strani resnice v tej temi potem ne bo ostalo!

Vse zgornje trditve veljajo tudi zate. Ukrajince zamenjaš za Ruse pa si opisal samega sebe. Poanta je, da si na napačni strani zgodovine. Mi smo za to, da se ustavi fašistični sistem, ki hoče v 21 stoletje pripeljati politiko osvajanja pokrajin, ki je Evropo v preteklosti stala na milijone življenj. A bi rad, da dobimo v Evropo tipe Putinovega kova, ki bodo hoteli popravljati zgodovinske krivice? Realne krivice ali pa namišljene kot so ruske. Čist preprosto in upam, da razumljivo tudi najbolj trdim.

AtaŠtumf ::

100% se strinjm s tebo, zato pa tudi žeim, da spoštovani moderator izbriše vse fake news poste iz obeh strani!


Osebno sem izredno žalosten, da imamo tukaj tako pogumne in inteligentne fante, naj se vsak sam prepozna, ki hvalijo pogumne Ukrajince, obenem postajo anonimne, a visoko kredibilne vire, a sami osebno ne želijo sodelovati v direktnem vojaškem boju proti zlobnemu putlerju!

Verjamem, da bo marsikdo od nas na slo-techu, od Atata, Smrkca, Bucija, Pacota, Lestoja, Furrya, notknowa, modregaribona, ..., v prihodnjem letu z veseljem prostovoljno se udeležil pogumnega boja proti ekstencialni grožnji EU in zahodu putlerju na ukrajinski fronti v Avdiivki, Marinki, Krinkiju, Bakhmutu, Tokmaku, morde celo Moskvi itd.

ps: Omenjena imena so čisto naključno izbrana in nimajo nobene podobonsti z realnostjo, da ne bo kdo preveč jezen!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Bauc ::

AtaŠtumf je izjavil:

100% se strinjm s tebo, zato pa tudi žeim, da spoštovani moderator izbriše vse fake news poste iz obeh strani!


Osebno sem izredno žalosten, da imamo tukaj tako pogumne in inteligentne fante, naj se vsak sam prepozna, ki hvalijo pogumne Ukrajince, obenem postajo anonimne, a visoko kredibilne vire, a sami osebno ne želijo sodelovati v direktnem vojaškem boju proti zlobnemu putlerju!

Verjamem, da bo marsikdo od nas na slo-techu, od Atata, Smrkca, Bucija, Pacota, Lestoja, Furrya, notknowa, modregaribona, ..., v prihodnjem letu z veseljem prostovoljno se udeležil pogumnega boja proti ekstencialni grožnji EU in zahodu putlerju na ukrajinski fronti v Avdiivki, Marinki, Krinkiju, Bakhmutu, Tokmaku, morde celo Moskvi itd.

ps: Omenjena imena so čisto naključno izbrana in nimajo nobene podobonsti z realnostjo, da ne bo kdo preveč jezen!

Tudi midva imama pomembno vlogo. S svojimi davki pomagama Ukrajini v boju proti zavojevalcem ter seveda posredno tudi beguncem, ki so pobegnili pred fašisti. Ne rabiš imeti slabe vesti, ker nisi na fronti:D Če je potrebno izbirsati vse fake news pol boš tudi ti ostal v samih gatah :D

Pac-Man ::

Še Japoncem je jasno koliko je ura

https://twitter.com/jurgen_nauditt/stat...

👍Japan handed over a batch of SUVs to the Ukrainian Armed Forces.

“Japan's support will continue next year. Together with Ukraine. Glory to Ukraine!” says the message from the Japanese Embassy in Ukraine.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

blackbfm ::

Tukaj poslušam ves čas, da je ukrajinska protiofenziva uspešna, da je orkom zmanjkalo streliva že več kot leto nazaj, da kradejo čipe iz pralnih strojev in wc školjke, da je zahodna produkcija tako visoka, da jim orki sploh ne morejo več slediti, da vsak dan vsaj 10.000 orkov pade, da so orki izgubili več tankov in letal, kolikor so jih imeli pred


kaj šele una ko že 2 let nabijate da gre rusom/putinu za manjšine, medtem ko jih je njegova politika pospravila 100? 200? 300? tisoč spat:)) btw, kje so tisti superiorni kinžali? al jim jih je zmanjkal?

kow ::

Nabijal je tudi, kako bomo zmrznili ker ne bo plina. Zanimivo, da so teme o plinu nenadoma izjemno nepopularne.

Lesoto ::

https://twitter.com/Tendar/status/17396...
Pieces of Novocherkassk are scattered all over Russian-occupied Feodosia.

Hvala že vnaprej za telegram kanal, da ga blokiramo.

Blokirat moraš vse proruske telegram kanale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lesoto ()

bbbbbb2015 ::

Lesoto je izjavil:

https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/sta...



"Tuvan degenerate" = Shoigu

"it becomes clear that all these analogue S400 are complete crap"


S 400 je nastal takrat, ko so na S 300 naredili toliko sprememb, da se je zdelo, da to ni nova verzija (že znanega) S 300, ampak čisto nov produkt - S 400. Slik operativnega centra je malo, so pa te:

https://www.ausairpower.net/APA-Rus-ADC...

in v grobem Rusi uporabljajo PCje namesto namenskih konzol. Koliko pa je tu digitalnega procesiranja signalov, pa je težko reči. Raytheon je leta 2013 posodobil Patiote:

https://www.militaryaerospace.com/compu...

Iz tega komentarja je nekako razumeti, da je procesiranje groženj še vedno analogno, kar seveda dela probleme pri manevrirnih raketah kot je storm shadow in neptunu:

R-360 Neptune @ Wikipedia

Ukrajinci so se precej pohvalili, da so Neptun precej izboljšali in doseg in manevriranje. Uraden doseg je 300km, vendar imajo Ukrajini precej rezerve.

OutOfTheBox ::

AtaŠtumf je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Daj nehajte že z to propagando ukrajinsko, ukrajina sploh ni su34 sestrelila kaj šele 3, pokazali so samo slike od enega od teh domnevno treh letal, in dokazano je bilo na netu da so to slike iz 2022.
Ukrajinska propaganda je na nivoju fantazije že, hočejo mobilizirat novih 500.000 vojakov, zakaj že če pa bi naj imeli skoraj 1 milijon vojakov v ukrajini? Izgub pa praktično nič? Dajte no malo vklopite možgane.
Pa ne rečem da ni Ruska propaganda grozna, tudi oni imajo nenormalne trditve, verjetno so sestrelili že večkratno število letal ukrajini ki so jih ukrajinci sploh imeli pred vojno.


Ne laži, Ukrajina do sedaj v tej vojni ni izgubila niti enega vojaka, niti enega letala, Leopardi, Challengerji in Abramsi so prebili že vse ruske obrambne linije in Zelensky že dopustuje na Krimu, Himarsi pa dnevno tolčejo po Moskvi, ruski vojaki pa kradejo čipe iz hladilnikov in vsak dan jih vsaj 10.000 umre!

Če tega ne verjameš si na slo-techu ruski plačanec, rusofil in vlečeš putlerju kurac!


Kako je to mogoče, če je pa putin zavzel ukrajino v 3 dneh?

bbbbbb2015 ::

Pac-Man je izjavil:

Še Japoncem je jasno koliko je ura

https://twitter.com/jurgen_nauditt/stat...

Japan handed over a batch of SUVs to the Ukrainian Armed Forces.


Saj upam, da razumeš, da gre tu bolj za "sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj" efekt?

Ker namreč Sovjeti so zavzeli Kurilske otoke:
Kuril Islands dispute @ Wikipedia

in je to trn v peti Japoncem, ker načeloma lahko Rusi (prej Sovjeti) zvlečejo gevera neskončno na te skale in grozijo Japoncem. Rusi so že morali umakniti en S-300V sistem, ter ga porabiti v Ukrajini:

https://en.defence-ua.com/news/russia_t...

in verjetno še kar nekaj opreme. Tako da Japonci bodo pomagali Ukrajincem do zadnjega. Saj Japonci imajo kar nekaj opreme, verjamem, da se bodo tudi oni napeli, da sesujejo ruskega medota, da se potem končno zmenijo za te otoke. Če se Japonce vpraša, bi morala "velika" Rusija razpasti. To je točno to, kar sem rekel, vsi sosedje Rusije držijo figo v žepu, dlje vojna traja, več krvi bodo puščali Rusiji.

Načeloma menim, da je vsem sosedom v interesu, da Rusija razpade v prafaktorje. Putin bo sigurno šel v zgodovinske bukle, samo ne po tistem, kar si je on zamislil.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Patetični komentarji na RTV, ta ima največ lajkov. Madonna kje mi živimo in kaj plačujemo. Medtem ko so nas zablokirali tam, kjer dam 2x 12EUR na mesec.

Najprej, a niso Ukrajinci po novem včeraj praznovali božič? So se samo hecali ali kako? Namreč, Rusija na pravoslavni božič ne napada položajev nasprotnika - zgolj nadzoruje strateške premike.

In drugo: pompozni naslov o potopitvi ladje: ladja, na veliko žalost Zahoda, še stoji in jo bodo popravili, da bo spet branila ozemlje Rusije na Krimu. Težko bi pa to rekli za oba aviona Suhojev Su-24, ki sta padla - slednja ne bosta več letela vključno s pilotoma. Ampak, glej ga zlomka, o sestreljenih letalih niti besedice? In potem smo drugi krivi, ker opozarjamo na neobjektivno poročanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

gozdar1 ::

fur80 je izjavil:

Patetični komentarji na RTV, ta ima največ lajkov. Madonna kje mi živimo in kaj plačujemo. Medtem ko so nas zablokirali tam, kjer dam 2x 12EUR na mesec.

Najprej, a niso Ukrajinci po novem včeraj praznovali božič? So se samo hecali ali kako? Namreč, Rusija na pravoslavni božič ne napada položajev nasprotnika - zgolj nadzoruje strateške premike.

In drugo: pompozni naslov o potopitvi ladje: ladja, na veliko žalost Zahoda, še stoji in jo bodo popravili, da bo spet branila ozemlje Rusije na Krimu. Težko bi pa to rekli za oba aviona Suhojev Su-24, ki sta padla - slednja ne bosta več letela vključno s pilotoma. Ampak, glej ga zlomka, o sestreljenih letalih niti besedice? In potem smo drugi krivi, ker opozarjamo na neobjektivno poročanje?


Plačani toli pritiskajo zvezdice v poskusu ustvarjanja javnega mnenja.

Lesoto ::

jap, komentarji na rtvslo so res dno dna... zabitosti ni ne konca ne kraja

-

https://twitter.com/UKikaski/status/173...
Our Crimean colleagues are informed that as a result
of the strike on the Russian warship in Feodosia, 87
crew members were killed. Including 8 officers.

This is a serious loss for the Russian navy.

A state that does not have its own military fleet
continues to take out the Russian Black Sea fleet in one gate.

Ukrainians have established complete dominance in the Black Sea. At the moment in the water area

There is not a single Russian warship in the Azov and Black Seas. The work of Ukrainian ports, export and import volumes have been fully resumed they reach the indicators before the full-scale invasion of the Russian Federation in Ukraine.>

gozdar1 ::

Če kdo si verjetno putin želi zavrteti čas nazaj v čas pred invazijo.

kow ::

Ce bo tudi topel januar, sledi še kolaps cene plina v EU. Imamo božič, nemške rezerve plina pa so na 90%. Rusija bo še vedno imela ogromne dohodke z nafto in derivati, ampak tudi tam se nimajo ravno nadejati visokih cen.

fur80 ::

Ljudje pobirajo ostanke ladje po mestu, po RTV-jevsko manjka samo še sekundno lepilo, pa bo zadeva spet za uporabo.

Parts of the Ropucha-class landing ship Novocherkask were found in different parts of Feodosia. Imagine how big that explosion was.
https://twitter.com/NOELreports/status/...

P. S. Nova "zračna uzbona" na Krimu, verjetno so Ukrajinci zalepili nazaj svoje Su-je? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Pac-Man ::

Nit z ogromno materiala o napadu:

https://twitter.com/bayraktar_1love/sta...


/19. Point of view on the Feodosia night attack by a source that quite often publishes insider information regarding Russian military. I advise to take it not at face value, but as a data point for drawing up an overall picture of the events:

...

The large landing craft "Novocherkassk" arrived in Feodosia from Novorossiysk. The ship was on a mission to transport ammunition. According to available information, there were 4,400 artillery shells on board, as well as 280 Grad MLRS missiles. I cannot confirm the information about the presence of the “Shahed-131/136” attack UAVs on board (as many TG channels previously wrote about).

Also, at the time of impact, there were 62 crew members on board. The Russian Ministry of Defense reported the death of one serviceman. I do not have exact information about the dead/wounded, however, it is known that the evacuation of personnel from the ship was completed an hour and a half after the missile strike (due to a strong fire on board), which gives reason to believe that the figures announced by the Russian Defense Ministry are somewhat underestimated.

In addition, due to the detonation of ammunition, the rescue tug "Captain Guryev", located at the neighboring pier, received non-critical damage.

Let me remind you that the port of Feodosia is under the protection of several S-400 “Triumph” divisions of the 31st Air Defense Division of the Russian Aerospace Forces, which recently discovered problems with identifying targets. This time the S-400 missed two cruise missiles.»
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Okapi ::



bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:





Ja, pa saj ima Hitler tut nekaj za pripomniti:

Lesoto ::

pha?!

a small FPV drone hits a T90M
not on the top thin armor, not on the rear....
but head on against the thickest part of the tank armor....
again as i have been saying this is the dead end of the T72 design. the T90 cant take on a single small FPV drone that the bradleys have been surviving for months... WTF?????

Russian T-90M hit by an FPV drone in the Avdiivka direction. The crew abandons ship once they are hit
https://twitter.com/NOELreports/status/...
««
600 / 832
»»