» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
80 / 827
»»

Pac-Man ::

Pac-Man je izjavil:

Če bi kdo bral:

https://twitter.com/jmkorhonen/status/1...

Let's think for a moment about the unthinkable. What if Putin uses #nuclear weapons?

...


Priporočam, zaključek:

So I doubt Putin will use nukes. Even Hitler refrained from using his massive stocks of chemical weapons that had been stockpiled and were meant to be used e.g. against Allied landings in France.

But if Putin uses them, he uses them. He won't win with them unless we let him.

This is a test of all democracies. We may not want to live through times like these, but that is not for us to decide. We can only decide what we do.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

Tudi dobra, nacionaliziran Tinkoff ima 1% mesečne provizije na dolarske račune.

Russian Banks are LOSING IT: sanctions, fees and scams
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Anney ::

Kot je dodalo, so referendumi v štirih ukrajinskih regijah potekali v skladu s pravili in načeli mednarodnega prava, poroča ruska tiskovna agencija Tass.


Vse po regeljcih.

V Doneški Oblasti živi 57% Ukrajincev in 38% Rusov... Za odcepitev...99,2%

V Luganski Oblasti živi 58% Ukrajincev, 39% Rusov... Za odcepitev... 98,4%

V Zaporoški Oblasti živi 71% Ukrajincev, 25% Rusov... Za odcepitev... 93,1%

V Herson Oblasti živi 82% Ukrajincev, 14% Rusov... Za odcepitev... 87%


S puško na glavi...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jarno ::

Poldi112 je izjavil:

BorutO je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

Povsod prisotne zagovornike Putina bi spomnil, da smo skoraj že v vojni z Rusijo. V tem primeru ni ravno pametno biti saboter vojnih aktivnosti oz. izdajalec. To, fantje, ni več igra.

Ko bo vojna med evropsko unijo in Rusijo, bodo rusofili tu prvi padli, ker bodo izdajali lasten narod rusom, tako kot to delajo prikriti rusi po ukrajini ..


A že sanjarite, kako boste končno lahko nasilno utišali vse, ki ne blejajo uradne propagande?


Nekako v tem smislu:

 Javno po po-ju.

Javno po po-ju.

#65W!

Chalky ::

fur80 je izjavil:

Še to? Kaj se nismo enkrat pogovarjali tam na začetku, da bi jih rabili enih 50? :D

Ukraine gets an additional 18 HIMARS and plenty of ammo as part of latest military aid from the U.S.

This means that Ukraine *officially* has just under 60 HIMARS / MLRS


https://twitter.com/KremlinTrolls/statu...


Imaš morda kakšen kredibilen članek o 60 sistemih? Ne pravim da ni res samo če jaz prav sledim je trenutno v Ukrajini 16 HIMARS sistemov plus telih 18 je skupaj 34? Ali so morda poslali notri še kakšne sisteme nenajavljeno?

Je pa zanimivo kako je v tem novem paketu pomoči ki znaša 1.1 milijarde dolarjev precej več težkega orožja kot ponavadi kljub temu da razlika v znesku ni tako zelo velika kot običajo (ponavadi dajo 800 milijonov).

18 HIMARS sistemov in 150 Humvijev, 150 taktičnih vlečnih vozil, 80 prikolic in 40 tovornjakov za prevoz opreme. Za 1.1 milijarde se mi to zdi ogromno opreme. Sem pa ravno včeraj bral da bo Congres kmalu sprejel polnjenje svojih zalog in sicer nameravajo naročiti kar 100 HIMARS sistemov da zamenjajo te ki jih pošiljajo v Ukrajino.

Tu se zdaj vidi da Američanov niti približno ne pojenjajo zaloge tako kot pišejo nekateri mediji. V bistvu sem presenečen kako malo opreme so do zdaj ZDA poslale v Ukrajino, po pravici povedano bi lahko v Ukrajino poslali vsaj 10x toliko orožja pa jim ga še vedno nebi niti približno zmanjkalo. Članki o tem da ZDA nimajo več zalog so po mojem mnenju navadno nakladanje, v Ukrajino vsaj za zdaj niso poslale še nič resnega če pogledamo kaj imajo na razpolago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Stikalo ::

Chalky je izjavil:

fur80 je izjavil:

Še to? Kaj se nismo enkrat pogovarjali tam na začetku, da bi jih rabili enih 50? :D

Ukraine gets an additional 18 HIMARS and plenty of ammo as part of latest military aid from the U.S.

This means that Ukraine *officially* has just under 60 HIMARS / MLRS


https://twitter.com/KremlinTrolls/statu...


Imaš morda kakšen kredibilen članek o 60 sistemih? Ne pravim da ni res samo če jaz prav sledim je trenutno v Ukrajini 16 HIMARS sistemov plus telih 18 je skupaj 34? Ali so morda poslali notri še kakšne sisteme nenajavljeno?

Je pa zanimivo kako je v tem novem paketu pomoči ki znaša 1.1 milijarde dolarjev precej več težkega orožja kot ponavadi kljub temu da razlika v znesku ni tako zelo velika kot običajo (ponavadi dajo 800 milijonov).

18 HIMARS sistemov in 150 Humvijev, 150 taktičnih vlečnih vozil, 80 prikolic in 40 tovornjakov za prevoz opreme. Za 1.1 milijarde se mi to zdi ogromno opreme. Sem pa ravno včeraj bral da bo Congres kmalu sprejel polnjenje svojih zalog in sicer nameravajo naročiti kar 100 HIMARS sistemov da zamenjajo te ki jih pošiljajo v Ukrajino.

Tu se zdaj vidi da Američanov niti približno ne pojenjajo zaloge tako kot pišejo nekateri mediji. V bistvu sem presenečen kako malo opreme so do zdaj ZDA poslale v Ukrajino, po pravici povedano bi lahko v Ukrajino poslali vsaj 10x toliko orožja pa jim ga še vedno nebi niti približno zmanjkalo. Članki o tem da ZDA nimajo več zalog so po mojem mnenju navadno nakladanje, v Ukrajino vsaj za zdaj niso poslale še nič resnega če pogledamo kaj imajo na razpolago.


Američani morajo imeti orožja, da peče glava. Saj 20% svojega BDP-ja namenijo vojski. To je nepopisni vojaški stroj. Verjento če so jih 100 naročili jih bodo kakšnih 50 - 100 poslai v ukrajino. Mislim da imaš prav glede himars sistemov 16+18. Ve se pa itak ne.

ZveeZ ::

Pac-Man je izjavil:

En čisto zaresen HIMARS v Ukrajini

https://twitter.com/georgian_legion/sta...



inspiriran z

https://twitter.com/NOELreports/status/...


Kateri model HIMARS je na prvi sliki, da ima keson za transport vojakov? Rakete imajo pod ritjo?;)

mackilla ::

Chalky je izjavil:

fur80 je izjavil:

Še to? Kaj se nismo enkrat pogovarjali tam na začetku, da bi jih rabili enih 50? :D

Ukraine gets an additional 18 HIMARS and plenty of ammo as part of latest military aid from the U.S.

This means that Ukraine *officially* has just under 60 HIMARS / MLRS


https://twitter.com/KremlinTrolls/statu...


Imaš morda kakšen kredibilen članek o 60 sistemih? Ne pravim da ni res samo če jaz prav sledim je trenutno v Ukrajini 16 HIMARS sistemov plus telih 18 je skupaj 34? Ali so morda poslali notri še kakšne sisteme nenajavljeno?

Je pa zanimivo kako je v tem novem paketu pomoči ki znaša 1.1 milijarde dolarjev precej več težkega orožja kot ponavadi kljub temu da razlika v znesku ni tako zelo velika kot običajo (ponavadi dajo 800 milijonov).

18 HIMARS sistemov in 150 Humvijev, 150 taktičnih vlečnih vozil, 80 prikolic in 40 tovornjakov za prevoz opreme. Za 1.1 milijarde se mi to zdi ogromno opreme. Sem pa ravno včeraj bral da bo Congres kmalu sprejel polnjenje svojih zalog in sicer nameravajo naročiti kar 100 HIMARS sistemov da zamenjajo te ki jih pošiljajo v Ukrajino.

Tu se zdaj vidi da Američanov niti približno ne pojenjajo zaloge tako kot pišejo nekateri mediji. V bistvu sem presenečen kako malo opreme so do zdaj ZDA poslale v Ukrajino, po pravici povedano bi lahko v Ukrajino poslali vsaj 10x toliko orožja pa jim ga še vedno nebi niti približno zmanjkalo. Članki o tem da ZDA nimajo več zalog so po mojem mnenju navadno nakladanje, v Ukrajino vsaj za zdaj niso poslale še nič resnega če pogledamo kaj imajo na razpolago.

Verjetno so zraven šteti še nemški mars2 in britanski m270. Sicer ne vem kolk so jih oboji dali Ukrajincem. Mislim,da vseeno skupaj ni 60 sistemov.

Pac-Man ::

ZveeZ je izjavil:

Kateri model HIMARS je na prvi sliki, da ima keson za transport vojakov? Rakete imajo pod ritjo?;)


Sem se tako koncentriral na kabino, da sem povsem zgrešil keson :)

Ni HIMARS, navaden tovornjak z oklepljeno kabino.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

torentino ::

Stikalo je izjavil:

Chalky je izjavil:

fur80 je izjavil:

Še to? Kaj se nismo enkrat pogovarjali tam na začetku, da bi jih rabili enih 50? :D

Ukraine gets an additional 18 HIMARS and plenty of ammo as part of latest military aid from the U.S.

This means that Ukraine *officially* has just under 60 HIMARS / MLRS


https://twitter.com/KremlinTrolls/statu...


Imaš morda kakšen kredibilen članek o 60 sistemih? Ne pravim da ni res samo če jaz prav sledim je trenutno v Ukrajini 16 HIMARS sistemov plus telih 18 je skupaj 34? Ali so morda poslali notri še kakšne sisteme nenajavljeno?

Je pa zanimivo kako je v tem novem paketu pomoči ki znaša 1.1 milijarde dolarjev precej več težkega orožja kot ponavadi kljub temu da razlika v znesku ni tako zelo velika kot običajo (ponavadi dajo 800 milijonov).

18 HIMARS sistemov in 150 Humvijev, 150 taktičnih vlečnih vozil, 80 prikolic in 40 tovornjakov za prevoz opreme. Za 1.1 milijarde se mi to zdi ogromno opreme. Sem pa ravno včeraj bral da bo Congres kmalu sprejel polnjenje svojih zalog in sicer nameravajo naročiti kar 100 HIMARS sistemov da zamenjajo te ki jih pošiljajo v Ukrajino.

Tu se zdaj vidi da Američanov niti približno ne pojenjajo zaloge tako kot pišejo nekateri mediji. V bistvu sem presenečen kako malo opreme so do zdaj ZDA poslale v Ukrajino, po pravici povedano bi lahko v Ukrajino poslali vsaj 10x toliko orožja pa jim ga še vedno nebi niti približno zmanjkalo. Članki o tem da ZDA nimajo več zalog so po mojem mnenju navadno nakladanje, v Ukrajino vsaj za zdaj niso poslale še nič resnega če pogledamo kaj imajo na razpolago.


Američani morajo imeti orožja, da peče glava. Saj 20% svojega BDP-ja namenijo vojski. To je nepopisni vojaški stroj. Verjento če so jih 100 naročili jih bodo kakšnih 50 - 100 poslai v ukrajino. Mislim da imaš prav glede himars sistemov 16+18. Ve se pa itak ne.


20%? Kaj se ti je zmešalo? V najhujši paniki hladne vojne so imeli 9%.
Uradni graf v linku.
https://data.worldbank.org/indicator/MS...

https://data.worldbank.org/indicator/MS...

V starih časih:

https://nintil.com/the-soviet-union-mil...

fikus_ ::

Anney je izjavil:

Kot je dodalo, so referendumi v štirih ukrajinskih regijah potekali v skladu s pravili in načeli mednarodnega prava, poroča ruska tiskovna agencija Tass.


Vse po regeljcih.

V Doneški Oblasti živi 57% Ukrajincev in 38% Rusov... Za odcepitev...99,2%

V Luganski Oblasti živi 58% Ukrajincev, 39% Rusov... Za odcepitev... 98,4%

V Zaporoški Oblasti živi 71% Ukrajincev, 25% Rusov... Za odcepitev... 93,1%

V Herson Oblasti živi 82% Ukrajincev, 14% Rusov... Za odcepitev... 87%


S puško na glavi...


V korektnost referenduma močno dvomim, ne dvomim, pa da so dobili ven številke, katere navajajo.
Če pozabimo na mahinacije, predvidimo, da na volitve gredo ljudje z dovolj močnim interesom (v tem primeru za RU), ostali se raje skrijejo, kot da bi imeli težave, torej referendum na papirju lahko čisto realno uspe. Pri tem je potrebno še vedeti, da je zelo verjetno mnogo Ukrajincev pobegnilo s teh območij.
Ni pa bilo prisotnih drugih neodvisnih opzovalcev, ki bi potrdili/ovrgli napake.
Poleg tega je za RU rezultat referenduma moral biti takšen kot je (+/-nekaj%), da to prikažejo doma. Sedaj, če pa kdo v to verjame, je to + za RU, če ne, pa bo trenutno težko kaj spremenil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Poanta takih stevilk je, da tudi najbolj neumni razumejo, da gre za fake referendum. Je demonstracija moci diktatorja.

fikus_ ::

"Je demonstracija moci diktatorja. "
Prej bi rekel naivno razmišljanje izvajalca referenduma, da je narod tako glup, da bo verjel številkam.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

torentino je izjavil:


20%? Kaj se ti je zmešalo? V najhujši paniki hladne vojne so imeli 9%.


Verjetno je ciljal na delez v proracunu.

Smrekar1 ::

Pac-Man je izjavil:

Kaj vse so ZDA poslale v Ukrajino. Ne tako daleč nazaj tudi 1500 TOW raket in ne najdem koliko lanserjev. Še čakamo na kak video v stilu Abu TOW :)

https://twitter.com/CasualArtyFan/statu...



Opa, 34x HIMARS. Če Rusi kaj kmalu ne odnehajo bodo poleti pred Moskvo.



Stikalo je izjavil:


Američani morajo imeti orožja, da peče glava. Saj 20% svojega BDP-ja namenijo vojski.


Vojski namenijo 20% zveznega proračuna. V Severni Koreji je to enako (ali zelo podobno) BDP, v ZDA pač ne.
Zanimivost: obramba je tretja največja kategorija v zveznem proračunu, za zdravstvom in socialo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

TheBlueOne ::

ZDA definitivno ne samo, da imajo operativnega orozja brez primere, so tudi partnerji za prodajo in vzdrzevanje. Rusija ni niti na nivoju sale proti ZDA, ce ne upostevas jederskega orozja. Rusi si kakor terorist, ki na sebe priveze bombo in ima staro pistolo, izsiljuje pa stojec v parlamentu neke drzave.

List of countries by military expenditures @ Wikipedia

+ hobi vojske ZDA

Zgodovina sprememb…

Chalky ::

Mene pa zanima naslednja stvar, včeraj sem bral članek (link spodaj) da bodo ZDA v Ukrajino poslale dodatnih 18 HIMARS sistemov, v članku piše da bo dostava teh 18 sistemov trajala "nekaj let" leti? Mi zna kdo povedati zakaj tako dolgo in ali je to dejansko res? Čudno se mi zdi saj je v članku tudi slika 18 HIMARS sistemov ki so pripravljeni za izvoz v Ukrajino. Zakaj bi ZDA potrebovale kar 2 leti ko pa imajo na razpolago več 100 takšnih sistemov? Ali ZDA resnično potrebujejo vseh 500+ HIMARS sistemov za svojo rabo? Čudno se mi zdi ker telih 18 sistemov za ZDA ni skoraj nič.

Slika tule (18 sistemov) naključje?
https://twitter.com/ukraine_map/status/...

Edit: kot kaže je zgornja slika iz leta 2021, HIMARSI so bili namenjeni Romuniji.

Tule še slika twita ki nakazuje na to da bo za dostavo potrebnih "nekaj let".


BREAKING: Senior defense official says US will provide another $1.1B in assistance to Ukraine, including 18 HIMARS - but the weapons will take "a few years" to arrive on the battlefield.
https://twitter.com/laraseligman/status...

Zakaj šele čez nekaj let? Tale konflikt bi lahko bil takrat že končan, zakaj potrebujejo "nekaj let" da sisteme dostavijo Ukrajini?

Še članek:
Ukraine Situation Report: Another 18 HIMARS Launchers For Ukraine
https://www.thedrive.com/the-war-zone/u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Smrekar1 ::

Chalky je izjavil:



BREAKING: Senior defense official says US will provide another $1.1B in assistance to Ukraine, including 18 HIMARS - but the weapons will take "a few years" to arrive on the battlefield.
https://twitter.com/laraseligman/status...

Zakaj šele čez nekaj let? Tale konflikt bi lahko bil takrat že končan, zakaj potrebujejo "nekaj let" da sisteme dostavijo Ukrajini?


Ker so nekateri ljudje nepismeni. ZDA so sprejele odločitev, da bodo v naslednjih nekaj letih ukrajinsko vojsko temeljito oborožile s svojim orožjem. To bo trajalo kar nekaj let že zaradi potrebnega urjenja in organizacije. To ne pomeni, da bo vsa roba tja prišla šele čez nekaj let.

Stikalo ::

Ni čudno da so rusi vrgli v zrak nord stream.

Dolžina NS2 je 1200 km, premer cevi 1,2m * 1200 000 m = 1440 000 m3 in prav tako še ns 1. Cevi sta bili polni plina (utekočinjenega?). Torej so rusi v zrak vrgli za 20 tankerjev plina??!??!

LNG tanker ima pa samo 150,000 m3

Machete ::

Ti HIMARSi so verjetno že na Poljskem ali pa celo v UKR. Ne bi bilo pametno ravno resnično javno napovedovati premike orožij ane? Zato dodajo malo megle in dezinformacij. Do poletja 23 pade Krim. Ker kar je pokazala Rusija je
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

janezvalva ::

Machete je izjavil:

Ti HIMARSi so verjetno že na Poljskem ali pa celo v UKR. Ne bi bilo pametno ravno resnično javno napovedovati premike orožij ane? Zato dodajo malo megle in dezinformacij. Do poletja 23 pade Krim. Ker kar je pokazala Rusija je

...je?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Malidelničar ::

janezvalva je izjavil:

Machete je izjavil:

Ti HIMARSi so verjetno že na Poljskem ali pa celo v UKR. Ne bi bilo pametno ravno resnično javno napovedovati premike orožij ane? Zato dodajo malo megle in dezinformacij. Do poletja 23 pade Krim. Ker kar je pokazala Rusija je

...je?

Švoh.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

wcpapir ::

Machete je izjavil:

Ti HIMARSi so verjetno že na Poljskem ali pa celo v UKR. Ne bi bilo pametno ravno resnično javno napovedovati premike orožij ane? Zato dodajo malo megle in dezinformacij. Do poletja 23 pade Krim. Ker kar je pokazala Rusija je

Tako je HIMARSI so vrjetno že v UKR, kot je bilo vse orožje, to nam javljajo z zamikom.

Machete ::

janezvalva je izjavil:

Machete je izjavil:

Ti HIMARSi so verjetno že na Poljskem ali pa celo v UKR. Ne bi bilo pametno ravno resnično javno napovedovati premike orožij ane? Zato dodajo malo megle in dezinformacij. Do poletja 23 pade Krim. Ker kar je pokazala Rusija je

...je?


Pozabil sem končati, ko sem želel dodati oz. popraviti, sem videl, da je čisto ustrezno, če pustim prazno. Ker to je pač pokazala Rusija. ZERO od vojske. ZERO od folka doma. ZERO od tehnologije in ZERO od časti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Malidelničar ::

Pozdravljeni, kdaj po vašem mnenju lahko s strani Rusov pričakujemo taktično uporabo Spectnaz enot, uporabo hipersoničnih Kinzhalov ter Iskanderjev in bataljonske skupine z Armatami? To bi lahko obrnilo trend.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Malidelničar je izjavil:

Pozdravljeni, kdaj po vašem mnenju lahko s strani Rusov pričakujemo taktično uporabo Spectnaz enot, uporabo hipersoničnih Kinzhalov ter Iskanderjev in bataljonske skupine z Armatami? To bi lahko obrnilo trend.


Specnaz enote so izčrpali v prvih mesecih vojne, hipersonične rakete so pointless ker za vložen dernar ne nudijo ničesar konkretnega (namenjene so primarno za nuklearne konice, ki jih ni mogoče presztreči, ne za toliko za konvencionalne rakete), teh par armat, ki jih imajo so samo za parado. The END

Trenutno rusi iz naftalina vlečejo zarjavelo robo iz WW2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Smrekar1 ::

Malidelničar je izjavil:

Pozdravljeni, kdaj po vašem mnenju lahko s strani Rusov pričakujemo taktično uporabo Spectnaz enot, uporabo hipersoničnih Kinzhalov ter Iskanderjev in bataljonske skupine z Armatami? To bi lahko obrnilo trend.


2060 ali kasneje.

Vanich ::

Job opportunity! 1000$ - 2000$ na dan! + Bonus! Prilika!

Chalky ::

Chalky je izjavil:

Torej zaenkrat je najverjetnejši scenarij naslednji:

1. 23-26 September referendum (to se bo zagotovo zgodilo) - 100%
2. Ukrajinci referenduma ne bodo priznali, napadi na regije se bodo nadaljevali - 90%
3. Rusija je že zdaj najavila da bodo to dojemali kot napad na Rusijo kot državo - 90%
4. Pri tem bodo uporabili jedrsko orožje (taktično jedrsko orožje) - ???
5. NATO in ZDA bosta skoraj 100% odgovorile
6. 3. Svetovna vojna oziroma vojna večjih razsežnosti
-----------------------------------------------------
Torej kakšno je vaše mnenje pri katerem koraku se lahko vse skupaj zaključi. Kar je strašljivo je to da si lahko dogodki sledijo en za drugim v precej kratkem času. Vse skupaj lahko preide v večji konflikt v praktično naslednjih 10 dneh. Ne vidim drugega scenarija. Ne vidim pri katerem koraku bi se lahko končalo predno pridemo do 6 točke. Največ možnosti vidim pri točki 4, da se to ne bo zgodilo in sicer da Rusija kljub napadom Ukrajine jedrskega orožja ne bo uporabila in da morda samo blefirajo. Ko enkrat preidemo iz točke 3, na 4 pa povratka nazaj ni več. Prve 3 točke pa so skoraj 100% bodo zgodile in tega se je za bati. Kakšno je vaše realno mnenje. Se lahko situacija v naslednjih 10 dneh spremeni na način preko katerega bi se izognili jedrski katastrofi? Jaz menim da bo to zelo težko. V naslednjih 10-15 dneh bo jasno vse, oziroma največje uganka bo odmor med točko 3-4 kaj se bo v tistem obdobju dogajalo bo izjemno pomembno.


JUST IN - Putin to sign "treaties on the accession of new territories to Russia" and to hold a "voluminous speech" tomorrow, the Kremlin says.

Putin bo podpisal "pogodbe o pristopu novih ozemelj k Rusiji" in imel jutri "obsežni govor", pravijo v Kremlju.

Prve tri točke so kot kaže točne. Smo na prelomni točki kjer se bo videlo do kam se bo situacija zaostrila. Upajmo da brez jedrskega orožja.

Sc0ut ::

Tako je ja. Pomoje se mu ne sme popustit. Niti za mm. Ker to je cisti njihov blef.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

ejbisi ::

https://www.quora.com/How-strong-is-the...

Remember, we are in Moscow. The base is surrounded by apartment blocks for everyone to see what’s going on inside. Imagine what it’s like in the rest of the country where nobody can access and take photos!

It’s a mistake to think that the 90s have ended with ascendancy of Putin. The country simply got a Botox shots to look glamorous for TV screens but degradation carried on unabated.

How many Potemkin military bases are out there? Hundreds? Thousands?
Filthy rich generals drink cognac in the headquarters have sold out everything that they could. Maybe career officers wear rose-colored glasses. Although I doubt it.

Yes, they keep enough gear and equipment in operation for the annual May Day parade, two thousand advisors in Syria, and a hundred thousand eighteen year old conscripts, victims of hazing, on the border with Ukraine.

Since we don’t have technology and manpower, we lie that we do and scare you with all the barbaric acts we are going to do to you if you don’t bend to our demands - drop nuclear bombs, annex Baltic states and turn them into what Russians look like, a wasteland.
Nowadays, there are propaganda and asymmetrical warfare like forcefully shoving migrants into the EU across the Belorussia - Poland border, cyberattacks, and scary cartoons of non-existent super-weapons.

One day you will learn that Russian armed forces are a Potemkin Village, and you might remember my words.









Pac-Man ::

Chalky je izjavil:

Mene pa zanima naslednja stvar, včeraj sem bral članek (link spodaj) da bodo ZDA v Ukrajino poslale dodatnih 18 HIMARS sistemov, v članku piše da bo dostava teh 18 sistemov trajala "nekaj let" leti? Mi zna kdo povedati zakaj tako dolgo in ali je to dejansko res?

Nove so naročili pri proizvajalcu. Ne pomeni pa, da vmes ne bodo poslali še kaj robe iz zalog.



Wagner ima zgleda side hustle z zaporniki. Če dovolj plačaš te razglasijo za mrtvega, dajo identiteto padlega LDNR borca in preko tega uredijo rusko državljanstvo brez kartoteke.

https://twitter.com/wartranslated/statu...

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Geho ::

Pac-Man je izjavil:

Chalky je izjavil:

Mene pa zanima naslednja stvar, včeraj sem bral članek (link spodaj) da bodo ZDA v Ukrajino poslale dodatnih 18 HIMARS sistemov, v članku piše da bo dostava teh 18 sistemov trajala "nekaj let" leti? Mi zna kdo povedati zakaj tako dolgo in ali je to dejansko res?

Nove so naročili pri proizvajalcu. Ne pomeni pa, da vmes ne bodo poslali še kaj robe iz zalog.



Wagner ima zgleda side hustle z zaporniki. Če dovolj plačaš te razglasijo za mrtvega, dajo identiteto padlega LDNR borca in preko tega uredijo rusko državljanstvo brez kartoteke.

https://twitter.com/wartranslated/statu...


A ti debili si prav načrtno delajo še večji shithole kot ga imajo? LOL Kot da bi namerno uničeval lastno državo...

ejbisi ::

Briga njih za državo.

Itak živijo v svojem zlatem balončku znotraj države. Kaka revščina in beda je izven tega pa nobenega ne briga.
Ko se bodo stvari umirile bodo pa tako ali tako vsi spet na dekadentenm zahodu in svojih jahtah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ejbisi ()

mackilla ::

Geho je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Chalky je izjavil:

Mene pa zanima naslednja stvar, včeraj sem bral članek (link spodaj) da bodo ZDA v Ukrajino poslale dodatnih 18 HIMARS sistemov, v članku piše da bo dostava teh 18 sistemov trajala "nekaj let" leti? Mi zna kdo povedati zakaj tako dolgo in ali je to dejansko res?

Nove so naročili pri proizvajalcu. Ne pomeni pa, da vmes ne bodo poslali še kaj robe iz zalog.



Wagner ima zgleda side hustle z zaporniki. Če dovolj plačaš te razglasijo za mrtvega, dajo identiteto padlega LDNR borca in preko tega uredijo rusko državljanstvo brez kartoteke.

https://twitter.com/wartranslated/statu...


A ti debili si prav načrtno delajo še večji shithole kot ga imajo? LOL Kot da bi namerno uničeval lastno državo...

Ni mi jasno zakaj jim enostavno ne dajo 18 himarsov iz zalog in ko naredijo nove popolnijo svoje zaloge. Mislim,da jih Ukrajinci potrebujejo bolj nujno kot ameriška vojska,ki jih ima v skladiščih na stotine.

Malidelničar ::

ejbisi: Jaz pa ne vidim logike po kateri bi režim v Rusiji lahko fural zadeve old-school kot pred februarjem 2022. Preveč notranje nestabilnosti in groženj.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Smrekar1 ::

mackilla je izjavil:


Ni mi jasno zakaj jim enostavno ne dajo 18 himarsov iz zalog in ko naredijo nove popolnijo svoje zaloge. Mislim,da jih Ukrajinci potrebujejo bolj nujno kot ameriška vojska,ki jih ima v skladiščih na stotine.


Glih zato, ker jih nimajo na stotine v skladiščih. Ameriški HIMARS so stalno v uporabi, če niso v vojni so na manevrih in vajah doma.

Kaj se zgodi ko se taka vojska sreča s skladiščno vojsko pa tako ali tako vidimo vsak dan znova.

Ganon ::

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?

Invictus ::

https://damijan.org/2022/09/29/ameriska...

Zgleda konkretna fronta proti Rusiji in Nemčiji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kvajeto ::

Ganon je izjavil:

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?


to je slovenska realnost. slovenija je ena izmed najbolj proruskih držav v evropi.

ejbisi ::

Ganon je izjavil:

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?


Slaboumni ljudje, kot spodaj citirani primerek.

Invictus je izjavil:

https://damijan.org/2022/09/29/ameriska...
Zgleda konkretna fronta proti Rusiji in Nemčiji...

Pac-Man ::

Parodija:

https://twitter.com/drfarls/status/1575...

"As an anti-imperialist, I believe that Russia and the United States should sit down together and work out the future of Ukraine."
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Masayoshi ::

ejbisi je izjavil:

Ganon je izjavil:

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?


Slaboumni ljudje, kot spodaj citirani primerek.

Invictus je izjavil:

https://damijan.org/2022/09/29/ameriska...
Zgleda konkretna fronta proti Rusiji in Nemčiji...


Slaboumni ali ne, sam imam sicer o Damjanu in njegovem ekonomskem znanju ekstremno slabo mnenje, ampak tule ima point. Razen ZDA (in Ukrajine) nima prav noben v temle komplotu prav nobenega motiva da bi razstrelil plinovode. Še najmanj Rusija.

ejbisi ::

Kvajeto je izjavil:

Ganon je izjavil:

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?


to je slovenska realnost. slovenija je ena izmed najbolj proruskih držav v evropi.


V nekih drugih časih, ko smo gostili srečanje bush-putin, to sploh ni bilo slabo.
Žal je potem putin zapadel v nek totalitarizem in terorizem nad sosedami pod izgovorom grožnje zahoda (v resnici pa je namišljeni zunanji sovražnik samo poceni način odvračanja pozornosti od internih težav).

Žal pa večina ljudi ni uspela potem sneti rožnato obarvanih očal in imajo Putina še vedno za nekega branitelja tradicionalnih vrednot, borca proti kapitalizmu, pravega moškega,...

Utk ::

Če nam ZDA niso ravno prijatlji (in ne, niso), ne pomeni, da Rusi niso sovražniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mackilla ::

Ganon je izjavil:

Spet mi je žal, da sem bral komentarje na MMC-ju, slabo mi je postalo. Kdo mislite, da se skriva za vsemi temi proruskimi računi? Kdo so ti bolniki?

Kaj si pa pričakoval od očitno najbolj pametnega naroda na planetu?

Slučajno sem ravno takrat na Googlu pregledoval, kateri izrazi so najbolj iskani, in ugotovil, da največ iskanj na svetu za "chemtrails" pride iz naše majhne države – največ na svetu!

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Te dni smo lahko brali prve raziskave javnega mnenja. Manj od polovice prebivalstva meni, da je za vojno kriva Rusija (vir). Zanimivo je, da se jih 35 odstotkov gre tisto pravo "vsegliharstvo", ta naš znani moralni relativizem, po katerem so enako krivi vsi. Še 19,2 odstotka pa se jih ne more odločiti, kdo naj bi bil kriv. Tole kaže na zelo izgubljen moralni kompas pri več kot polovici populacije.

Podobna raziskava v Rusiji kaže, da več Rusov misli, da so agresorji, kot to misli Slovencev (vir), kar je dosežek svoje vrste.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Unchancy ::

Invictus je izjavil:

https://damijan.org/2022/09/29/ameriska...

Zgleda konkretna fronta proti Rusiji in Nemčiji...


Kako si tale upa še naprej oglašati po svojem CHF fiasku - ob tem da naj bi bil ekonomist in profesor na EF. Lepo je zamenjal stran - ne rečem, da ni imel razlogov, da se je oddaljil od Jajota v tistem mandatu, ampak da je pa tako zelo na brzino prešaltal v drugo skrajnost in se pridružil ekonomistom, ki jih je prej pljuval in ki so znani še iz socializma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Malidelničar ::

Unchancy: Ja ko gre za denar in preživetje potem so eni sposobni vsega.
Glede Slovencev in Rusije smo pa verjetno nespametno dopustili, da je Rusija poleg diplomatskega osebja tu imela pravcato vohunsko bazo z spy-ops operacijami vse do medijev.

Zanimivo, a Slovenci recimo preko časopisov in televizijskega programa dobijo informacije glede poteka vojne na terenu? Izyum, sedaj Lyman, HIMARS-i itd.? A folk živi čisto v svojem svetu?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

darkolord ::

Živi v svojem svetu. Vse te informacije so zanje pač "proameriška" in "probruseljska" propaganda.
««
80 / 827
»»