» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
33 / 827
»»

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj tako dobro jim gre, da morajo lagati z enim leto starim posnetkom?
https://twitter.com/DachiOf/status/1568...


Gre jim tako dobro, da ti ne preostane nič drugega, kot da se obešaš na napačno opisan video na tviterju ;)

To je edini ruski uspeh zadnjih dni. Pusti mu,da uživa:D

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/GirkinGirkin/status...
Strelkovski. Firm and clear! And no panic!



PS: Naj jim nekdo pove, da grejo Ukrajinci za njimi. Bo kmalu zmanjkalo goriva v tankih. :))

nirburu ::

Nekam čuden občutek mam, ravno pred zimo se bo še ena "kriza" končala.

Drugače pa. Nevrjetno kako so sile sveta že dve vojni vstopile povsem nepripravljene na dronsko bojevanje in miniature airforce.

Ganon ::

TezkoDihanje ::

TezkoDihanje ::

---
https://twitter.com/DefenceU/status/156...
The town of Balakliya, Kharkiv region, is liberated by Ukrainian troops!
The Commander of Ukrainian Land Forces, Hero of Ukraine, Colonel General Oleksandr Syrskyi is leading the Ukrainian offensive in this sector.
The Ukrainian flag has been raised in the town centre.

Lonsarg ::

Hec je da na koncu Putina ne bodo iz oblasti spravli liberalci ampak njegovi najbolj priljubljeni Ruski nacionalisti, ker bodo rabili krivca zakaj vojna ni uspela. Ravno te zagrizane nacionaliste bo namreč ta neuspeh v vojni najbolj bolel. Še desetletja jih bo ego bolel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TezkoDihanje ::

Direkt v komandni center.

https://twitter.com/UAWeapons/status/15...
As the AFU advances in #Kharkiv Oblast we can finally see the results of HIMARS strikes; at least 2 Tigr-M IMVs, 2 R-149MA1, 1 R-145BM1 command and staff vehicle, 2 9T244 Tor AD system transloaders, armored KAMAZ & many more cargo trucks were obliterated.

nirburu ::

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.

TezkoDihanje ::

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.


Ok, Putin je CIA agent.

A se lahko zdaj spokaš ven s svojimi teorijami zarot.

Lonsarg ::

Ni za podcenjevat US kontraobveščevalne službe ki je očitno uspela Putina prepričat da se mu splača napasti.

No vse zasluge vseeno težko pripišeš US obveščevalcem, je gotovo tudi Ruska slaba sposobnost imela kaj zraven.

Pa vseeno tudi treba priznat da je na začetku precej slabo izgledalo, najbrž ni bila daleč tehtnica da bi Putinu uspelo Kijev zasesti v prvih dneh vojne. Recimo skoraj jim je uspelo v prvih urah bitke zasesti major letališče po katerem bi lahko zračne okrepitve direktno v Kijevsko predmestje vozili. Če bi tista bitka za letališče Rusom takrat uspela bi se morda vojna drugače obrnila. Morda, najverjetneje vseeno ne, je še preveč drugih lukenj ki so jih Rusi imeli.

Zmajc ::

Najbolj enostavna razlaga je ponavadi pravilna. Putin je idiot, ki je precenjeval svojo armado in podcenjeval vse ostale. End od story.

darkolord ::

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.
Tebe nihče ne želi nič prepričati, zabij si že to v glavo.

Ampak vseeno.

Kolikšna je bila verjetnost, da bo bogat komedijant pobegnil na zahod proti verjetnosti, da bo ostal in spodbujal rojake, naj se borijo? 1000:1? 10000:1? Še več?

Če bi Zelenski šel, bi Rusi Ukrajino zavzeli še isti dan.

Putin - in vsi kavč mojstri - je vse stavil na to, da bo Zelenski stisnil rep med noge in vzel Uberja v Ameriko. Tudi Američani so zaresno orožje začeli pošiljati šele kasneje, ker se jim je sicer zdelo brezveze, da ga šenkajo Rusom.

Da je sredi poletja "tik pred zimo" in da je tukaj kaj koli "priročnega", je samo random skupek besed, ki nimajo nobenega smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/WarMonitor3/status/...
"Ukrainian Forces have entered Lysychansk"

crazy shit

mackilla ::

Se je pač ujel v past kamor se ujame slej kot prej večina diktatorjev. Začel je verjeti svoji lastni propagandi.

nirburu ::

darkolord je izjavil:

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.
Tebe nihče ne želi nič prepričati, zabij si že to v glavo.

Ampak vseeno.

Kolikšna je bila verjetnost, da bo bogat komedijant pobegnil na zahod proti verjetnosti, da bo ostal in spodbujal rojake, naj se borijo? 1000:1? 10000:1? Še več?

Če bi Zelenski šel, bi Rusi Ukrajino zavzeli še isti dan.

Putin - in vsi kavč mojstri - je vse stavil na to, da bo Zelenski stisnil rep med noge in vzel Uberja v Ameriko. Tudi Američani so zaresno orožje začeli pošiljati šele kasneje, ker se jim je sicer zdelo brezveze, da ga šenkajo Rusom.

Da je sredi poletja "tik pred zimo" in da je tukaj kaj koli "priročnega", je samo random skupek besed, ki nimajo nobenega smisla.


Težko je govorit o šansah, če nočete sprejeti vse spremenljivke v enačbi.

Sicer pa ta vojna je bila voda na mlin našim elitam, da so nas prisilile njihovo agendo.
Naključje?

Sicer pa ko rečete CIA, vi vrjetno mislite, da gre to za nek državni organ, ki služi ameriškemu ljudstvu. Ko zveš, da je FBI-jev šef obiskoval Epsteinov otok pa ti postane vse jasno, v čigavi lasti je CIA.

BTW. Thunderf00t je zadnje čase ravno tako precej v rus-ukr vojni, poglejte njegov drugi kanal. In tudi on se sprašuje, kakšno nelogično taktiko je izbral Putin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

mackilla ::

nirburu je izjavil:

darkolord je izjavil:

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.
Tebe nihče ne želi nič prepričati, zabij si že to v glavo.

Ampak vseeno.

Kolikšna je bila verjetnost, da bo bogat komedijant pobegnil na zahod proti verjetnosti, da bo ostal in spodbujal rojake, naj se borijo? 1000:1? 10000:1? Še več?

Če bi Zelenski šel, bi Rusi Ukrajino zavzeli še isti dan.

Putin - in vsi kavč mojstri - je vse stavil na to, da bo Zelenski stisnil rep med noge in vzel Uberja v Ameriko. Tudi Američani so zaresno orožje začeli pošiljati šele kasneje, ker se jim je sicer zdelo brezveze, da ga šenkajo Rusom.

Da je sredi poletja "tik pred zimo" in da je tukaj kaj koli "priročnega", je samo random skupek besed, ki nimajo nobenega smisla.


Težko je govorit o šansah, če nočete sprejeti vse spremenljivke v enačbi.

Sicer pa ta vojna je bila voda na mlin našim elitam, da so nas prisilile njihovo agendo.
Naključje?

Sicer pa ko rečete CIA, vi vrjetno mislite, da gre to za nek državni organ, ki služi ameriškemu ljudstvu. Ko zveš, da je FBI-jev šef obiskoval Epsteinov otok pa ti postane vse jasno, v čigavi lasti je CIA.

Ne prosim. Katere spremenljivke v enačbi? Reptili,chemtrailsi ter podobno? Bom pa ugriznil v vabo,ker me res zanima. V čigavi lasti je CIA?

nirburu ::

A res me rabiš to vprašat? Kaj ni očitno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mackilla ()

luli ::

Ne prosim. Katere spremenljivke v enačbi

Mislil je izdajalce, ki jih je imel Putana čez mejo (med njih sodi sam) in jih niso aktivirali.

mackilla ::

nirburu je izjavil:

A res me rabiš to vprašat? Kaj ni očitno?

Ne ne vem. Povej mi

Pac-Man ::

Končno so začeli copeat.

https://twitter.com/fabrice_deprez/stat...

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

yayo ::

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.

neko teorijo sem bral pred dnevi, da je Putin vse skupaj planiral pred leti in želel izkoristiti najustreznejši trenutek (plin deal, Trumpovo predsednikovanje itd.) pa mu je covid zmešal štrene. Pa je, v strahu, da mu časovno okno zbeži pred nosom rizikiral in vseeno napadel(prepozno) čeprav zvezde niso bile 100% naklonjene. Vem, da imaš rad teorije zarote. Mogoče imajo tudi židje kaj zraven, ko ga niso takoj obsodili. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

s1m0n ::

Jaz pa mislim, da je preveč upal na predajo in podporo ukr. prebivalstva.

LuiIII ::

Ne nirburu, meni ni očitno. Očitno mi pa je, da je Rusija postajala vedno bolj skorumpirana avtokratska kleptokracija, katere nedotakljivi vladar (car) je kaznoval prinašalce slabih novic. In glej, kar naenkrat ni bilo več slabih novic, bile so samo še dobre. Vedno je šlo vse bolj ali manj po načrtih in vedno bolj je bil odločevalec odmaknjen od realnega stanja. Nič novega, že velikokrat videno v zgodovini. Če dodamo k temu še to, da je ruska vojska za Putina dolgo veljala za neke vrste grožnjo s katere lahko pride kakšen upor in neposlušnost in jo je zato načrtno dolga leta svoje vladavine bolj ali ne slabil (kradel), potem se nekako ne čudim rezultatom, ki jih že danes gledamo. Bo samo še slabše za ruski režim.

TezkoDihanje ::

Edina logična razlaga je ta, da bi moral vojno dejansko končat v tednu dni s padcem Kieva.

Vse ostale variante so postale fukarija, kot jo gledamo zdaj.

Kebo ::

Pac-Man je izjavil:

Končno so začeli copeat.

https://twitter.com/fabrice_deprez/stat...


Čakamo regroup na drugi strani meje, peš, s kalašnikom in 50 metki v žepu ker drugega jim očitno ne bo ostalo on vojaške opreme.

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

Končno so začeli copeat.

https://twitter.com/fabrice_deprez/stat...


Se pravi,da se ruska vojska zmagovito umika zasleduje jo pa panična ukrajinska vojska. Sliši se logično. Dobra propaganda,ki se bo odlično prijela pri sibirskih pijancih in na slovenskih forumih.

TezkoDihanje ::

https://mobile.twitter.com/TpyxaNews/st...
The exchange fund is replenished by the elite
Lieutenant Colonel of the Armed Forces of the Russian Federation Helemendik was captured by Armed Forces of Ukraine.



Ta jih je imel kakšnih 1000 pod sabo, če ne še več.

Zgodovina sprememb…

Bostjan_321 ::

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/WarMonitor3/status/...
"Ukrainian Forces have entered Lysychansk"

crazy shit


Torej je bilo za Ruse kratko in "sladko" :))

2 mesca nazaj so ga komaj "osvobodili".

fur80 ::

Jaz vam pravim, da vsi mi ki vlečemo belo smo optimisti, zaj ne vem ali je Ukrajinska koka tolko boljša, ampak če dajo še nam malo kaj imajo bi bili hvaležni. Ne rabimo mi rukega plina!!! Ruska vodka je pase, hočemo ukrajinsko koko!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

pangro ::

TezkoDihanje je izjavil:

nirburu je izjavil:

Meni ta vojna ne gre in ne gre v račun.
Vi me želite prepričati, da je Putin povsem nepremišljeno sprožil invazijo take države, ko pa dobro ve, da je že od 2014 podprta od ZDA. Še jaz, foteljni general, bi vedel, da se bo nasprotnika zalagalo z orožjem.
Sedaj pa tik pred novo zimo priročno zgubljajo mesto za mestom.

Ne kupim kolegi.


Ok, Putin je CIA agent.

A se lahko zdaj spokaš ven s svojimi teorijami zarot.


Đabe se it s takimi pač ruske tolažbe so šle v višjo prestavo črpajo pa iz bogate zapuščine srbskih tolažb iz vojn bivše juge še iz časa oluje.

ena izmed ruskih tolažb pobrana iz rtvslo foruma:

"Psihološka vojna. Ukrom se vzbudi lažno upanje neznatnega uspeha (medtem Zelensky postavlja spomenike), da jim rahlo dvigne samozavest, s tem upravičijo tudi kup poklonjene stare evropske železnine. Ko bo Rus usekal nazaj, bo hitro prišla streznitev in grenko spoznanje, da je vsakršen odpor nesmiseln, rezultat pa je le izguba že tako maloštevilnih ukrajinskih dezorientiranih razpršenih vojaških enot."

TezkoDihanje je izjavil:

Edina logična razlaga je ta, da bi moral vojno dejansko končat v tednu dni s padcem Kieva.

Vse ostale variante so postale fukarija, kot jo gledamo zdaj.

Drugač pa holy fucking shit, priznam mene so ukrajinci presenetil sem pričakoval mesece kasneje takle rastur očitno ukrajinci outperformarjo, kakšna je verjetnost da gledamo izraelsko 6 dnevno vojno in popoln kolaps ruske vojske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Lonsarg je izjavil:

Hec je da na koncu Putina ne bodo iz oblasti spravli liberalci ampak njegovi najbolj priljubljeni Ruski nacionalisti, ker bodo rabili krivca zakaj vojna ni uspela. Ravno te zagrizane nacionaliste bo namreč ta neuspeh v vojni najbolj bolel. Še desetletja jih bo ego bolel.


Nestrpno pričakujem vso zbirko ruskih tolažb ki jih bodo servirali.

pangro ::

Pac-Man je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Skoraj nevrjeten pushbacj, mogoce se rusi umikajo ker bo priletelo kaj iz zraka.


Nehajte s tem, Rusko letalstvo praktično ne vstopa v ukrajinski zračni prostor. Preveč smo jih primerjali z ZDA.

Ukrajinci so zasegli tovornjak, ki je bil zadnjič izdelan l. 1975. Rusom enostavno zmanjkuje vsega.

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...



GAZ-51 @ Wikipedia


Se je glede ruskega letalstva že nekaj časa nazaj tukaj razčistilo, zahodu in ukrajini naklonjeni ste že zdavnaj poudarili da so rusi obupal da bodo prevzeli zračni nadzor, rusom naklonjenim so pa zatrjevali da rusi letalstva sploh ne potrebujejo oz da pridno izvršujejo akcije namenjene uničenju ukrajinskih radarjev in protiletalske obrambe. Kaj je resnica pa vidimo sedaj.

TezkoDihanje ::

nekaj se dogaja južno od Donteska...

impact fist
https://twitter.com/GirkinGirkin/status...



pangro ::

kaj se dogaja s tistimi 20k vojaki ujetih na desni strani dnepra? še to pade pa gledamo popoln kolaps ruske almmighty armade aja sej res oni delujejo na minimalnih obratih.

Chalky ::

ZDA bi morale Ukrajini donirati tole:

https://twitter.com/ryankakiuchan/statu...

pangro ::

Ja ameri bi moral zdaj pritisnit na plin da se vojna hitro zaključi.

LuiIII ::

Chalky je izjavil:

ZDA bi morale Ukrajini donirati tole:

https://twitter.com/ryankakiuchan/statu...

Ja A10 bi bil v Ukrajini uporaben šele sedaj, ko gledamo bežanje in kolaps ruske armade. Pač uničenje bežečih kolon. Prej pa zaradi počasnosti in okornosti A10 ter zračne obrambe ne.

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Unchancy ::

Nekaj slabo kaže Orkom te dni. Kako žalostno...NOT... Spominja na poraz vojske Fukoslavije proti Hrvaški med Nevihto...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

TezkoDihanje ::

hehe, someone knew


Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

pangro ::

maš žilco svaka čast

mojsterleo ::

Ukrajinska vojska se že nahaja v predmestju Izjuma, najverjetneje pa bodo v kratkem zavzeli tudi mesto Lyman nekoliko vzhodneje.
Gre za izjemen osvoboditveni uspeh, saj gre za mesti velikostnega ranga Celja v Sloveniji. Izjum je bil poleg tega ključno Rusko vojaško oporišče in center logistike.
Dobro so prevarali Ruse o invaziji na Herson, ni kaj za dodati.

RedDrake ::

Unchancy je izjavil:

Nekaj slabo kaže Orkom te dni. Kako žalostno...NOT... Spominja na poraz vojske Fukoslavije proti Hrvaški med Nevihto...

Spominja na Olujo v več pogledih, ja.


Takole izgleda meja med RU in UA nekje SV od Kupjanska ...
Na modri tabli piše "Harkovska oblast", kar pomeni, da je kolona iz okupirane UA v RU.

Je pa res, da so rusi vsaj upgrade-ali na osebne avtomobile, kombije in tovornjake. Malce bolje kot traktorijada leta '95.

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

hehe, someone knew



In kakšne so tvoje napovedi za naprej? Naprimer za en mesec?

TezkoDihanje ::

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

hehe, someone knew



In kakšne so tvoje napovedi za naprej? Naprimer za en mesec?


Jah tole, sam je po drugi strani preveč očitno.



Nekaj se dogaja okoli Vuhledarja, direktno nad Mariupolom.

---
:))

https://twitter.com/antiputler_news/sta...
There is no retreat, just the transfer of troops. No panic.

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

Očitno jih hočejo potoči ruse pred zimo, kar bi bilo edino pametno. Potem pa priklopijo jedrsko elekrarno nazaj v svoje omrežje in žgejo na polno in EU prodajajo elektiko. :D

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

hehe, someone knew



In kakšne so tvoje napovedi za naprej? Naprimer za en mesec?


Jah tole, sam je po drugi strani preveč očitno.



Nekaj se dogaja okoli Vuhledarja, direktno nad Mariupolom.

---
:))

https://twitter.com/antiputler_news/sta...
There is no retreat, just the transfer of troops. No panic.

Potem misliš,da bodo poizkusili priti Hersonu za hrbet in ne direktno,kot so bile uradne informacije? Upam,da imajo še dovolj rezerv.

TezkoDihanje ::

mackilla je izjavil:

Potem misliš,da bodo poizkusili priti Hersonu za hrbet in ne direktno,kot so bile uradne informacije? Upam,da imajo še dovolj rezerv.


To bi bila perfektna obkolitev najboljših ruskih enot, ki so zdaj na desnem bregu Dnepra.

LuiIII ::

Jaz mislim, da bi morali v Zaporožju udariti na dveh mestih in sicer proti Mariupol-u z manjšo intenziteto ter v smeri Tokmak - Melitopol. Vse to seveda po koncu glavnega dela ofenzive na severu in vzhodu. Kje se bo pa ta ustavila, pa verjetno trenutno še nihče ne ve.
««
33 / 827
»»