» »

Zvok TV-ja iz vtičnice

Zvok TV-ja iz vtičnice

deejay2 ::

Imam en sila čuden problem. V bloku imamo še tiste stare vtičnice za TV-je. V posamezni vtičnici imamo dva vhoda. Nad enim piše TV, nad drugim pa R. Oba sta okrogla. Opažam pa, da iz teh vtičnic prihaja zvok. Vsaj iz te pri meni. Nekdo očitno gleda TV, jaz pa slišim iz vtičnice nerazločno ta njegov TV. Vse skupaj je moteče. Kako zadevo odpravit?

DamijanD ::

Jaz bi dal vtičnico dol in zabasal malo vate v cevi.

deejay2 ::

A je elektrika v omenjenih vtičnicah? Glede na to, da sta oba vhoda okrogla, mi deluje da sta bolj za kakšno anteno.

mzakelj ::

Nažalost smo v letu 1500 in se ne more slike pripet :))

val46 ::

deejay2 je izjavil:

A je elektrika v omenjenih vtičnicah? Glede na to, da sta oba vhoda okrogla, mi deluje da sta bolj za kakšno anteno.

Točno to je ja. Tisto so vtičnice za antene, ker smo včasih imeli vsi antene za TV na strehi in po blokih je bilo večinoma tako speljan vod od stanovanja do anten. Tisti R pa pomeni da je namenjeno za anteno za radio. Včasih so tudi radiji imeli manjšo moč sprejemanja postaj in so ponekod dajali na strehe tudi antene za sprejem radijskega signala, ne sam TV. Tko da mi res ni jasno kaj ti tam slišiš. Morda lovi kako "rusko" radijsko postajo.

deejay2 ::

Torej ni elektrike v teh vtičnicah za antene? Zaenkrat sem samo s tistim črnim selotejpom polimal vtičnico in nanjo pritisnil še brisačo. Je bolje, vseeno pa nekaj zvoka še vedno uhaja. Upam, da je varno to, da sem polimal s selotejpom in pritisnil brisačo.

Je pa meni tudi zanimivo, da se sliši.

Nazz ::

Ni elektrike. Razstavi TV vtičnico, zaduši vertikalni vod, pa boš imel tiho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacije v hiši - mal nasvetov potrebujem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5424286 (4574) ramon
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411058 (6705) Juneau
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409470 (7071) mat xxl
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412343 (8897) pujsek_
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291991 (1646) kuglvinkl

Več podobnih tem