» »

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?

«
1
2

zobnik ::

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?

Sc0ut ::

Raid. Vendar mora bit okno vedno malo odprto.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kixs ::

Nic. Na okna daj komarnike.

IL_DIAVOLO ::

Prižgano luč, da se lahko v komarnike zaletavajo :D

Kvinta ::

Jaz mam Baj Baj pol metra od glave me v 10 letih ni pičo noben zjutraj pa jih lepo z električnim loparjem ubijem :D

https://www.sanolabor.si/image.php?widt...
A.C.A.B

TheBlueOne ::

Komarnike, ce pa kateri pride pa popizdevam, ker moja noce kemije.

Konlov ::

Komarnik. Pri odprtih oknih lahko TV gledajo od zunaj 8-)

HotBurek ::

Mreža na oknu, nobene kemije.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Baja ::

na okensko polico tole nalepiš

zasekamroz ::

Ne tuširam se celo poletje in jih moj smrad zaplini... ne sj ne, raid imam

metsis ::

Kvinta je izjavil:

Jaz mam Baj Baj pol metra od glave me v 10 letih ni pičo noben zjutraj pa jih lepo z električnim loparjem ubijem :D

https://www.sanolabor.si/image.php?widt...


To resnično deluje?

zobnik ::

Mreža je že, včeraj nekje obsekaval pot je okol mene frčal vsaj 30 komarjev +++

shadeX ::

Komarnike :)

barakus ::

Kje ste nabavili komarnike?

nirm ::

jaz imam samo svoje roke in ušesa, sem že kar naštudiral taktiko lovljenja z eno roko. drugače pa tudi lopar ni tako slab za pucanje živcev (ok priznam, je malo grdo).
me pa ful zanima, če je že kdaj kdo probal tisto past z flašo in kvasom ker baje pridejo na co2 in se potem notri ulovijo

PunkDude ::

barakus je izjavil:

Kje ste nabavili komarnike?

Medle. Dva za stresna okna in dva navadna. Drago ampak se splača.

Kvinta ::

metsis je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz mam Baj Baj pol metra od glave me v 10 letih ni pičo noben zjutraj pa jih lepo z električnim loparjem ubijem :D

https://www.sanolabor.si/image.php?widt...


To resnično deluje?


Na meni dela me ne pikajo komari pa tud tud ,ko dam pesu na ovratnico ne dobi nobenga klopa ko grema v gozd.
A.C.A.B

MIHAc27 ::

Komarnike

Trenutno malo bolj profi, prav za na okno, drugače se ok obnesejo tudi tisti poceni za 3-5€ pa da sam odrežeš.

Pred komarniki pa se je uporabljalo raid. Odganja ampak mora bit kar skoz, ko je odprt okno tudi vklopljen.

r3dkv1c4 ::

zobnik je izjavil:

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?

Sivko.....

nirm je izjavil:

jaz imam samo svoje roke in ušesa, sem že kar naštudiral taktiko lovljenja z eno roko. drugače pa tudi lopar ni tako slab za pucanje živcev (ok priznam, je malo grdo).
me pa ful zanima, če je že kdaj kdo probal tisto past z flašo in kvasom ker baje pridejo na co2 in se potem notri ulovijo

Pri nas ti ne pomaga niti, če si hobotnica.

Za tiste, ki lovite komarje po sobi....vam predlagam, da posvetite z ledico ob steni in glej ga zlomka, enostavno ga vidite.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

MIG-A51 ::

Kvinta je izjavil:

metsis je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz mam Baj Baj pol metra od glave me v 10 letih ni pičo noben zjutraj pa jih lepo z električnim loparjem ubijem :D

https://www.sanolabor.si/image.php?widt...


To resnično deluje?


Na meni dela me ne pikajo komari pa tud tud ,ko dam pesu na ovratnico ne dobi nobenga klopa ko grema v gozd.


Grem jutri iskat in če me kak piči grem igrat loto dokler ne zadanem jackpota in potem porabim cel dobiček za sodstvo da dobiš minimalno 4 dosmrtne.

Jaz se moram še z mrežo na oknih in 2x protikomarnimi "dišavami" za v vtičnico ponoči našpricati s tistimi spreji za odganjanje komarjev.
Ko grem kam ven sem cel našprican, se me še ljudje ogibajo od tistega kemičnega smrada.

Ne vem zakaj me imajo tako radi, par let nazaj sem zvečer nekaj na avtu delal in se nism napipsal. Sem imel take noge kot bi skozi koprive tekel :8)

ripmork ::

Uro pred spanjem v temi dobro prezračim/ohladim sobo, pa vklopim napravico s tekočino v vtikač (Raid, se mi zdi). Dobro funkcionira, letos je sicer zaenkrat še ni bilo treba. Tekom dneva pa niti ni problema s komarji, ker samo občasno malo prezračim, po potrebi pa vmes hladim s klimo.

odprta okna zvečer + prižgana luč je najslabša kombinacija, jih instantno privabiš (če nimaš komarnikov) :)

SeMiNeSanja ::

Za spalnico sem ugotovil, da je najbolje, da že zgodaj zvečer pričneš zračiti, da se temperatura v spalnici znižuje enako, kot zunanja temperatura. Če prepozno pričneš z zračenjem, golazen očitno začuti, da jih v spalnici ne bo zeblo in se pridejo skrivat na toplo....

Luč ne vem koliko deluje na komarje. Definitivno pa privablja ves ostali mrčes, katerega ne želiš, da ti ponoči leta okoli glave.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

WizzardOfOZ ::

Pri nas je komarjev za izvoz. Stopiš iz bajte, pa te v prvi minuti trije nabijejo, če nisi našprican s čim proti komarjem.

IL_DIAVOLO ::

Velika vlaznost.

metsis ::

MIG-A51 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

metsis je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Jaz mam Baj Baj pol metra od glave me v 10 letih ni pičo noben zjutraj pa jih lepo z električnim loparjem ubijem :D

https://www.sanolabor.si/image.php?widt...


To resnično deluje?


Na meni dela me ne pikajo komari pa tud tud ,ko dam pesu na ovratnico ne dobi nobenga klopa ko grema v gozd.


Grem jutri iskat in če me kak piči grem igrat loto dokler ne zadanem jackpota in potem porabim cel dobiček za sodstvo da dobiš minimalno 4 dosmrtne.

Jaz se moram še z mrežo na oknih in 2x protikomarnimi "dišavami" za v vtičnico ponoči našpricati s tistimi spreji za odganjanje komarjev.
Ko grem kam ven sem cel našprican, se me še ljudje ogibajo od tistega kemičnega smrada.

Ne vem zakaj me imajo tako radi, par let nazaj sem zvečer nekaj na avtu delal in se nism napipsal. Sem imel take noge kot bi skozi koprive tekel :8)



Kaj potem dela ali ne? Po mojih izkušnjah dela samo tisti strup v spreju, ki še mene hkrati zastrupi.

Mene so včeraj napadli iz vseh strani, v parih minutah nisem vedel kje naj se praskam, da sem moral dobesedno v tek pred njimi

#000000 ::

sivka deluje BP pa še lepo diši

Furbo ::

Uparjevalnike od Raid, deluje brezhibno, čeprav imam 60m2 prostor in skipana okna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za tiste, ki lovite komarje po sobi....vam predlagam, da posvetite z ledico ob steni in glej ga zlomka, enostavno ga vidite.


Ja, ze vrsto let uporabljam lucko na mobitelu, predvsem na dopustu - v kaksnih hotelih, kjer imajo opremljeno vse v temnem lesu :(

Apple ::

nirm je izjavil:

jaz imam samo svoje roke in ušesa, sem že kar naštudiral taktiko lovljenja z eno roko. drugače pa tudi lopar ni tako slab za pucanje živcev (ok priznam, je malo grdo).
me pa ful zanima, če je že kdaj kdo probal tisto past z flašo in kvasom ker baje pridejo na co2 in se potem notri ulovijo


Jaz sem probal narest tako past. Zal so se ujele se druge zivalce (koristne)...
LP, Apple

Gagatronix ::

Komarji (bolj tocno komarke, ker samo samice pijejo kri--presnete babe :))) razlicno palijo na ljudi z razlicno krvno skupino. To je bilo znanstveno dokazano ze pred leti.

Drugace pa je najbolj ucinkovita zadeva, ce noces kemije, da das na okno komarnik. Jaz ga imam vgrajenega v okno podobno kot rolete, za kar sem se odlocil pred leti, ko sem menjal okna v stanovanju.

sbawe64 ::

barakus je izjavil:

Kje ste nabavili komarnike?

Če nimaš dveh levih rok jih sam narediš.
Tanke smrekove deskice za okvir, L kotniki za spenjanje (4x) , lesni vijaki (4x4), belo/sivo mrežo imajo v Merkurju (med drugim), fiksiraš v lesen okvir s tapetniškim spenjalcem.
Gre tudi brez L kotnikov, namesto njih uporabiš lepilo in še prej odrežeš stranice na koncu s kotom 45°.

Po želji okvir pobarvaš.

Ali kupiš v Obiju že napol pripravljene plastične.

Koliko računa Medle za plastičen komarnik (recimo za gabarit 80x110 cm) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

PunkDude ::

Za stresno okno 60 eur, za navadno 30. Z montazo. Ce se prav spomnim.

SeMiNeSanja ::

Komarniki so dejansko zelo učinkoviti proti mrčesu.
Žal pa precej ovirajo zračenje.
Tako se ti poleti na noč nikakor ne shladi v spalnici....
Kdor ne prenaša vročine, je potem približno na istem, kot če bi mu brenčal kakšen komar okoli glave - ne more zaspati.

No, marsikoga vročina ne moti. Mene pač. Sem pa zato manj oblegan od komarjev. Pa zračenje od prvega mraka tudi precej pomaga.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

#000000 ::

Garant pomaga ventilator oz jest mam klimo, dam na sleep mode in celo noč ni bzzz bzzz, je pa pomojem vsaj na videno, velik odvisno KAKŠNO kri imaš, kolega ima tisto redko nula in ostalo, sva bla dva dni nazaj na večerji v neki gostilni kjer je poleg dost hoste, NI človk mogu pojest do konca tok so ga napadal, dočim mene na drug strani mize ama EN ni niti obletel.

Gagatronix ::

Namesto klime so dosti bolj zdravi stropni ventilatorji.

#000000 ::

Gagatronix je izjavil:

Namesto klime so dosti bolj zdravi stropni ventilatorji.



ni nujno, jest dam klimo na sleep, in je niti ne slišm, kar se zdravja tiče pa maš prav ampak samo glede temperature, ne smeš zatolčt tamp ponoči v fundament, ajde 5 stopinj in ne več, ob 4h zjutraj se meni že odpro okna in takrat se je treba že kr mal pokrit tud če je august.

2dark ::

nič, ker nimam zunaj postane vode.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gagatronix ::

#000000 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Namesto klime so dosti bolj zdravi stropni ventilatorji.



ni nujno, jest dam klimo na sleep, in je niti ne slišm, kar se zdravja tiče pa maš prav ampak samo glede temperature, ne smeš zatolčt tamp ponoči v fundament, ajde 5 stopinj in ne več, ob 4h zjutraj se meni že odpro okna in takrat se je treba že kr mal pokrit tud če je august.


Problem je, da vecina ljudi ne zna uporabljati klime, in nabijejo temperaturno razliko 10 in vec stopinj.

zasekamroz ::

Klima ni nezdrava. Nastaviš da ti ne piha direktno v glavo in paziš da se ti not ne dela plesen pa je.

Itak da daš na ~18 stopinj. Kakih 5 manj, potem če je zunaj 35 imaš not 30. Pa kdo kupi klimo da bo imel vročina.

Gagatronix ::

Daj odnesi svoje debilizme kam drugam.

boldleaf ::

zobnik je izjavil:

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?


Zeno :)) :)) :)) :)) :)) Ampak resno, dokler je ona zraven, nimam niti enega pika :))

2dark je izjavil:

nič, ker nimam zunaj postane vode.


To ne pomaga vec, tigrastim je dovolj kaplica v glavi od solate. Ce se niso prisli do tebe, uzivaj dokler lahko.

Sicer pa ventilatorji res delujejo, vsaj za med spancem so vredu, ceprav se posluzujem druge metode. Pred spanjem grem s sesalcem preko spalnic, 5 minut pa ni nobenega vec.
In the beginning were the Words and the Words made the world. I am the Words.
The Words are everything. Where the Words end the world ends. You cannot go
forward in the absence of space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

#000000 ::

boldleaf je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kaj v sobah uporabljate proti komarjem?


Zeno :)) :)) :)) :)) :)) Ampak resno, dokler je ona zraven, nimam niti enega pika :))

2dark je izjavil:

nič, ker nimam zunaj postane vode.


To ne pomaga vec, tigrastim je dovolj kaplica v glavi od solate. Ce se niso prisli do tebe, uzivaj dokler lahko.

Sicer pa ventilatorji res delujejo, vsaj za med spancem so vredu, ceprav se posluzujem druge metode. Pred spanjem grem s sesalcem preko spalnic, 5 minut pa ni nobenega vec.


Haha dobra fora :)

IL_DIAVOLO ::

Dejansko klima res ni nezdrava, ventilatorji so bolj škodljivi.

Kvinta ::

Grem jutri iskat in če me kak piči grem igrat loto dokler ne zadanem jackpota in potem porabim cel dobiček za sodstvo da dobiš minimalno 4 dosmrtne.


Mogoče kje v tujini v Sloveniji so rekli ,da me nočejo videt več v nobenem zaporu8-)
A.C.A.B

barakus ::

Mislite da je to ok komarnik za na balkonska vrata dat? https://studentska-trgovina.si/products...

zasekamroz ::

Zakaj ne uporabimo tistih sterilnih samcev za iztrebit komarje

hr_natakar ::

Piki komarjev vsaj pri nas so vecinoma koristni. Prvo, komarji sesajo kri vecinoma samo tistim, ki imajo kislo kri. Nekaterih ljudi enostavno nikoli ne pikajo. Nekdo je omenil krvno skupino 0, ki je mesojedska skupina. Meso pa povzroca zakisanost. Tudi sladkarije, bela moka, industrijsko predelana hrana, strupi, kontracepcija, kajenje, droge in marsikaj drugega.

Komarji vam delajo uslugo. Izsesajo vam del te zakisane krvi in hkrati ti s svojim izlockom izpusti eno bazo, ki ti kri malo bazirajo in posledicno zdravijo. V zahvalo bi jih vi radi ubili? Zakaj? Zarad neznanja. Drugic ko jih vidite ali slisite si recte, hvala bogu, evo mojih resiteljev in se jim lepo nastavte. Bosta oba vesela, ti in komar.
Ce ne podpirate vampirizma ali ce vas moti zvok komarjev pa lahko spremenite prehranjevalne navade in nacin zivljenja.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

hr_natakar je izjavil:

Piki komarjev vsaj pri nas so vecinoma koristni. Prvo, komarji sesajo kri vecinoma samo tistim, ki imajo kislo kri. Nekaterih ljudi enostavno nikoli ne pikajo. Nekdo je omenil krvno skupino 0, ki je mesojedska skupina. Meso pa povzroca zakisanost. Tudi sladkarije, bela moka, industrijsko predelana hrana, strupi, kontracepcija, kajenje, droge in marsikaj drugega.

Komarji vam delajo uslugo. Izsesajo vam del te zakisane krvi in hkrati ti s svojim izlockom izpusti eno bazo, ki ti kri malo bazirajo in posledicno zdravijo. V zahvalo bi jih vi radi ubili? Zakaj? Zarad neznanja. Drugic ko jih vidite ali slisite si recte, hvala bogu, evo mojih resiteljev in se jim lepo nastavte. Bosta oba vesela, ti in komar.
Ce ne podpirate vampirizma ali ce vas moti zvok komarjev pa lahko spremenite prehranjevalne navade in nacin zivljenja.


Mislim, da bi si lahko kar prislužil titulo komentar meseca s tole izjavo.

Gagatronix ::

hr_natakar je izjavil:

Piki komarjev vsaj pri nas so vecinoma koristni. Prvo, komarji sesajo kri vecinoma samo tistim, ki imajo kislo kri. Nekaterih ljudi enostavno nikoli ne pikajo. Nekdo je omenil krvno skupino 0, ki je mesojedska skupina. Meso pa povzroca zakisanost. Tudi sladkarije, bela moka, industrijsko predelana hrana, strupi, kontracepcija, kajenje, droge in marsikaj drugega.

Komarji vam delajo uslugo. Izsesajo vam del te zakisane krvi in hkrati ti s svojim izlockom izpusti eno bazo, ki ti kri malo bazirajo in posledicno zdravijo. V zahvalo bi jih vi radi ubili? Zakaj? Zarad neznanja. Drugic ko jih vidite ali slisite si recte, hvala bogu, evo mojih resiteljev in se jim lepo nastavte. Bosta oba vesela, ti in komar.
Ce ne podpirate vampirizma ali ce vas moti zvok komarjev pa lahko spremenite prehranjevalne navade in nacin zivljenja.



Si ti malo narobe zavil ? Tu ni med.over.net

paraboŁa ::

Uf z Raidom ne bi šprical po sobi, v kateri spim za noben denar. Moja naredi neko tako razpršilo z eteričnimi olji, notri da meto, sivko pa timijan in zadeva začuda deluje :D.

Drugače pa komarniki all the way.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred komarji

Oddelek: Loža
162168 (1189) DeeJay
»

Komarji

Oddelek: Loža
468580 (6652) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820560 (10567) MostWanted
»

Giveaway (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21611275 (6959) MIHAc27
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513284 (10411) Volk|

Več podobnih tem