» »

TV povezan na računalnik

TV povezan na računalnik

barossa45 ::

Pozdravljeni,

imam malo starejši LCD TV philips 32" iz leta 2008. Sedaj sem ga preko HDMI kabla povezal na računalnik.
Pojavlja se mi težava z formatom slike. Robov ekrana mi noče pokazati, imam neko zoom varianto. Z tipkami levo-desno-gor-dol na daljincu se lahko premikam do roba slike. Poizkusil sem že spreminjati ločljivost na računalniku in pa spreminjati format slike na TVju (kjer sta na voljo samo dve možnosti ostale so zaklenjene). Včeraj sem na TVju dal tovarniške nastavitve in je bilo potem v redu (videla se je cela slika). Danes pa je ponovno nazaj prejšnje stanje, tudi če pritiskam tovarniške nastavitve. Ima mora kdo kašno idejo še ?
Poizkusil sem tudi v drug HDMI vklopiti.
 1

1




LP

-valvoline- ::

Ker je tv starejsi, nastavi resolucijo na 1360x768(havadni HD)

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Imaš mogoče Geforce, tam v nadzorni plošči od gonilnika poišči ločljivost in izberi izvorno, bo odlična slika, jaz sem to sprobal na moji.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

barossa45 ::

-valvoline- je izjavil:

Ker je tv starejsi, nastavi resolucijo na 1360x768(havadni HD)

Bom poizkusil, hvala.

filip007 je izjavil:

Imaš mogoče Geforce, tam v nadzorni plošči od gonilnika poišči ločljivost in izberi izvorno, bo odlična slika, jaz sem to sprobal na moji.

Imam AMD radeon R9 270x 4gb windforce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barossa45 ()

val46 ::

Tako kot ti je valvoline povedal...ta philips najbrž ni fullHD ampak samo HD ready, kar pomeni da ima ločljivost 1366x768. Najprej poskusi to. Pa še tam na TV spremeni na avtoformat, ne na širok zaslon.

barossa45 ::

Še najboljši približek sem lahko nastavil v nastavitvah grafične kartice, kjer lahko premikaš HDMI scaling.

Lp



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Ko Slo-tech.ovci svoj wallpaper na ogled postavijo! (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2063865391 (67112) nuclear
»

Slo-Tech 3D Team: Unigine Tropics 1.3

Oddelek: Navijanje
111281 (1037) fr4nc
»

Windows 8 - vprašanje glede vmesnika

Oddelek: Operacijski sistemi
9810 (516) Pesimist
»

Kako narediti sliko prosojno

Oddelek: Programska oprema
104979 (4712) 1024
»

HDMI

Oddelek: Strojna oprema
261763 (1260) Engineer_SLO

Več podobnih tem