» »

izpuščaj na zapestju Garmin ura

izpuščaj na zapestju Garmin ura

xsum1 ::

A je imel kdo probleme z Garminovimi urami? Specifično Venu. Po 3 dneh uporabe se mi je na zapestju začel pojavljati izpuščaj, rdeče barve, ki srbi. Točno tam kjer je senzor in vhod za polnilec. Če grem iskati po netu je govora o sevanju senzorjev zaradi BT-ja. Je to kaj nevarno? Ko gledam slike me kar malo skrbi.
  • poskusilo klonirati: xsum1 ()

borut_p ::

Verjetno samo reakcija zaradi svica. Daj dol, pocakaj en dan

dunda ::

Alergija na nikelj?
https://www.kacnje.eu

starfotr ::

Uro dol, umij jo z blagim detergentom in eno ščetko, lahko jo tudi nato z alkoholom obrišeš ter počakaj, da se ti zaceli rana.

xsum1 ::

kako pa sploh veš če imaš alergijo na nikelj? Ker sem nosila tudi mi band 3 in 4 zadnja 3 leta pa ni bilo nikoli takega problema.

Umivam in jo dajem dol sigurno dosti, tudi pri tuširanju je nimam gor. Zato zdaj malo študiram, če je res kaj na tem sevanju od senzorja da "žge" kožo?

feryz ::

Senzor BT? A to da ima Garmin? Potem je pa ziher to krivo.
Najbrž misliš senzor za merjenje srčnega utripa.
Drugače ima ura vse tisto, kot mi band 3, torej to ni problem.

Problem je v genetiki posameznika. Ker drugače bi imelo milijone ljudi izpuščaje, Garmin pa bi že bankrotiral.

starfotr ::

Nič ti ne seva. Nekaj ni ok s podlago (material) ali tvojo kožo pa preveč zategneš ali ti kaj drgne ali kombinacijo vsega.

Gagarin ::

Seveda seva, Venu ima tud 5G kar je smrtno nevarno.

xsum1 ::

@starfotr ne nimam preveč zategjeno. V glavnem se zdi, da se ne bo nič pojavilo. Zdaj tudi vedno, ko umijem roke uro dobro obrišem kjer se dotika kože.

@Ferdo66 Ja, saj vem 5G je kar problem, ja. Haha

Ma ne drugače pa resno. Pri Fitbitu so imeli tožbo zaradi tiste Force verzije in so jo umakniliiz prodaje, ker je ljudem res naredila opekline pod senzorjem.

Evolve ::

daj toži garmin, ker maš preveč otroško rokico no.. Đizs

TOP ::

Kriv je pasek,oziroma materjal iz katerega je.Menjaj pasek drug materjal in težav ne bo več,boš videl preverjeno.

dunda ::

xsum1 je izjavil:

kako pa sploh veš če imaš alergijo na nikelj? Ker sem nosila tudi mi band 3 in 4 zadnja 3 leta pa ni bilo nikoli takega problema.

Umivam in jo dajem dol sigurno dosti, tudi pri tuširanju je nimam gor. Zato zdaj malo študiram, če je res kaj na tem sevanju od senzorja da "žge" kožo?


Žena ima alergijo na nikelj in pri kupovanju športne ure je precej natančno gledala material.
Sicer pa so testi pri alergologih v ta namen.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Karen ::

Kolega je imel isto, z isto uro, točno pod senzorjem... senzor vključen za intervalno merjenje pulza. Ugotovil, da ko zašvica ali ko se tušira led-ica oddaja očitno takšno sevanje/valovanje, da ga, ko pride voda/vlaga med roko in senzor, opeče (kot sončna opeklina)... voda pa deluje kot leča očitno vmes. Je zamenjal uro za drugo, zdaj je pa ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi Band 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33755361 (21635) Kawl6
»

Mi Band 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35973895 (32114) DarwiN
»

Izločanje niklja v konzervi

Oddelek: Loža
131875 (1210) mancini
»

Zdravstvene zapestinice

Oddelek: Znanost in tehnologija
323368 (2504) Sba
»

Prihajajo telefoni z ohišjem iz kovinskega stekla

Oddelek: Novice / Android
2818901 (9722) MrStein

Več podobnih tem